logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » silnik » Problem z obrotami i szarpaniem w 2.0 R4

Problem z obrotami i szarpaniem w 2.0 R4

Czesc

Pisze z pewnym problemem ktory mnie neka wlasciwie od poczatku mojej przygody z Granadka. Pojawia sie, potem cos tam zostanie poustawiane i problem przestaje dokuczac tak mocno wiec jezdze dalej az pojawia sie ponownie. Juz wiele razy bylem z autkiem u gazownikow, mechanikow i wlasciwie dalej to samo.
Problem polega na tym, ze przy zimnym silniku strasznie skacza obroty ze noga z pedalu gazu zejsc nie moze bo autko gasnie. Poza tym przy ruszaniu mocno szarie i musze dac mocniej po obrotach aby autko ruszylo. Ponad 2tys obrotow autko zaczyna jechac tak jak nalezy. Poza tym gdy sie nagrzeje to objawy znacznie slabna i jazda zaczyna sie robicd naprawde znosna - przy goracym silniku skacza delikatnie obroty 1100-800 (delikatnie wzgledem tego co sie dzieje przy zimnym:-) i czasem szarnie przy obrotach ponizej 2000 obrotow.
Aha bym zapomnial, jak pada deszcz lub jest zaraz po to wszystko sie dzieje ze znacznie wiekszym natezeniem.
Gaznik jest raczej dobrze ustawiony, z gazem tez raczej wszystko powinno byc oki.
Poza ukladem wydechowym, raczej nic konkretnego nie ma do wymiany.
Tyle sie dowiedzialem po wizytach :-)
Wydalem mase pieniedzy na zabiegi ktore nic nie pomogly.. Poza tym kazdy jak sie zabral do ustawiania to potem radosny stwierdzal ze dziala jak nalezy i wiecej zrobic nie da rady i sluchac argumentow nie chcial ze tak zawsze jak silnik cieply;)
Tak wiec bylbym wielce zobowiazany gdybyscie mogli mi cos doradzic :-) Albo najlepiej, jak to ktos w poscie nt podobnego problemu napisal, gdyby ktos podzielil sie wiedza i umiejetnosciami na zywo a browarkiem sie odwdziecze :-)
Pozdrawiam serdecznie i dzieki za odpowiedz!!

Vaax_wFe Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-10-08 04:10:08 /


a czy to sie dzieje na benzynie czy na gazie czy nie ma roznicy na jakim paliwie? i czy kable, swiece, kopulka, palec byly wymieniane?

Śpiochu Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-10-08 08:09:51 /


Pierwsze co to do sprawdzenia zapłon. Jak napisano wyżej kopłka, palc, przerywacz (jeśli do wymiany to tylko w komplecie z kondensatorem) no i przewody WN. Wskazują na to głównie wzmagające się objawy przy wilgotnym powietrzu. Ponadto można sprawdzić szczelność układu dolotowego. Zakupiś spray do czyszczenia gaźników i psikać!! :)

bartek nowakowski Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-10-08 11:31:39 /


Dzieje sie to i na benzynie i na gazie choc na benzynie wyglada jakby troche mniej szarpalo (a moze to zludzenie?;). Swiece i kable ma prawie calkiem nowe (chyba nawet 200km nie zrobilem:-) a kopulka i palec sa dosc stare ale podobno byly czyszczone itp itd..
To trzeba bedzie je wymienic.
I zaplon, potem zobaczymy..
A zaplon trzeba ustawic u specjalisty czy mozna sprobowac zrobic to samemu?
A moze znacie kogos z dolnego slaska lub okolic kto zrobilby to dobrze?
Pozdrawiam i dzieki za odpowiedz!!

Vaax_wFe Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-10-08 13:50:38 /


mam podobny problem, aparat jest wporządku sprawdzany przez elektryka, platynki nowe, kable i swiece niedługo wymienie moze problem zniknie, a objawy mam takie że szarpie na jak jade na niskich obrotach i jak ruszam co prawda sam niegaśnie na szczęście, aha wyprzedzenia i rozdzielacz były ustawiane, z kolei mam problem z odpalaniem na zimnym trzeba długo pokręcić czasem zapala za 2gim a czasem za 5-6razem jak się lekko zagrzeje to już zapala od pierwszego.
Co o tym sądzicie? wina kabli i świec? zamówiłem już kable motorcrafta i świece motorcraft BF22 wg danych na capri.pl właśnie takie powinny być w OHC

BirdDog Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-10-08 15:04:46 /


Mnie wymiana swiec i kabli na motorcrafta pomogło.
Nawet po nocy pali od strzała

paras / 2006-10-11 08:42:08 /


Kopulka, palec i przerywacz kosztuja okolo 70zl lacznie a sam kondensator 50zl.. Wszystko to oryginaly motorcrafta. Kondensator to rzecz nieodlaczna i bez tego wymiana nie mialaby sensu?:-)
Ile kosztuje orientacyjnie ustawienie zaplonu? Ostatnio zrobilo sie u mnie troche kiepsko z pieniedzmi.. Dlatego tak pytam :-)
Dzieki za pomoc!! Czesci Granadka dostanie nowe juz w piatek, wtedy dam znac jak dziala :-)

Vaax_wFe Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-10-11 11:44:32 /