logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » silnik » Silnik? gdzie kupic.......

Silnik? gdzie kupic.......

Od dawna poszukuje silnika fordowskiego 1600 CVH na gazniku
dlaczego taki mały :) poniewaz jak dla fiesty mk1 wydaje mi sie wystarczjący
problem zaczyna sie z ceną i jakością:(
to co sie orietuje w Warszawie albo koło niej taki silnik kosztuje 1,2-1,6 tyś
lecz wątpliwa jest sprawa z jego jakoscią techniczną:(((
Podobno ratuje mnie zagranica ........niektórzy powiadaja tylko ,,z Chelmutkowa,, dobra:) jezeli tak to ok.
Jezeli ktos z was zna firme co sprowadza silniki na fakture itp.
był bym bardzo wdzieczny:)
Aha i jak to wygląda od strony prawnej jakies dodatkowe zaswiadczenia da wydzialu komunikacj?
Dzięki........

SebaOk / 2003-03-19 20:20:18 /


Jeśli Kraków Cię nie przeraża odległością, to jest gość, który sprowadza silniki
ze Szwajcarii. Daje gwarancje na motor, papiery, faktury i wszystkie temu podobne glejty. Jeśli Cię to interesuje to skombinuje ci telefon do niego.
Kumpel kupił u niego 2,8i, za tysiaka, kolo gwarantował przebieg, coś chyba około 60-70 tys, po założeniu silnik okazał się faktycznie zajebisty.

banol / 2003-03-19 21:23:14 /


Jeśli możesz podać ten numer, to ja chętnie również bym się dowiedział!!!!
Z góry dzięki...

♠Zoggon♠ Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-03-19 22:43:20 /


NIE WIEM CZY MYŚLĘ O TYM SAMYM GOŚCIU , ALE JA KUPIŁEM POD KRAKOWEM (OD STRONY ZAKOPANEGO)ZAJEBISTY SILNICZEK 2L OHC (GRANADA) WŁAŚNIE ZE SZWAJCARII Z PODGRZEWANIEM WODY (MA ZAMONTOWANĄ GRZAŁKĘ NA 220V) ZA 500ZŁ PODAJĘ TELEFON
601 501 670 A PRZY OKAZJI MOŻE BĘDZIE KTOŚ WIEDZIAŁ CZY SPASUJE DO NIEGO SKRZYNIA 5-KA OD SCORPIO 2L. DOHC POZDRAWIAM "ZAPOMNIAŁEM TEN SILNIK CO KUPIŁEM
MIAŁ PRZEJECHANE 36000KM ""

PABLOCHA / 2003-03-19 22:51:59 /


Można też zakupić w Sosnowcu:
http://www.silniki.com.pl/
Niestety nie pamiętam jaki był nr komórki, bo na odpowiedź mailem trudno się doczekać.

XR4x4 Dokładna lokalizacja na mapie / 2003-03-20 07:30:13 /


czesto wierzysz w takie opowiesci? 36tys to on mial moze od dwoch lat, a nie 20
oczywiscie jest taka szansa ale zazwyczaj wciskaja taki kit i pokazuja odpowiednio skrecony licznik

camaro Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-03-20 15:01:53 /


ja obstawiał bym za 236tyś :) no może ostatecznie 136 ale mniej nie uwierze ;)

Trójkąt Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-03-20 15:04:01 /


niekoniecznie od tego wozu ;)
P.S. Numer, o którym pisałem wcześniej, jeszcze zdobywam ale pamiętam o nim.

banol / 2003-03-20 19:55:47 /


eeee.... no cuda się zdarzają :-)
Ja kupiłem kiedyś Gaza 69 z 1970roku i miał przebieg 12 tys. km. I to udokumentowany, bo Gazik, był "Warsztatem Łączności" i całe swoje życie przestał na wojskowym parkingu. Gorzej z tym, że z tego 10 tys. to przebieg po poligonie :-(

♠Zoggon♠ Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-03-20 20:40:58 /


>>>ja obstawiał bym za 236tyś :) no może ostatecznie 136 ale mniej nie uwierze ;)>>>
a jak kupisz taki co ma przelatane tyko 30-40tys (co sie normalnie nakreci w 2 lata a silnik ma 10 lat :))) ...to klawiaturka sie nie smaruje, to cisnienia na panewkach nie trzyma, to...
i wiele innych chistorii. mnie taka imprezka z 2.8 kosztuje juz teraz 1500 za same czesci, ale jak go skoncze to powiem, ze mam silnik jak zyleta i nie oddam go za zadne pieniadze, dlaczego?
...bo jest po generalce a nie po wymianie kilku panewek bez szlifu... 'byle nie stukalo'
nie twierdze ze wszystkie sa takie, ale moze byc jak u mnie wychodza te rzeczy po czasie, a okazja moze byc naprawde kosztowna.

10 letni silnik musi miec przynajmniej 7 letni, sredni przebieg- nie ma sily i nie dajmy sie bajerowac!

Kriss_MustangII / 2003-03-20 20:44:59 /


Wojskowe samochody tak mają, to fakt, przynajmniej w Polsce. Ale o Granadzie czy Capri wojskowym jeszcze nie słyszałem. :-)) O strażackim wprawdzie było na tym forum, ale to trochę inna bajka. :-)

Rafał L. Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-03-21 21:37:25 /


Banol - ten gość sprzedaje całe silniki, czy części (mam na myśli nowe) też sprowadza?

Rafał L. Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-03-21 21:39:05 /


Cześć Rafał
Z tego co wiem, handluje również częściami, ale szczegółów nie znam, ma tam u siebie niezłą graciarnię w każdym razie:) Z moich doświadczeń jest do dogadania.
Nie mogę złapać Artka ( Nowa Huta Mustang) on ma do niego numer. Ale możesz sobie tam podjechać i z typem pogadać. Klubuje w Rząsce, wyjeżdżasz z Krakowa Balicką, za tabliczką Rząska po lewej stronie masz reklamę ' silniki, części'
przy reklamie kręcisz w prawo i taką dupianą drogą ostro pod górę. Powinieneś trafić :)

banol / 2003-03-23 20:01:27 /


No niestety, ciężko się jeździ za częściami do silnika jeśli akurat z braku części silnik ma się unieruchomiony. :-) Jak mi dasz numer telefonu albo e-mail do gościa to będę wdzięczny, jak nie - no to trudno, będę sobie inaczej radził.

Rafał L. Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-03-25 13:57:07 /


mam takie silniki..........andreas

Andreas / 2003-03-27 13:45:30 /


Z cala pewnoscia odradzam BCS z Sosnowca - uwazajcie na nich...
A dlaczego zapraszam na moje perypetie z nimi:

http://www.silniki-samochodowe.tosi.pl/

Pozdrawiam, Piotr

piotrfordmondeo / 2007-12-19 15:06:42 /


Ja znam pare przypadków z dobrymi silnikami - łącznie z 2.3 V6 + skrzynia które trafiło do Warszawskiego Capri Mk1 ... ale jeśli faktycznie nie wywiązują sie z gwarancji to trzeba uważać ...

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2007-12-19 17:23:31 /