logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » elektryka » Nie działa spryskiwacz - gdzie przyczyna ??

Nie działa spryskiwacz - gdzie przyczyna ??

Witam
Zauważyłem kilka dni temu że nie działa mi spryskiwacz przedniej szyby. Nie przestał działać nagle w trakcie użytkowania tylko jakoś tak jak go chyba nie używałem. Naciskanie przycisku przy kierownicy nie daje oczekiwanego rezultatu - tzn płyn nie leci na szybe. Jak rozpiołem taką kostkę, która jest w okolicy silniczka spryskiwczy to zauważyłem następujące objawy używając kontrolki do prądu. Jak podpinam na oba kable kontrolkę i wciskam spryskiwanie (przy kierownicy) brak reakcji - kontrolka sie nie świeci. Jak podpinam kontrolkę do masy i dotykam przy kostce to przy wciskaniu spryskiwacza to na jadnym kablu pojawia się prąd (kontrolka świeci) czyli prąd dochodzi. I tak jakby działał przycisk od spryskiwaczy bo reakcja jest. Czyli tak jakby nie dochodziła masa??? Jak wepnę w tą kostkę kabelek aby dojść z masą na skróty to przy dodtknięciu kabelka dodatkowego do masy pompka zaczyna działać bez włączania spryskiwania przy kierownicy. Po przestudiowaniu schematów zauważyłem że kable od pompki spryskiwaczy wchodzą oba (+ i -) do jakiegoś przekaźnika, gdzie jest ten przekaźnik w aucie. Jak sprawdzić co się zepsuło i jak naprawić.

Piotra Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-10-18 13:13:50 /


Nie dziala Ci wlacznik. + jest tam na stale natomiast masa (-) idzie z wyłącznika przy kierownicy.

Mysza liil (EM) / 2006-10-18 13:33:27 /


elektryka samochodowa to najbardziej nielogiczny rozdziałał nauki o przepływie elektronów

zombifordz Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-10-18 13:42:30 /


a jak to rozmontować? Tzn wyłącznik przy kierownicy. czy da się jakoś rozebrać ten plastik co jest na tym elemencie do włączania spryskiwaczy i uruchamiania wycieraczek ??? Bo to ewentaulnie tam chyba jest jakiś stycznik? czy raczej gdzieś w pobliżu kolumny kierwonicy ???

Piotra Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-10-18 13:45:33 /


1. Czy w granadzie spryskiwacz powinien działać bez przekręconej stacyjki czy dopiero po jej włączeniu???
2. Wysrały mi się spryski reflektorów. Co może być tego przyczyną?? Zawsze było tak, że działały tylko wtedy gdy światła były włączone przez jakieś 2 sekundy i sie odłączały i psikało tylko na szybę. Mniemam, że to było właściwe. Co steruje taka pracą spryskiwacza reflektorów??? Ten czerwony przekaźnik z puszki??? Jutro sprawdzę jeszcze czy w ogóle prąd dochodzi do silniczka.
Pożyczyłem auto koledze, który ma jakieś jazdy z prądem w kjecie, żeby sobie zobaczył co i jak się podłącza i teraz sam mam jazdę:(
Pomóżcie bo to pierwsza rzecz z elektryki która mi padła w granadzie, i jestem strasznie wq***y.

dred Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2008-06-01 00:56:43 /


slychac silnik spr reflektorow? - jak tak to stoja te zaworki w klach - takei kolanka, w nich jest gumka nierozbieralne) - nie pzowalaja na wyciekanie plynu (bo dysze sa ponizej lustra plynu w zbiorniku) - otwieraja sie jka jest duze cisnienie, dlatego silnik do spr refelektorow jest 5 razy wiekszy od tego do szyby - ogolnei te zworki mzoesz sprobowac w czyms moczyc..

a jak nie slychac silnika - to elektryka, ale tu juz nie pomoge. Musza psikac przy wlaczonych swiatlach i przez 2 sekundy - to sie zgadza.

Atom Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2008-06-01 12:02:37 /