logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » nadwozie » Nadkola przeciwbłotne / wewnętrzne Lokari

Nadkola przeciwbłotne / wewnętrzne Lokari

Ostatnio forum z caravaningowego zmieniło się w forum o nadkolach to i ja mam temat.
Z kilkoma osobami zastanawiamy sie nad nadkolami firmy Lokari. Niestety nie są to jak kiedyś już nadkola z tworzywa sztucznego tylko alu z uszczelnieniem: https://www.lokari.de/Inner-wings-front-Ford-Granada-II-from-yoc-78
Akurat jestem od kilku lat związany z automotive (produkcja części), więc rozumiem dlaczego już nie ma tych z tworzywa sztucznego (bo gdzie niby mieliby przechowywać narzedzia do ich produkcji typu formy do pras, które są naprawdę duże), i w zwiazku z tym trzeba zaakceptować to, że są z alu robione ręcznie i uszczelniane uszczelkami gumowymi.

Cena niska nie jest, bo zazwyczaj około 150EUR ale jak klocki i tarcze do plastika kosztują 1000PLN to bez mrugnięcia oka wszyscy płaco....

Czy ktoś miał z tym do czynienia? Ktoś może to montował? Jak to pasuje? Jak to się montuje? Czy trzeba walic młotkiem, aby pasowało itd.?
Generalnie przy takiej cenie to oczekiwałbym, że przykładamy, mocujemy (klipsy??) i po temacie. Ale może się mylę?

Chuder pisz od razu ile to kosztuje u Ciebie już w PL i z FV:)

Na stronie producenta Grana, Taunus, Capri, wszystko jest. Większość na zamówienie, bo rzemieślnik w Finlandii musi to wystrugać. Niektóre on stock, ale niewiele.



dred Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2020-10-15 10:29:17 /


Pytałem o to na forum ktoś nawet się wypowiadał ze miał w swoim aucie, opinie są różne. Ja odpuściłem ze względu na koszt właśnie i wybrałem drogę dopasowania plastikowych z innego auta w moim przypadku ze sierry po ok 35 zeta za sztukę

Jellon aka Revenge Racer Dokładna lokalizacja na mapie / 2020-10-15 14:30:48 /


Jezeli to to samo co sprzedaja na Motomobile, to mam takie cudo w mojej granadzie (na przodzie) od ~dziesieciu lat.

Pasowalo calkiem dobrze. Do pasa przedniego przykrecilem razem ze spoilerem gumowym, dalej do podluznicy juz trzeba bylo wiercic dziury. Niestety zaslania dolot powietrza do chlodzenia hamulcow. Najwazniejsze: oslania slupek A i teraz kroluje tam mike-sanders a nie zbite bloto z drogi.

Zamowilem tez komplet na tyl. Te zupelnie nie pasowaly. Ale cos tam bylo chyba z numerami pokopane i mam wrazenie, ze one byly do kombi... W koncu dorwalem gdzies uzywane plastikowe.

bartek nowakowski Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2020-10-15 19:24:33 /


Cześć.
A dopasowywał ktoś nadkola do transita MK1? (pojedynki na tyle)

Może z jakiegoś Transita współczesnego da się opalarką dostosować?

Wojtek.

vOOytas / 2020-10-16 06:48:31 /


Wyglada obrzydliwie

bobik liil Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2021-07-09 21:47:54 /


Ja dorwałem takie,właśnie do mnie dzisiaj dotarły,nie wiem czy to oryginał ale napis jest,okaże się jak je założę

mario1 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2021-08-25 20:15:15 /


Wyglądają na starą produkcję formy lokari. Jak jeszcze Granada była popularna i produkowali tego sporo seryjnie. Teraz już niestety tylko te smieszne ameliniowe.

dred Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2021-08-25 20:35:08 /