logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » tematy prawne » Sprowadzenie auta na kołach z Włoch - metody

Sprowadzenie auta na kołach z Włoch - metody

Nie wiem czy ktoś będzie w stanie pomóc, ale właśnie kombinuje jak najprościej ogarnąć temat.
Czy ktoś może wie czy to jest ok/legalne/sensowne:
- kupuję auto w IT - podpisana umowa K/S
- kupuję zdalnie polisę w PL już na siebie i na auto zarejestrowane w IT. Są włoskie tablice, dowód rejestracyjny i umowa K/S.
- jadę autem zarejestrowanym na sprzedającego, ale ubezpieczonym na mnie przez Włochy, Austrię i Niemcy do PL
- Od razu po przyjeździe do PL pakuję tablice i dokumenty w paczkę i wysyłam kurierem do rodziny we Włoszech
- rodzina we Włoszech jedzie z byłym właścicielem wyrejestrować auto.
- wszystkie dokumenty co zostały po wyrejestrowaniu auta z powodu eksportu odsyłają mi kurierem na adres polski.
- rejestruję w PL

Znam procedurę rozjechanego z tablicami zjazdowymi, ale chyba nie mam tyle czasu, aby to ogarniać, bo tutaj to jest jakiś inny świat i kilka dni może na to zejść.

dred Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2021-06-09 14:48:27 /


Bosche elektryczny- obserwuję!

Trefl Dokładna lokalizacja na mapie / 2021-06-09 16:09:32 /


Prawie dobrze - ale więcej to na tel. :)

mtango / 2021-06-09 16:25:16 /


Nie potrzebujesz jakiejś ekipy wyjazdowej? :)

Grzesiek_Rudy Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2021-06-09 17:13:31 /


Chyba raczej przyjazdowej - jak zrozumiałem coś wpadło w oko już na miejscu? ;)

Konar / 2021-06-09 17:18:38 /


ja bym potrzebował kogoś z lawetą czekającego na telefon :P

Trefl Dokładna lokalizacja na mapie / 2021-06-09 17:26:52 /


ale to nie ford :)

Janina / 2021-06-09 18:15:59 /


Killer zawsze gotowy !!

wąski77 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2021-06-09 18:34:59 /


Nie kupuj po pijaku , ostygnij :)

alwax Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2021-06-09 22:10:48 /


w moim przypadku dodatkowo wyrejestrowując we Włoszech na export zatrzymali oryginał dowodu rejestracyjnego i dali ksero, reakcja WK - widomo... wtedy opinia rzeczoznawcy i potwierdzenie wyrejestrowania i da radę na białe. Ale to potwierdzenie wyrejestrowania WK musiał z Włochami "potwierdzić" i zabrać kilka tygodni, bo by nie było...

rozjechany liil Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2021-06-17 13:09:20 /


a, w moim przypdku całą procedurę zrobił za mnie Pan Włoch, nawet zjazdówki wyrobił na mnie, ale taki to chyba jeden na tysiąc. tak czy inaczej ja przyjechałem, wsiadłem i pojechałem. Na szczęście też dojechałem, bo co byłoby w przypadku kontroli po drodze to już nigdy się nie dowiem.

rozjechany liil Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2021-06-17 13:10:43 /


Rozjechany pisałeś o jakimś dodatkowym przeglądzie na export. Czy jesteś pewien, że to po prostu nie była zwykła rewizja, bo auto jej nie miało (w sensie przegląd wyszedł)?

Niestety musiałem podkulić ogon i wrócic samolotem, a auto zostało na miejscu. Nie przeszedłem rewizji z uwagi na kiepskie heble. No ja tego nie zauważyłem:)

Druga próba na poczatku lipca, właśnie bilety kupiłem. Mam nadzieje, że wszystko do tego czasu będzie ogarnięte.

Ja będe wracał na włoskich blachach i odsyłał dokumenty kurierem. Auto raczej pójdzie na zółte i nie będe się pałował z WK. Wyrabianie tych dokumentów i ich tłumaczenia wyjdą tyle co zarejestrowanie na zółte blachy.

dred Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2021-06-17 13:19:59 /


Dwóch czy trzech nawet mi mówiło, że w ramach procedury na wyrejestrowania na export, trzeba zrobić badanie techniczne :) zabawne swoją drogą, ale tak jestem pewny, że tak było.
A jeśli tak było, i tak jest, to jak już odeślesz to wszystko to jak ten bidny makaroniarz zrobi ten przegląd? po polsku ? :)

rozjechany liil Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2021-06-17 16:43:18 /


to badanie i wydanie potem kwitu zamiast dowodu jest powiązane z jakimiś ekoprzepisami... złomowanie i koszt rozbiórki. czyli może coś jak nasza opłata recyclingowa

