logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » off-topic » Napis Granada jaka czcionka?

Napis Granada jaka czcionka?

Cześć.

Czy ktoś wie jaka czcionką jest stworzone logo granada mk2?
Ta na klapie albo w książce....
Próbowałem cos samemu zrobić ale jakosc jest za słaba...

cezaryg / 2020-12-15 10:38:54 /


cezaryg / 2020-12-15 10:40:17 /


Czcionki nie znam ale kiedyś robiłem sobie naklejkę tyle że na capri, znalazłem w necie plus wymiary wrzuciłem w Corel obrobiłem potem nadruk na foli samoprzylepnej i było schludnie

Jellon aka Revenge Racer Dokładna lokalizacja na mapie / 2020-12-15 12:25:46 /


znając życie nie ma takiego fontu (na marginesie, czcionka to drukarski nośniki pojedynczego znaku pisma). Tu możesz sobie poszukać: https://www.myfonts.com/ ale mi nie znalazło identycznego: https://www.myfonts.com/WhatTheFont/result

A do czego to potrzebujesz?

goras Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2020-12-15 14:47:37 /


Tez szukałem w necie mi. na tej stronie, ale nie znalazłem. Najblizsza to Space marine.

Chciałem zrobić/zlecic haft/naszywkę może i inne gadżety. Odkąd nie mogę się doczekać aż zrobisz koszulkę z Granada.
Miałem pomysł kupić sobie polo naszych naszywkę Forda. Na ramie Granada lub odwrotnie.

Czapki tez mam nudne...

Napiis który zrobiłem jest ze skanu, ma różne odcienie. Nie da się wypełnić jednolitym pełnym kolorem. Przynajmniej na oprogramowaniu które mam.

Moze sie podejmesz?

cezaryg / 2020-12-15 17:11:33 /


Mam na myśli zrobienie takich naszywek...

cezaryg / 2020-12-15 17:19:10 /


To musisz obrysować ten napis w programie graficznym, zapisać w pliku wektorowym i drukować nie jako tekst, tylko obrazek.

Mysza liil (EM) / 2020-12-16 08:55:00 /


nie ma problemu, mogę porobić takie rzeczy. I tak będę robił logo Granady na krzywych w niedalekiej przyszłości. Naszywki mogę zrobić - jaki format? Oby tylko był zbyt i produkcja się opłacała. To jest podstawowe kryterium, bo wyprodukować jest mega łatwo ale potem wypuścić na rynek jedną czy dwie sztuki to już gorzej wtedy jest. A oprogramowanie maszyny do naszywki ok 7 cm o ile pamiętam to ok 100 zł plus produkcja. Jak się sprzeda 15 - 20 sztuk jednego wzoru to się to się wychodzi na zero. A maszyny takiej w domu nie mam niestety, żeby robić pojedyncze sztuki :( No chyba, że ktoś ma maszynę z hafciarką w dobrej cenie do sprzedania... :)

goras Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2020-12-16 23:09:34 /


kiedyś na allegro zamawiałem naszywki, pojedyncze sztuki. Wysłałem obrazki jakie chcę, i naszywki przyszły, nie pamiętam ceny ale kosztu 100 zł za oprogramowanie nie było. Nie mam pojęcia, jak oni to zrobili, ale naszywki mam.

magic Dokładna lokalizacja na mapie / 2020-12-17 10:15:51 /


Ale haftowane, czy naprasowane?

Konar / 2020-12-17 10:30:49 /


Teraz tez jest oferta 9pln za sztukę min zamowienia 10.
Ja poległem na projekcie bo ten (z zalacznika) który przesłałem ma za cienkie linie
Najlepiej jakby litery byle pełne. No i tu się zaczął temat czcionki...;-)

cezaryg / 2020-12-17 10:39:00 /


haftowane,
z całą pewnością

magic Dokładna lokalizacja na mapie / 2020-12-17 12:27:39 /


Poszperam na rynku jeszcze i zobaczymy jakie są możliwości. A co mojego marudzenia o koszty. Nie jestem zamknięty na potrzeby rynku, że tak powiem, ale prostu nie mam na razie żadnych dochodów (jak mówiłem wcześniej straciłem robotę) i na razie wszystko co robię to inwestycja a jeśli nie ma widoków na zwrot to słabo trochę wydawać, nawet wydawałoby się, pozornie małe kwoty. Jak będą mi się trafiały jakieś freelanserskie fuchy w zawodzie i będę mial coś na rozkusz to nie będzie problemu - wyhaftujemy nakład i niech sobie leży na sklepie ale na razie mnie na to po prostu nie stać

goras Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2020-12-17 12:55:02 /


Goras, to całkowicie zrozumiałe, ja nie pisałem tego aby podważyć co piszesz, tylko dzielę się doświadczeniem jakie miałem. Jeśli chcesz, to poszperam w swoim allegro i sprawdzę kto to haftował.

magic Dokładna lokalizacja na mapie / 2020-12-17 13:02:31 /


Spoko, mi chodziło też o to, żeby źle nie odbierać tego, że jak pojawia się nowy pomysł na fajną rzecz to znowu marudzę i nie podejmuję wyzwania

goras Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2020-12-17 16:05:55 /




Jak ktoś reflektuje to poproszę o info postaram się jakoś to gdzieś podwiesić, bo ftp capri chyba umarł. :(

takie coś mam w krzywych

takie coś mam w krzywych

a to kiedys na zdwórz zrobiłem ale teraz znaleźć nie mogę

a to kiedys na zdwórz zrobiłem ale teraz znaleźć nie mogę

cOke Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2020-12-17 21:58:47 /