logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » rekwizyty klubowe » Kalendarz Capri 2007 - jest KICHA panowie !!!

Kalendarz Capri 2007 - jest KICHA panowie !!!

Dostałem właśnie od Hoover'a do druku projekt kalendarza i jest poważna kicha jeśli chodzi o zdjęcia. Są po prostu na ten projekt za małe. Żadne nie osiąga rozdzielczości nawet 200dpi (a dużo jest w okolicy 100dpi) po wyskalowaniu do odpowiedniej wielkości metrycznej. Minimum jakie jest potrzebne żeby jakość wydruku była akceptowalna to 250-260 dpi, a powinno być 300dpi. W skrócie - zdjęcia powinny być jakieś 1,5-3 razy większe...

Rozmawiałem przed chwilą z Hooverem i ustaliliśmy, że są dwie opcje:

1. Wydrukowanie TEGO projektu, tylko mniejszego (w formacie B4-, który jest nieco większy niż A4). Ale w tym przypadku rozdzielczość zdjęć też będzie poniżej minimum (w przypadku niektórych zdjęć nawet znacznie)

2. Przygotowanie nowego projektu (to już ja bym się podjął na miejscu) w tym większym formacie (B3-, czyli taki jak miał być na początku), takiego, w którym byłoby nie jedno duże zdjęcie ale np. trzy mniejsze. Zresztą już coś takiego przedstawiałem:



Problem w tym, że nie wszyscy co przysłali zdjęcia do starego projektu mają po trzy ładne ujęcia z tej samej sesji, a wypadałoby żeby strony były spójne.
Także pozostała by kwestia zrobienia NOWYCH zdjęć wybranych wozów. Ok, ja mam lustrzankę cyfrową i mógłbym przelecieć się w przyszły weekend po Warszawie, okolicach i porobić zdjęcia. Pytanie, czy możnaby liczyć na to samo z innych 'ośrodków' (3M, Poznań, Kraków,...). Na pewno z różnych miast znaleźliby się ludzie, umiejący ładnie - nie albumowo - pokazać samochód i przy okazji mających lustrzankę minimum 6-7 Mpikselową...

Ze swojej strony mogę powiedzieć, że zmontowanie takiego nowego projektu od momentu dostania zdjęć, to kwestia 2-3 dni, także i tak wszyscy dostaliby kalendarz przed styczniem.

Prosimy wspólnie z Hooverem gremium klubowe o wypowiedź w temacie, dajmy sobie czas na podjęcie decyzji co robimy, powiedzmy do końca przyszłego tygodnia...

Pozdrawia Ekipa Rodząca W Bólach Kalendarz :]

Konar / 2006-11-10 15:16:35 /


Fuck :/. Chyba mniejszy trzeba, sądząc po tym jakie były problemy z fotkami.

Młody_wFe Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-11-10 15:23:40 /


A teraz tak bardziej przystępnie, udało mi sie otrzymac od Was zdjęcia powyżej 1,5MB zgralisy wszystko i wyslalismy do drukani Konara ale okazuje sie że i tak jest kupa.

KONAR powiedział że każde zdjęcie do kalendarza musiałoby byc robione cyfrówka UWAGA : MINIMUM 12mln mega pikseli!! prawda jest taka że nikt z nas nie ma takiego aparatu a wiekszośc zdjęc robimy cyfrówkami 3-6mln mega pixela.


Opcja 1 sza projekt zostaje, tyle że robimy to w tym mniejszym formacie a każdemu odsylam te pare złotych co jest nad to.

Opcja 2 konar szybko przy Waszej współpracy zrobi drugi projekt na naszym wymarzonym formacie plakatowym.

Jako że panuje demokraca zadecyduje większość:

Głosowanie trwa przez 4 kolejne dni od dzisiaj aby mogli zaglosować Ci co maja neta w pracy jak i Ci co maja tylko w niedziele u szwagra:)

WZOR GŁOSOWANIA:

przykład:
-----------------------

Opcja nr 1


_____________________
Prawo głosu maja tylko osoby ktore wpłaciły na kalendarz.

Hoover 3M / 2006-11-10 15:34:12 /


Opcja nr 2 - ale mogą być 3 zdjęcia z serii. Może się uda takie skompletować na 12 miesięcy?

m.kozlowski Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-11-10 15:45:05 /


Hoover zbyt dużo pracy w to włożyliście aby to teraz poszło do kosza, moje zdanie jest takie że lepiej zrobić mniejszy format i zachować obecną formę niż robić od nowa, ten kalendarz jak do tej pory większości się podoba, ma swój styl i szkoda by to było zepsuć, a przy robieniu przyszło rocznego z góry trzeba zakładać w/w wymagania co do fotek, nie ma co kombinować bo można prze kombinować drukować w mniejszej wielkości istniejący projekt.

keram / 2006-11-10 15:47:06 /


Opcja nr 2 zdecydowanie lepsza, zakładając że się ludziska z fotkami sprężą

Arek 3M Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-11-10 15:56:12 /


w jakiej rozdzielczości powinny być te zdjęcia w takim razie ?

DeMaDeS / 2006-11-10 15:57:31 /


>Opcja nr 2 - ale mogą być 3 zdjęcia z serii.

Nawet muszą być... :]

> Może się uda takie skompletować na 12 miesięcy?

Sądzę, że dałoby się, tylko potrzebowałbym współpracy fotografów z różnych miast..
Powiedzmy z 5 miast - w każdym większa sesja dwóch lub trzech ładnych samochodów i mamy z czego wybierać. I trzeba by pomodlić się o ładną pogodę :] Jak pisałem - ja mogę zrobić w Warszawie. I dodatkowo, w przypadku nowego projektu zdjęcia nie muszą być takie duże :]

Pozdrolo


Konar / 2006-11-10 16:03:11 /


> w jakiej rozdzielczości powinny być te zdjęcia w takim razie ?

300dpi w rozmiarze 1:1.
W przypadku opcji nr 2 (trzy mniejsze zdjęcia) , 6-7 megapikseli zupelnie wystarczy, a więc rozmiar każdego tak około 3000x2000 pikseli.

Konar / 2006-11-10 16:08:07 /


opcja nr 2

Ludwik 3M Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-11-10 16:41:32 /


opcja nr2

Beddie Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-11-10 16:48:04 /


Opcja numer 2 jest lepsza, ale spójżcie na to realnie, ile czasu zeszło z wysyłaniem fotek, a żeby jeszcze je zrobić, myślę, że będzie ciężko :/.
Proponowałbym opcje nr 1 z modyfikacją, kasy nie odsyłać, tylko kupić piwo czy kiełbasę na SO dla tych co zapłacili za kalendarz, będzie dodatkowa motywacja żeby się wybrać :)

Młody_wFe Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-11-10 16:49:20 /


opcja 2

Popcio Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-11-10 17:20:18 /


opcja nr 2

DZIOBEK Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-11-10 17:20:30 /


opcja nr 2 ... ja mam dużeeeee zdjęcia caprika :P

Mirek K. / 2006-11-10 17:22:42 /


Opcja nr 2

też mam lustrzankę cyfrową, niestety tylko 300D więc do 12 mln jej daleko :( ma 8 :)

wklejcie ty wszyetkie strony z kalendarza zmontowanego przez hoovera, bo niewiem które moje fotki w końcu do niego poszły, jesli sa jakies moje to powinienem mieć je wystarczjąco duże na opcje nr. 2

pozdroffki

spawn Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-11-10 17:35:18 /


Opcja numer 2

Gumbas Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-11-10 17:51:21 /


opcja nr 1.
znając bóle przy tworzeniu tej wersji nie wierze w powodzenie wersji nr 2.
Ale jakby co jakies fotki znajde ;))

michalch83 / 2006-11-10 18:01:50 /


OT: Mirek, czym robiles te zdjecia? :)

Mac13k Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-11-10 18:02:21 /


ja się do końca nie znam ale czy z tymi 12 mpix to nie lekka przesada ? Jakie duże maja być te zdjęcia w cm ?

Sowa {3M} Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-11-10 18:23:30 /


Opcja 1.

obawiam się że z opcją 2 się nie wyrobimy, a nowy rok tuż, tuż :(

Pablo Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-11-10 18:25:20 /


opcja nr2

cwiety_3M Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-11-10 18:30:00 /


Opcja nr3 :
Format niech zejdzie do B4, bo inaczej i tak nie da rady.
Zwrot forsy w gotówce przyklejonej z tyłu kalendarza też może być.
Jeśli do któregoś ze zdjęć istnieją inne z tej samej sesji to w DANYM MIESIĄCU robimy kolaż z trzech lub czterech fotek.
Załączam taki kolaż z okładki kalendarza ściennego na rok 2007 który nabyłem tydzień temu. Moim zdaniem nie jest wcale gorszy od pojedynczej gigafoty.
Zdjęcia do których nie ma ANI dodatkowych ujęć ANI wersji w lepszej rozdzielczości wypadają z oferty i w to miejsce dokładacie wyniki nowej sesji robionej lustrzanką 12M w najbliższym tygodniu.
Pozdreaux.

