logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » ogólne » Jak zrobic piaskarke???

Jak zrobic piaskarke???

Może ktoś z Was się orientuje jak samemu zrobić piaskarke.Potrzebuje takiego sprzętu do pracy.I do czyszczenia gratów z Capri by się też przydał.Teoretyczną zasade działania znam i pewnie jakoś bym to zrobił ale może ktoś z Was ma jakieś większe pojęcie o tym i może ktoś z Was zrobił coś takiego i chcałby podzielić się doświadczeniem.Chodzi mi o najprostrze rozwiązania:)Za odpowiedzi typu-"Kup sobie na Allegro za 1700zł" bardzo dziękuje ale nie skożystam:)))) Bo kaski nie ma... Dzięki za wszelkie odpowiedzi.Pozdr.

Gumbas Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-10-17 21:34:24 /


po pierwsze to musisz mieć bardzo wydajny kompresor,po drugie pistolet.to zależy do jakich prac potrzebujesz.jeżeli to mają być czyszczone małe elementy no wystarczy to co wyżej ale jażeli byś chciał piaskować podwozia i inne duże elementy to już problem bo tanio tego nie zrobisz

mario75 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-10-17 22:09:01 /


Sprawdź na alegro - konstrukcja jest naprawde prosta. jedyny problem to wydajny kompressor tak jak pisał poprzednik/poprzednicy. jest to system 2 rurek i węza - jeśli po linkach nie wniesiesz o co chodzi napisz jutro do mnie to Ci pokaże dokłądnie co i jak działa ale mam nadzieje że po linkach wniesiesz o co biega ;)
http://www.allegro.pl/item135048369_piaskarka_cisnieniowa_25_litrow_i_45_litrow.html

http://www.allegro.pl/item133567748_piaskarka_cisnieniowa_50_l_komplet.html

Koniu Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-10-17 22:36:18 /


Jak masz porządną myjkę ciśnieniową, to można do niej (na pewno do Karchera) kupić /zrobić przystawkę do piaskowania na mokro. Ja mam cos takiego podlaczane wlasnie do Karchera i jesli przygotuje sie miałki, suchy piasek, to bezproblemowo idzie robota - ostatnio czysciłem alu i zderzaki z kiepskiego chromu.

Bartuś Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-10-18 11:48:32 /


Tyle, że piaskowanie na mokro hmmm :-) woda + goła blacha ... źle sie kojarzy

choć mam tak zrobiony wahacz później dobrze wysuszony, odtłuszczony i pomalowany i nic sie nie dzieje ;-)

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-10-18 12:30:08 /


ma ktos moze foto takiej glowicy od mokrej?

Kriss_MustangII / 2006-10-18 12:33:59 /


Są na allegro:
http://allegro.pl/item133885192_zestaw_do_piaskowania_do_myjki_wys_cisn_uniwers_.html

Koniu Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-10-18 14:01:02 /


Myjki nie mam ale w planach mam zakup.Co do konstrukcji to rzeczywiście skomplikowana nie jest.Tylko jakich rurek użyć 1/2 czy 3/4? a moze większych? i wąz gumowy jaki ma być no i końcówka?Obiło mi się o uczy że jakaś końcówka z węglika musi być?Zbiornik już znalazłem na złomie:) i niedługo zaczne coś z tym robić...Chyba:) Tylko właśnie te wymiary...jak ktoś coś wie na ten temat to bardzo prosze o informacje:p Pozdr.

Gumbas Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-10-18 16:28:25 /


powiem tobie tak co do tej piaskarki jak nie masz mocnego kompresora to ZAPOMNIJ o piaskowaniu kupilem waz pistolet do piaskowania niby usowa rdze ale to jest gowno a kompresor mam metabo 8 atmoswer i 220 litrow na minute ma wydajnosci takze musisz miec mosny kompresor do takich zeczy:) pozdrawiam

cichymk Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-10-18 19:17:12 /


oki sorki atmosfer:) zeby nie wyszlo z nowu ze ze mnie ortograficzny debil:) no moze troszke;)

cichymk Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-10-18 19:25:47 /


Co do rurek do użył bym większych, co ułatwi przepływ ścierniwa. Co do węża to jakiś gumowy pewnie najlepiej zbrojony (myśle, że stosowany w układach pneumatycznych będzie odpowiedni). No i dysza - cą ceramiczne ale z węglika spiekanego jest znacznie trwalsza. Co do zbiornika to też chyba nie pierwszy lepszy ponieważ ciśnienie w nim panujące 7-8 atmosfer może go rozerwać. Dlatego też obowiązkowo manometr i zawór bezpieczeństwa.

