logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » instalacja gazowa » Schemat instalacji LPG

Schemat instalacji LPG

Witam potrzebny mi schemat instalacji gazowej jak i podłączenie elektryczne przełącznika gazu Lovato !!! Prosze o pomoc !!!

Granatnik Milanówek :D Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-12-03 19:58:31 /


zolty - benzyna
niebieski - gaz
czerwony - zasilanie (od czarnego kabla stacyjki przez bezpiecznik 10A)
biały - rezerwa
ten ostatni(nie pamietam koloru) - dodatkowa dawka gazu na rozruch silnika.

Opis dotyczy instalki podcisnieniowej lovato (2 przyciski na centralce). Jesli jest elektroniczna wersja instalacji gazowej (z 1 przyciskiem) dochodzi jeszcze przewód masy - czarny, ale nie ma tego od dawki. Za to jest jeszcze jeden, bodajze brazowy ktory trzeba podlaczyc pod impuls, czyli - cewki (zielony).

Dodam ze na parowniku LOVATO silnik v6 nie bedzie jezdzic, chyba ze lubisz zwęzki w dolocie i 27l/100km gazu.

Mysza liil (EM) / 2006-12-03 20:05:46 /


No Dobra Ja podłączyłem to także zawór od gazu połączyłem razem z zaworem od reduktora. Miałem taunusa z 2.3 V6 i smigał na lovatoskim

Granatnik Milanówek :D Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-12-03 20:09:15 /


U mnie w Taunusie 2.0v6 instalacja LOVATO sprawiała że palił 10litrów w scorpio na 2.9 też lovato palił 12 jak dla mnie najlepsza do v6 a BRC to lipa choc to może rzecz gustu...

Henry F / 2006-12-03 20:12:09 /


u mni sa inne kolory i jest opisane ale nie wiem co do czego podłączyć ?? :/
Szary - 12+
Niebieski - EV LPG
Zółty - starter
Biały - benzyna
Zielony - rezerwa

A odparownik mam lowatoski z podćiśnieniem

Granatnik Milanówek :D Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-12-03 20:46:11 /


sorry ale to sie czytac naucz...
przeciez wszytko opisane

> Szary - 12+ <-- +12V
> Niebieski - EV LPG <-- elektro zawór od butli i przed reduktorem
> Zółty - starter <-- elektrozawór w reduktorze
> Biały - benzyna <-- elektrozawór benzynowy
> Zielony - rezerwa <-- butla

cOke Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-12-03 21:59:51 /


" U mnie w Taunusie 2.0v6 instalacja LOVATO sprawiała że palił 10litrów w scorpio na 2.9 też lovato palił 12 jak dla mnie najlepsza do v6 a BRC to lipa choc to może rzecz gustu...

Henry F [2006-12-03 20:12:09] N "

witam, HenryF to jakis "cudowny" ten parownik lowato miałes;) ,12l scorpio 2,9 ?chyba na holu za innym samochodem
nie obraz sie , ale jezdzilem i 2,0v6 i jezdze 2,9 (w sierce-jest lzejsza od scorpio) i zeby zejsc do poziomu 12l lpg trzeba jezdzic z gorki (co do 2,0v6 to moze i tyle spalal przy delikatnej jezdzie) , jeszcze jedno czemu psioczysz na parowniki "brc" ja 3-ma autami jezdzilem na brc i teraz tez kupilem nowy brc -kwestia wyboru i przyzwyczajenia ,ale na lowato nie wieszam psow bo na takim nie jezdzilem(do 140kw)
pzdr.

markokrk Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-12-04 14:36:54 /