Janina / 2021-06-17 17:22:36 /


No to zobaczymy:) Biedny makaroniarz to Marokaniec o nazwisku Mohhamed:)
Najwyżej zarejestruje w PL i będzie powód aby pojechać do Włoch jeszcze raz tym autem yrejestrowac i pokazać, że ogarnięte i może przy okazji kupić coś jeszcze:) I wrócić na dwa auta.

dred Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2021-06-17 19:13:34 /


Tak sie zastanawiam jak mamy gruzy i wrosty to, ze niby też taki przegląd mialyby przechodzić? No nic będę temat ogarniał i dawał znać jakie wyniki. Najwyżej zarejestruje w PL i wyśle kopię polskich papierów jako dowód że auto wyjechało z PL i nikt we Włoszech nie rozbiera na podwórku. Bo myślę, że o to może chodzić.

dred Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2021-06-17 19:18:12 /


Gdyby tym drugim była Cortina Mk2 w 4 furtkach, to łykam jak indor kombinerki.
Pozdreaux.

KRK 4m Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2021-06-17 19:18:34 /


Spróbuję się skontaktowć z osobą prowadzącą ten blog http://deeoswajawlochy.blogspot.com/2020/12/wyrejestrowanie-samochodu-z-woch-z.html
w kwesti tego dodatkowego przeglądu. Tam jest, że musi mieć ważną rewizje lub " Można też wyrejestrować samochód, który w ciągu roku, w którym należało dokonać przeglądu został poddany próbie technicznej mającej na celu potwierdzenie dopuszczenia do ruchu (zgodnie z art. 75 Kodeksu Drogowego)." co sugeruje, że nie jest to typowa rewizja tylko coś innego. Może właśnie to było u Ciebie i najdosa robione, bo nie było na przykład tej normalnej rewizji.
Generalnie Włochy to jest biurokratyczny burdel. To co mamy u Nas to jest naprawde wzór i porządek:)
A ta osoba prowadząca blog to naprawde wydaje się konkretna, bo cokolwiek znajdzie się na ten temat w necie to jakies dyrdymały ala Auto Świat czy inna niezalezna.pl. A tutaj jednak składa się to wszystko w jakąś całość.

Co więcej, byłem z kuzynka w ACI w zeszłym tygodniu. Co ciekawe urzednik nawet mówił po angilsku więc byłem w małym szoku. Generalnie po angielsku z nim gadałem, potem moja kuzynka po włosku to samo i okazało się że obie wersje sa takie same. Więc zakładam, że się zrozumieliśmy.
Przedstawiłem plan z odesłaniem dokumentu itd i powiedział, ze jest ok i tak mozna bez problemu zrobić. Ale jak widać chyba sam nie do końca wiedział co mówił. Dośc typowe dla włoskich urzędników.

W każdym razie jak wyjdzie, że wystarczy ważna standardowa rewizja (która będzie świeżo zrobiona) i nie bedzie trzeba robić jakiejś specjalnej eksportowej to lecimy na kołach i odsyłam wszystko kuzynce poczta lotniczą, która wraz z kolorowym handlarzem pojedzie do ACI wyrejestrować auto.
Mi do słonecznych wystarczy umowa. A nawet lepiej brak wszystkiego innego, bo nie trzeba płacić za tłumaczenia.
A jak się nie uda to będziemy mysleć.
Będe dawał znać jak postępy tak, aby mieć przetartą ścieżkę na wypadek sprowadzania czasem czegoś tak w sumie to nie wiadomo po co.

dred Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2021-06-17 21:42:47 /


Rozjechany, może u Ciebie to bylo na rzeczy
"Początkowo wymagano przeglądu dokonanego w ciągu sześciu miesięcy przed złożeniem wniosku, jednak we wrześniu 2020 roku wymóg ten został złagodzony i obecnie wystarczy, że przegląd został przeprowadzony w terminie." I u Ciebie mogła rewizja być starsza (ale nadal wazna) i to już było za mało aby wyrejestrować.
Najdos czy ten Twój miał w ogóle przegląd skoro raczej nie był używany?

dred Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2021-06-17 22:10:06 /


być może

rozjechany liil Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2021-06-17 22:23:32 /


Temat, jak już pisałem, mnie bardzo intersuje. Czytałem o bardzo cwaniackim zagraniu o wyrejestrowaniu na miejscu (we Włoszech) i powrocie na niemieckich (!!) tablicach zjazdowych. Co tym sądzicie? (Osobiście uważam to za bardzo ryzykowne zagranie, uważam to za ostateczność gdyby papierologia miałaby mnie językowo przerosnąć)

