logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » nadwozie » Rozbiórka drzwi na części pierwsze capri mk 2-3

Rozbiórka drzwi na części pierwsze capri mk 2-3

Cześć,
Mam nadzieję, że w dobrym dziale zgłaszam się ze swoim tematem.
Chcę wyremontować drzwi. Niestety nie mogę wyciągnąć szyby..bo chyba powinna wyjść pierwsza. Potem mechanizm i prowadnica.
Może, ktoś podpowie czy się nie mylę.

No i właśnie prowadnice/rama - czy to się wysunie do góry :/ są długie i szeroko rozstawione. Nie chciałbym w częściach wyciągać czegoś co powinno wyjść w całości :)

Moonk / 2020-12-30 19:45:04 /


Z tego co kojarzę, to chyba szyba prawie na końcu wychodzi.
1. listwa zewn. z uszczelką zgarniającą
2. zamek drzwi z klamką wewn.
3. podnośnik szyby
4. szyba
5. lusterko, rama szyby itd.

gryziu liil (EM) Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2020-12-30 21:49:54 /


Rama szyby (prowadnica) trzyma się na 3 śrubach: jedna od strony zawiasów i dwie od strony zamka (mogą być schowane pod czerwonymi odblaskami).

Kornik Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2020-12-31 00:15:56 /


Dzięki za podpowiedzi.

U mnie szyba mocno siedzi w podnośniku. Ani drgnie, spróbuję jakoś ją "nasmarować" , a może ciepłą wodą potraktować.
A wiecie jak mocowana jest ta czarna listwa zewnętrzna przy szybie? Uszczelka się rozpadła więc nie było większego problemu żeby ją usunąć, ale tej listwy metalowej nie chciałbym uszkodzić, a przeważnie jak są dostępne to właśnie powyginane. Da się je zdjąć bez uszkadzania?

Prowadnica u mnie przykręcona była na 5 śrub. Dwie od tyłu, 2 od przodu i jedna od wewnątrz poniżej korby do szyby.

Niestety do rozbiórki wrócę dopiero za jakiś czas.

Moonk / 2020-12-31 09:42:36 /


Szyby z jej uchwytu nie wyciągaj jak nie potrzebujesz, bo jak później nałożysz tą prowadnicę nie w tym samym miejscu, to Ci będzie z rolek spadać w trakcie ruchu szyby.
jak odkręcisz podnośnik od drzwi, to rolki z prowadnic wysuniesz i szyba wyjdzie razem z uchwytem.
Listwa jest montowana na zatrzaski, na te same blaszki, co też uszczelkę trzymają.

gryziu liil (EM) Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2020-12-31 10:56:57 /


Teraz mi wszystko rozjaśniłeś, super. Zaraz bym głupoty narobił.
Drzwi zamierzam oddać do piaskowania i malowania żeby przez kolejne lata służyły.

Moonk / 2021-01-01 17:02:04 /


A zdejmą poszycie i wypiaskują bez pofalowania ?

lagunaSF / 2021-01-01 18:20:04 /


Tzn. chodzi o roznitowanie?
Raczej nie. To zwykły zakład lakierniczy.
Najgorzej, że rdza jest w miejscach gdzie przykręcane są ramy (od środka) i mam nadzieję, że dotrą tam przy czyszczeniu.
Może rzeczywiście w piaskowanie się nie bawić. O dziwo ranty na dole są zdrowe. Rdza jest tylko na bocznych rantach - tam gdzie odpryski lakieru były. Delikatnie przy górnym rancie po uszczelce i w punktach mocowania ram, reszta jest ok.

Moonk / 2021-01-02 08:31:32 /


Nie piaskuj jeśli nie musisz. Jak jednak musisz to spisz kwit z zakładem, że odpowiedzialność za pofalowanie drzwi biorą na siebie i w razie konieczności naprawy nie użyją do tego wiadra szpachli.

Grzesiek_Rudy Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2021-01-02 17:44:07 /