logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » wnętrze » renowacja deski rozdzielczej

renowacja deski rozdzielczej

Moje ogłoszenie za chwilę straci ważność, zatem aby cenna zawartość dyskusji, która się pod nim wywiązania nie rozpłynęła się w nicości serwerów, zakładam ten temat. Jeśli ktoś napotka i przetestuje jakiś sensowny zakład zajmujący się renowacją desek rozdzielczych, plastików czy jakiś innych elementów wnętrz naszych aut - proszę o dopisywanie się tutaj.

****************************************

Bartek,
Dałem swoją deskę do renowacji do firmy w Jędrzejowie. Była popękana i obrzydliwa.
Po renowacji wygląda jak nowa i całkowicie jak oryginał (jedynie nie ma dziurek na głośnik).

yaro co to za firma? Czy to jest czymś oklejone czy jak? Bo wygląda naprawde spoko.

Zapłaciłem za naprawę około 800 zyla czyli całkiem dobra cena.
kontakt do niego:
tel. 517 - 942 - 941
Tomasz Tuliński Lartom.
Ulica: Dygasińskiego 116 a
Jędrzejów

No jest to bardzo ładne wykonanie, i w tej cenie nie sądzę by znalazło się coś oryginalnego w stanie bdb, a te dziurki? Hmm niby wentylacja radia lub miejsce na głośnik, tylko ilu z nas ma tam głośnik bo ja myślałem czy by nie wpakować ale przy współczesnym radiu robią się trochę schody tym bardziej że nie wiem po co kupiłem z CD jak i tak wszystko odtwarzam z pendrive.

W ostateczności można się pokusić o wypalenie tych dziur, jeśli już komuś bardzo zależy na oryginale lub na głośniku w tym miejscu.

Widzialem na olx reklame goscia z Jędrzejowa właśnie z deską od Capri.
Ale teraz jej nie ma

Ze strony tego Pana co tak ładnie deskę do Capri okleił:

--- INFO na telefon ----- tel. 517 - 942 - 941 lub 723 - 799 - 899 - Regeneruję uszkodzone deski rozdzielcze po wystrzale poduszki pasażera , porysowaniu, itp.-- Uszkodzona deska rozdzielcza ( kokpit , konsola , pulpit , nakładka ,itp ) jest profesjonalnie sklejona , a następnie pokryta nowym skajem o tym samym wzorze tak, że nie ma śladu po wystrzale poduszki , co znacząco obniża koszt naprawy rozbitego auta - do niektórych desek po regeneracji można ponownie założyć nową poduszkę pod wystrzał – szczegóły na telefon.wzór materiału do oklejania jest zawsze dobierany tak ,by taka deska wyglądała jak oryginał – przy oklejaniu stosowany jest klej wysoko-temperaturowy do 150 stopni, więc nie ma obawy że będzie się odklejać na słońcu – daję jako jedyny na to gwarancję 1 rok !!!!Zdjęcia desek po naprawie mogę wysłać na maila ---- lartom@op.pl------ U – W – A – G – A – deski naprawiane u mnie nie są jak u konkurencji malowane barankiem, strukturą,flokowane, laminowane,pokryte strukturą w spray-u,itp. , gdyż jest to nieporozumienie przy regeneracji desek – od razu można taką deskę rozpoznać, a później jest kłopot ze sprzedażą auta z tak naprawioną deską ------ ja oklejam jak w oryginale skajem !!!!!!!cała Polska , woj. świętokrzyskie , małopolskie , śląskie , podkarpackie , mazowieckie,itp.


Jarek - rzeczywiście fajna robota. Trzeba sobie zapisać ten adres.

Ja do tej pory zdobyłem dwa namiary:

1. Maruder CarCare
Firma z Dębego Wielkiego (Dębe Wielkie) pod Wawą. Trafiłem na nich w programach Klimka, gdyż kilka razy robili mu kpl tapicerkę. Renowacja deski w programie o Oplu GT - bardzo mi się spodobała ta technika oklejania na gorąco.

