logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » wnętrze » NAGŁOŚNIENIE W TAUNUSIE COUPE - JAKIEŚ POMYSŁY?:)

NAGŁOŚNIENIE W TAUNUSIE COUPE - JAKIEŚ POMYSŁY?:)

WITAM
CHCE ZAMONTOWAC W MOIM DZIOBAKU MUZYKE ALE ZARAZEM NIE CHCE ZABARDZO NISZCZYC SAMOCHODU I TU POJAWIA SIE PROBLEM :/ WIADOMO ZE NIE SA ONE PRZYSTOSOWANE DO MONTOWANIA MUZY W STEREO A JA NIE CHCE SIE OGRANICZYC DO TEGO JEDNEGO GLOSNICZKA NA SRODKU DESKI HEH DLATEGO TEZ MOZE PODPOWIECIE MI JAK TO MOZNA ROZWIAZAC W INNY SPOSOB A MOZE JUZ KTOS U SIEBIE WYMYSLIL COS FAJNEGO. JA SAM MAM WIZJE ALE NIESTETY MUSIALBYM WYCINAC DZIURY W TYLNEJ POLCE A HMMM NIE ZABARDZO CHCE ZAPODAWAC TAKA DESTRUKCJE. POMOCY!!!!!!

KNUDS Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-12-01 14:16:57 /


temat ciekawy-czeka mnie to w przyszłości!

fikcja Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-12-01 14:18:17 /


Słuchawki na uszy?

Mysza liil (EM) / 2006-12-01 14:22:54 /


ja myślałem o wstawieniu głośników pod fotele, bo też niechce niszczyć boczków

BirdDog Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-12-01 14:36:07 /


Szramek w w swoim TC III ma wlasnie pod siedzeniami glosniki i dziala to calkim przyzwoicie.

A montowanie w tylnej pulce glosnikow , jeszcze tym bardziej ze jest w dobrym stanie to ............... .

Kiedys myslalem jeszcze o zrobieniu pulki na podstawie orginalu i dopiero tam wpychanie glosnikow.

ObI Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-12-01 14:41:57 /


luźne kolumny na tylne siedzienia to po pierwsze , a po drugie trzeba by naprawić CAPS Locka u Ciebie na klawiaturze bo chyba się zaciał :]

Trójkąt Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-12-01 14:48:22 /


co do półki to niewiem jak w puzniejszych Taunusach było ale u mnie niejest ona całkiem płacka wiec trza by albo coś przerobić albo wymienic ją na inną

BirdDog Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-12-01 14:51:04 /


Popieram Trójkąta. W tico woziłem na tylnym siedzeniu 2 głośniki od domowej wieży fajnie grało i było dużo śmiechu przy konrolach policyjnych :)

E.R.O Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-12-01 15:24:58 /


a może wmontować w bagaznik w sęsie tak ze głosniki będa zamondowane frontem do płyty oparcia kanapy?(zrozumieliście ten tok mysenia:)?) wibromasaż plecków i muza w jednym:)

BirdDog Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-12-01 15:44:58 /


Tak ma dziobak74 w taunusie. Gra przyzwoicie, tylko miejsca w bagażniku tyle, co przy gazie. Skrzynię na głośniki robił sam.

m.kozlowski Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-12-01 15:53:32 /


A co to za problem umiescic na tylnej polce jakies glosniki w obudowach?? Nikt juz tego nie chce, na allegro sa za grosze. Sam mam takie w szafie ;)
(mam na mysli taka zwykla drewniana szafe, nie jakis samochod)

pmx (wiewior;) Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-12-01 16:21:59 /


Nikt tego nie chce, bo to poprostu nie gra.

O ile bas przenosi sie przestrzennie i nie jest problemem montaz "grzaly" w bagazniku, to z tonami srednimi moze być juz klopot, bo glosniki powinny być w zasięgu uszu. O wysokotonowych sie nie mówi, ale te z racji rozmiaru można łatwo ukryć, mogą być tez w swoich obudowch.

Mysza liil (EM) / 2006-12-01 17:09:19 /


polecam rozwiązanie pod fotelami, w Capri miałem tak oryginalnie, a w Paskoodzie sobie zrobiłem. Tylko żeby to dobrze grało, to musi być trochę przestzreni, między głośnikami a fotelami, no i najlepiej zapodać głosniki 3-drożne, wtedy sensownie to gra, ja sobie zrobiłem obudowy w płyty wiórowej bo akurat miałem pod ręką.