Trefl Dokładna lokalizacja na mapie / 2021-06-17 22:52:01 /


Chyba nie jest już tak łato dostać niemiecki zjazdówki. Wydaje mi się, że nie przejdzie.
Ale przygotowuj sie to i Mazdarati ogarniemy:)

dred Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2021-06-17 22:57:10 /


Mam już mam kilka hardcorów na oku :) i nie mam ma myśli aut, a raczej odległości do pokonania bez lawety :)

Trefl Dokładna lokalizacja na mapie / 2021-06-17 22:59:08 /


Mazdarati? :P (I know what You did there ;)
https://youtu.be/NdbfwLfmkZ8

Trefl Dokładna lokalizacja na mapie / 2021-06-17 23:02:27 /


Hej Dred,
Mam pytanko do Ciebie czy cos sie może z tematem ruszyło?
Bo ja własnie jestem na Sycylii i rozważam zakup autka. Tylko nie chciałbym od razu wyruszać z nim do Polski... planuję wpierw pojeździć staruszkiem po Sycylii i reszcie Włoch - przez ponad miesiąc. Jeżeli dobrze kminię tutejsze przepisy, to po wyrejestrowaniu auta i na zjazdówkach miałbym 5 dni na powrót do kraju. Mam pomysł, czy może kupic auto w dwóch ratach od Włocha, przepisać z włascicielem na starcie ubezpieczenie na mnie, drugą ratę zapłacić włascicielowi na parę dni przed przyjazdem do Polski... no i później chyba by trzeba wpakować tak jak Ty kombinujesz przesyłką lorniczą tablice i papiery do wyrejestrowania auta we Włoszech.
Czy ktoś może ma w tym zakresie jakieś doświadczenia i mógłby coś podpowiedzieć / odradzic?
Pozdrawiam,
Lampros

Lampros 3M Dokładna lokalizacja na mapie / 2021-07-08 18:02:15 /


w ramach żartu oczywiście ale w temacie zakupu auta proponuję wybrać jakiś ładny egzemplarz na miejscu, zakupić i następnie osiąść już w Italii i cieszyć się słońcem, kuchnią i dobrym winem. No i zero kłopotów ze sprowadzeniem auta. :D

Mac13k Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2021-07-08 22:20:29 /


Mac13k- mam taki plan, tylko nie wiem z czego bym tam żył (chyba, że płacą za picie wina- w to jestem dobry)

Trefl Dokładna lokalizacja na mapie / 2021-07-09 13:15:26 /


Generalnie to Włochy maja niewiele zalet. Poza tym, że pięknie to ciągle upał daje w dupę, pot ciągle po czole spływa, a i załatwić cokolwiek to dramat. Jak dla mnie kraj upadły. Gorzej nawet niż w PL:)
Kuzynka tam mieszka od 6 lat i mówi, że jest masakra. Ale może dlateo, że to dość energiczna i obrotna osoba i zderzyła się z włoską rzeczywistością i mentalnością.

A wracając do auta z Włoch:
- auto musi mieć ważną rewizję.
- nie wydaje mi się, że możesz przepisać sobie włoskie ubezpieczenie na siebie. Raczej będziesz musiał kupić w Polse na numer VIN i już na siebie. Mozna to zrobić na przykład w allianz. Jest tu kolega agent co może pomóc w tym temacie.
- Myślisz, że Włoch zgodzi się na akcję płacę połowe teraz, a połowę za jakiś czas? Nie sądzę, no chyba, że to jakiś znajomy włoch, albo rodzina.

A odnośnie mojego wyjazdu no to Mission Failed:) Auto kupione, ale zostało we Włoszech, bo rewizji nie dostałem za brak hebli z tyłu. No i od miesiąca cholerny włoski mechanik naprawia mi te hamulce. Chyba za dużo makaroni..... Generalnie sam bym to wszystko ogarnął szybciej i taniej, ale nie było warunków. Taniej tez bym po prostu wystawił ogłoszenie na clicktrans.pl i z dowozem pod drzwi miał auto w Polsce. Ale przecież nie o to chodziło, aby miec auto, ale przede wszystkim o przygodę. Trochę jej już było, a dalsza część będzie. Kiedy to niestety nie wiadomo.


dred Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2021-07-09 14:12:13 /


Dred jak coś pisz do starego to da namiar na sprawdzonego laweciarza tańszego o kilka stówek od ofert z clicktransu

Janina / 2021-07-09 15:30:48 /


Ok, czyli jak rozumiem najlepiej aby:
A) upatrzyc auto z rewizją (ważnym przegladem)
B) kupić od Włocha - zgarnac papiery i umowę zakupu w 2 jezykach
C) ubezpieczyć na siebie zdalnie auto w Polsce np w tym alianz
D) jechać sobie powoli do Polski (około miesiąca czasu) na tym ważnym revizione (włoskim przeglądzie)
E) pozniej juz załatwiać sobie po przyjezdzie w PL wsio - łacznie z wyrwjestrowaniem auta we Włoszech np wysyłając poczta papiery do znajomych we Włoszech... i po otrzymaniu papieru zarejestrowac auto

Teraz ma więcej sensu :)?