KRK 4m Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-11-10 18:43:24 /


Może w takim razie zestawy typu 1 m-c: Capri 1,2,3, drugi Granada 1,2,3 albo kombi sedan, 2d, taunus 1,2,3, lub dziobak rozne wersje, zlott SO, puchar, gryzliny
itp tematycznie

Młody_wFe Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-11-10 18:52:02 /


Opcja Krk4m ma sens. Jeśli się nie da jej wprowadzić, to: opcja 2

Hrabia® Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-11-10 18:55:04 /


realistycznie patrząc na sprawe opcja 1 chodzi tez o to ze ludziska się napracowali a teraz co? taka troszke chujnia delikatnie mówiąc, tak się nie robi, wydaje mi się że ktos czegos nie przewidział... i w zadnym wypadku nie mam o to pretensji, to się zdarza szczególnie przy wspólpracy w taka liczba osób, no ale w takim wypadku tzrebabby postąpic fair i wybrac opcje 1 lub spróbowac zadziałać w kierunku zaproponowanym przez Krk. Podsumowując jestem za opcją 1 lub opcją Krk jesli w ogóle będzie brana pod uwagę :)

Daniel vel Treetop liil (EM) Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-11-10 19:20:20 /


kilka fotek na jednej stronie moze być, ale samochód powinien być ten sam, jeśli nie' wolę mniejszy z jedną fotką, może zamiast zwrotu forsy po dwa egzemplarze, w pracy też można powiesić , albo dać w prezencie.

.STICH. Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-11-10 19:40:58 /


a ja mysle, czytam już któryś raz i sam nie wiem, przjżałem całego kompa i moze jedno zdjęcia mam 3000x2000, a biegać teraz robic na szybko, eee chyba wybieram opcje 1

Pająk Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-11-10 19:42:21 /


opcja 2...z 3ma zdjęciami tej samej fury

mateush (proko) 3M Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-11-10 19:49:27 /


Mac13k ... hmm canon eos 10 d ? :> ... ja sie nie znam :) ... ale to chyba lustrzanka 6 megapixelowa czyli że lipa ? :)

Mirek K. / 2006-11-10 19:51:20 /


Opcja nr 1 , tylko i wylacznie.

Gosia Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-11-10 20:01:23 /


Sorki, ale trochę w przeszłości współpracowałem z grafikami i że tak delikatnie powiem na niektóre sprawy mieliśmy sprzeczne poglądy i zwykle zadowolony byłem dopiero z własnych pomysłów. Nie wnikając w szczegóły powiem tak: jak już koniecznie musicie mieć 300 dpi przy wymiarach A3, to zróbcie na komputerze powiększenie z resamplingiem. Jak nie wiecie jak, to mogę ja to zrobić. Do tej pory nie odzywałem się zgodnie z zasadą, że po co zabierać głos, skoro z braku czasu nie mogę pomóc, ale 12 czy 13 zdjęć przerobić kilkoma kliknięciami dam radę. :-)

Dla wyjaśnienia: tak wygląda zdjęcie (Fiacik wycięty z kalendarza Krk4M) powiększone sześciokrotnie bez resamplingu:



i jak rozumiem tego się obawia Konar; a tak wygląda to samo zdjęcie też powiększone sześciokrotnie, ale z resamplingiem:



Przy odrobinie dobrej woli nawet tablicę rejestracyjną można uznać za czytelną. ;-)

I to jest moja opcja 4, jeśli mogę mieć bierne prawo wyborcze w tym głosowaniu. Jeśli mam tylko czynne, to przynajmniej na razie wstrzymuję się od głosu.

Rafał L. Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-11-10 21:32:26 /


Nie wiem co to za chore wymagania. Na poligrafii cyfrowej zbytnio sie nie znam, ale robilem zdjecie kompaktową lustrzanką OLYMPUSA, starszawa, nie pamietam ile MPIX ale maksymalnie 3.2, naswietlono mi z tego zdjecie o wymiarach boku ponad 70cm, i ziarna nie widać. Sam fotograf sie dziwił. Po mojemu wymagania jakie stawiacie fotkom do wydrukowania sa jakieś chore. Ale jak wspomnialem, nie znam sie...

Mysza liil (EM) / 2006-11-10 22:51:03 /


przepraszam, juz zasypiam, oczywiscie nie byla to lustrzanka! Zwykly szajsik z matrycą wielkosci aspiryny.

Mysza liil (EM) / 2006-11-10 23:17:51 /


Rafał L. i Mysza ma rację też co nieco o tym wiem, i nie szalejmy z tymi 300 dpi, po za tym kalendarz nie składa się z samej fotki, tak jak przypuszczałem zacznie się dyskusja i skończy się jak w zeszłym roku, czyli niczym bo kalendarza nie będzie, jeśli nie da rady zdjęć podać koniecznej obróbce to należy go drukować w formacie B4, po za tym szanujmy czyjąś pracę, ludzie włożyli sporo wysiłku w to aby on powstał i wyszło to naprawdę bardzo dobrze, nie mówiąc że co teraz machniemy fotki za cały rok, wiosna, lato, jesień, zima wszystko na raz w listopadzie i jeszcze wyrobimy się przed wielkanocna przyszłego roku, po prostu zdobyte w tym roku doświadczenie powinno być nauką na przyszłość, i robić fotki przez cały rok w najwyższej możliwej rozdzielczości i jakości, oraz gromadzić je gdzieś na ftp Capri i z nadsyłanych propozycji wybrać powiedzmy w listopadzie najlepsze które znajdą się w kalendarzu 2008, bo inaczej będzie jak z naszym sejmem wszyscy dużo gadają a nic konkretnego z tego nie wynika, tak więc reasumując jeśli da się podciągnąć foty to drukujemy B3 jeśli nie to B4, a projekt powinien zostać uznany za zamknięty, bo inaczej nic z tego nie będzie, gdyż okaże się znów ze ktoś coś zapomniał albo nie zdążył.

keram / 2006-11-10 23:18:36 /


Małe wyjaśnienie, bo może nie wszyscy wiedzą: 300 dpi to obraz składający się z kropeczek o średnicy 0,085 mm. W takiej rozdzielczości drukuje się (a może drukowało się) na drukarkach kartki do oglądania z bliska. Kalendarz wisi na ścianie i podziwia się go z daleka, z odległości od jednego do kilku metrów. 0,085 mm to rozmiar widoczny gołym okiem, ale wygodniej przez lupę. :-)

Rafał L. Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-11-11 01:30:50 /


Ja się nie znam na technicznej stronie projektu. Najpierw konar psosil o wyskokiej rozdzielczości zdjęcia takie tez zbieralismy dl anas byly to zdjęcia 1,2-1,5MB, według doświadczenia Kornara to nie nadaje sie na format B3, ja sie nie znam ale jeżeli kolega jestw stanie powiększyc fotki bez resamplingu tochyba sprawa załatwiona? Konar wysle projekt do kolegi kolega go powiększy i odesle do Konara i drukujemy.

Proste jak drut.

Hoover 3M / 2006-11-11 11:29:15 /


mi to zalatuje jakimis nieumiejetnosciami

ech czekam spokojnie .........

Wojdat Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-11-11 20:52:36 /


Konar jak sie sprawa ma wysłałęś płyte z projektem Rafałowi L?

Hoover 3M / 2006-11-12 01:26:17 /


jeżeli chodzi o mój głos, to byłbym za opcją 2 -gą.
ale ponieważ ja palcem nie ruszyłem przy tym projekcie przyjmę to, co zostanie wykonane.
i tak mam wielki szacunek dla ludzi którzy nad tym pracują, mimo rodzących sie co chwilę problemów.
więc nie będę wybrzydzał...

wąski77 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-11-12 12:39:32 /


Witam po przerwie w dostępie do Internetu...

Płytki z projektem nie wysyłałem Rafałowi L. ale może nie będzie potrzeby, bo jeśli robimy upsampling czyli to co pokazał RL na drugiej fotce, to nie ma problemu - zrobię to w pracy jutro i możemy drukować... Tyle, że jak dla mnie to mimo wszystko nie jest jakość akceptowalna - przynajmniej żaden klient czegoś takiego by mi nie przyjął nigdy - ale jak się gremium klubowe zgadza to ok. Może jestem skażony merkantylizmem :]

Jeszcze parę spraw muszę wyjaśnić:
1. 300dpi w przypadku druku cyfrowego na naszej maszynie to konieczność - po prostu jakość tego druku nigdy nie dorówna jakości druku offsetowego ("normalnego"). Tzw. przyrost punktu rastra ("rozlanie" farby drukarskiej) jest o wiele mniejszy - w druku cyfrowym nie ma farby drukarskiej (jest toner, jak w laserówkach) i ta farba nie może się "rozlać" i automatycznie "wygładzić" zdjęcia maskując ewentualne braki w rozdzielczości...

2. Pojawiło się też niezrozumienie co do wielkości matrycy - magiczne 12 MPix to w przypadku gdybyśmy chcieli drukować w B3- z jednym zdjęciem tak jak na początku miało być. Jeśli jednak bierzemy opcję numer 2, to dla "kolażu" kilku zdjęć zupełnie wystarczy 6 Mpix (czyli 3000x2000) żeby uzyskać "komercyjną" jakość. Jeśli nie chcemy takiej (czyli np. tak jak drugiej fotce od RL) to na upartego można upsamplować nawet miniaturki po 400-500kb (ale nie traktujcie tego jako wypowiedź wiążącą :])

3. Co do pojawiających się wątpliwości związanych z czasem realizacji. Jestem specjalistą od zleceń typu: "Panie Tomku, chciałbym żeby pan zaprojektował ładny plakat, tylko że on powinien wisieć u mnie w kawiarni od zeszłej środy..." :]
Tak jak już kiedyś pisałem - projekt potrwa 1-2 dni od momentu dostania przeze mnie zdjęć. Od momentu wysłania tego do drukarni do momentu kiedy kurier dostarcza nakład Hooverowi to sądzę, że nie więcej jak 10 dni (roboczych, rzecz) jasna.
Czyli biorąc pod uwagę najbardziej pracochłonną opcję nowego projektu i tak w ciągu dwóch tygodni, sądzę, sprawę można zamknąć...

Kończę ten przydługi elaborat i pozdrawiam licząc na uwagi...

