logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » instalacja gazowa » Strasznie wysokie spalanie :(

Strasznie wysokie spalanie :(

Moja Grandzia 2.0 R4 w automacie C3... chleje jak szalona, po miescie czesto blisko jej 20-stu :( LPG [nie stac mnie narazie na experymenty ile pali benzy] .

Slyszalem ze jest to za maly silnik na tak duza bude w dodatku w automacie itd... ale nie da sie spalania obnizyc?

Bylem u gazowników, powiedzieli ze mam parownik do wymiany, bo nie da sie dobrze wyregulowac... i krzykneli za taka wymianke 300 pln'a ;/ Moje pytanie brzmi, czy nie da sie zalozyc samemu takiego prawonika, moze skads taniej go wyrwac? moze ktos mial dobry parownik w aucie, a zaliczyl dzwona?

Inny problem... kiedy odpale samochod na benzynie, chcem przalczyc na gaz... gasnie... :/ Potem musze piłować rozrusznikiem i zdrowo wciskac pedal gazu zeby odpalil... nastepnie przez jakis czas chodzi nierowno, telepie silnikiem delikatnie, i jak przestane go trzymac na jakims obrocie to gasnie...

Dodam ze odpalam na benzynie, od kluczyka i jechac...

Ostatnio zaczelo mnie troche "szarpac" jadac, mimo ze mialem jeszcze troche gazu... [wskazowka pomiedzy 1/4 a 0 :D ]

Przepraszam z gory jezeli pytania sa banalne..., ale dopiero zaczynam....

PS. Jutro grania idzie do lakiernika i blacharza... [juz pierwsze komentarze rodzicow, inwestujesz w ta trumne...] Chcialem wiec przez ten czas kompletowac czesci ktore pomogly by mi sprawic zeby grandzia stala sie bardziej ekonomiczna ;)

I prosze tutaj nie pisac odpowiedzi, w stylu kup 2.3 V6 w manualu etc. bo wiem ze to zredukuje spalanie, ale narazie fundusze przeznaczam na blache... ;)

Pozdro i dziekuje.

Maciej Gajowniczek Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-10-08 21:24:03 /


Parownik w tej chwili jest BRC.

Maciej Gajowniczek Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-10-08 21:24:59 /


2.3v6 w manualu nie zredukuje spalania. Cos jest ne tak. 20 to sporo na rzedowke, nawet z automatem. Hamulce nie trzymają? Konwerter masz od 2.0? Bo jak od 1.3 lub 1.6 to moze sie slizga? Zawory wyregulowane?

Mysza liil (EM) / 2006-10-08 21:30:16 /


ja mam Grandzie 2.0 R4 w automacie C3, spalanie hmm.. czasami 18 l, ale srednio 15-16 l, coz one tak maja ;) gazu po miescie of course :) ja sie gazu nie ruszalem, jezdzi, srube ma dosyc odkrecona, no ale osiagi kosztem spalania, ja wybralem osiagi ;) druga sprawa z tym przelaczaniem, hmm.. rozumiem, ze przelaczajaz z beny na gaz najpierw wypalasz cala benzynke? bo jak od razu z beny na gaz.. coz.. ma prawo sie dlawic ;)

Śpiochu Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-10-08 21:33:02 /


Spiochu, ale czy to normalne, ze do tego wszystkiego i na benzie i na gazie, granada w tej "naszej" konfiguracji ma tak powolne przyspieszene? A o "zapiszczeniu" ruszajac nie ma mowy :(

Maciej Gajowniczek Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-10-08 22:23:47 /


No to coś musisz mieć nie tak, bo ja moją 2,0 R4 gumę ładnie paliłem, nawet bączki niezłe wychodziły:) zarówno na gazie jak i na benzynie.(nawet na tych oponkach co na fotce)
Gazu spalała 12-15, a na benzynie to 10-12.(WEBER DGAV)
Co do przełączania z benzyny na gaz to powinieneś przełączy najpierw na środek(nie dochodzi benzyna i nie leci gaz), aż wypali wszystką benzynę z komory pływakowej, jak zaczyna gasnąć to cykasz na gaz i chodzi:)
Jak przełączysz odrazu na gaz to silniczek dostaje naraz benzynę z gazem i zwyczajnie go zalwa.