Lampros 3M Dokładna lokalizacja na mapie / 2021-07-09 21:54:23 /


Tak. Tylko jeszcze znajdź Włocha który sprzeda Ci auto i nie będzie chciał, abyś od razu wyrejestrowal auto.
Bo wg włoskiego prawa eksport auta z Włoch może nastąpic tylko i wylącznie po jego wyrejestrowaniu. W teorii nie mozesz zrobić inaczej. Ja będę próbowal:)
Jak Włoch się zgodzi na rano Ci papierów, a Ty ich nie odeślesz to on jest w dupie i płaci podatek coroczny, a Ty zwykły prawak czy tam inny cham i prostak:)

dred Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2021-07-09 22:15:01 /


dred po drodze s Niemcy. Może rozważysz pozostać?

Rayo Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2021-07-11 23:45:15 /


Rajo, po powrocie krula ełropy, najszlachetniejsza cześć społeczeństwa jest chwilowo w uforii i kocha "ten kraj". Zacznie się znów promocja emigracji, jak tylko się okaże, że jednak w najbliższym czasie nie zostaniemy kolonią, ani Kolonią.

KR54321 / 2021-07-12 01:14:03 /


Rayo, KR a coś w temacie?

dred Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2021-07-12 07:19:08 /


Uuuu salty :)

Konar / 2021-07-12 08:54:52 /


szanuję :)

Janina / 2021-07-12 09:33:44 /


dred, masz na myśli kontynuowanie dyskusji o tym czy zawiesić Twoje konto na Forum ponieważ obrażasz innych?
Mojego czasu na to szkoda. ;)

KR54321 / 2021-07-12 11:20:48 /


Zawieszaj, proszę bardzo.

dred Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2021-07-12 11:34:24 /


Pokutą zarządza Administrator, wybierz okres a na pewno Ci pomoże.

KR54321 / 2021-07-12 13:03:31 /


Oho, forum fso się rozlało i tutaj, niczym stare dobre NARODOWE szambo.
Jak śmiałeś, dred, skrytykować Wielkie Kurestwo Polskie, wszak dopiero co powstałe z kolan. Teraz będziesz smażył się w piekle.

Curtis_Capri Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2021-07-12 14:59:42 /


Wielka szkoda Curtis, że zabrałeś głos. Czar prysł i mimowolnie nasuwa się już tylko obraz przysłowiowej 'gry w szachy z gołębiem'.

#szaman Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2021-07-12 16:47:12 /


i po makale :)

Janina / 2021-07-12 18:10:58 /


O, następny.
No ale Kraków to Kraków. Zobowiązuje.

Curtis_Capri Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2021-07-12 18:45:45 /


Kraków to niemal milion mieszkańców. I jedyne tej wielkości miasto w "tym kraju" (określenie wzięte z któregoś z moich przedmówców - nie moje, stąd cudzysłów) którego prezydent nie należy do jedynie słusznej opcji. Jest tu więc - jak widzisz - miejsce i dla 54321, i dla Szamana, i dla mnie. Nie generalizuj zatem, plizzzz...
Pozdreaux

KRK 4m Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2021-07-12 19:02:35 /


Curtis, ja naprawdę Cię lubię, szanuje i toleruje, ale weź prosze czasem przed kliknięciem wyślij, przeczytaj posta i sprawdź czy czasem Backspace Ci się nie zepsuł na klawiaturze. Czasem samo napisanie, przeczytanie i skasowanie sprawia, że ciśnienie spada. Ja robiłem tak wielokrotnie. to działa. Bo takimi wpisami robisz naprawde złą robotę.

My tu sobie Gadu Gadu, a kolega na Sycylii już fury ogląda, bo dzwonił do mnie w sobotę:). Tak trzeba żyć!

dred Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2021-07-12 19:55:09 /


też coś o takim osobniku na Sycylii wiem :))

wąski77 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2021-07-12 19:59:22 /


Dla mnie kamper po Sycylijsku raz poproszę.

bobik liil Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2021-07-12 20:16:11 /


To ja zbieram na zdrową Granadę 2.8
minimum GL

Jac Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2021-07-12 21:47:21 /


właśnie sprawdziłem co znaczy "gra w szachy z gołębiem", jest wartość dodana z przeczytania tego wątku, dziękuję Szaman :)

rozjechany liil Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2021-07-25 20:42:04 /


GOŚCINNE: Roadkill bieda Edition!
Jaki kraj taki Roadkill.

Może chętny ktoś do towarzystwa na wyprawę z małą szansa powodzenia?

