logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » silnik » Czy rozrusznik jest taki sam zarowno do skrzyni auto jak i manual?

Czy rozrusznik jest taki sam zarowno do skrzyni auto jak i manual?

Capri II 86r 2.0 pinto. http://www.capri.pl/car/2272
Czy ktos moze wie jak to jest. Kupilem nowy rozrusznik z zewnatrz wyglada tak samo jak stary (stary jeszcze jest zamontowany przynajmniej do soboty) ale zauwazylem na brytyjskim Ebay ze w tresci ogloszenie sprzedajacy wyszczegolniaja czy jest to rozrusznik do maualnej skrzyni czy do automatu.
Przy zakupie podawalem kilka razy ze mam autoatyczna skrzynie ale obawiam sie ze jak zwykle cos popieprzyli poniewaz na kartonie nic nie jest napisane poza rocznikiem aut itd.
Liczylem zeby jest ich 10
Pozdrawiam szeski

szeski Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-11-15 23:14:15 /


No w Granadach jest różnica, pamiętam, jak się Dredzioch męczył ;)

Hrabia® Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-11-15 23:33:04 /


Też się kiedyś zastanawiałem,bo podobno są inne.Ale jak mogą być inne skoro ilość zębów na wieńcach od manuala i od automatu i średnica jest taka sama no i moduł zęba wygląda na taki sam.Może ktoś mnie oświeci?

Sulek / 2006-11-15 23:49:23 /


podobno w OHC manualach i auto są takie same

BirdDog Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-11-16 00:11:36 /


Roznica jest tylko w niektorych V6, R4 mają takie same rozruszniki dla auto i man. Ale istnieja 2 odmiany rozrusznika do R4- tzw. duza i mała. W naszym klimacie zimową porą male rozruszniki nie maja sily obracac walu silnika zalanego jakims cudownym olejem made in Poland.

Mysza liil (EM) / 2006-11-16 07:16:55 /


w dohc też jest różnica

Pająk Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-11-16 09:03:14 /


Jest różnica w automatach.Do skrzyni automatycznej jest dodatkowe podłączenie które ma uniemożliwić odpalenie na biegu.Czyli prądowy,rozruch i blokada.Manual prąd i rozruch.Z automat do manual może być kłopot a odwrotnie będzie ganiał tylko będzi rozruch na biegu

Jaro1 Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-11-19 23:10:02 /


Gdzieś ty widział rozrusznik z blokadą?
Odcięcie rozruchu przy skrzyni automatycznej jest realizowane w środku auta a nie na automacie rozrusznika.

-MS- Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-11-19 23:43:13 /


spoko spoko chlopaki. Juz sobie pradzilem. Zabieg okazal sie nadzwyczaj prosty.
Oryginalny rozrusznik (LUCASA) sie rozkrecil opadl stojan i nastapila zwara do wirnika. Juz smigam na nowym (BOSCH). Z tego co zdazylem sie dowiedziec roznica jest. W skrzyni autoamtycznej jest 10zebow, w normalnej chyba 9. pzdr szeski

szeski Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-11-20 18:04:44 /


Nie podoba mi sie ten BOSCH z foto:/ No chyba ze na Wyspach nie ma mrozów. Lucas wygladal na porządną maszynę z przekladnia planetarną. A do takiego BOSCHa to mam juz od dawna niechęc, kiedys toto rozebralem bo nie chcialo dzialac. Okazalo sie ze ma aluminiowe uzwojenie stojanu :( Wylądował w śmieciach, a jego miejsce zajął porządny BOSCH, 2x wiekszy :)

Mysza liil (EM) / 2006-11-20 19:41:32 /