logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » tematy prawne » Jak zarejestrować auto z USA w polsce?? lub w Anglii . Na zabytek lub podobnie.Jakie są koszty i procedury???

Jak zarejestrować auto z USA w polsce?? lub w Anglii . Na zabytek lub podobnie.Jakie są koszty i procedury???

Witam panowie i panie mam dużą proźbę do was.Chciałbym zarejestrować samochód marki LINCOLN Town Car(spod znaku błękitnego owalu jak co niektórzy się orientują) A więc jest tak.Samochód stoi w Londynie już 2 lata.Jest z USA stan. Pensylwania.No i chcem go kupić.Ale mam pytanie jak go jak najtaniej zarejestrować w polsce??? Albo w Anglii???? może jakoś na zabyten się uda ??? Samochód jest do małej blacharki w tej chwili ale to nie ma zanczenia bo odpala super i jest w 100% kompletny.

Prosił bym o jakieś konkretne odpowiedzi co do tej rejestracji w Polsce albo lepiej w angli. bo naprawdę zależy mi na tym autku.

CORONER Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-10-28 23:21:17 /


Ha:))
Jednak go kupiłeś:P
Powodzonka:))))



Pzdr

Palio Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-10-29 06:33:26 /


Skontaktuj sie pls ze mna via gg: 3813600, lub tel. 604509318.
Mogę Ci co nieco pomoc.

Kamil

administry Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-10-29 23:48:22 /


Panowie proszę pomóźcie mi z tym Lincolnem!!!!!!!!
Chcem go po drobnym remonciku zarejestrować w polsce, ma on komplet dokumentów ale USA. Proszę pilnie dajcie znać kto coś wie na ten temat !!!!!!!!!!!

CORONER Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-12-09 21:18:57 /


Witaj pierwotnie wspomniales,ze chcesz go jedynie w UK zarejestrowac. Jesli chodzi o rejestracje amerykanca w Polsce to moge cie skontaktowac z moim znajomym on wie co jak i gdzie. Rok temu H2 z za wielkiej wody sciagnal. Problemow poza wielkim clem nie bylo. pzdr

szeski Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-12-09 21:28:44 /


Na zabytek nie ma cła .... hmmm kiedyś trzeba było mieć pozwolenie na przywóz - przy dzisiejszych granicach chyba juz sie tego nie praktykuje. A jak to jest z autem z USA to tak dokładnie nie wiem. Moge dać namiary (telefon, gg) do gościa który niedawno temu ściągnął Stanga 66 cabrio

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-12-10 13:56:59 /


jesli samochod ma tylko papiery z USA to skontaktuj sie z wojewodzkim konserwatorem zabytkow i popros o instrukcje
bedzie go trzeba oclic (stawka zero) , bedzie do tego potrzebny rachunek za transport

jesli jednak angol go juz oclil - sprobuj sie tego dowiedziec, to sprawa jest duzo latwiejsza, traktowany jest on wtedy jak unijny i rejestrujesz go jak samochod z niemiec, musisz miec jednak papiery celne
jest jeszcze jeden kruczek jesli papiery te gdzies przepadly, jesli sprzedajacy napisze na umowie T2L to oznacza ze poswiadcza unijny status przedmiotu sprzedazy - do wartosci 10.000 euro moze to zrobic, wtedy angielska odprawa celna nie jest potrzebna - sam tak zrobilem i zaplacilem akcyze w kwocie 26zl

camaro Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-12-23 22:20:34 /


Witam serdecznie.
No to żeby nie zakładać kolejnego wątku...
Jestem aktualnie w USA - trafiła mi się okazja kupić w dobrym stanie Lincolna Town Car 4,6 rok produkcji 1994. Jeśli jest ktoś zorientowany lub ma namiary na kogoś kto może pomóc w rejestracji, ocleniu, jeśli to możliwe rejestracji na pojazd zabytkowy (nie wiem czy ten rocznik się łapie ale czytałem że jest możliwość jeśli nie spełnia wymogu rocznikowego, gdy miał duży wpływ na rozwój motoryzacji... może jakoś by się udało czy nie? jak sądzicie?)

Proszę o kontakt na forum lub prv będę wdzięczny, fajnie było by się czymś takim pokazać w Polsce na jakimś zlocie np Capri...

czekam na info, za każdą

pozdrawiam

Ivan Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-05-18 05:57:25 /