logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » prz.napędu » N9 i prędkościomierz

N9 i prędkościomierz

Witam
Mam w Taunusie N9 z elektrycznym wyjąsiem na prędkościomierz. Czy da się to zmienić na manual i jak? Czy w grę może wchodzić wymiana zegarów? Pytam bo Niestety nie moge sie doszukac na forum.

pozdrawiam

ozonek Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-11-14 22:41:11 /


trzecie wyjście prędkościomierz rowerowy, lekki , łatwo założyć i dużo funkcji.

.STICH. Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-11-14 22:51:49 /


Mam ten sam problem i z tego co wiem to niestety ale pozostają jedynie dwie opcje: wymiana tylniej części skrzyni na taką z podłaczeniem na manuala (wersja czasochłonna- cięzko to cholerstwo dostać), albo wymiana całej skrzyni na nową. Pozdro

Matlak Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-11-14 23:11:07 /


Tego sie spodziewałem, jazda na poszukiwania :)

ozonek Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-11-14 23:15:49 /


Sam to przerabiałem niedawno w Scorpio 2.5Diesel skrzynia własnie N9 i tak oryginalnie w scorpio jest elektryczny impulsowy cykacz na prędkościomierz a druga skrzynia na podmiankę była od sierry gdzie była linka.
Wymiana obejmuje ogon skrzyni czyli tylna obudowa i tu uwaga bo moze się różnić układ wybieraka w moim przypadku musiałem wymienić tylną obudowę w obudowie trzpień na sprężynę do luzu (wciskany termicznie) do tego dochodzi trybik napędu mechanizmu prędkościomierza na wałku głównym (inny skok,przełożenia) i tu trzeba też gazem nagrzać wałek i wybić jedno nabić drugię.inaczej nie zadziała!!!
Do tego jedna skrzynia może mieć zapadkę druga moze tego nie mieć (pod blaszką taki naparstek ze sprężynką) tu trzeba się dokładnie przyjżeć jaka skrzynia i z którego roku u mnie było 87 scorpio na nie wiem który sierra ale mniejsza.
Dalej jest troszkę problem ze złożeniem ustrojstwa bo trzeba złożyć (jeśli wybierak nie jest na zapadkę kulkową tylko na sprężynę z dwoma drutami i patykiem po środku co z obudowy ma między druty wchodzić) na luzie dokręcić obudowę potem przy użyciu jakiegoś wyciora wbić taki bieg żeby można było założyć a przedewszystkim zabić tulejkę rurkową od końcówki do drążka biegów inaczej nie da się złożyć walczyłemz tym ponad 2 godziny :D
Ale da się i gra i działa na końcu jeśli mamy już złożonę trza ustawić blaszką wchodzenie piątego biegu.
Pozdr

Henry F / 2006-11-15 00:55:52 /


Dzieki Henry. Mam skrzynie 9N z kabelkami, dobrze że jeszcze nie płaciłem (zresztą nie wiem ile gość chce bo sie nie określił). Zbyt mało mam praktyki żeby się bawić w przekładki więc po prostu poszykam innej. Jakby co to skrzynie od V-ki Granady (podobno latała w 2.8) N9 z kabelkami mam w garażu. Jak ktoś będzie zainteresowany to moge zapytać o cene i oddać a najlepiej zamienić na taką samą z linką.

pozdr

ozonek Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-11-15 07:41:29 /