Koniu Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-10-18 20:03:46 /


no cichy i RZeczy a nie Zeczy:p

Gumbas Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-10-18 20:42:40 /


A i Koniu zbiornik jest z "mojego" złomu-pracował w starej hydroforni więc na 99% jest bardzo wytrzymały.No to jak tylko znajde troche czasu to zaczynam prace nad piaskarka:P Zastanawiałem się czy nie kupić pistoletu-piaskarki-są na allegro po ok 40-50zł ale kolega cichy napisał że trzeba mieć mocny,bardzo mocny kompresor.Musze sprawdzić ile mój w pracy ma:) Jak bedzie wystarczająco mocny to kupie na początek pistolet.

Gumbas Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-10-18 20:52:47 /


tym pistoletem mozesz sobie odstukac jakas mala powierzchnie jak jest juz lakier to troszeczke jest problem bo po prostu nie ma takiej sily:) na podwozie na 8 atmosferach bym sie nie zucal ale kupic warto fajna zabawka:) a piasek na prube susyszel w piekarniku hehehe pozdro:)

cichymk Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-10-18 20:56:27 /


taka piaskarka jak z allegro jest lepsza niż pistolet do piaskowania ........ - jeśli ciśnienie idzie też na butle z piachem. Ja mam stary 2 tłokowy kompresor 270 l/min i daje rade ;-) A dwa takie to juz cud miód - żeby jeszcze troche wiecej czasu było ehhh.

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-10-18 23:39:59 /


alo..witam wszystkich.......generalnie zrobic piaskarke cisnieniawa to godzina roboty jest...najlepiej zastosowac stara butle od gazu ...gasnice..itp.......natomiast napedzenie tego to inna sprawa.......powiedzmy....majac dysze 3-4mm......i scierniwo frakcji 0.3-0.5....mm.....potrzeba wydajnosci okolo 1m3/min....czyli sprezarka powinna miec silnik 7-8kw.........pistolety z allegro potrzebuja mniejszej wydajnosci poniewaz dzialaja na zasadzie podcisnienia....ale i maja o wiele mniejsza wydajnosc .....................i nie polecam kupowac piaskarek od domoroslych konstruktorow z allegro...

zly wujek / 2006-10-30 19:08:32 /


Zrobic piaskarke to moze i nie problem..typow sporo i sposobow tez...
Ale jak tego uzywac aby nie zniszczyc delikatnej poniekad blachy ktora jest ocynkowana...
Bo jak walczymy z rdza, to tez sie troszke dostanie ocynkowi....
Mozna to jakos regulowac wielkoscia scierniwa, cisnieniem, regulowac???

Mattai / 2006-11-07 22:11:01 /


ocynk możesz ochronić używając chemii zamiast piaskarki, wówczas tylko miejsca skorodowane piaskujesz.

Trójkąt Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-11-07 22:25:18 /


Mowa o takich smisznych sprayach co usuwaja powloki lakiernicze...czy macie jakies jeszcze lepsze mikstury

Mattai / 2006-11-08 10:13:12 /


..ocynk podczas piaskowania nie ulega zniszczeniu.....oczywiscie trzeba zastosowac drobne scierniwo i niezadoze cisnienie.....

zly wujek / 2006-11-08 17:13:58 /


Ciekawostka... Kolega zrobił piaskare, a raczej kompresor mobilny z... golfa 2 diesla, podłączając baniak bezpośrednio do wydechu. Momentalnie napiernicza do 10 atm. Sam sie zdziwiłem, że diesla nie idzie udusić na wydechu...

granadabus / 2008-03-29 18:28:34 /


Panowie pracuje z piaskarką na co dzień około 6 godzin dziennie.powiem tak zwykły zbiornik okolo 200l od góry wsyp przez dekiel około 150 mm zakręcany. Ciśnienie do 6 atm. starczy,wąż gumowy zbrojony i tak co 2 tyg zmiana bo bąble i dziura.Końcówka okolo 4mm z węglika spiekanego.Zasypywane piaskiem trochę wprawy i nawet ocynk można nie zerwać lecz tylko farbę.

SQ3GJN Dokładna lokalizacja na mapie / 2008-03-29 20:34:17 /