W najbliższą sobotę lecę z Poznania do Włoch i w niedzielę bardzo wcześnie rano rozpoczynam misję, która ma niewielkie szanse powodzenia.

Wracam gruzem, który przez ostatnie kilkanaście lat niewiele był używany, a w zasadzie stał prawie cały czas. Szanse na powodzenie jakieś są, ale oceniam je nisko:).
Ale są jakieś assistance w obwodzie chociaż łudzę się, że nie będą potrzebne.
Jazda raczej na przypale, bez narzędzi w bagażniku. Jedynie telefon, aby zadzwonić po pomoc.

W razie W assistance i hotel.

Chciałbym być w PL w niedzielę późnym wieczorem, ale jak wypadnie poniedziałek lub wtorek to też to jakoś zniose.

Od siebie mogę zaproponować pokrycie kosztów przelotu do Włoch oraz gwarancję stresu, że to się nie uda. Ale może jednak ktoś się skusi?

Informacje kontaktowe:
Kto: dred Wyślij wiadomość Zdjęcie w profilu Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl
Gdzie: Gdzieś w Europie. Najprawdopodobniej w kamperze.
Telefon: 511 945 696
E-mail: mikolaj.kleiber@gmail.com
Zamieszczone: 2021-10-13
Ważne do: 2021-12-22

[ usuń | przedłuż | edytuj ]

Komentarze
Niestety w najbliższy weekend jestem sam z dwiema nieletnimi damami, ale gdybyś jednak leciał tydzień później, to rezerwuje jedno miejsce :)

Kornik Wyślij wiadomość Zdjęcie w profilu Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2021-10-13 18:05:34]

kusząca propozycja, hej przygodo!
tylko też ten weekend odpada

zdradź chociaż co to za gruz?

camaro Wyślij wiadomość Zdjęcie w profilu Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2021-10-13 18:19:26]

Wstydzę się:)

dred Wyślij wiadomość Zdjęcie w profilu Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2021-10-13 18:23:18]

...ale to dobrze brzmi.

Pająk Wyślij wiadomość Zdjęcie w profilu Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2021-10-13 18:30:52]

dawaj dred ... :)

Kornik Wyślij wiadomość Zdjęcie w profilu Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2021-10-13 18:34:29]

Dodam jeszcze że w sobotę nocleg u mojej kuzynki której facet jest Wlochem i do tego kucharzem, wiec pewnie wysyli jakas fajna kolacje.

A auto to Delta 1 w sedanie czyli Prisma.....



dred Wyślij wiadomość Zdjęcie w profilu Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2021-10-13 18:39:44]

jest szansa opóźnienia wyjazdu o tydzień? :)

Kornik Wyślij wiadomość Zdjęcie w profilu Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2021-10-13 18:46:34]

Nie ma niestety. W kolejny weekend mi nie pasuje niestety. Mam już też bilet na samolot.

dred Wyślij wiadomość Zdjęcie w profilu Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2021-10-13 18:58:20]

Nie ukrywam, że przydałaby się ktoś bo wtedy można by wziąć na lotnisku auto z wypożyczalni i na powrocie do PL je tam zwrócić. A to by w sobotę uwolniło z 2-3 godziny bo miejsce docelowo to wioska niedaleko Tortony.

dred Wyślij wiadomość Zdjęcie w profilu Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2021-10-13 19:06:43]

Robimy Staszkowi imprezę urodzinową, ale się nie złożyło, faaak...

zapek??? !G.O.P! Wyślij wiadomość Zdjęcie w profilu Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2021-10-13 19:23:07]

To tak niestety jest, że z wiekiem ilość wolnych weekendów gdzie nie ma się żadnych planów redukuje się do minimum.....

dred Wyślij wiadomość Zdjęcie w profilu Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2021-10-13 19:26:00]

Do PL z tobą nie wrócę, ale do Mediolanu mógłbym podjechać i potem odprowadzić to auto z wyporzyczalni jakby co.

Młody_wFe Wyślij wiadomość Zdjęcie w profilu Członek Stowarzyszenia capri.pl [2021-10-13 19:31:37]

*wypożyczalni na Swaroga!

Młody_wFe Wyślij wiadomość Zdjęcie w profilu Członek Stowarzyszenia capri.pl [2021-10-13 19:32:06]

Uściślając to lotnisko Bergamo dokładnie.

dred Wyślij wiadomość Zdjęcie w profilu Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2021-10-13 19:33:16]

Marta mówi że mam jechać. Teraz idę na piłkę i to przemyślę.

Pająk Wyślij wiadomość Zdjęcie w profilu Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2021-10-13 19:53:56]

jakie trzeba mięć kwity na covidka?

