logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » układ chłodzenia » Nawiew w Capri III, W jaki sposob wskrzesic fan???

Nawiew w Capri III, W jaki sposob wskrzesic fan???

Mam pytanko czy da sie w jakis sposob sprawdzic czy fan jest spalony czy nie. Jak go podejsc moze podpiac na krotko. moze przy wlaczniku ???
Od tyg jestem dumnym psiadaczem capri laser ale az zgroza wieje na mysl o przejazdzce gdy na zewnatrz 10stopni a nawiew lekko dmucha jedynie przy 50km/h
help szeski

szeski Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-11-05 12:15:14 /


Przy słiczu od fana masz 3 kejbels, ułozone inlajn. Konektnij ten middlowy z ktoryms zewnetrznym, powinno ruszyć. Jesli nie, to czeknij czy dochodzi DC do środkowego kabla. Najlepiej bulbem na 12V. Jeśli nie świeci to może jakiś fjus sie przepalił. Jesli prąd jest, to pewnie endżine od fana sie spalił.

Mysza liil (EM) / 2006-11-05 12:28:50 /


Jak to godajo w moich łokolicoch. Świnto prowda. Som bym tego lepi nie pydzioł. :)
A jak to sycko zrobis i daly nie startnie... no to ślak zwali... nimom pojencia

Aldaron Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-11-05 13:24:35 /


w jaki sposob dobrac sie do fana. Kupilem Capri tydz temu nie mam garazu dysponuje podstawowym zest narzedzi. Na pradzie troszke sie znam, tylko postanowilem spytac sie ludzi w temacie jak do tego szybko i sprawnie podejsc by na darmo nie rozkrecac niepotrzebnych rzeczy.
Wojdat (thnx) troszke mi naswietlil temat lecz im wiecej opini tym lepiej, tu wspomne ze kierownice mam z prawej strony (UK). Dzieki za info hej

szeski Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-11-05 13:42:52 /


Fan siedzi w the nagrzewnicy, zeby ja wyexhaustowac musisz poodkrecac the tapicerke, odczepic the weze wodne oraz the linki sterownicze. Na koniec odkrecasz the nagrzewnice - wisi na 4 srubach.
Musisz odkrecic the schowek, the popielniczke i the kokpit nad nogami kierowcy, pomoze tez wyjecie the radia jezeli masz. Wtedy powinienes juz bez problemu dojsc do the srubek. Pamietaj, ze po odpieciu the wezy zrobi sie maly flood.

pmx (wiewior;) Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-11-05 17:08:53 /


Jak juz go wyekshaustujesz to bedzie gotowy do rezurekszyn ;)

Mysza liil (EM) / 2006-11-05 17:54:06 /


Czy moze ktos z was help mi rezurekt (nie mylic z erect) moj fan? Jestem nowice bez practice adres London. Tak na powaznie to the nagrzewnica bedzie all right przy 30-40milach az nie idzie reki pod szyba utrzymac, lecz problem zaczyna sie w korkach i pewnie wtedy gdy spadnie deszcz. Juz siebie widze, bede jezdzil jak Ace Ventura w Psim detektywie. Rozpacz

szeski Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-11-05 18:41:45 /


nom a ja spikał ze to nie tak hop siup

jeszcze uwazac przy wyciaganiu nagrzewnicy by nie uszkodzic kruccow od water
a skubana latwo sie nie wyciaga

jak dasz rade wytrzymac w takiej fucking weather hehe czego Ci zazdroszcze i poczekac na moj comback in London to zfiksuje Ci to :)

Wojdat Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-11-06 21:04:37 /


ja się ze swoją mordowałem pół dnia by wyjąć i włożyć

Shadow Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-11-06 21:09:36 /


Zatem Wojdat czekam. Tylko jak ja wytrzymam do stycznia. Mam butle turystyczna wozic czy zamontowac Webasto? :)

szeski Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-11-06 21:45:49 /


No to, panowie, have a good fan. ;-))

Rafał L. Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-11-07 12:27:42 /


dasz rade :)

Wojdat Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-11-07 20:28:09 /


A ja mam pytanie czy możecie mi polecić jakiś wynalazek wspomagający ogrzewanie. Jakis fan z grzaniem na gniazgo zapalniczki czy cos takiego, jaki, o jakiej mocy aby nie dzialo sie nic zlego podczas jazdy, gdzie kupic i za ile.

Pozdr.

Piotra Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-11-08 14:38:47 /



Kupilem kiedys taki gadget specjalnie do maluszka zony na zime (taka wlasnie mini farelka). Zasilane to bylo z gniazda zapalniczki.....daaaajcie spokoj jaki szmelc.
Nawiew slaby, pradu to chyba 20 czy 30 A zarlo.
Na koniec mi to ukradli bo chyba mysleli ze to antyradar czy cus....antyradar w maluszku...
Naprawde szkoda czasu i kasy



Mysle ze to moze sie sprawdzic tylko w przypadku przetwornicy i powiedzmy malej mocy suszarki.

fireone / 2006-11-08 14:49:15 /


na allegro widzialem cosik takiego za cosil 80 zl ale to mialo cosik 120W chyba.

o znalazlem:
http://moto.allegro.pl/item137740225_cieplej_w_zimie_mini_nagrzewnica_12v_150w_nowa.html

co o tego typu wynalazkach sadzicie ?

Piotra Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-11-08 16:01:05 /


Dosc duzy pobor mocy. 150W = 12,5A (P=UxJ) Czyli jest to moc prawie 3ech zarowek dlugich swiatel. Sadze ze zaczna sie problemy z akumulatorem. Nie wiem czy alternator zdola na raz wykarmic cale oswietlenie auta, car audio, ogrzewanie tylnej szyby, nawiew itd. Chyba juz nie zostanie zbyt wiele Amper dla akumulatora:)
Lecz dla odwaznych swiat nalezy.
Skutecznosc raczej mizerna.

szeski Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-11-08 17:37:11 /


Kiedyś (rok temu, może dwa) widziałem tego typu wynalazki w Praktikerze.

Rafał L. Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-11-08 18:10:16 /