logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » silnik » witam potrzebne info na temat 2,9efi scorpio pilne ratunku

witam potrzebne info na temat 2,9efi scorpio pilne ratunku

witajcie jestem zwolennikiem gaznika czy jak kupie silnik 2,9 ze scorupy to moge wyzucic całe te ustrojstwa od wtrysku i załozyc kolektor z gaznikiem od granady 2,3 oczywiscie mowa o silniku V czy to wogule spasuje i czy nie straci na mocy ???? niemoge sie doszukac w poprzednich pytaniach na forum tej info pomuzcie błagam bo moje 2,0 v6 niewyrabia mam skrzynie 5 od 2,3 dyfer od 2,3 aha i czy silnik bedzie pasował bez przerubek na stare łapy i do mojej skrzyni pozdro aha muwie o FORDZIE GRANADA pilnie ratunku

granadabus / 2006-12-07 15:06:29 /


http://www.capri.pl/forum/3ecaae92e7dbd
kto szuka ten znajdzie.

RAV :) Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-12-07 17:49:57 /


założyć się da.. z przeróbkami ale w miarę bez problemu. trzeba przerobić aparat zapłonowy, obejść problem z termostatem, poprzerabiać otwory mocujące w kolektorze ssącym, - generalnie wszystko było opisywane na forum.

co do mocy to spadek będzie na pewno o 20-40KM
jednocześnie może wzrosnąć nieznacznie spalanie.

Trójkąt Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-12-07 17:50:17 /


a jak obniżyć potem moc takiego silnika...żeby mi skrzyni C3 nie rozwaliło :)

RAV :) Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-12-07 19:12:30 /


W celach informacyjnych dodam, że jestem w posiadaniu kolektora gaźnikowego przerobionego na pasujący do 2.9. Aparat zapłonowy też mam i co tam jeszcze potrzeba :D Jakby co, to powtórzę to jeszcze raz w ogłoszeniach!

Rayo Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-12-07 19:34:52 /


A ja moge to przerobic i oddać jezdzące.

Mysza liil (EM) / 2006-12-07 19:54:03 /


ja moge wypic za sukces przerobki :)

pmx (wiewior;) Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-12-07 20:41:44 /


dzieki wielkie za odpowiedzi ktos gdzies napisał ze silnik po tej modyfikacj straci pare km mianowicie 20 do 40 kucykow tak wiec tera sie zastanawiam czy nie zostawic calego wtrysku załozyc pompke elektryczną i podpiąc instalacie z komputerem tylko wiem jak to zrobic w teori czy ktos z was podjąby sie wsadzic orginalne 2,9 i popodpinac to tak zeby to chodziło??? jak dacie rade to odrazu z gazem bo ja mam ga pod gaznik przystosowany aha i ile złociszy i na ile mam podstawic auto zna na tydzien czy dwa i co potrzebuje oprucz silnika ze scorupy ?? wiem ze wjązke z komputerem uzbrojony silnik i to wszystko czy cos jeszcze ??

granadabus / 2006-12-07 22:41:55 /


Oprocz wiązki i silnika bedzie potrzebne kawał wydechu z sondą lambda, zbiornik paliwa od granady 2.8i, pompa paliwa zewnętrzna od Efi (nie od k-jeta z granady!). To chyba wszystko.

Mysza liil (EM) / 2006-12-08 07:36:24 /