logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » gaźniki » Brak mocy - 1.6 ze sierry

Brak mocy - 1.6 ze sierry

Witam!
Mam problem, a dokladnie moj brat w taunusie 1.6 z silnikiem od sierry z roku '88 (Chyba gaznik szuflada - podcisnieniowo, poziomo odsuwająca się przepustnica). Samochód CZĘSTO (ale nie zawsze) nie wkręca się prawidłowo na obroty-ewidentnie kiepsko ciągnie od dołu do połowy skali, czasem do końca. Przy dynamicznym wciśnięciu pedału do końca, czasami udaję się go przełamać i ciągnie jak dawniej :). Co ważne, przy "zamuleniu" nie świecą się (albo jedna albo wcale) diody od ekonomizera -co świadczy wg. mnie o problemie z podciśnieniem. Jak silnik się przełamie, diody zaczynają normalnie wskazywać - czyli przy bucie w podłogę palą się obie tak długo, jak trzymamy gaz, przy średnim bucie pali się jedna etc. . Na początku towarzyszyło temu dodatkowo przerywanie, gaśnięcie, problemy z zapalaniem. Po wymianie młoteczka i kowadełka silnik pracuje bez zastrzeżeń - nie przerywa, nie gaśniem na jałowym chodzi OK. Problemy z zamulaniem nie skończyły się jednak. Świece zostały zmienione, przewody również, odłączone serwo hamulcowe dla sprawdzenia... Co ważne problem występuje zarówno na GAZIE jak i na BENZYNIE!.
Co to może być? Strzelam że gaźnik-jeśli tak to wystarczy zarzucić kompletem naprawczym i porządną regulacją? Zmienić gaźnior na inny?
PS. Aha - Brat zauważył jeszcze jedną zależność - przy zamuleniu pedał od gazu wydaje się być twardszy, a po przełamaniu pracuje nieco luźniej..., przy czym odpada ewentualność zaczepianie o cokolwiek linki gazu etc- wszystko jest OK. Linka pracuje w pełnym zakresie.

Bartuś Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-11-10 13:09:42 /


gaznik od 2,0, szufladę do mebla.

.STICH. Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-11-10 13:27:43 /


diody ekonomizera ... i tauniak ;]
Zakladajac, ze zaplon jest idealny (!!!), to ustawil bym na poczatku sklad miesznki, bo jakby za ubogo bylo nieco.
Jak potem bedzie dobrze ... to dobrze, a jak nie dobrze, to zciagnalbym gaznik i wymienil przeponke podcisnienia, bo sie pewnie przetarla i zerknal na przeponke przyspieszacza, bo i ta sie mogla sp ...
Jak potem bedzie dobrze ... to dobrze, a jak nie dobrze, to zakupilbym kolektor wraz z gaznikiem Webera.

... ale ja tam sie nie znam

amator liil (EM) Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-11-10 19:18:32 /


jakby co mam taką szuflede + kolektor na sprzedaż:D

BirdDog Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-11-10 23:59:11 /


Ja mam dwie, oddam w cenie jednej ;)

Mysza liil (EM) / 2006-11-11 10:39:06 /


Dzieki za odpowiedzi, czyli wychodzi na to że gaźnik się nadaje ...do wy...dolenia. Widzę że macie dużo tych szuflad:) ale ja bym się chyba w takim razie skłaniał do kolektora od 2.0 z gaźnikiem jak mówi STICH. Ma Ktoś takie coś może? Aż chyba, kurcze, napiszę ogłoszenie ;)

Bartuś Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-11-11 11:14:37 /


sprawdzaj na allegro.

.STICH. Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-11-11 13:36:21 /


ja mam webbera jakiegoś niewiem co to dokładnie za model http://www.capri.pl/market/8455

BirdDog Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-11-11 13:36:44 /


moge powiedzieć ze ten gaznik co tomek pokazuje to fajny gazniczek miałem taki i fajnie jezdzi bez porównania z 1,6 !!

młody3 Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-11-11 14:41:41 /


a ja pewnie ze mam taki komplet
daj maila to pogadamy

Wojdat Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-11-11 20:55:42 /


Tomek - to jak w koncu z tym gaznikiem - musi byc do tego ten modul, zeby to chodzilo?Jesli tak to jak to podlaczyc i czym to steruje i na jakiej podstawie:)?(rozumiem ze razem z tym kolektorem nie bedzie problemu zalozyc to do tego 1.6) . Wojdat - jaki Ty masz ten komplet? Ile za niego chcesz? (jak coś to moj mejl w profilu).

Bartuś Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-11-11 22:04:02 /


szczerze niemam pojęcia co do tego kompa ale zdaje się że to od tego gaznika, zapytaj Krk4M powinien wiedzieć, kolektorek jest od OHCa więć do 1.3 1.6 czy 2.0 OHC podpasi

BirdDog Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-11-11 23:45:14 /