logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » gaźniki » Zestaw naprawczy gażnika

Zestaw naprawczy gażnika

Wszędzie oferowane są zestawy naprawcze do gaźników Solex 32/32 i 35/35, natomiast nie spotkałem się z zestawem do 38/38 (do 2,8). Zaczynam się zastanawiać czy nie jest taki sam jak do 35/35? Czy mam rację - jeśli nie, to gdzie zestaw do 38/38 można nabyć?

capriditutti / 2006-11-28 00:01:25 /


Z tego co się orientuję to zestaw do 38/38 nie jest taki sam jak do 35/35... różni się między innymi właśnie średnicą otworów na przeloty w uszczelkach. Poza tym zdaje się, że większość membran i uszczelniaczy powinna pasować. Zawsze możesz oddać gaźnik do regeneracji do gaźnikowca i wtedy nie martwisz się o to gdzie można kupić reperaturkę i czy można ją kupić. Dość długo szukałem zestawu naprawczego do Solexa 38/38, ale nie udało mi się znaleźć. Skontaktuj się z Eddim widziałem ostatnio w ofercie na www.OldtimerCentrum.com że zaczął ściągać zestawy naprawcze - być może na specjalne zamówienie ściągnie do 38/38, a możliwe, że nawet ma taki na stanie...

P.S. - Trzeba by rzucić okiem na zestawik naprawczy od 35/35, bo jakoś wydaje mi się, że po zwiększeniu średnic na przeloty w uszczelkach powinien pasować, ale nie jestem tego pewien...

Wroniasty Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-11-28 08:23:37 /


wpisz na capri w wyszukiwarce na forum "etermot" znajdziesz telefon do tej firmy i się dowiesz o zestaw. Firma solidna - polecam - sam zamawiałem. Od 35 będą pasować wszystkie membranki i uszczelniacze mi do od 35 do 32 nawet sporo zostało.. nie będzie pasować ebonit. Uszczelki też mi podpasowały od 35 choć miałem wątpliwości. Membranki pasują na 100 % od 35 do 38. A reszta przecież nie jest juz taka ważna. Dyszek i tak niema w zestawie (tym dostępnym w etermocie) a zawór iglicowy się chyba nie różni. Polecam lekturę 2 podobnych do tego i bardzo obszernych wątków na forum :) miłej zabawy

Marek F Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-11-28 16:04:10 /