Daniel vel Treetop liil (EM) Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-12-01 17:14:48 /


zrób drugą półkę(albo weź jakąś gorszą) i wstaw średnio-nisko tonowe a na deske przyklej gwizdki (np na taśmę 2stronna żeby nic nie niszczyć, schowaj zwrotnice w niewidocznym miejscu. Mój sposób na audio to moje 2 kolumny na tylne siedzenie(w mniejszych samochodach miesci sie jedna) fi 30 cm bas tonsil na lic. pioneera, średnówki 16 tvm oraz gwizdki tonsil... jak jedziemy po lipowej w białym i puszczamy "gdzie sie podziały tamte prywatki" albo coś "fasolek" to ludzie pytaja czy to jakaś reklama... drgania takie że piwo spada z dachu...:)

Marek F Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-12-01 20:19:19 /


obecnie mam w kapciu coś podobnego..
http://allegro.pl/item143596248__nowiutkie_subufery_.html

nie brzmi to rewelacyjnie ale przynajmniej nietrzeba było nic ciąć :]

Trójkąt Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-12-01 21:35:01 /


To jest syf... głośniki uzywane w tego typu sprzęcie to najgorszy szmelc...(wiem bo brat sobie kupił a obecnie ja je mam) do tego nie posiadaja zwrotnic... musiałem bratu powstawiać bo nie szło słuchać tego gówna... koszt ok 30 zł./szt. (najtańsze) czyli w stówie sie nie zmieścisz z takimi dwoma i dalej będzie to syf jakich mało. Koles co sprzedaje to na allegro mnie rozbawia

1 subufery - jeśli już to subwoofery i ten termin jest zarezerwowany dla paczek niskotonowych które dzieli się na aktywne i pasywne oraz wyróżnia wiele rodzajów obudów

2 "do słabych to one nie należą;] oj napewno nie" - "od tego oni są, od tego są, od tego są oni" chyba wiemy z czego zacytowałem:)

3 niema osłon na głośniki sredniotonowe, a te w tych paczkach są zrobione ze strasznie ciekniego papierku... pyk i niema. Ew wilgoć moze je zabić. Sam musiałem jedną wymienić na inną z dolno-średniej półki która stała tyle co jeden taki głośnik. Naprawdę nie wiem z czego oni je robią.

Aha nie dodałem że nie są wytłumione. Ja musiałem jeszcze powytłumiać. Po tylu zabiegach grają możliwie ale za tą cenę za jaką do tego doprowadziłem miałbym zestawik xploda który gra o niebo lepiej polecam szczerze. 2 średnio-niskotonowe 2 zwrotnice 2 gwizdki + wiele dodatków np 4 warianty obudowy na gwizdki(w słupki, na deskę... itp, kabelki,szablony do wycinania) w sklepie 500 na allegro za 300:)

Marek F Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-12-01 22:25:59 /


Z zgłosników polecam JBL-e, z radioodtwarzaczy ALPINE. Dobry starszy alpine jest 2x lespzy niz nowy pjonier albo cus ;))
Z w/w zestawem, bez szalenstw, z dobrym okablowaniem zmiescisz sie w 1000zl.
( wyliczał mi to kiedys znajomy własciciel saloniku audio).
Co od montazu - na froncie, czyli w desce rozdz. oryginalne stare radio, podpiete pod głosnik mono w desce ;))
A w schowku radyjko nowe, przednie głosniki można by zamontowac w plastikowych maskownicach bocznych przed drzwiami ( w nogach) - łatwiej to tałatajstwo dostac i łatwiej dopaswac cos innego, zeby oryginalu nie niszczyc.
no i jeszcze mozna zamontowac malutkie tweeterki gdzies na przenich słupkach.
Co do tyłu to albo w półkę ładnie zabudowane głosniczki albo jakas wyjjmowana konstrukcja (z mocowaniem) do bagaznika.
Bedzie grac suer- zarówno w mono ( oryginał) jak i w stereo nowy zestaw.
Prosto i bez niszczenia oryginalności ;))

michalch83 / 2006-12-01 22:58:19 /


Takie zesaw jak Trójkąt kupiłem kilka lat temu. Tyle, że poddałem lekkim modyfikacjom:
- wymieniłem niskotonowy na 100 Wat (Bossshmann) i wygłuszyłem bardzo drobną watą. Efekt rewelka:)) Może nie ma zbyt głebokich i długich basów, ale za to brzmi całkiem czysto:P
Pzdr

Palio Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-12-01 23:13:09 /


wybacz że Cię rozczaruję ale jak ten boschmann stał w magazynie obok głośnika 100 W to fajnie jest. Mi przeszedł przez ręce ostatnio głośnik z prawdziwym 100 W
miał 30 cm średnicy kosztował w katalogu hurtowym 220 złotych w sklepach go nie ma bo są boschmanny, alphardy, pyle, dibeisi i inne takie (proponowali sprowadzenie za jakieś 300) i ważył 4.5kg. A moje fi 30 w kolumnach maja po 30 W Tonsil Pioneer licence i czystością i głębią basu a nawet mocą wymiotą większośc tego syfu..... strzeżcie się szajsu. Kupujcie Tonsil TYLKO NIE ZAMIENNIKI TONSILA bo to tez syf( co ciekawsze tonsil produkował elementy car audio:) Chociaz nie neguje tego że z ów Boschmannem gra lepiej niż na początku.... to nawet pewne... bo to co siedzi tam fabrycznie to tragedia...

