logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » silnik » SAmochód odpala ale po chwili gośnie.... pomocy

SAmochód odpala ale po chwili gośnie.... pomocy

Sprawa wyglada tak samochód odpala ale jak puszcze kluczyk to gaśnie a ostatni mialem problem z rozrusznikiem i akumulatorem. Dziś ze znajomym podlaczylismy sie do kabli i na troche dluzej odpalil normalnie się krecil ale zgasl... prosze o pomoc

KaczorWwa Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-11-07 02:43:13 /


mialem tak kiedys w starej fiescie! gdy krecil rozrusznik to chodzila puscilem klucz to gasla!najprawdopodobniej wypial ci sie przewod zasilajacy cewke zaplonowa,podczas rozruchu cewka zasilana jest dodatkowym obwodem dla wiekrzej iskry,dlatego przy odpalaniu silnik ci pracuje,gdy puscisz klucz obwod ten nie pracuje pracuje tylko ten ktory daje mniejszy prad na cewke zapewne to jego sprawka ze auto gasnie, nie wiem jak jest to w capri ale zerknij sobie do schematow elektrycznych i poszukaj tego bo to moze byc to!!! pozdrawiam!!!

piotreklodz / 2006-11-07 03:00:06 /


zeby sprawdzic czy to to ,mozesz wziac przewod i polaczyc plus akumulatora z b+ lub + na cewce wtedy zapal auto i zobacz czy chodzi NIE POMYL BIEGUNOW!!!

piotreklodz / 2006-11-07 03:03:00 /


Możesz jakos bardziej łopatologicznie??
Raczej nie chodzi o kable bo wszystkie do rozrusznika sa podlączone (czyli3???) mechanik mi powiedzial ze może cos ze stacyjką ale nie wiem co bo zaglądałem i jeden niebieski kabelek sobie wisial :/ nie wiem może to żeczywiście ta stacyjka?? ......

KaczorWwa Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-11-07 21:45:56 /


jesli sprawdziles cewke (czy kabel zasilajacy dziala) a rozrusznikkreci to pozostaje stacyjka. radze wziac schemat instalacji elektrycznej i sprawdzic do czego ten zwisajacy kabelek....

Galoos Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-11-07 22:07:34 /


MIałem dokładnie taką sytuację w Escorcie 1,6 CVH na wilopunkcie. Problemem był zerwany przewód elektryczny prowadzący do silniczka krokowego. Jeśli masz taki sprawdź to

WojtasR / 2007-01-13 21:50:07 /