logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » prz.napędu » Dziwne objawy skrzyni lub sprzegła.

Dziwne objawy skrzyni lub sprzegła.

Witma problem jest następujący. Od dłuższego czasu już tak śmigam i nie ma to żadnego przełożenia na jazde poza dziwnymi odgłosami, ale do rzeczy silnik2.3 skrzynia 4 ka... przy szybkim wcisnieciu sprzęgła jest metalowe uderzenie podobnie ale ciszej jest jak wrzucam jakis bieg.... dzwięk wrzucanego biegu jest fajny bo przypomina ten z supersamochodó ktore pod lewarkiem zmiany biegów maja metalową płytke...no ale nie mam pojęcia o co chodzi oraz jakie mogą być tego konsekwencje :D

SKUN_3M Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-09-27 12:39:00 /


u mnie podobnie stuka (granada 2,3 + 4b) bo mam luz na dyfrze i polosiach-poprostu zmieniajac bieg skokowo zmieniasz obciazenie i moze stukac, tak samo jest przy wciskniu sprzegla.
zrob tak ze podczas jazdy wcisnij do dechy i pusc kilka razy gaz-szybko-jak zacznie napieprzac to na bank to (ew mocno wyrobine kola zebate skrzyni-choc wątpię)

Atom Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-09-27 15:47:29 /


To prawdopodobnie tuleja w moście. Łączy dwie części wału i jak sie luz zrobi to hałasuje. Bede własnie taką wymieniał. Kosztuje to ustrojstwo niestety 160zł.

Lukasz_3M Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-09-28 00:13:30 /


hehe to jednak wrzuce ten most od 2.8i ale kurcze po pewnych modyfikacjach z hamulcami teraz auto tak zapierdziela ze az milo :D no a na moscie z 2.8i juz takiego odejscia nie bedzie mial :/

SKUN_3M Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-09-28 01:11:49 /