Konar / 2006-11-12 13:42:09 /


wklejcie ty wszyetkie strony z kalendarza zmontowanego przez hoovera, bo niewiem które moje fotki w końcu do niego poszły, jesli sa jakies moje to powinienem mieć je wystarczjąco duże na opcje nr. 2, no i które samochody, bo ogoolnie ih tez powinienem miec po kilka zdjęć.

pozdroffki

spawn Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-11-12 14:17:11 /


Może w przyszłym roku będzie więcej czasu lub więcej doświadczenia .
Mamy prawie koniec roku więc nie przekombinujcie .Chciałbym kalendarz jak najładniejszy , ale jak mam czekać na niego do wiosny , to zadowolę się tym mniejczym . I tak włożyliście dużo pracy , za co wielkie dzięki .!!

Jac Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-11-12 19:07:00 /


Mi sie poprzedni projekt bardz podoba i wole mniejszy tamten niz inny\
Hoover nie kombinujcie ... bylo git

ٶٹڢڶ Ptasiek 3M ڄژښڭ Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-11-12 19:32:32 /


mniejszy ale ładniejszy, będziemy oglądac z bliska.

.STICH. Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-11-12 19:47:46 /


Wole mniejszy ale juz . NIe kombinowac.

ObI Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-11-13 09:53:55 /


Hoover, miałbym polewkę na kilka ładnych lat, gdyby mi Konar - zawodowy grafik, jak zgaduję - naprawdę przysłał te obrazki do powiększenia. Pisałem to z lekkim przymrużeniem oka i cieszę się, że Konar załapał aluzję. ;-) Zrobienie upsamplingu (tak to się prawidłowo nazywa?) to dość prosta robota.

Co do ogólnego nieporozumienia - myślę, że Konar chciał za dobrze. Chciał przygotować profesjonalny kalendarz, ale jednej rzeczy nie wziął pod uwagę: żeby wszystko było OK, to zdjęcia trzeba by robić profesjonalnym sprzętem, a takiego prawdopodobnie nikt z nas nie ma. Czyli albo bierzemy zdjęcia takie, jakie mamy, albo wcale. Kalendarz nie będzie w 100% profesjonalny, bo sami jesteśmy amatorami.

A na przyszłość żeby mieć zdjęcia o takiej rozdzielczości, jak chciał Konar, to trzeba chyba przeprosić się ze starymi, dobrymi aparatami z błoną fotograficzną. Tylko znowu sam aparat musi być dobrej jakości, nie jakaś małpka uniwersalna, bo inaczej po powiększeniu zdjęcia wyjdą nieostre.

Rafał L. Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-11-13 16:16:30 /


jak cos to mam zenitha :> z tych ostantnich wiec na przyszly rok nie ma problemu

ٶٹڢڶ Ptasiek 3M ڄژښڭ Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-11-13 16:35:22 /


To fakt Rafał L. masz rację, niestety koszt takiego aparatu zaczyna się od 12000, dlatego w tym roku pozostańmy przy istniejącym projekcje, co prawda ja już od paru lat nie zajmuję się zawodowo grafiką, więc może trochę wypadłem z obiegu. Musimy po prostu pamiętać na przyszłość aby robić fotki w najwyższej możliwej rozdzielczości, i najlepiej jeśli aparat pozwala bez kompresji. Większość współczesnych cyfrówek 5-6 mpix ma taką opcję, co znacznie podniesie jakość zdjęć, fakt że będą miały większy rozmiar ale ich jakość będzie lepsza niż z kompresją do formatu JPG, no i tak jak pisałem przydało by się na Capri wygospodarować miejsce na nadsyłanie takich zdjęć przez cały rok. To znacznie ułatwi pracę nad przyszłym kalendarzem i nie będzie problemu i bałaganu z przesyłaniem zdjęć na huuuuraaa przez tydzień, twórcy kalendarza będą mieli w znacznym stopniu ułatwioną prace dysponując takim archiwum i większe pole manewru.

keram / 2006-11-13 16:43:29 /


Chyba czas zmienic cyfrówke bo ja mam 1,3 mln pix :-) eh...

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-11-14 01:16:03 /


o jedno zero Majki:) na 13Mega pixeli

Hoover 3M / 2006-11-14 14:16:16 /


Panowie, bez paniki. Zajmuje sie projektowaniem graficznym i poligrafia juz dluzszy czas. Rzeczywiscie jest ogolnie przyjeta zasada, ze zdjecia powinny miec 300 dpi w skali 1:1 gdy ida do druku, ale bez przesady. Sprawdzilem w praktyce wiele razy ze zdjecia nawet 150 dpi wychodzily naprawde niezle. Pierwszym razem drzalem ze strachu co z tego wyjdzie ale nie bylo innego wyjscia - klient sie uparl by dac te fotke a lepszej nie bylo. I co? Nie bylo tak aprawde bylem zaskoczony. Wazne zeby zdjecie bylo ostre, czasem mozna je nieco podkrecic w szopie jak to mowi krkm ale uwiezcie - 150 dpi daje rade. Poza tym nie robicie tego dla Forda na 100 lecie firmy tylko dla siebie i nikt wam (...) albo glowy za to nie urwie. Najwazniejsze, zeby kalendarz sie ukazal. Nawiasem mowiac rowniez jestem za jak lepsza jakoscia i staram sie zeby zdjecia mialy chociaz 250 dpi, ale naprawde jesli zdjecie nie jest kicha na pierwszy rzut oka to bym sie nie bal. A jesli macie watpliwosci zrobcie probe chociaz jednej fotki, zobaczcie ja na cromalinie albo matchprincie i juz.

pozdrawiam

goras Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-11-16 20:31:32 /


goras pisales o formacie b3? czy mniejszym?

Hoover 3M / 2006-11-17 00:50:59 /


Hoover - dpi = dots per inch, ilość punktów na cal, stosunek ilości pikseli do długości fizycznego odcinka (papieru, monitora, czy czego tam). Wielkość papieru nie rzutuje. Góras nie pisał ile pikseli miał obrazek, tylko jakie dpi wyszło. Dpi spada jak się powiększa obrazek, bo rozmiary (fizyczne) rosną, a pikseli nie przybywa, bo i skąd.

Problem z naszym projektem polega na tym, że żeby drukować np. na B3, czyli 353x500 mm, czyli 13,9x19,7" z rozdzielczością 300 dpi, trzeba mieć obrazek o wymiarach 5910x4170 pikseli, czyli 24,5 Mpix, ewentualnie proporcjonalnie mniej, jeśli np. chcemy zadrukować tylko połowę strony. Niestety, chyba nikt z nas nie ma takiego aparatu fotograficznego, a resztę już znamy.

Rafał L. Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-11-17 01:38:24 /


Ale biorąc pod uwagę obrazek 300x500mm [coś musi odpaść na cyferki daty] i zupełnie akceptowalną rozdzielczość 200 dpi wychodzi raptem 2364x3940 pikseli czyli matryca aparatu rzędu 9.3MPix.
A gdyby tak zamiast B3 zrobić A3, to wystarcza - spotykana już w co drugiej cyfrówce - 6.6 megapiksela.
Pozdreaux.

KRK 4m Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-11-17 02:27:16 /


B3 to format drukarza przed obcieciem. To znaczy, ze jesli drukujecie na tym fotmacie i macie spad to drukarz obetnie krawedzie i wyjdzie z tego A3. A3 to format produkcyjny a nie koncowy. I dobrze! A nawet bardzo dobrze, bo pewnie bedziecie to wysylac poczta a koperta ma format B3 i dzieki temu kalendarz do niej wejdzie.

Nie doczytalem dokladnie wczesniej o jaki format chodzi. Rzeczywiscie do formatu A3 trzeba sie postarac o zdjecie proporcjonalnie lepsze, czyli skala 1:1 w rozdielczosci ok. 200 dpi. No coz... zycie...

goras Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-11-17 09:43:48 /


B3 to format produkcyjny, A3 koncowy. Gdzies tam wyzej w walnalem babola

goras Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-11-17 09:59:27 /


Robimy tak jutro poprosze Konara żeby wydrukował jeden egzemplarz bez względu na koszty (TYLKO JEDEN) cyfrowo w formacie B3 jak sie okarze jakims cudem że jakość jest zadowalająca ropoczniemy produkcje i po sprawie:>

Jeśli jakość okarze sie wysoko niezadowalająca odejme koszt wydruku (na wszystkich podzielimy) i robimy mniejszy format i odsylam kazdemu nadpłate wraz z kalendarzem!

Niezadowolonych przepraszam ale nie mamy innego wyjscia jak chcemy zdążyc przed gwiazką!

Hoover 3M / 2006-11-17 23:02:34 /


... i to jest bardzo sluszna koncepcja :D ...

Fuszix 3M Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-11-18 01:11:38 /


Jest jeszcze jedna sprawa (o której zapomniałem zarówno ja jak i Hoover, któremu wysyłałem pełną specyfikację i to było tam umieszczone) - mianowicie ten większy kalendarz jest pionowy...
Także biorę się za przeróbkę na wersję pionową, podkręcam te zdjęcia i wysyłam do druku jedną sztukę, a później do Ciebie Hoover, czy tak?

Pozdrolo

Konar / 2006-11-20 15:56:37 /


O takie coś byłoby:



Ujdzie?

