logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » prz.napędu » Samoregulator sprzęgła

Samoregulator sprzęgła

Witam. Nic na ten temat na forum nie znalazłem. Nie wiem czy dobrze określiłem problem ale dotyczy plastikowego słoneczka przy pedale sprzęgła. Chyba każdy miał z tym problem.. Jest to strasznie wkurzające, bo pomimo ze kupiłem ostatnio nowe znowu zaczyna sie ślizgac- ząbki sie powyrabiały. Czy ktos ma pomysł co z tym zrobić? Myslałem nad tym zeby element ten był metalowy, tylko czy ktoś coś takiego stosował i czy jest w ogóle możliwość- moze gdzies odlać meatlowy wzór? Na pewno by to pomogło nie jednemu z nas.. Pozdrawiam

Matlak Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-11-30 18:16:29 /


Kup stare, oryginalne i oryginalną linkę. Jak sprzeglo bedzie lekko chodzilo to nic sie nie wyrobi. Chyba ze docisk masz zwalony, to nic nie zwalczysz.

Mysza liil (EM) / 2006-11-30 18:41:14 /


Możesz też mieć luz na pedale, wyrobioną ośkę lub okrągłe elementy plastikowe na pedale ( z reguły kol. czerwonego). W przypadku takich luzów mechanizm samonapinacza tj. półksiężyc może źle pracować i przepuszczać. Wymień cały komplet tj. półksiężyc, zębatkę blokującą oraz te dwa okrągłe elementy (nie wiem jak je określić). Oceń też stan ośki, czy z powodu braku lub zużycia tych okrągłych podkładek pedał mógł wyrobić rowek w ośce. Chyba nie zamotałem :)

Konradus Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-11-30 23:05:57 /