2. Kryspin Łobacz http://naprawadeski.pl
Ten namiar podrzucił mi qmpel. Warsztat mieści się w Jeleniej Górze.

Bartłomiej Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2021-03-01 08:17:46 /


przydałby się osobny item w "garaż"u. Są tam linki z ofertą Chudera i camaro, moze czas rozszerzyc o innych sprawdzonych dostawców wraz np z fotkami ich dzieł

marian212 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2021-03-01 09:31:41 /


Na razie mamy jedną "próbkę" od Jarka Sz. Trochę to mało na "garaż", ale pomysł jest bardzo dobry.
Utrzymujmy pls ten wątek - jak tylko ktoś będzie coś robił z deską bądź z plastikami, niech się tu dopisze. Będzie ślad po dobrej oraz po schrzanionej robocie.

Bartłomiej Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2021-03-02 13:54:56 /


Do tego gościa w Jeleniej mogę podjechać w jakiś wolny dzień i zobaczyć na żywo jak to wygląda

pietiag Dokładna lokalizacja na mapie / 2021-03-03 22:05:08 /


Bartłomiej, robiłeś tą deskę w końcu gdzieś?

dred Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2021-09-27 10:53:36 /


Jeszcze nie. Sprawa przesunięta na zimę ze względu na budżet.

Bartłomiej Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2021-09-28 07:37:27 /


Kontaktowałem się wczoraj z tym Panem z Jedrzejowa. Wysłałem foto mojej deski z Granady i powiedział, ze nie ma problemu 800-900PLN. Więc też po sezonie będę robił.

dred Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2021-09-28 08:04:32 /


Rozumiem, że na deskę naciąga nowy skaj ?

Grzesiek_Rudy Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2021-09-28 08:34:34 /


W tego co powyżej pisał Bartek to wyika, że tak. Natomiast zadzwonię jeszcze dzisiaj i dopytam o szczegóły.

dred Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2021-09-28 08:56:33 /


w mojej tymczasowej Granadzie jest deska robiona w http://naprawadeski.pl/
robi wrażenie, nawet ktoś ostatio powiedział - o deska nie pęknięta! a ona była robiona, i jak się przyjżeć to można znaleźć tego znaki. Ale ogólnie chyba i tak całkiem dobrze.

rozjechany liil Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2021-09-28 09:13:46 /


rozjechany liil Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2021-09-28 09:59:50 /


Bardzo ładnie !

Grzesiek_Rudy Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2021-09-28 10:08:36 /


jak się przyjżeć to tak, bo jak się przyjrzysz to już mniej... ;)

rozjechany liil Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2021-09-28 10:19:05 /


To się nie przyglądaj. Na drogę masz patrzeć. Ładnie jest.

m.kozlowski Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2021-09-28 11:50:54 /


dred - załatw rabat na większa ilość to ja swoją też mu oddam do naprawy

wąski77 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2021-09-28 12:59:44 /


Update: Maruder CarCare - dostłem odpowiedź, że mają natłok prac i nie zrobią mi deski.

Do LARTOM jeszcze nie dzwoniłem, ale tak jak było w mailu nie problem.

A to co rozjechany wkleił to jeszcze mi nie odpisali na maila.

dred Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2021-09-30 07:54:54 /


Witam,

Mnie czeka podobny temat, regeneracja deski + boczków drzwi. Rozmawiałem z panami z Jędrzejowa i Jeleniej Góry.
Po rozmowie oba kierunki wydają się ok, prawdopodobnie przetestuję opcję "Jędrzejów". Cena podobna, termin nieco krótszy (dla mnie bez znaczenia), pan z Jędrzejowa podejmie się dwóch trudniejszych tematów, które pan z Jeleniej odpuścił. Za jakiś miesiąc dam znać jaki efekt.

Pozdrawiam,

Junior Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2021-10-12 21:55:28 /


Opisz pls, na czym polegają te "trudniejsze tematy". I jak się ów fachowiec z Jędrzejowa przy nich sprawi.