Konar / 2006-11-20 16:39:47 /


To może lepiej zamiast takiego białego tła na górze na 1/3 kartki trzasnąć na dole tabelkę z dniami? Łatwiej się zorientować

Coś takiego:
Pn|Wt|Śr|Cz|Pt|So|Ni|
----------------------
01|02|03|04|05|06|07|
08|09|10|11|12|13|14|

Młody_wFe Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-11-20 16:59:00 /


A czemu pionowo, poziomo też było ok. no ale przy takim położeniu to i wymiar fotek się zmniejsza więc i słabsza rozdzielczość powinna mniej być widoczna, z tym białym to fakt coś by wypadało zrobić. Może dać tam miniaturki wszystkich fotek z kalendarza, lub przenieś tam powiększone logo Capri.pl.

keram / 2006-11-20 19:49:10 /


aaaaaa i pospieszmy się z tym drukiem bo trzeba uwzględnić strajk listonoszy

keram / 2006-11-20 19:50:35 /


Zgadzam się z "Młody_wrocław". Dobrze byłoby wiedzieć jaki jest dzień tygodnia...

agneskate Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-11-20 20:05:42 /


Nie rozumiem co to ma do rzeczy czy pionowy czy poziomy przecierz jak jest poziomy to chyba mozna go tak wydrukowac?czy to nie kwestia ułożenia druku na stronie? nie znam sie ale u mnie w drukarce ustawiam sam sobie opcje druku w pionie czy poziomie w drukarni tak nie mozna?

Hoover 3M / 2006-11-20 20:55:59 /


Chodzi o to, że w przypadku tego większego formatu sprężynka i zawieszka są na krótszym boku i kalendarz wisi pionowo na ścianie....

Konar / 2006-11-21 08:48:34 /


Dobra, zrobiłem wersje z tabelkowym kalendarium:



Wybrać którąś i jedziemy z drukiem...

Konar / 2006-11-21 09:37:42 /


Oczywiście dwójka. Przynajmniej widać, że napis Capri.pl nie jest 32-im dniem miesiąca :D
Pozdreaux.

KRK 4m Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-11-21 10:02:27 /


Popieram przedmówcę. Druga wersja i jedźmy już z tym towarem, bo czas nie z gumy.

gryziu liil (EM) Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-11-21 10:15:27 /


Dwójeczka bez dwóch zdań...

Fuszix 3M Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-11-21 11:34:33 /


Również za drugą wersją

Arek 3M Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-11-21 11:58:26 /


Ok, wersja pionowa gotowa. Wklejam strony, żeby nie było później niedomówień... :]

Pozdrolo

Konar / 2006-11-21 14:14:23 /


Konar / 2006-11-21 14:23:13 /


Konar / 2006-11-21 14:30:22 /


Ok , mnie sie podoba i marca sie doczekac nie moge :P

ObI Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-11-21 14:33:02 /


gratulacje, jest swietny, zaczynam zalowac ze nie kupilem.. :)

Mac13k Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-11-21 14:42:17 /


Nie no teraz to jest rewelacja ;))
Szacuneczek dla twórców!!!
Juz sie doczekac nie moge ;)) - w koncu pierwszy raz dostane fajny prezent na swieta ;))

michalch83 / 2006-11-21 15:00:02 /


Spoko, tylko grudzień jakiś taki... Odstaje w każdym razie. Ale ogólnie BOMBA! :)

Młody_wFe Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-11-21 15:35:06 /


Jutro zaczyna sie drukowanie :)
Jeśli do końca tygodnia dostanę przesyłkę od poniedziałku wysyłsam:)

Zapominalskich którzy w przelewie nie podali włsciwiego adresu lub zapominieli uprasza sie o niezwłoczne wysłanie poprawnego adresu na który wysłac kalendarz na e-mail: hoover@nsm.pl

Hoover 3M / 2006-11-21 15:37:28 /


Dla mnie rewelacja.

Konar, a dałoby się zastosować tzw. złoty podział między częścią ze zdjęciem, a częścią z numerami dni? Bo jakieś te dni rozepchane. Ale jak się nie da, to tak też jest dobrze.

I tak moim zdaniem najlepszy z dotychczasowych kalendarzy. :-)

Rafał L. Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-11-21 16:37:02 /


super wyszło... pamiętajcie tylko że d(o)ręczyciele strajkują, trza wysyłać priorytetem poleconym. pozdro.

Daniel vel Treetop liil (EM) Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-11-21 17:11:40 /


Majowe zdjęcie winno usatysfakcjonować większe grono, ja się cieszę, że moje auto i Hrabina są w kalendarzu ;)

Hrabia® Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-11-21 17:12:41 /


Jak najbardziej druga wersja. :)

agneskate Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-11-21 18:20:58 /


Trochę się spóźniłam z tą odpowiedzią, która wersja. :P Nie oglądam zdjęć, bo wolę mieć niespodziankę przy każdym miesiącu, ale z tego co czytam nie mam czego się obawiać. :D Już się nie mogę doczekać jak powieszę go na ścianie. :D

agneskate Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-11-21 18:25:44 /


chyle czoła dla twórców...
już szukam godnego miejsca by go powiesić...

wąski77 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-11-21 20:21:30 /


pieknie pieknie :)

Wojdat Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-11-21 21:05:54 /


Skoro d(o)ręczyciele strajkują, to może uruchomimy nasz Kącik samoobr... sorry, samopomocy transportowej, i sami rozwieziemy po Polsce? :)

Rafał L. Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-11-22 16:46:22 /


może to i nienajgorszy pomysł.
ale myślę ze za kilka dni strajk sie skończy

wąski77 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-11-22 17:52:10 /


Coś po dzisiejszych informacjach ta nadzieja że strajk poczty skończy się szybko może się okazać płonna, skoro dziś zamknęli Pocztę Główną w Wawie to naprawdę trzeba pomyśleć o rozesłaniu w inny sposób kalendarza, np przez wspomniany kącik samopomocy transportowej, bo jak gadałem dziś z kurierem pocztex-u to nie wygląda to za dobrze i raczej listonosze nie będą skłonni do wielkich ustępstw i zapowiadają strajk generalny a poczta też twardo obstaje przy swoim.

keram / 2006-11-23 20:00:27 /


Niech se donosiciele robią co chcą ale co ma do tego mój kalendarz . Listy i renty do śmieci a kalendarze na ściany (ale nasze oczywiście )

Jac Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-11-23 21:04:48 /


przeciez nie beda strajkowac caly grudzien, a z kącikiem samopomocy może być różnie, ktoś zapomni, ktoś przegapi, innemu się nie chce, i tak ostatni dostanie w połowie roku.

Pająk Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-11-23 21:13:24 /


wystarczy ze będą strajkować do połowy grudnia, i tak po tym strajku przez jakiś czas będzie niezły burdel z przesyłkami, chyba najrozsądniejszym w tej sytuacji wyjściem jest pocztex, oni nie strajkują.

keram / 2006-11-23 21:57:23 /


poczta i pocztex puszczają wszystko tymi samymi kanałami, nie ryzykowałbym zatem. może ups albo siódemka? tylko nie opek.

Daniel vel Treetop liil (EM) Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-11-23 22:27:34 /


ooo tak.. to napewno - opexa odradzam:D:D:D

Monia Poznan Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-11-23 22:32:09 /


A może zlocik i każdy odbierze osobiście? ;)

Młody_wFe Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-11-24 07:01:21 /


Tylko nie ups i siódemka.... Mam same niemiłe doświadczenia z nimi, a wysyłamy z firmy naprawdę sporo. Ostatnio ups wiózł mi przesyłkę 3 tygodnie, bo podobno "nie mógł adresata znaleźć"...

lotta Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-11-24 08:39:06 /


fakt, poczta jakoś zawsze dochodzi, a firma kurierska niedawno zgubiła mi wannę 180x90, jak k..wa można zgubić wannę ?

.STICH. Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-11-24 09:46:22 /


,, fakt, poczta jakoś zawsze dochodzi, a firma kurierska niedawno zgubiła mi wannę 180x90, jak k..wa można zgubić wannę ?

.STICH. [2006-11-24 09:46:22] ''

to jesteś szczęściarzem, poczta potrafi zgubić znacznie większe rzeczy niż wanna, ginięcie rzeczy jest tam na porządku dziennym, nie mówiąc już o tym ich niby priorytecie, ostatni takowy otrzymałem po 3 tyg. i jak zrobiłem awanturę że trzy tyg. szedł to usłyszałem ,,no o co panu chodzi przecież dostał pan przesyłkę'' tylko po cholerę się płaci za tą usługę jak ona nie działa.

keram / 2006-11-24 10:03:22 /


jesli chodzi o priorytety na poczcie to niestety mają to określone w warunkach priorytetu że nie na 100% musi dojść drugiego dnia, tylko prawdopodobnie dojdzie czy coś takiego, dlatego nie można ich pozwać. Jeśli chodzi o kurierów to nigdy nie przejechałem się na DHL i FedEx'sie jak jeszcze działał w Polsce.

Daniel vel Treetop liil (EM) Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-11-24 10:56:51 /


To zależy w jakiej miejscowości, o której godzinie i czy w międzyczasie nie wypadają dni wolne, ale to nie ważne i tak w 90% to nie działa, faktem jest że mamy problem i musimy go rozwiązać, ja nie zawiodłem się na GLS ale ilu nas tyle opinii o poszczególnych firmach kurierskich, każda miewa wpadki, pozostaje jeszcze cena takiej przesyłki bo może się okazać że będzie równa cenie kalendarza.

keram / 2006-11-24 11:20:43 /


Z tego co na szybko przejrzałem listę chętnych, to zauważyłem, że te osoby skupiają się głównie w największych ośrodkach i ich okolicach: 3M, Warszawa, Poznań, Kraków, chyba też Śląsk. Gdyby się udało zorganizować transporty między tymi miastami (przez Kącik pomocy, albo nawet kurierem) i przesłać jedną paczkę na ośrodek, to większość problemów mielibyśmy rozwiązaną. W ramach jednej aglomeracji trzeba by wybrać jedną osobę, która przywiezie paczkę dla wszystkich (np. dla Krakowa na ochotnika proponuję Skuna), a potem każdy musiałby się sam obsłużyć, np. przyjechać po kalendarz autobusem albo tramwajem, jeśli samochodem się nie da albo nie opłaca.

