logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » układ chłodzenia » Co to za pompa wodna

Co to za pompa wodna

Czesc ... wlasnie siadła mi pompa wodna i po wymontowaniu troszeczkę sie zdziwilem bo mocowanie wiatraka jest na 3 (słownie: trzy) śruby :/ ... wszystkie pompy jakie widzialem mają mocowanie na 4 i róznia sie tylko rozstawem. U mnie wiatrak mocowany jest bezpośrednio bez wisko ... ale to moze być pozostałość po właścicielu patenciarzu. Jeśli się orentujecie to prosze o info czy byly takie pompy czy moze po prostu ten wałek jest też od czegoś innego ... bo ja sam nie wiem ... na tej stronie http://www.oldtimercentrum.abc24.pl/default.asp?kat=28700 też są tylko pompy z mocowaniem na 4 śrubki



pozdro

Mirek K. / 2006-09-26 23:54:25 /


Prawdopodobnie ktos zmienił flansze mocujaca wiatrak, bo takowy mial akurat na stanie... W fordzie kolka pomp wspomagania sa na 3 sruby, zas wodnych na 4.

Mysza liil (EM) / 2006-09-27 07:37:25 /


pompa z obrazka to typowa do silnika ohc

z tego co wiem to nie bylo pomp wody z mocowaniem na trzy sruby wiec raczej masz jakis patent

CHUDER Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-09-27 08:01:54 /


ok czyli flasnsza jest nie taka jak ma być, to mały problem ... ale albo potrzebuje teraz pompe a nie wiem jaką albo potrzbebuje reperaturki a nie wiem gdzie dostane :) ... moze kupowac pompe wzorując sie na długosci wałka tak jak teraz jest ... bo koło pasowe pompy było raczej w jednej osi z kolami zamachowym i alternatora ... jak radzicie ?

Mirek K. / 2006-09-27 16:31:51 /


REPERATUREK NIE MA! Jesli przez pompe wody przechodzi jeden pasek, to musisz kupic pompe od 2.0/2.3, jesli 2 paski - to od 2.8, byle nie EFI.

Mysza liil (EM) / 2006-09-27 16:40:43 /


pompa jest na jeden pasek .. silnik zresztą jest 2.0 ... co do reperaturek to wolałbym :) bo silik pewnie ukreci jeszcze do zimy z 1, moze 2 tys. km i pojdzie pewnie w kąt ... no ale jak mus to mus :/

Mirek K. / 2006-09-27 16:45:56 /


zrob zdjecie pompy bedzie latwiej dojsc od czego to

CHUDER Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-09-27 20:55:45 /