Bartłomiej Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2021-10-13 09:31:45 /


Trudniejsze tematy to:
1. Odtworzenie pseudo przeszycia na desce (wytłoczony wzór). Wg pana z Jeleniej trzeba zrobić na gładko, pan z Jędrzejowa twierdzi, że czasochłonne ale się da.
2. Renowacja boczków drzwiowych. Pan z Jeleniej na podstawie fotek stwierdził, że za bardzo zniszczone, pan z Jędrzejowa chce zobaczyć na żywo - konkluzja może być podobna, ale cień szansy jest.

Jak zakończę temat, wrzucę fotki przed/po.

Pozdrawiam,

Junior Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2021-10-13 10:04:51 /


No widzisz, a mi pan z Jeleniej i zrobił przeszycia/wytłoczenia i nawet dziurki na głośnik. Pan z Jeleniej ma bardzo dużo zamówień z de i trochę mu się nie chce dyskutować z malkontentami (nawet tymi z de)...

Curtis_Capri Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2021-10-13 14:29:40 /


No dobra.
Mogę się podzieić opinią dotyczacą LARTOM Jedrzejów.

Do pewnego momentu kontakt świetny i bezproblemowy. Potem niestety to się zepsuło. Pan od początku grudnia obiecywał, że już gotowe i dzisiaj wysyła, a potem od połowy grudnia to już kontakt coraz gorszy. Od świąt do piątku 14.01 nie odbierał ode mnie telefonów i nie odpisywał na wiadomości. Już w sumie straciłem nadzieję trochę. A tu nagle w piatek odebrał i powiedział, ze już właśnie wysłał, poprosilem o potwierdzenie nadania i o dziwo dostałem. No nie ukrywam, że byłem zdziwiony.

Deska dotarła wczoraj, nie ma mnie w PL więc na żywo nie widziałem, ale sa foty od szwagra i z teściem stwierdzili, ze wygląda to dobrze.

Dokładne foty wkleję jeszcze w lutym.

Natomiast podsumowując:
- Trzeba uzbroić się w cierpliwość, więc jak komuś się spieszy to może być lekko poirytowany.
- Co do samej usługi to wyglada na to, że Pan Tomek wie co robi i ten jego skill jest jednak dość unikalny. W sensie, że to co robi to robi naprawdę zajebiście, a nie jakies flokowanie, oklejanie kremową skórą czy inna przedziwna, małomiasteczkowa technologia. Tutaj wyrazy najwyższego uznania, bo naprawdę warto doceniać fachowców mających w rękach takie ciekawe skille, a nie tylko Manager czy też Senior ktoś tam w stopkach maila, bo to obecnie żadna wykładnia kompetencji czlowieka.
- Cyfra 750PLN za ogarnięcie deski, a miała kilka pęknięć. Nie wiem akurat czy to miało wpływ na cenę. Wg mnie cena dobra, bo to jednak coś trzeba umieć, aby to zrobić i pewnie kilkanascie godzin na to zeszło.

Więc poza drobnym poirytowaniem i paroma wiązkami niecenzuralnych słów pod nosem po kolejnym nieodebranym telefonie ostatecznie jestem bardzo zadowolony i nie wahałbym się w przyszłości kontynuować wspólpracy.

A jeśli to przeczyta Pan Tomek jakimś sposobem to drobna rada. Panie Tomku, grać w otwarte karty, nie ściemniać i nie kombinować.

dred Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2022-01-18 20:10:06 /


na fotach wygląda naprawdę świetnie. Jak nowa.
Chyba mogę zafoliować moją i wysłać do Jędrzejowa.

wąski77 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2022-01-18 20:40:07 /


A jaki masz stan wyjściowy? Bo ja chyba mam jedną Granatową z jednym drobnym pęknięciem. Może będzie lepsza bazą i będzie taniej (chociaż tu pewności nie mam).

dred Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2022-01-18 21:18:12 /


a jaka techniką jest to wykonane? Czy w miejscach pęknięć, czuć pod tą nowa powłoką twardszy materiał?

