logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » ogólne » Możliwa dokładna historia Granady?

Możliwa dokładna historia Granady?

Czołem koledzy Fordomaniacy!

Tym razem mój nowy post tyczy się sprawy bardziej teoretycznno-historycznej, hmm, czy istnieje jakaś możliwość by wlukać się w historię mojej GrandOli i sprecyzować, w którym roku dokładnie Jej Zacność rozpoczęła życiojazdę? :) Bo mam Granadę od takiego, nazwijmy delikatnie, szemranego właściciela, w sensie który trochę ją ztuningował (czyt zbeszcześcił) i teraz sam nie wiem, czy to była liftingowa czy przedliftingowa... W papierach jest `78 ale on twierdził, że coś z datą jest nie tak, ale sam nie pamięta co. Dostałem od niego trochę gratów, z których dedukuję wersję przed FL, ale z kolei atrapa, część wnętrza pochodzi z wersji po FL! Pytam, bo jak już mam robić z niej cudo :), to chcę się 3mać jak najbliżej prawdy. No cóz, Szczepana imieniny możemy z nią chyba obchodzić :) ale mam nadzieję, że do czasu, do czasu...
Aha, i właśnie kiedyś qmpel, ówczesny posiadacz innej Gienii twierdził, że jest stronka Forda czy cuś, gdzie można wklepać jakieś nr nadwozia czy silnika i dowiem się o oryginalnym lakierze np., wyposażeniu itd...

Prawda to czy fałsz????

Choć to była impreza, gdzie on i ja byliśmy już zdrowo rozochoceni ;) , więc ryzyko, że on źle powiedział albo ja żle zrozumiałem jest podwójne, hehe. Teraz nie mam z nim kontatku, zresztą on i tak nie znał adresu do tej tajemniczej Ford-księgi.

Dodam, że zderzaki do niej zakładałem ja, w sensie że poprzednie były to jakieś plasikowe szmiry do samej ziemi a`la sport i założyłem te długie, czyli po FL. Ale to było jakiś czas temu, dopiero teraz wniknąłem dokładnie w Granady i qmam mniej więcej te dyferencje.

Pozdro, to tyle postowania zasadniczego :) A swoją Grando-prezentację uruchomie niedługo, jak sie troche wyluźni w rzeczywistości!

Herbiss2 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-09-20 13:11:34 /


http://www.capri.pl/garage/vin-decoder

zombifordz Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-09-20 13:33:37 /


Qrde, no dzięki ZombiFordz! Trochę spłoniłem, że to na capri.pl jest, myślałem że to jakaś zagramaniczna stronka, dojczojęzyczna, a to tu... :) Ale u cudzego szukacie a w swoim macie, hehe :)

Choć w sumie myślałem że więcej się dowiem, ale ok, jednak 78 rocznik, wrzesień, czyli Panna :) To jak rozumiem, psze panów fachowców, wersja przed FL...

Czyli zderzaki muszę spiłować :)

Herbiss2 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-09-20 14:17:08 /


resztrę dowiedz się z tabliczki znamionowej , (pod maska)
to te same oznaczenia co w capri
http://www.capri.pl/garage/id-plates

zombifordz Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-09-20 14:21:48 /


Wiesz, Szczepan miał imieniny w '78, ale równie dobrze może to być poliftingowa. W tym przypadku tabliczka znamionowa ma wartość jedynie... legalizacyjną. Sprawdź drugą tabliczkę.

m.kozlowski Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-09-20 14:22:50 /


Qrde bele, qrde bele, dzięki waszmoście, ale zaraz się dowiem, co za emocje! :) Biegnę do garażu, nara! :)

Herbiss2 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-09-20 14:43:36 /


A gdzie ta druga tabliczka sie znajduje????

dred Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-09-20 14:55:52 /


W komorze silnika. Ta z numerem jest po prawej stronie samochodu, ta z opcjami po lewej.

m.kozlowski Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-09-20 15:03:56 /


Co to za "plastikowe szmiry do samej ziemi" miałeś w Granadzie? Może to był oryginalny spojler RS albo 2.8 Injection? A może zderzak oryginalny od takich modeli? Masz go jeszcze, czy wyrzuciłeś?

Rafał L. Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-09-20 16:07:41 /


pstryknij fotkę zawiasów i rygli (nie mylić z mechanizmem ryglującym!) drzwi. To najciężej przerobić

granadziarz_3M Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-09-20 16:12:30 /


Taaak.... plastikowe szmiry do samej ziemi.... czy oryginały? Oryginały to na pewno nie :) , co najwyżej a tfu, oryginalne - jak ją kupiłem z tymi zderzakami, to byłem ciekaw skąd one pochodzą, były strasznie parchawe i ogólnie popękane, choć z daleka może wyglądały ciekawie - pojechałem do takiego gościa, co to miał na szyldzie "Zderzaki do wszystkich aut" i się zapytałem, czy można to jakoś naprawić, skleić i w ogole co to jest, z ajkiego autojazdu, a on mi na to w te słowy odpowiada - Przód jest od Nissana Almery, tył od Nissana Primery, obydwa musiały być PODGRZEWANE by się dały założyć na tak szerokie auto jak pana Granada, zrobić się z tym nie wiele da. :) Hehe, to tyle jeśli chodzi o spekulacje, czy to może od Injection czy coś w ten deseń.... :) Jak znalazłem jakieś udane chromy to wywaliłem tamte w czortu, ostały się tylko na pierwotnych zdjęciach, może kiedyś ja puszczę w obieg, na swojej stronce.

Swoją drogą z przodu ten zderzak z daleka wyglądał jeszcze ok, ale z bliska no niestety... Granada to Granada a nie jakiś tam Almera, wiek z talią robi swoje;)

Co do rygli drzwi to cyknę jutro i coś podeśle!

Herbiss2 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-09-20 23:30:24 /


Nissan Al... jak? Nie, to ja tego nie muszę oglądać. :-)

Rafał L. Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-09-21 13:54:15 /


Na szczęście już nie ma czego ;)

Herbiss2 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-09-21 13:58:01 /