logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » elektryka » ogrzewanie tylnej szyby ????

ogrzewanie tylnej szyby ????

Witam mam taki problem. Potrzebuje schemacik albo cosik w tym rodzaju jak podlaczyc ogrzewanie do tylnej szyby. I czy potrzebny jest jakis przekaznik ??. Probowałem spiac na krotko ale nie wyszlo (napiecie bylo ,a szyba nie grzeje).

Bartol Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-11-19 19:11:45 /


Jeżeli było napęcie (bez efektu) to musi być jeszcze masa - żeby był przepływ prądu. Przy tej mocy wystarczy przełącznik - w szereg z plusem napięcia.

mtango / 2006-11-19 19:54:01 /


Ogrzewanie szyby to jest jednak spora moc, przewaznie jest zamontowany przekaznik.

Mysza liil (EM) / 2006-11-19 20:28:09 /


masa byla przeplyw pradu tez byl a szyba jak niedzialala tak niedziala , i wlasnie dlatego tez mi sie wydaje ze potrzebny jest jakis przekaznik tylko niewiem jaki.

Bartol Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-11-19 22:37:34 /


Przekaznik jest elementem wykonawczym tak samo jak wlacznik (przelacznik). Pobor pradu jest znaczny (bezpiecznik chyba 30A). Najlepiej uzyc przekaznika lecz jezeli na krotko nie dzialalo to lipa. Iskrzylo chociaz?
Mozesz sparwadzic wszystko omomierzem. Mianowicie nastaw miernik na pomiar rezystancji (ohm) i sprawdz czy w ogole szyba ma przejscie (miedzy biegunami + i masa).
Drugi sposob to wstaw szeregowo zarowke 12V jesli zaswieci to obwod jest zamkniety to znaczy ze prad przechodzi przez szybe (moze grzeje tylko jeden pasek) jesli nie zaswieci to mata grzewcza zjarana (zmienic szybe lub pokleic paski taka pasta przewodzaca)
To chyba tyle Jak juz ja uruchomisz to wstaw przekaznik bo zaden wlacznik nie wytrzyma na dluzsza mete takich pradow i zrob to koniecznie za stacyjka (jak wylaczysz zaplon to i za jednym razem szybe. Bo inaczej cienko widze twoje ako z rana z zalaczona na noc szybka.

pzdr szeski

szeski Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-11-19 23:41:35 /


hmmm ja już gdzieś słuszałem o tej paście przewodzacej ale nie moge jej nigdzie trafić, ktos wie gdzie to kupić? jak to działa i czy wogóle?

Daniel vel Treetop liil (EM) Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-11-20 00:38:51 /


to taki klej przewodzący, (klej z drobnymi opiłkami miedzi lub srebra) z którego maluje się brakujące ścieżki ogrzewania. Można prowadzić ścieżki na krótkich odcinkach, dbając o dobre połączenie z istniejącymi ścieżkami.

OT. - widzę, że wprowadzono wersję kontroli ortografii i pisowni...

magic Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-11-20 08:06:42 /


dzięki już mam np. http://www.allegro.pl/item143055725_klej_przewodzacy_elpox_2_gramy_kod_2979_.html

Daniel vel Treetop liil (EM) Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-11-20 08:31:31 /


z gory przepraszam za brak polskiej czcionki (taka juz mam klawiature i system) lecz wydaje mie sie, ze na forum wazniejszy jest przekaz informacji niz rozne ciekawe polskie znaczki i slaczki
pzdr szeski

szeski Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-11-20 16:31:15 /


dzieki za porady jeszcze posiedze nad tym, pokminie i moze sie cosik z tego bedzie

Bartol Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-11-20 22:35:52 /