Marek F Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-12-01 23:44:56 /


Powiem tak.
Może i faktycznie ma tylko z nazwy te 100W.
Ale założone poprawnie nagłośnienie w aucie i rozmieszczone jak trzeba dużo daje:))
Mialem przyjemność wozić Caravanem jednego z założycieli Buki Suflera (z pierwotnego składu). Skoro muzyk wyraził się pochlebnie o czystości dźwięku w samochodzie, to pewnie zrobiłem to conajmniej dobrze :))

Pzd

Palio Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-12-01 23:54:01 /


Stare samochody są bardzo wdzięczne jeżeli chodzi o nagłaśnianie:)

Marek F Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-12-02 00:01:01 /


Filip, nie stawiaj Pyle'a w jednej lini z Boschmannem. Sprawdź sobie kto produkuje Pyle i dopiero wtedy wypowiadaj się na temat tych głośników.

Sachar Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-12-02 00:48:01 /


Pyle? To zdaje mi się niezależna firma,a ich hasło reklamowe to cos w stylu "dobre i tanie" podobnie jak Alpharda... kojarzy mi się to z winem... chyba że Pyle są robione przez Eminence to sory... i ja trafiałem na podróbki,no bo Pyle robi prawdziwe 1500 W za 400 zł


Pyle 800 W za 99 złotych :)

http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=144817075

oo a tu za 500 zł 2000 W

http://aukcja.onet.pl/show_item.php?item=145653476

a tu dane techniczne ze strony Pyle hmmm chyba efektywnośc głosnika wzrosła w transporcie z firmy Pyle do Allegrowicza. Wiedziałem one dojrzewają jak wino:)

http://www.pyle.pl/index.php?a=katalog.produkt&produkt=389

Marek F Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-12-02 01:36:56 /


chyba zapominasz ze moc nie koniecznie zalezy od masy glosnika-jest cos takiego jak pasmo przenoszenia i niskie czestotliwosci musza miec duuuza membrane zeby wzbudzic odpowiednio duzo powietrza zeby zagralo z moca 100W, a co za tym idzie sliny magnes-i stad owe kilka kg, a juz srednio-wysokotonowy-albo wysokotonowy nie musi miec takiej wielkiej membrany bo emituje duuuuuzo wyzsze czestotliwosci, nie potrzebuje wielkiego talerza, i magnesu
zauwaz ze wszystkie tweetery sa male-a mocy miewaja sporo

i nie pisz ze jak glosnik nie wazy 10 kg to musi byc sałby

a co do wyzej podanych aukcji to jest pewnie szajs, kupilem Pyle na allegro i popękały mi przewody plecione od zacisku do membrany.. zenujace-nawet nie chcialo mi sie o gwarancje ubiegac bo to wiecej nerwoow i czekania niz one byly warte, a za to sluchalem prawdziwych Pyle i nawet male elipsy 4x6 cali sa genialne.

... aa-jeszcez co do montowania tweeterow to widzialem montowane w nawiewach-za kratkami-zeby nie gryzły w oczy-dzwiek sie rozchodzi ok, tyle ze moze troche slabiej wieje.. cos za cos

Atom Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-12-02 10:22:46 /


widze ze temat zszedl na glosniki i ich jakosc a to akurat mnie nieinteresuje bo zestaw i to juz mam tylko ten montaz :/ hmmm Pomysl z glosnikami na tylnej kanapie jest poprostu do bani - gdzie w wyremontowanym aucie na tip top z nowa tapicerka bede kladl jakies smieszne pudla - nie no bzdura!!! Daniel ma racje - zamontuje je pod fotelami i juz:), piec w bagznika i po sprawie :)

KNUDS Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-12-02 10:30:41 /


no dobra, fajnie ze znalazłeś rozwiązanie ale ja jeszcze do wypowiedzi o tweeterach. Tomku Tweetery które mają faktycznie membrany nie mają takich kosmicznych mocy. Ja mam GDWT 40/9 czy jakoś tak 40 W następny model ma już cewkę chłodzoną olejem, chyba 80 W. Te z membranami mają bardzo czysty dźwięk... a te co mają takie wielkie moce są piezoelektryczne... w skrócie to wyglądaja jak głośnik od pozytywki w obudowie (te tańsze) te droższe to połączenie tuby i piezo driverów.... takie coś już kilkadziesiąt lat temu stosowano w syrenach strażackich do wytwarzania tego UUUuuUUU więc moc mają cholernie wielką. Jakość dźwięku tych pierwszych od pozytywki jest h**wa (wg. moich doświadczeń) tych drugich lepsza ale są wiele droższe. Dobry głośnik kosztuje dużo, miałem okazję na wakacjach popijać z dźwiękowcem w studiu nagraniowym to mnie ceny załamywały, nawet mi się pisać nie chce :P