Hoover - masz listę klientów w jakimś pliku, excelowym, accessowym, albo coś w tym stylu? Posortuj po kodach pocztowych, albo po miejscowościach, zobaczysz co Ci wyjdzie. Ktokolwiek inny musiałby wziąć listę dostępną na forum i dla każdej osoby sprawdzać w profilu gdzie mieszka.

Rafał L. Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-11-24 16:36:48 /


Jak zdecydyjemy się na to, to ja mogę rozdawać dla Warszawy, bo pracuję w centrum, a stąd do każdego jednakowo daleko :)

m.kozlowski Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-11-24 16:42:03 /


Z tego co wiem to p[aczki dochodzą normalnie, poza tym za tydzień maksymalnie będzie po wszystkim, nie ma co kombinować.

Młody_wFe Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-11-24 17:03:03 /


PACZKA POCZTOWA PRIORYTETOWA jest przewożona najszybszym środkiem transportu mając pierwszeństwo w procesie opracowywania i doręczania przed przesyłkami ekonomicznymi. Standardem jakościowym dla paczek pocztowych priorytetowych jest jej przebieg w terminie D+1 (nie później niż następnego dnia roboczego po dniu nadania).


black_consul Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-11-24 17:37:23 /


Ja służbowo nadaję przesyłki DHL-em, 1-2 razy w tygodniu i nigdy nie było problemu z dostarczeniem przesyłki.

Badyl Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-11-24 19:18:03 /


Wyjdzie ze mnie pewnie krakowski sknerus, ale Keram ma rację. Co więcej - koszt przesyłki może okazać się WYŻSZY od ceny kalendarza, co już zalatuje Beckettem albo Ionesco. Dlatego opcja Rafała L. jawi się sensowną - podzielić na te 7 czy 8 dużych paczek i te przesłać kurierem do 3M, 100lycy, Poznania, Krakowa, Wrocka, Katowic, Łodzi itd. Taki odbiór osobisty jest przecież dla każdego kolejną okazją do środowiskowej integracji, paru chwil pogwarki, etc.
Natomiast jesli ktoś z odbiorców WYRAŹNIE obstaje przy dostawie do domu poleconym PRIORYTETOWYM Poczty Polskiej [co każdy miał opłacone w ramach zamówienia], to dostanie indywidualnie na swój własny próg, tylko że cholera wie kiedy [aczkolwiek z wyraźnym wskazaniem na pierwszą połowę grudnia]. Strajk listonoszy skończy się lada dzień, w małych mieścinach zresztą wogóle nie strajkują :)
Z własnego doświadczenia Allegrowego [średnio 200 paczek rocznie] Pocztex jest zawsze na drugi dzień, DHL, Stolica, Siódemka itd. zazwyczaj także. Priorytety Poczty Polskiej BYWAJĄ doręczane w następnym dniu roboczym po nadaniu, ale po pierwsze nadane muszą być przed godziną 17, a po drugie miasto odbiorcy winno mieć ponad 100 tys. mieszkańców. W mniejszych miastach zwykle są na trzeci dzień. Statystycznie ginie około 0.5% przesyłek pocztowych i 0.3% kurierskich - w przypadku 75 kalendarzy jest to liczba zdecydowanie mniejsza od jedynki, więc nie ma strachu :)
I jeszcze jedno - jeśli chodzi o Kraków, to mogę zająć się dystrybucją.
Pozdreaux.

KRK 4m Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-11-24 19:48:57 /


OK, zrobiłem na szybko statystyki ilości kalendarzy dla poszczególnych miast i ich okolic i wychodzi mi:

- Warszawa - 13
- 3M - 12
- Kraków - 9
- Poznań - 8
- Górny Śląsk - 8
- Gorzów Wlkp. - 3
- Wrocław - 2
- Białystok - 2

Gdyby udało się zorganizować transport (bezpośredni lub pośredni) między tymi miastami, to mielibyśmy rozwiezione 57 kalendarzy. Pozostaje 13 miejscowości, w których kalendarz zamówiła tylko jedna osoba, i w takich przypadkach trzeba by sobie radzić tradycyjnymi sposobami. Ewentualnie mogłyby się dogadać osoby mieszkające hm... tak ani blisko, ani daleko od siebie, konkretnie: Lublin-Opole Lubelskie, Kraków-Tarnów-Rzeszów, Łódź-Radomsko, Płock-Warszawa, 3M-Elbląg-Kwiatkowo k. Braniewa-Kętrzyn.

Rafał L. Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-11-24 19:50:24 /


Ja moge jutro z poznania zabrac do 3m

ٶٹڢڶ Ptasiek 3M ڄژښڭ Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-11-24 19:58:49 /


Panowie mysle ze sie az tak nie pali na 6 grudnia wszyscy bede juz mieli na pewno :)

adrian_c Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-11-24 21:53:57 /


8-9 grudnia jestem w W-wie. Mogę poznańską paczkę odebrać.

Hrabia® Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-11-24 22:12:22 /


nie ma co sie pieklic , poczta jest niezawodna , nie zawodzi !!!!
ja nie mialem z nia problemow !!!!

a co do firm kurierskich to ja korzystam z UPS i chyba 3 dni temu to byla ostatnia paczka kotrą wyslalem od nich !!!
wyslalem palete i jeszacze nie dotarla tam gdzie chcialem
patrzac na stonie gdzie moja przesylka jest to wynika ze jeszcze w Lublinie!!!
dzwoniac do nich gosc potraktowal mnie jak gowniarza i nie chcial ze mna rozmawiac bo byla godzina 18:00
sie okaze jeszcze czy moje szyby dotra w calosci tam gdzie tzreba !!!
ale zrazilem sie do UPS !!!

fakt wczesniej korzystalem z DHL i zawsze wszystko jak trzeba!!!!
chyba trzeba powrocic

Wojdat Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-11-24 22:20:30 /


No Dobra... Dostarczycie sobie to do duzych miast i wszystko gra. Ale jak ktos mieszka w mniejszej miescinie, na dodatek nikt z okolicy kalendarza nie zamawiał, co wtedy???
Ja mieszakm pod Bydgoszcza- do poznania mam 150, do 3miasta ponad 200km...
Niewesołe to...

michalch83 / 2006-11-24 22:22:44 /


Ja mogę poczekać, aż się listonosze znudzą, moje dwie sztuki poproszę paczką i będzie git. W przyszłym roku trzeba zacząć wcześniej i nie będzie stresu, jakby co mam jakieś dwie masakryczne stacje graficzne i mogę coś poobrabiać.

.STICH. Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-11-24 22:29:58 /


No to w końcu jak z tymi kalendarzami-ja mam z Kwiatkowa(straszne zadupie:)))))) do 3M ze 150km :/ do Elbląga z 80km. Ewentualnie osoba zamawiająca z Elblaga może odebrać 3 kalendarze z 3M-ja odbiore od niej dwa a ode mnie odbierze osoba z Kętrzyna-czyli Lesioo zapewne:)-Troche to skomplikowane:) jeżeli osoba z Elbląga i Kętrzyna się zgadzają to fajnie:) jak nie to bedziemy mysleć co i jak.Mi tam to akurat pasuje-przynajmniej poznam nowych ludzi z capri.pl:))))Osoby z Elbląga i Ketrzyna prosze o jakiś kontakt.....Pozdr

Gumbas Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-11-25 16:11:48 /


Ja chyba jednak poproszę o przesyłkę pocztową... Już tyle czekam, to już kolejny tydzień, czy dwa mie nie zbawi ;-) Po co sobie komplikować życie? Grudzień ma 31 dni, do Nowego Roku na pewno dojdzie :-)

lotta Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-11-27 08:09:45 /


No pewnie, że jeśli z jakiejś miejscowości kalendarz zamówiła tylko jedna osoba, a do najbliższego chętnego jest 100 km, to mój ewentualny plan nie rozwiązuje wszystkich problemów, co zresztą napisałem. Pozostają metody tradycyjne, typu poczta, albo czekanie na okazję transportu. Zresztą jak ktoś chce pocztą, to przymusu nie ma. Ewentualnie można kalendarzy nikomu nie dostarczyć, żeby było sprawiedliwie. ;-)

Krk4M - fajnie, że chcesz się zająć dystrybucją, ale Skuna wskazałem, bo - o ile wiem - kursuje co jakiś czas między 3M a Krakowem. Chyba że Ty też robisz takie kursy, to w takim razie jeszcze lepiej. W ogóle skąd kalendarze będą rozsyłane? Z 3M, z Warszawy?

Jeszcze jeden argument przeciwko poczcie: nawet jak przestaną strajkować, to i tak potem przez 2 tygodnie będą się wygrzebywali spod stert zaległych przesyłek.

Rafał L. Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-11-27 14:36:36 /


Listy polecone dochodzą normalnie więc mozna zainwestować w polecone :)

Grzesiek_Rudy Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-11-27 17:05:17 /


Do mnie dzisiaj dwie paczki doszły bez problemu, z Gdańska i z Łodzi i były wysłane w zeszłym tygodniu.....:)

Gumbas Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-11-27 17:47:13 /


Z Poznania beda rozsylane pocztą dla wszystkich.

Jesli ktoś sobie wyraxnie życzy aby przekazac komuś moge to uczynic na pisemną prosbę np. kolega Fusziksa odbiera kalendarze z poznia i wieze do 3M tam Fusziks zajmie sie dystrybucją.

Narazie jeszcze czekam na kalendarze z drukarni ale jak tylko dostane zajme sie przesyłką.