Janina Wyślij wiadomość [2021-10-13 20:01:35]

Test trzeba zrobić przed wylotem. Jest ważny 48 godzin więc w teorii wystarczy i na powrót.

dred Wyślij wiadomość Zdjęcie w profilu Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2021-10-13 20:09:36]

szczepienie chyba wystarcza żeby nie robić testu?
tzn ten paszport polsatu

camaro Wyślij wiadomość Zdjęcie w profilu Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2021-10-13 21:10:07]

hehe, jak Fiat Regata ;)

camaro Wyślij wiadomość Zdjęcie w profilu Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2021-10-13 21:15:23]

Tak szczepienie wystarcza. Test dla nieszczepionych tylko oczywiście. Jeszcze ozsrowiency z ostatniego półrocza też nie muszą testu robić. Google: Włochy gov i tam wszystko opisane.

dred Wyślij wiadomość Zdjęcie w profilu Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2021-10-13 21:16:44]

Auto nie wygląda źle, trzymam kciuki za udaną misję :)

Kilgore Wyślij wiadomość [2021-10-13 21:32:08]

Kurde ! Jak ja lubię takie akcje :)

Aldaron Wyślij wiadomość Zdjęcie w profilu Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2021-10-13 21:58:58]

Przeglądam kalendarz, czy mocno zajętą sobotę mam...

m.kozlowski Wyślij wiadomość Zdjęcie w profilu Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2021-10-13 22:10:33]

O której wylot? Myślę intensywnie.

m.kozlowski Wyślij wiadomość Zdjęcie w profilu Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2021-10-13 22:20:14]

To widzę że przyjazd auta do Polski mocno się opóźnił i nadal nie jest pewny :)

mtango Wyślij wiadomość [2021-10-13 22:36:14]

Z Poznania jest wylot o 11:50.
Jest też z Warszawy o 17:40, ale to trochę komplikuje logistykę bo do Mediolanu autobusem się jedzie godzinę i potem pociągiem do Tortony jeszcze trochę, a tam już bym odebrał z dworca jakby co około pewnie 22. Przerabialem już tą trasę samolot + autobus + pociąg, wiec to jest do ogarnięcia również. Ale nie chciałbym czekać raczej 6 godzin na lotnisku na lot z Warszawy:)

dred Wyślij wiadomość Zdjęcie w profilu Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2021-10-13 22:57:08]

O której wylot z Poznania ?

Piter M Wyślij wiadomość Dokładna lokalizacja na mapie [2021-10-13 23:01:33]

A ok w trakcie pisania komentarza byłem :-)

Piter M Wyślij wiadomość Dokładna lokalizacja na mapie [2021-10-13 23:07:30]

Jakbyś jednak wracał przez Zurych to dostaniesz bonus :)



Młody_wFe Wyślij wiadomość Zdjęcie w profilu Członek Stowarzyszenia capri.pl [2021-10-13 23:21:39]

Kurde... gdyby czasy mniej "obowiązkowe", to bym się skusił na taką akcję... :( Tak z 6 lat się spóźniłeś trochę ;)

Kżyho Wyślij wiadomość Zdjęcie w profilu Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2021-10-13 23:46:53]

To mi przypomniało moją z Eclipsem akcję kataforezy perełki, też było daleko, też samolotem, też starym autem, z na szybko wymienianą po dzwonie karoserią. Sukces był pełen, portki też ;)

zapek??? !G.O.P! Wyślij wiadomość Zdjęcie w profilu Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2021-10-14 00:28:26]

dred,

Zapodajcie jakiś "patostream" z podróży powrotnej :)

Kornik Wyślij wiadomość Zdjęcie w profilu Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2021-10-14 09:17:05]

Jeśli nie ma chętnego, to mogę jechać.

Pająk Wyślij wiadomość Zdjęcie w profilu Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2021-10-14 09:52:54]

Jak będziecie mieć jakieś problemy prawno/administracyjne to dzwońcie. Moja szwagierka jest konsulem RP w Mediolanie.

Konar Wyślij wiadomość [2021-10-14 10:44:02]

Jest chętny :)

dred Wyślij wiadomość Zdjęcie w profilu Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2021-10-14 10:44:30]

I nawet ma już billet.

dred Wyślij wiadomość Zdjęcie w profilu Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2021-10-14 11:12:46]

Nam pytanie a czy człowiek którego jedyną umiejętnością jest picie piwa , przeszkadzanie , podawanie kluczy i jaranie szlugów na boku gdy ktoś robi nadaje się na takiego Tripa ? :D

Maross Wyślij wiadomość [2021-10-14 11:19:42]

Marcin- ja chcę jechać! Więc dawaj :D ja jestem bardzo chętny!!!!!

Trefl Wyślij wiadomość Zdjęcie w profilu Dokładna lokalizacja na mapie [2021-10-14 11:46:07]

kurrr, doczytałem, bo z podnietki najpierw napisałem, no nic...