Marek F Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-12-02 14:02:12 /


To co sprzedają na allegro to nawet nie leżało koło Pyle. Tak samo jak szlifierki boscha i wiertarki black&deckera. Realia są takie, że żyjemy w dzikim kraju, gdzie podrabiany i kradziony towar jest bez problemu sprzedawany, a na "wolumen" przychodzą gliniarze kupować kradzione radyjka do swoich poldolotów.
A wracając do tematu dyskusji - ja w swojej kupie miałem zamontowany z przodu system trójdrożny (16-10-tweeter) na zwrotnicach i elipsy 6x9 z tyłu. Wszystko było zamontowane bez wycinania jakiegokolwiek otworu. Z przodu wykonałem przedziwną konstrukcję skrzynek przykręconych przy nogach, pod deską, a z tyłu zrobiłem wyższą półkę (przez całą szerokość auta miała taką wysokość jak "garby" za oparciem). Pewnie jakbym dobrze poszukał, to bym wszystko jeszcze w garażu znalazł.

Sachar Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-12-02 21:21:06 /


A ja kiedys, jak moze ktos pamieta w 2D Granadzie mialem zrobiona polke z tylu , wykonana fajnie
mam gdzies foty jak znajde to zapodam
a i polki nie sprzedalem wiec gdzies w ktorejs Grandzi wylonduje :)

Wojdat Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-12-03 10:57:28 /


KNUDS w ogloszeniach jest jest/byl mustang na cragarach poogladaj jak wmontowano mid-basy.
Tyle ze w domowych warunkach to...nie do zrobienia a i w dziobaku nie ma tyle miejsce dla kierowcy pasazera na nogi.
Ja po kilku eksperymentach (kilku wydanych setkach) wstawilem jbl w drzwi i klne ze nie zrobilem tak od poczatku oraz ze nie wygluszylem odpowiednio auta. czytac nie zrobilem tego podrecznikowo.

p.s. co do PYLE i Tonsili itd to sry ale wieksze znaczenie ma instalacja wygluszenie dobor
miejsca itd. niz to czy glosniki maja taki magnes a takie zawieszenie.

nmd / 2006-12-03 14:16:40 /


Safari 5 , albo jakiś Skald, bo Zakłady im Kasprzaka to niewiem czy kaseciaki samochodowe robią

zombifordz Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-12-05 16:43:58 /


mój przepis na pogodzenie oryginału z HiTech'em: głosniki pod fotele+radio "winda" (zamiast choinki swiatełek mocuje się piękny stylowy panel z epoki).

fikcja Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-12-05 17:58:48 /


kolega ma calkowita racje,winda,dobry wyglad,dobre granie.

alwax Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-12-05 23:07:39 /


Sachar Pyle bylo(jest) dobra marka ale stwierdzili (chyba) ze trzeba robic hajs na tanim szicie a z dobra wyparacowana marką i nazwa mozna sprzedawac duzo i wypuscilo taka wlasnie serie glosnikow, te glosniki ktore filip zapodal nawet w stanach kosztuja psie pieniadze glosniki bassowy 12cali (ten co na allegro) seria red label kosztuje na stronie producenta ... 49$ (nie pomylilem sie czterdziesci dziewiec dolcow) czyli jakies 150zł co na ich zarobki jest cena baaaaardzo smieszna
co do pyle w sumie zgadzam sie ze graja calkiem calkiem barwa podobna troszke do magnata ale jednak magnat lepiej gra ;)

Main(misiek) Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-12-10 14:59:20 /


a moja propozycja na zabudowe glosnikow nawet 25cm jest taka jak nizej na zdjeciu sorki za wykonanie nie chcialo mi sie nad tym posiedziec ;) pojemnosc skrzyni okolo 30l nie wiem jakby sie to zachowywalo bo kształt dosc nieregularny ale sama obudowe mozna tez dowolnie zmodyfikowac i uzyc chociazby jako dodatkowe miejsce na zamontowanie jakichs zegarow przełaczniko itp gadzetow :) z zabudowa taka spotkalem sie kiedys w granatniku chociaz glosniki nie byly jakiejs oszałamiajacej mocy nisko umiejscowione i zabudowene w takiej skrzyni dawaly solidny basik(ruszało nogawkami :P ) a obudowa sluzyla jako stolik obiadowy :P

Main(misiek) Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-12-10 15:12:33 /