Hoover 3M / 2006-11-27 18:09:23 /


No to teraz jakby się znalazło parę transportów z Poznania po Polsce, albo jakby ktoś korzystając z pośrednictwa kolegi Fuszixa leciał z 3M jedynką na Górny Śląsk, zahaczając po drodze o Warszawę i Kraków... ;-)

Rafał L. Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-11-27 19:25:22 /


Nie kombiowac. Poczta już działa. Listonosze łaża. po osiedlach.

dred Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-11-27 19:27:17 /


Ta koniec strajku.Jak nie jest za póżno to ja poprosze pocztą tak jak na początku bylo umówione.Bo jak poczta działa to nie chce mi się dymać prawie 90 km po kalendarz....no chyba że w ostatecznośći:)))

Gumbas Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-11-27 20:04:52 /


Kalendarz wczoraj skończył się drukować i od 7:54 dzisiaj, paczka ma status "w doręczeniu". A więc powinnien do Hoovera dotrzeć jakoś po południu...

Pozdrolo

Konar / 2006-11-28 08:59:08 /


Kalendarz otrzymałem 30 minut temu! Rozsyłam dzisiaj ile dam rade Pocztą Polską.
Jutro resztę jeśli dzisiaj nie zdąże wszystkich rozesłać. Podejżewam że za pare dni każdy będzie miał w domku:)

Hoover 3M / 2006-11-28 11:02:17 /


No i elegancko

Arek 3M Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-11-28 11:05:16 /


Nie jestem grafikiem ale na moje amatroskie OKO to najlepszy kalendarz z dotychczasowych sam format jest rewelacyjny!

Hoover 3M / 2006-11-28 11:07:20 /


To się jeszcze pochwal jak wyszło...

Konar / 2006-11-28 11:11:16 /


Aha :]

Konar / 2006-11-28 11:12:33 /


Już nie moge się doczekać!!!

Gumbas Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-11-28 11:16:47 /


HUUUURRRAAA!!!!! ;)
jubu dubu jubu dubu, nich nam żyje prezez 3M Klubu ;))

michalch83 / 2006-11-28 11:49:41 /


OK, no to ustawiam się w kolejce i spokojnie czekam. :-)

Rafał L. Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-11-28 15:20:08 /


Jest maleńki problem największe koperty jakie dostałem z bąbelkami w środku są za małe! Bez bąbelków zreszta też, w papier do przesyłek boje sie pakować bo pogniotą listonosze.

Cos wymyśle ale MAM PYTANIE DO TYCH KTÓRZY ZAMÓWILI KALENDARZE

koszt wysyłki normalnym listem 3.30zł, priorytetem 4.20zł
koszt wysyłki poleceonym 5.50zł priorytetetem poleconym 6.50zł

wiadomo o co chodzi pytanie czy wysyłac wszystkim normalnym listem i kazdy bedzie sie martwił czy dostanie czy poleconym ?

sugerowałbym poleconym bo mam ja pewnośc i Wy macie pewność że dojdzie, niestety w tej opcji moja wstepną kalkulacje możemy wykluczyć


koperta 2.50+polecony priorytet 6.50=9zł
zakladalem że sie w 5 zł zmieszcze ( i jak wyslemy zwykły to się zmieszcze 2.50+3.30)



4zł za polecony niby nie duzo ale nie chiałbym dokładać ze swoich do 70 sztuk


PYTANIE:


Przesyłki leżą gotowe jaka opcja biore pod uwage pierwszych 10 głosów bo chce dzisiaj wysłać pierwszą partie a poczta do 19:00

za utrudnienia przepraszam

Hoover 3M / 2006-11-29 16:02:14 /


Tyle było zawirowań z tym kalendarzem, ze żal byłoby go teraz "oddać" pocztowcom. Jestem za opcją priorytet/polecony i dopłacie 4zł.

Jeti Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-11-29 16:07:36 /


osobiscie wolalbym polecony, czyli ta drozsza opcja. Akurat ode mnie masz pieniazki za dwa kalendarze, wiec za dwie przesylki, takze powinno sie to zmiescic w limicie finansowym na jedna paczuszke :) :>

Fuszix 3M Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-11-29 16:15:26 /


Niestety koperty są tak małe że trzeba je podcinać wtedy wchodzi bardzo ciasno jeden kalendarz.
Daltego kalendarze będa wysylane pojedynczo.
Chyba Fusziks że chesz zwykła papierowa kopertę bez foliowanych babelków ale wtedy prawdopodobiństwo dostarczenia go w stanie IGŁA odrobinke spada:) wilgoć itp:)

Hoover 3M / 2006-11-29 16:56:51 /


tez jestem za dopłatą, więc Hoo jaka decyzja?

Daniel vel Treetop liil (EM) Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-11-29 17:11:47 /


Dopłata.
PS. Milo zamawiał kalendarz? Jak tak to daj znać to za niego też dopłacę, bo on raczej się przez dłuższy czas nie odezwie.

Młody_wFe Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-11-29 17:27:39 /


chyba lepiej dopłacic.

kalb Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-11-29 17:36:09 /


4zł przy takim projekcie to nie pieniadze. W sumie to do mnie mozesz wyslac wszystkie trzy kalendarze do gorzowa w jednej paczce bo i tak ida na to samo osiedle. I koszta tansze wiec moze doplacac nie bedziemy musieli.

Popcio Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-11-29 17:40:37 /



Polecony priorytet za dopłatą.
Nr konta ten sam???
PozDR!

michalch83 / 2006-11-29 19:15:41 /


Hoover a mozna osobiscie odebrac w Poznaniu??

dred Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-11-29 19:29:39 /


polecony priorytet i dopłata.Na ten sam numer konta kase przelać?

Gumbas Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-11-29 20:13:14 /


numer konta ten sam dopłata dla Wszystkich 4zł

Tłumacze jeszcze raz:
wpłacalismy 5zł na przesylkę, przesyłka polecona priorytetowa kosztuje 6.50 +koperta z babelkami 2.50

Z uwagi na to że największa koperta jest za cisna na ten format:) każda koperta jest sztukowana folią w brakującym miejscu.

Z uwagi że koperta jest za ciasna nawet na 1 kalendarz NIE MOGE WYŁAĆ 2 KALENDARZY JEDNĄ PACZKĄ!!!!!!!!!!!!!!!
(mógłbym to zrobic ale kalendarze nie były by zabezpieczone kopertą piankową)

Dlatego każdą sztuke żmudnie pakuje osobno!!! <pisze to po raz drugi bo nie którzy nie docztali!> wyjaśniam że nie jestem współwłaścicielem Poczty Polskiej i nie mam w tym żadnego interesu!

Dredzioch jak najbardziej mozna odebrac osobiście wtedy jest bez koperty piankowej (2,50) i przesyłki(6.50) czyli jest 9zl taniej

P.S. Swoją drogą to mamy bandyckie stawki poczta bierze 6.50 za większy list polecony to chyba sporo 1.5 EURO

Hoover 3M / 2006-11-29 21:28:34 /


no to doplacam i czekam na dwa polecone listo-paczkensy :P

Fuszix 3M Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-11-29 23:25:44 /


kasa poszla > uzbrajam sie w cierpliwosc... i wierze w szybkosc Poczty Polskiej ;)

Fuszix 3M Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-11-29 23:31:23 /


po mojemu to miales z dyszlem zalatwic zeby przywioozl ??? ke??

ٶٹڢڶ Ptasiek 3M ڄژښڭ Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-11-29 23:54:24 /


Wysyłam Wszystkim bo za duzo zamieszania, nie jestem w stanie tego ogarnąć komu wysłac komu przywieśc, komu odłożyć...

Ci co wpłacili to im wysyłam prośba żeby dopłacic te 4 zyle i gra.

Teraz jeszcze pakuje kalendarze do kopert i foliuje jutro idzie pierwsza partia dopirero bo nie jestem w stanie tego popakowac zaadresować itp jutro wysłane bedzie pierwsze 20-30 sztuk jak się uda to do końca tygodnia wysle wszystko

teraz pozdrawiam i dalej zabieram sie do adresowania akurat kolej Ligacza:)

Hoover 3M / 2006-11-30 00:36:15 /


Hoover a moglbys numer konta jeszcze raz skrobnac? to jutro wplace
Pozdro i gratulacje wyniku! pelen podziw z mojej strony dla wszystkich uczestniczacych w projekcie!!
Pozdro toperz

Toperz Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-11-30 00:40:12 /


Ptasnik - gadalem z Hooverem i obaj doszlismy do wniosku, ze poczta bedzie lepiej, wiec o co Ci chodzi - z Dyszlem mialo byc w przypadku braku wspolpracy ze strony poczty --> stanowi to dla Ciebie jakis problem? bo nie rozumiem o co Ci chodzi...

Fuszix 3M Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-11-30 00:59:27 /


Zapytalem a nie wyrazilem pretensje ... denerwujesz se jak mroowka ktoorej sie okres spooznia

ٶٹڢڶ Ptasiek 3M ڄژښڭ Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-11-30 14:56:30 /


dopłaciłem 4 plny

Ludwik 3M Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-11-30 15:12:35 /


a gdzie jest numer konta ?

.STICH. Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-11-30 15:28:59 /


Dopłacone :-)

lotta Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-11-30 15:58:37 /


Stich numer konta jest w wątku -kalendarz capri 2007 -konkrety/zamówienia -coś takiego:)) 4 złocisze przelane:)))

Gumbas Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-11-30 16:50:19 /


przelane

kalb Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-11-30 17:53:14 /


przeleje w weekend .. wcześniej nie dam rady .. sory

Mirek K. / 2006-11-30 18:13:12 /


podaje jeszcze raz nr konta:

Hoover

03 1140 2004 0000 3902 3660 1007

80-807 Gdańsk


prosze o dopłte 4zł ta Wszytkich którzy nie odbieraja osobiście

Hoover 3M / 2006-12-01 13:06:30 /


Zapłaciwszy.

gryziu liil (EM) Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-12-01 14:23:14 /


Ja też, tylko nie wiedziałem, że się tu trzeba pochwalić :)

m.kozlowski Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-12-01 14:29:18 /


też dopłaciłem i teraz nawet w tytule dodałem swój adres bo zeszłym razem chyba zaponiałem, z resztą dostałeś Hoover maila ode mnie w tej sprawie, ale to juz mało istotne teraz.