Trefl Wyślij wiadomość Zdjęcie w profilu Dokładna lokalizacja na mapie [2021-10-14 11:46:56]

No i git, powodzenia.

Pająk Wyślij wiadomość Zdjęcie w profilu Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2021-10-14 12:05:12]

Jakby coś to w niedziele na południu kraju będziemy krążyć lawetą ....

MikeB4 Wyślij wiadomość Zdjęcie w profilu Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2021-10-14 14:39:55]

Moja siostra jest tłumaczem Włoskiego to jakby co może wam coś tam przetłumaczyć, choć w dobie translatorów to już zawód prawie na wyginięciu.

zapek??? !G.O.P! Wyślij wiadomość Zdjęcie w profilu Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2021-10-14 16:08:13]

Egh, zazdro i powodzenia!

cOke Wyślij wiadomość Zdjęcie w profilu Członek Stowarzyszenia capri.pl [2021-10-15 15:46:04]

Dred jakbyście wracali przez Austrię i DE w okolicach Lindau to zapraszam na browca i nocleg.

Mr.Glue-Kleju Wyślij wiadomość Zdjęcie w profilu [2021-10-15 16:46:26]

..



dred Wyślij wiadomość Zdjęcie w profilu Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2021-10-16 17:27:12]

..



dred Wyślij wiadomość Zdjęcie w profilu Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2021-10-16 17:27:45]

To łatwiejsza połowa za wami :D

cOke Wyślij wiadomość Zdjęcie w profilu Członek Stowarzyszenia capri.pl [2021-10-16 18:28:02]

gustowne kołpaczki :P

cOke Wyślij wiadomość Zdjęcie w profilu Członek Stowarzyszenia capri.pl [2021-10-16 18:28:19]

Świetna wycieczka , ślinka leci że się tam nie jest, powodzenia w powrocie :-D

Piter M Wyślij wiadomość Dokładna lokalizacja na mapie [2021-10-16 19:16:27]

tego trolla zabrałeś? :)))

wąski77 Wyślij wiadomość Zdjęcie w profilu Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2021-10-16 20:17:58]

co myśli, ze kupił włoszczyznę i już się zna? :)))

wąski77 Wyślij wiadomość Zdjęcie w profilu Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2021-10-16 20:19:08]

Wmawiam, że gotować też umim

Trefl Wyślij wiadomość Zdjęcie w profilu Dokładna lokalizacja na mapie [2021-10-16 20:28:01]

piękna sprawa, jak za dawnych lat :)
duch w starej gwardii nie ginie, tak trzymać

camaro Wyślij wiadomość Zdjęcie w profilu Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2021-10-16 21:03:02]

Jak droga mobilki?

Kornik Wyślij wiadomość Zdjęcie w profilu Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2021-10-17 09:52:00]

Szybko:)



dred Wyślij wiadomość Zdjęcie w profilu Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2021-10-17 10:01:13]

Jest nieźle, choć Mikołaj narzeka na brak zagłówków



Trefl Wyślij wiadomość Zdjęcie w profilu Dokładna lokalizacja na mapie [2021-10-17 10:02:55]



Trefl Wyślij wiadomość Zdjęcie w profilu Dokładna lokalizacja na mapie [2021-10-17 10:04:02]

Ponad 300 za nami. Póki co problemów brak. Wczoraj po przybyciu na miejsce zastał nas brak pozycyjnych za co odpowiada najprawdopodobniej przełącznik zespolony przy kierownicy, bo po podaniu prądu bezpośrednio na bezpiecznik się pojawiały. Rozwiązalismy to w sposób profesjonalny zamieniając żarówki pomiędzy postojowymi i przecimgielnymi z tylu i teraz służą one jako postojowe. Mamy więc światła:)

dred Wyślij wiadomość Zdjęcie w profilu Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2021-10-17 10:06:42]

Właśnie chciałem pytać dlaczego jedziecie na przeciwmgłowych (widać kontrolki na desce ;) )

Mac13k Wyślij wiadomość Zdjęcie w profilu Członek Stowarzyszenia capri.pl [2021-10-17 10:37:47]

napisałbym ze daleko bez lawety zajechaliście ale krakać nie będę, no i to nie alfa :P btw. poziom paliwa tez nie działa? :D

O której w mosinie planujecie zlądować?

pozdro

cOke Wyślij wiadomość Zdjęcie w profilu Członek Stowarzyszenia capri.pl [2021-10-17 12:22:13]

To jest ekonomizer i nie działa. Wskaźnik paliwa jest od razu pod nim i jest ok.
Dobrze byłoby dojechać na północ jakoś.
Wjechaliśmy do Austrii z pół godziny temu przez Brennero.