( tak wiem, dysponujesz jedynie fotografiami, ale pytam bo może wiesz).

wygląda bardzo dobrze, lepiej niż 750 zł w portfelu.

magic Dokładna lokalizacja na mapie / 2022-01-18 22:28:22 /


Skajowanie. A pod spodem na pewno jakoś jest to wypełniane i wzmacniane/usztywniane bo jak deska w Granadzie pęka to robi się namiot. A tu wygląda na idealnie prosta.

dred Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2022-01-18 22:47:32 /


usuwanie i wypełnianie tych "namiotów" to sztuka.
wielu na tym poległo.

magic Dokładna lokalizacja na mapie / 2022-01-18 23:48:37 /


Super informacja, czekałem na to.
Nie spieszy mi się, więc wiem gdzie uderzyć.

Badyl Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2022-01-19 09:59:49 /


dred - granotwą z małym pęknięciem przytulę jak co.

wąski77 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2022-01-19 12:06:02 /


U mnie na razie doświadczenia z panem z Jędrzejowa dość średnie. Paczkę z moimi rzeczami dostał na przełomie grudnia i stycznia. Po około 3 tygodniach z trudem się do niego dodzwoniłem, stwierdził, że jeszcze jej nie otworzył. Od tego czasu telefonu nie odbiera. Po miesiącu nie wiem czy moja robota jest wykonalna, na kiedy i za ile. Jeszcze nie spieszy mi się z tematem, więc luz, chociaż na koniec lutego chciałbym już zacząć składać auto. Może jeszcze się okazać, że będę go Wam polecał. Ale póki co średnio, szczególnie jeżeli komuś zależy na czasie.

Junior Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2022-01-31 10:25:09 /


Cześć,

Jeśli chodzi o pana z Jędrzejowa, moja opinia jest dość mieszana, ze wskazaniem na „nie polecam”.

Plusy:
- z elementów okołokokpitowych (zegary, kratki, nawiewy) nic nie zgubił, nic nie zepsuł
- deskę zrobił bardzo porządnie, choć nie do końca tak jak się umawialiśmy
- okular do zegarów doprowadził do stanu „nówka”, mimo że zastanawiałem się czy w ogóle jest sens mu wysyłać czy od razu do śmieci (rozerwany na dwie części, poszczerbiony)
- cenowo wg mnie ok, adekwatnie do zakresu roboty

Minusy:
- zepsuł jeden element (wywiercił otwory do góry nogami, po przełożeniu tak jak być powinno i zamontowaniu są widoczne 4 dziury)
- miał trudność z odtworzeniem ułamanego słupka, mimo że miał drugi na wzór (lustrzane odbicie) – to co zrobił średnio pasuje, musimy kombinować z montażem
- bardzo słabo czasowo. Robota miała trwać 3-4 tygodnie. Większość elementów odesłał po 4 miesiącach, ostatnie elementy po 7. Graty dostał przed Sylwestrem, ostatnie dostałem kilka dni temu
- tragiczny kontakt. Od stycznia wykonałem do niego dosłownie 50-60 telefonów, 90% nieodebranych
- nie udało mu się naprawić boczków drzwiowych. Plus za to, że spróbował, mimo że nie do końca jego dziedzina. Minus, że konkluzja „nie wiem co z nimi zrobić” zajęła 7 miesięcy.
Jeżeli ktoś ma prosta robotę, która nie unieruchamia auta, typu renowacja zapasowej deski bez presji na czas, jest szansa, że będzie ok. W innym przypadku może być nerwowo. W każdym razie ja w podobnym temacie poszukam kogoś innego.

Pozdrawiam,

Junior Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2022-08-07 22:51:33 /


Ma ktoś jeszcze jakieś inne doświadczenia?
Jakieś foty?

Konrad vel smasher Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2022-11-14 23:13:40 /


Tylko nakładka. Do r107 i saab 900 classic sa na pewno, do innych aut nie szukałem.

Mysza liil (EM) / 2022-11-15 06:32:34 /


https://www.olx.pl/d/oferta/deska-mercedes-sl-107-renowacja-CID5-IDRN0w9.htm

nie wiem nic, prócz tego że to w moim zaścianku, wyświetliło się na olx

Ignacy Dokładna lokalizacja na mapie / 2022-11-15 11:44:25 /