AndrzejKudowa Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-10-08 23:56:08 /


A parownik można często na szrotach dorwać w dobrym stanie i to za grosze. Tylko musi być chyba od pojemności co najmniej 2,0

AndrzejKudowa Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-10-08 23:59:30 /


Nachetniej to jakby ktos w okolicy mojej byl, zeby wpadl do mnie go garaza i rzucil na to okiem... ktos kto ma juz granade mialby porownanie, jak to powinno chodzic itd itd... a oczywiscie po wszystkim moge sie zrewanzowac jakyms pyfkiem czy cus :)

Parownika poszukam po szrocie... :)

Maciej Gajowniczek Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-10-09 07:24:33 /


Powiem Ci że tak miałe także u siebie ale w innej kunfiguracji silnika.Ale postawą jest parownik.Kupiłem nowy i większość problemów znikła.Koszt to ok 200zł (Na Allegro)a wymiana banalnie prosta.A efekty są znaczne.Spalanie spadło i praca silnika dużo ale to dużo ładniejsza.

CORONER Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-10-09 09:02:23 /


Kiedy ja kupiłem swoją Grandzię spalanie wynosiło 20 l/100 km. Zainwestowałem 300 i kupiłem nowy parownik BRC i spalanie spadło do 13 l i osiągi normalne a i ten parownik jeździ już u mnie ponad 4 lata, przejechał ponad 120 tyś km i tylko raz go czyściłem. Ostatnie spalanie grandzi na trasce Płock - Łódź - Płock - 12,2 (40 km było zrobionych w mieście ŁODZI - SILNIK 2.3 v6 i skrzynia manualna od sierry 2.3 diesel)

Zając Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-10-09 12:11:25 /


I jeszcze chciałem wspomnieć, że nie mam zbiornika od benzyny i nigdy moja Grandzia nie jeździła na benzynie (odkąd jest moja).

Zając Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-10-09 12:14:01 /


Gdyby przygoniło Cię do 3M to zadzwoń - mam przyrządy które mogą się przydać przy diagnostyce - wakuometr, stroboskop. Miałem 2,3 kombi w automacie - paliła 15-16l po mieście.

mtango / 2006-10-09 17:32:26 /


moge dodac, ze fakt, zapiszczec nie ma mowy na automacie choc mysle, ze jakies regulacje skrzyni mogly by pomoc, zeby pozwalala miec wieksze obroty na starcie (potrzebne do zrywu) ale ja sie w to nie bawie, ale ogolnie moja bujac sie buja ;) na przspieszenie nie narzekam ;)

Śpiochu Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-10-09 18:57:52 /


Parownik i regulacja ukadu :) 20l to nie powinno palić nawet 2.8.

Farmaceuta Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-10-10 18:41:54 /


miałem wiela problemów z parownikami , sądze jednak z doświadczenia ze niema sensu kupować nowego parownika, bo czym miałby się stary zużyć??? gazem? wystarczy wymiana meman , ok100 zł , tylko kup oryginal, nie polskie podróby, mają problem z trwałością, wcześnie jednak poprostu sprawdz czy jest dobrze ustawiony, reduktor i zapłon..

zombifordz Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-10-16 18:00:19 /


nie "memam" tylko membran, i uszczelek, sa w komplecie

zombifordz Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-10-17 15:56:16 /


Nie "memam" tylko "meman" a tak w ogóle to membran :P

Henry F / 2006-10-17 21:41:10 /


Miałem Grandzię 2.0 R4 5bieg. z mostem od 2.3 i po mieście mniej niż 15l gazu nigdy nie doświadczyłem , a palenie gumy to tylko na zakręcie mi się udawało.
pozdrawiam

kalasz21 / 2006-10-24 17:54:56 /


a moze ktos napisze jak autka są zamulone na lpg a nie tylko o zuzyciu chociaz sam wiem czym pachnie lpg w aucie poniewaz sam uzytkuje na codzien

Łukasz 33 radom / 2006-10-24 19:58:12 /