Daniel vel Treetop liil (EM) Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-12-01 17:09:16 /


odemnie tez poszlo.
Pozdro Toperz

Toperz Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-12-01 20:00:24 /


skoro trzeba sie chwalic to i odemie tez :)

Popcio Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-12-01 20:32:58 /


Już puściłem

mario75 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-12-01 20:36:10 /


Misiu, oddam ci w monetach tak szybko jak się da, albo odejmę Ci od opłaty garażowej ;) Nie przeginaj z tym przelewem.

Hrabia® Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-12-01 22:45:31 /


To ja też się pochwalę, że dopłaciłem. Jeszcze się pochwalę, bo wcześniej się nie chwaliłem, że wcześniej też zapłaciłem poprzednią kwotę, tylko nie wiem czy teraz się można jeszcze chwalić, skoro kalendarze już wydrukowane. :-/

Rafał L. Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-12-02 01:31:27 /


Hrabia co masz na myśli pisząc: "Nie przeginaj z tym przelewem"?

Hoover 3M / 2006-12-02 10:48:50 /


przelałem 2x4 zeta czyli mniej więcej osiem w sumie, jeżeli zapakujesz dwie sztuki do jednej koperty to na najbliższym SO poproszę heinekena 0,65 i paczkę zapałek.

.STICH. Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-12-02 11:06:47 /


No to ja tez się pochwale - 4 zł polałem.

Arek 3M Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-12-02 11:36:15 /


ode mnie tez poszlo 4 zlote. pozdrawiam

miles Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-12-02 12:19:32 /


Na kopercie każdemu napisałem ile powienien dopłacic bo niektórzy wpłacili na za dwa kalendarze 70zł a 2x36.50 =73 niektorzy wplacili 40zł za jeden, żeby był porządek każdemu na kopercie napisałem ile ma dopłacic na konto i po sprawie-pozdro

Hoover 3M / 2006-12-02 14:05:37 /


A ja nie przelałem, a kalendarz juz lezy u mnie na biurku od 2 dni:):):):):):):):):):) Jest dużyyyyyyyyyyyyyyyyyy:)

dred Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-12-02 19:14:38 /


Całe cztery dziki poszły :)

Badyl Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-12-02 20:07:43 /


Dredzioch odebrał osobiście, cwaniaczek;)

Hoover 3M / 2006-12-02 21:58:38 /


A ja nie zapłacę (dziś , bo niedziela jest).
Pozdroxy

Jac Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-12-03 14:17:54 /


hoover - moja dopłata pójdzie jutro z rana.
pójdzie z konta żony ale w tytule daję mój nick

wąski77 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-12-03 18:01:37 /


Hoo, chodzi mi o to, że wolę Ci dać 4 zł w monetach przy odbiorze niż przelew robić.

Hrabia® Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-12-03 22:11:40 /


Hrabia przyjacielu napisałem że to dla Wszystkich osób którzy nie odbieraja osobiście! Jeśli odbierasz osobiście to jeszcze dostaniesz zwrot 5zł tak jak Dredzioch,Mati,Ander...

Hoover 3M / 2006-12-03 23:46:07 /


Hoover, dostałem kalendarz (największą frajdę ma Syn), czy coś Ci dopłacić???

granadziarz_3M Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-12-10 13:25:32 /


już mam dwie sztuki fajna sprawa. szcunek dla Hoo

Szymek 3M Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-12-10 19:15:30 /


Wielkie dzięki, robota bardzo dobra, widać że z roku na rok idziemy w jedynym słusznym kierunku :)

Mati_Poznan Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-12-11 09:26:05 /


Jarek ciesze się zę Jasiek ma radochę, nic nie dopłacasz bo jako jedyny przewidzialeś cenę końcową lub z rozmachem odrazu przelałeś 40zł jak na forum zaczołem wypisywać koło 37zł:), pozdrawiam

Hoover 3M / 2006-12-11 18:17:10 /


A do mnie jeszcze nie doszedł :/ Czekam i czekam a tu dupa :(

Jeti Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-12-11 18:38:33 /


No i do mnie też nie doszedł......hmmmm..może jutro.....może pojutrze....:(

Gumbas Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-12-11 18:45:09 /


ja tez jeszcze czekam... ale juz niedlugo ;))

michalch83 / 2006-12-11 19:12:38 /


a ja juz czekac nie musze:) jest zajebisty poprostu! gratulacje dla autorow tego dzieka.
Pozdro Toperz

Toperz Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-12-11 19:52:30 /


A ja jeszcze nie dostałem kalendarza, na którego tak bardzo czekam.. :(

jackdeville Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-12-11 19:56:51 /


Hover dopłata poszła ale z innego konta 8złociszków

adrian_c Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-12-11 20:09:42 /


kto zapłacił a nie dostał prosze wypisac dokładne dane osobowe z jakiego konta poszedł przelew na mojego maila hoover@nsm.pl sprawdze na karteczkach, każdy list idzi epoleconym priorytetem więc nie może zginąć.

Hoover 3M / 2006-12-12 09:02:34 /


Ja jeszcze nie dostałem.
Marcin Świątkowski
ul.M.Dąbrowskiej 3/1
66-400 Gorzów Wlkp

Za kalendarz wpłacałem razem z Eddiem z jego konta, a dopłate robiłem już ze swojego.
Moj nr konta: 13 1090 1115 0000 0001 0341 5710

jackdeville Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-12-12 09:30:26 /


i ja
Tomasz Dłubek
grabiszyńska 55/14
53-503 wrocław

Młody_wFe Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-12-12 13:08:51 /


No i ja
Kuba Vogel
Kwiatkowo 37
14-521 Lelkowo

Kasa poszła z konta z adresem z Warszawy ale w tytule pisałem żebyś wysłał na adres Kwiatkowo:)))) Ostatnio jak coś do mnie szło z 3M-u od Kasi to jeden dzień paczka priorytetowa szła:)))) No ale coż poczekamy-zobaczymy.....pozdr

Gumbas Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-12-12 14:40:13 /


Na chwilę obeną jestem poza domem, ale bede w piatek sprawdze na kwitach, z tego co piszecie to kojarze po nazwiskach że kalendarze zostały wysłane, z tym ze na adresy z przlewow czyli takie jak na koncie.

Sprawdze i powiem gdzie komu wysłalem na jaki adres

Hoover 3M / 2006-12-12 17:13:26 /


Hoover błagam cię sprawdz na jaki adres wysłałeś do mnie....jak do Warszawy to kicha....Ale jak były problemy z listonoszami to pisałes że jeden do Kwiatkowa...więc mam skrytą cichą nadzieje że dojdzie jutro.....pozdr

Gumbas Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-12-12 17:41:23 /


Jak były problemy z listonoszami, to ja pisałem, że jeden do Kwiatkowa. Ale ja nie wysyłałem żadnych kalendarzy do Kwiatkowa, ani do Warszawy, ani w ogóle nigdzie. Jednym słowem - zgodnie z tytułem wątku, chyba jednak KICHA, panowie. :)

Rafał L. Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-12-14 18:57:52 /


Sorki Rafał...myślałem że Hoover to pisał:)....No KICHA jest bo qurwa jeszcze kalendarza nie dostałem.....NIe wiem co się dzieje za bardzo.....Hoover wysłałeś do mnie ten kalendarz?(tzn. nie mówie że nie wysłałes:))) tylko moze do warszawy poszedł na adres z przelewu)....Pozdr:(

Gumbas Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-12-14 20:46:47 /


Nie jesteś jedyny Gumbas :(

Młody_wFe Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-12-14 21:15:28 /


Czy ktos jeszcze nie otrzymał z tych co zapłacili?
Jesli tak prosze o maila.

Słuchajta jesli ktos w tytule przelewu nie zaznaczył że adres przesyłki ma być inny niz ten z przelewu to wysłano na ten z przelweu-to chyba logiczne.


Jeti- list wyslano dnia 04.12.2006 listem poleconym priorytetem o numerze 048047 na ; Jakub Wojnarowicz, Al.Pokoju 26/61, 31-564 Kraków

Gumbas dla Ciebie poszedł dnia: 04.12.06 list polecony numer 48089 na adres: JAKUB VOGEL
ul>BACHMACKA 6A/22
02-647 WARSZAWA
(masz racje podałeś adres w przelewie na 15-521 LELKOWO,KWIATKOWO 37-moja pomyłka, przy 80 sztukach zdarza sie najlepszym ze zmęczenia cos spierdolić:) pytanie czy ktos tam mieszka w Wawie i go odbierze? Jeśli nie to jutro wysyłam do Lelkowa bo ten do mnie wróci z Wawki jak go nikt tam nie odbierze za Ciebie)


Michał83- nie podałes kodu w przelewie dlatego u Ciebie wysyłka jest później (86-050 SOLEC KUJAWSKI)


Jackdeville- wpłata przyszla z konta Edieggo za 2 sztuki i tam prawdopodobnie wyslane zostały 2 sztuki numer listu 048335 na Edmund WITKOWSKI ul.Wyczółkowskiego 21/23, 66-400 Gorzów WLKP. jutro sprawdze jaki jest numer drógiej karteczki bo nie moge jej znaleśc jak nie znajde to wysyłam drugi z miejsca

Hoover 3M / 2006-12-15 00:45:57 /


do mnie owszem dotarła ale jedna sztuka

Eddie Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-12-15 08:49:12 /


Hoover na GG ci napisałem co i jak. Pozdr.... i spoko -nic się nie stało-i tak chwała Ci za poświęcenie i zaangażowanie w produkcje kalendarza:)

Gumbas Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-12-17 18:55:46 /


dzieki Gumbas, przypomij mi jeszcze jutro na Gg bo mam taki myn ze juz nie pamiętam o co chodziło

Hoover 3M / 2006-12-17 23:22:11 /


UWAGA!!

z dniem dzisiejszym uprzejmie informuje że 90 sztuk kalendarzy rozeszlo sie po ludziach!
NIE MA WIĘCEJ (bedzie jedna sztuka jak wróci od Gumbasa)

Gumbas prosze o zwrot tego wysłanego do Wawy posłalem Ci drugi do LELKOWA a ten z Wawki nie wrócił.

