logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » elektryka » lusterka elektryczne na opak???

lusterka elektryczne na opak???

Szukałem, nie znalazłem więc pytanie: mam lusterka elektryczne w Grani i coś dziwnie działają. Mianowicie płaszczyzny pracy dżojstika nie zgadzają się z płaszczyznami pracy lusterek, są obrócone o 90 stopni!???? Czyli: dżojstik do góry a lusterko w lewo.... dżojstik w przód a lusterko do góry!??? O co biega?? Lusterka sterowane są jednym silnikiem a połączenia dżojsika wskazują że powinien obsługiwać właśnie taki mechanizm, tylko czemu mu się płaszczyzny nie zgadzają???

zapek??? !G.O.P! Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-11-19 18:40:20 /


Granady tak mają.

Mysza liil (EM) / 2006-11-19 20:28:40 /


Moj granada tak nie ma :) Do góry-do góry, dół- dół, do tyłu- w lewo, do przodu- w prawo.
Sprawdź czy mechanizm jest dobrze zamontowany w lusterku. Z tego co pamiętam jak rozbierałem swoje to wyglądało że śróby mocujące są na planie kwadratu. Może ktoś to źle zamocował. Oś siników powinny być w pionie. Ponadto możesz poprzełączać kable zasilające.
Tak czy siak musisz otworzyć lusterko. Służy do tego pierścień który musisz obrócić cieńkim śróbokrętem wraziwszy go uprzednio w "fasolkowy" otwór na spodzie lusterka.

bartek nowakowski Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-11-20 00:26:54 /


Więc właśnie wiem że to anormalne!??? Lusterka rozbierałem bo czyściłem mechanizmy i nie da rady założyć ich źle. Elektrycznie też odpada, bo w jednej płaszczyźnie przełącznik łączy sprzęgiełko a w drugiej nie łączy i nie ma tu czego przepinać. Czyli albo ja czegoś nie kumam albo były sobie dwa rodzaje takich mechanizmów a ja mam miszung lusterek jednego typu z dżojstikiem drugiego typu!??? Help!!!

zapek??? !G.O.P! Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-11-20 00:34:56 /


Może faktycznie były dwa typy... Cholera wie :(

A czy jesteś pewien co do niemożliwości przepięcia kabelków? Z tego co pamiętam (no i właśnie tu może być problem w tej "nie/pamięci") to jedna para zasilała śilnik odpowiedizlany za przemieszczanie góra-dół (dwa górne kabelki) a druga lewo-prawo (dwa dolne kabelki). Jak byś je zamienił, nazwijmy to "piętrami" to już byś miał ruch lusterka prawo-lewo przy poruszaniu joistickem przód-tył. Wtedy sprawdź jeszcze czy nie trzeba zmienić biegunów żeby kierunki się zgadzały.

O jakim "sprzęgiełku" piszesz??

bartek nowakowski Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-11-20 00:54:24 /


U mnie w Granadzie lusterka działają poprawnie (no moze nie licząc przydużego biegu jałowego prawej strony)

gryziu liil (EM) Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-11-20 14:26:48 /


W lusterku elektrycznym granady poliftingowej jest tylko jeden silniczek. Dodatkowo jest sprzegielko elektromagnetyczne ktore zamienia kierunek ruchu lusterka (z pionowego na poziomy), a do napedu wykorzystuje ten sam silniczek.

Mysza liil (EM) / 2006-11-20 16:20:46 /


No właśnie Mysza, jest tak jak piszesz, a sterownik tych lusterek działa w specyficzny sposób, bo czy łączysz góra-dół, czy prawo-lewo to działa cały czas ten sam silniczek tylko sprzęgiełko włącza się w JEDNEJ płszczyźnie. U mnie akurat w nie tej co powinno. I zonk. A może COŚ miało identyczny szalter ino działało na OPY???

zapek??? !G.O.P! Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-11-20 16:27:21 /


Pojawiło się rozwiązanie zagadki. Otóż jak się okazuje w Granadach były montowane różne sterowniki lusterek. Założyłem z wyglądu identyczny sterownik i lusterka zaczęły działać poprawnie. Teraz góra jest górą a prawo jest na prawo. Nie wiem tylko kiedy które były montowane. Czy przed i polifty miały takie same (z wyglądu) sterowniki lusterek?

zapek??? !G.O.P! Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2008-11-21 20:58:12 /


zgoła inne i w zupełnie innej lokalizacji

zgoniok Dokładna lokalizacja na mapie / 2008-11-25 08:27:14 /