logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » ogólne » Mercure Capri II

Mercure Capri II

Czy ktoś mógłby mnie oświecić co to zamodel Capri ? Pytanie zadaje ponieważ mam manual Haynes'a który jak głosi tytuł jest do all models Capri 1.6, 2.0 R4 (including III series). Ja mam właśnie to III series, ale w książce wszelkie schematy i rysunki są rozróżnione (poprzez podpisy) na Capri II i Mercure Capri II.

Czy Mercure Capri II to oznacza Capri III ? Patrząc na schematy elektryczne i widniejący przy nich rysunek deski rozdzielczej stwierdziłem że bliżej mi do tego drugiego ale nie jest tak samo.

W obydwu wersjach zamiast przełączników w kolumnie kierownicy (np. do świateł) są przyciski... Czy tak jest w Capri II ?

valhallen Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-11-14 13:23:17 /


http://www.capri.pl/library/folders/capri/mk2-usa-01

Havel aka Gaweł Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-11-14 13:30:59 /


Nie ma czegos takiego jak MERCURE jak juz to MERCURY

1.6 i 2.0 wystepowalko w pierwszej serii M.C. a wersji w Mercury Capri II zdaje sie były dostepne jedynie 2,3 R4 i 2.8 v6. Najprościej daj jakąś fotke tego manuala...

Przyciski do świateł zamiast dźwigienek były w Europie w Capri Mk2 od 74 do 76 roku - później zmieniono na światła włączane przed podniesienie dźwigienki (dalej w Mk2).

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-11-14 15:19:16 /


Chodzi o normalnego Haynesa: http://www.capri.pl/library/books-capri#17 do Capri II/III z silnikami Pinto 1.6 i 2.0, a przynajmniej niektóre wydania. W tytule tego nie ma, ale w środku jest też opisany Mercury Capri II. Jak szukasz rzeczy typowych dla MkIII, to AFAIR są opisane w ostatnim rozdziale, jako dodatek ze zmianami po 1978 r.

Rafał L. Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-11-14 16:45:59 /


chidzi o książkę w 4 rzędzie, 3 kolumna http://www.capri.pl/library/books-capri#17

Tytuł: Ford Capri II 1.6 & 2.0 All Models (including Series III) 1974 to 1987 Owners Workshop Manual
Autor: Haynes
Wydawca: Haynes Publishing Group
ISBN: 1-85010-313-5
Data: 1991

I fakt to jest Mercury ale jak pisałem posta nie miałem książki przed sobą.

No dobra pewne informacje będę miał w suplemencie. Ale zakładam że poprzednie wersje jednak mają coś wspólnego z wersją 3 więc pytanie czy w pozostałej części książki raczej patrzeć na informacje do Mercury Capri II, czy raczej na informacje dt Capri II ?

valhallen Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-11-14 18:32:14 /


Ekspertem od szczegółowych różnic nie jestem, ale chyba powinieneś patrzeć na Capri II, bo tam są opisane rzeczy wspólne dla wszystkich wersji. Mercury Capri to Capri II zmodyfikowane na potrzeby rynku USA, a Capri III to Capri II po liftingu. Nic mi nie wiadomo o elementach wspólnych dla Capri III i Mercury Capri, a nie występujących w Capri II (chyba że reflektory), ale gdyby takie były, to na miejscu autora opisałbym je w obu wersjach.

Krótko mówiąc, olej opisy Mercury Capri. Chyba że akurat taki model masz. ;-)

Rafał L. Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-11-15 13:28:50 /