Nadal czekam na KOD POCZTOWY od PAWŁA SZECHOWSKIEGO Z KRAKOWA

pozdrawiam i myslę że jestescie zadowoleni z tegorocznej edycji
pozdrawiam i Wesołych Świąt!

Hoover 3M / 2006-12-20 23:48:13 /


A do mnie w końcu poszedł? Jeszcze nie dostałem! Żadnego aviso i żadnej wiadomości od Ciebie na maila mimo, że pisalem. A kasa poszła już dawno....

jackdeville Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-12-21 00:07:02 /


jaki on sliczniutki:D:D wielkie dzieki dla wszystkich ktorzy sie przyczynili do jego powstania:) piekny prezent na swieta i cos do powieszenia na nastepna sciane:)

Monia Poznan Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-12-21 02:13:01 /


jackdevile sprawdź skrzynke od wczoraj w niej leżY:)

Hoover 3M / 2006-12-21 08:30:17 /


czy mozna powiedziec ze to sukces???
co sie stalo ze nie zostal zaden ??

Wojdat Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-12-21 08:33:57 /


Wszyscy, którzy brali udział w płodzeniu kalendarza:
DZIĘKI! JESTEŚCIE FAJOWSCY!!! ;)

Młody_wFe Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-12-21 09:07:13 /


Mam w końcu swój egzemplarz! :) Jest bardzo ładny! Dzięki Hoover! To miły prezent pod choinkę :)

jackdeville Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-12-21 16:02:35 /


Tez dzis dostałem ;) Wcale nie taka KICHA, nie licząc stycznia, w ktorym bede musial "podziwiać" na granadce #$^%$#$%#, znaczy gustowne baroki od mercedesa :/

Mysza liil (EM) / 2006-12-21 17:00:52 /


hmmm,Zabrzmiało jakbym miał dwa w cenie jednego:)))) Hoover wsio ci na GG napisałem.Ten z Wawy wróci na 100% procent....Tego co wysłałes do mnie jeszcze nie dostałem.Pozdr.

Gumbas Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-12-21 17:05:47 /


Gumbas tydzien minoł i nie wrócił a to był polecony priorytek ktos musial odebrac za Ciebie dowiedz sie, bo ten kalendarz sprawilby radoche komus kto czeka na niego :)

Hoover 3M / 2006-12-21 18:37:25 /


Może być

Hrabia® Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-12-21 18:42:52 /


Hehehe Mysza co się czepiasz mojej grani ;), baroki nie są takie złe szkopuł w tym że nie mogę znaleźć gładkich dekielków do nich, a na razie są inne potrzeby znacznie ważniejsze niż felgi sam wiesz co od Ciebie brałem i co jeszcze będę potrzebował, oryginalne alu też jej sprawie ale to w drugiej kolejności, a te dostałem w okazyjnej cenie z nowymi oponami więc nie było co się zastanawiać.

keram / 2006-12-21 18:48:36 /


dzis doszedl i do mnie :). listonosz z racji gabarytow przyniosl tylko awizo a kalendarz czekal na poczcie, zeby sie nie uszkodzic:). najlepszy prezent na swieta, teraz tylko zapakowac i pod choinke... ;)

KaczoR Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-12-21 21:12:18 /


Hoover....Listu poleconego nikt za mnie nie odebrał bo NIKT nie mógł tego zrobić-nie mam tam rodziny która by to zobiła.List musi na poczcie przeleżeć DWA tygodni żeby został zwrócony.W gruncie rzeczy nie jest to moja wina:) napewno kolendarz sprawiłby komuś radosć ale ktoś bedzie musiał poczekać tak jak ja bo jeszcze nie dostałem.Pozdr.

Gumbas Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-12-21 22:25:03 /


Ja nie mówie że to twoja wina absolutnie, ok czekamy cierpliwie, ten egzemplarz jest juz przeznaczony dla Wiewióra.

Hoover 3M / 2006-12-22 08:30:57 /


hoover a odbierz Ty maila w koncu co ? :) bo moZe gumbas bedzie czekal i czekal

Mirek K. / 2006-12-22 09:26:56 /


jakiego maila chłopie? wczoraj odbieralem i nic nie było, to jak czekał i czekał?

Hoover 3M / 2006-12-22 10:07:27 /


sie zgubiło się po drodze - bo mi pisze ze wyslane :]

to masz tutaj tresc maila:

Czesc Hoover

Nie wiem jak to się stało ale jeden kalendarzyk przyszedł do mnie jakies dwa tyg. temu ... a teraz przyszedł drugi ... a płacilem za jeden - musiałeś się pomylić i wysłać dwa razy ... więc albo poszukaj komu nie wysłałeś jeśli to błąd, albo go wezmę ... a kasę zapłace jutro ... bo jeszcze jestem Ci krewny 4 zl dopłaty za tamten ..od dzisiaj mam wolne dopiero - nie mam konta i musze kase na poczcie wplacic ... dlatego mi zeszło za co PRZEPRASZAM - więc napisz jak chcesz to zrobic ? czy odesłać Ci ten kalendarzyk i doplacic tylko tą róznicę za ten wczesniejszy, czy zaplacic za ten + to co wstecz

Pozdrawiam
Mirek K.

Mirek K. / 2006-12-22 14:49:07 /


Mirek widocznie zaszła pomyłka dzieki za uczciwośc nie miałem czasu zweryfikowac Wszystkich wysłanych kalendarzy miałem to zrobic w Święta jak bedzie troche czasu.

Jesli jestes zainteresowany tym drugim egemplarzem to SUPER zrób przlew i gra, jesli nie jestes zainteresowany to sorka za pomylke i wyslij go mi z powrotem n adres nadawcy i nie doplacaj tej kasy bo pojdzie na znaczek:)


Jak zadecydujesz tak zrobisz jeszcze raz dzieki i pozdrawiam.

Hoover 3M / 2006-12-22 23:07:44 /


a moj mail z kodem pocztowym doszedl? teraz sie zastanawiam czy przypadkiem gdzies sie tez nie zagubil ;)
pozdro

szecho Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-12-23 16:15:07 /


szecho doszedł:)

Hoover 3M / 2006-12-26 23:38:50 /


hoover a wy coś ten tego razem??? że wiesz kiedy szecho dochodzi?? :))))))))

wąski77 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-12-27 19:36:45 /


i żeby od razu to na forum ogłaszać... :))))))))))))

wąski77 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-12-27 19:37:33 /


jestem szczesliwym posiadaczem kalendarza capri 2007. jest swietny tylko ze brakuje w nim 11 maja i kolejne dni tygodnia sie nie zgadzaja. pozdro

miles Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-03-12 19:25:43 /


hehe fucktycznie:)

dred Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2007-03-12 19:51:20 /


u mnie podobnie... ale to czyni kalendarz jeszcze bardziej wyjatkowym..;)

Eddie Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2007-03-12 21:17:28 /


No i u mnie też...Ale jak wiadomo jest to kalendarz CAPRI.pl i tak jak większość naszych Caprików nie jest ukończony w 100%:D:D:D Mimo brakującego 11 maja i tak wielkie dzięki dla Hoovera i innych osób które przyczyniły się do powstania kalendarza...Jak to mówią " Dla mnie bomba":D:D:D

Gumbas Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-03-12 22:49:25 /


Hehe, zatem tradycji stało się zadość, zonk musi być ;).

Młody_wFe Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2007-03-13 07:11:03 /


...bo Kalendarz Capri bez wtopy, to nie Kalendarz Capri... :p

gryziu liil (EM) Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2007-03-13 08:44:36 /


Osz fak! No to dałem :]

Przepraszam wszystkich, którym to robi różnicę :]

Pozdrolo

Konar / 2007-03-13 08:55:12 /


trzeba tego dnia zrobic jakas niezla klubowa impreze. i wtedy nikt tego dnia nie bedzie pamietal i wszytko bedzie git

goras Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2007-03-13 10:30:43 /


oooo ja popieram gorasa:D:D:D:D

Gumbas Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-03-13 15:15:01 /


Chłopaki i tak jest świetny chyba to nie psuje nam całej zabawy a jjak wspomiał ktoś daje smaczku i podtrzymuje tradycje.
Jeszcze raz wielkie dzieki dla Konara!

Hoover 3M / 2007-03-14 12:15:14 /


Jak ktoś z was oglądał tofika z kabaretów to zapewne wie , że jak coś jest inne to nie jest gorsze tylko ORYGINALNE

Jac Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2007-03-14 19:40:31 /


Nie wiem czy ktoś już to zauważył, albo pisał wcześniej, ja bynajmniej nie śledziłem wątku, ale w kalendarzu nie ma 11 maja :/ Nie wiem, może ktoś z autorów nie lubi tego dnia? :) Przez to, o mało nie wpadłem w kłopoty na uczelni :) Pozdrawiam!

jackdeville Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-05-07 16:46:21 /


to już było dawno zauważone... i zgodnie stwierdzono że czyni to kalendarz jeszcze bardziej wyjatkowym...;)..

Eddie Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2007-05-07 17:24:12 /