dred Wyślij wiadomość Zdjęcie w profilu Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2021-10-17 13:06:47]

Naaajs, to trzymam kciuki :)))

cOke Wyślij wiadomość Zdjęcie w profilu Członek Stowarzyszenia capri.pl [2021-10-17 13:11:41]

Czy cisza w eterze oznacza że ręce są zajęte trzymaniem kluczy i kombinerek? :)

Kornik Wyślij wiadomość Zdjęcie w profilu Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2021-10-17 16:39:27]

A miało być tak ciekawie...

zapek??? !G.O.P! Wyślij wiadomość Zdjęcie w profilu Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2021-10-17 17:15:15]

C0ke - w Alfach z tamtych lat jeszcze Fiat nie maczał łapek i były totalnie niezawodne. Oczywiście mówię o tylnonapędowych modelach 75 i 90. Alfasud (zwany także Alfa-cud-że-jedzie) i jego następcy 33 oraz 145/146 to już zupełnie inna bajka: socjalistyczna idea podniesienia poziomu życia Kampanii i okolicznych regionów południa Włoch poprzez industrializację nie wypaliła - wybudowana przez państwo fabryka w Pomigliano d'Arco zaczęła produkować trudne technologicznie auto rękami pastuchów, rybaków i rolników. Efekty dało się przewidzieć... Swoją drogą jakość PF125p także odstawała od włoskich 124 i 125 :)
Pozdreaux.

KRK 4m Wyślij wiadomość Zdjęcie w profilu Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2021-10-17 17:28:22]

Luzujcie porcięta, albowiem wszystko jest w porządku. Mamy jakieś 560km do Poznania, auto się spisuje jak na zastany grzybowóz- nie jest źle, ale wybitnie też nie jest ;) ot zwykła przejażdżka niezawodnym, włoskim żelazem. Są od nas lepsi koneserzy.



Trefl Wyślij wiadomość Zdjęcie w profilu Dokładna lokalizacja na mapie [2021-10-17 17:56:13]

Kosztujemy tradycyjnej, niemieckiej kuchni.



Trefl Wyślij wiadomość Zdjęcie w profilu Dokładna lokalizacja na mapie [2021-10-17 18:43:49]

parówka musi być :)

Janina Wyślij wiadomość [2021-10-17 19:09:40]

Zwykła parówa z frytami ? Nie leberwurst ? :)

Aldaron Wyślij wiadomość Zdjęcie w profilu Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2021-10-17 19:14:36]

Leber robi foty :)

wąski77 Wyślij wiadomość Zdjęcie w profilu Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2021-10-17 19:31:30]

Postawa przy tym stole, jakby jakaś kobieta tą fotografię robiła.

magicc Wyślij wiadomość Dokładna lokalizacja na mapie [2021-10-17 20:29:21]

Z ciekawością śledzę ten wyjazd :-D

Piter M Wyślij wiadomość Dokładna lokalizacja na mapie [2021-10-17 21:13:23]

Skończyłem swoją zmianę. Była awaria. Na desce zamrugala kontrolka braku tylnego prawego stopu. Psiknęcie w oprawke WD-40 i ruszenie żarówka rozwiązały problem.
Lecimy dalej. Mijamy Berlin. Pada deszcz, a pióra wycieraczek pamiętają chyba zeszła stulecie

dred Wyślij wiadomość Zdjęcie w profilu Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2021-10-17 21:23:30]

Wyśmienicie się to śledzi! Chyba trzeba z tego zrobić wątek na forum :) Powodzenia i staj-in-tacz!

cypis Wyślij wiadomość Zdjęcie w profilu Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2021-10-17 21:30:07]

Pylska! Trochę stoimy z tirami, ale nadal do przodu. Nowe wycieraczki ze Słubic robią robotę

Trefl Wyślij wiadomość Zdjęcie w profilu Dokładna lokalizacja na mapie [2021-10-17 22:27:50]

770km zrobione na jednym baku:) 7,5 na 100 przy gpsowej predkości 120. Nie Tweed, nie LPG:)

dred Wyślij wiadomość Zdjęcie w profilu Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2021-10-17 22:38:09]

e, nuda. zero przygód!

Mac13k Wyślij wiadomość Zdjęcie w profilu Członek Stowarzyszenia capri.pl [2021-10-17 23:26:30]

Aż szkoda że już kończy się ta wyprawa, sprawdzam na bieżąco czy jest nowy wpis :-D

Piter M Wyślij wiadomość Dokładna lokalizacja na mapie [2021-10-18 00:06:22]

Chyba się udało. Jesteśmy w Poznaniu:)

dred Wyślij wiadomość Zdjęcie w profilu Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2021-10-18 00:25:58]

Przybyli! Wyjazd w jeden weekend zaliczony. Tylko jak z tego Poznania do domu się dostać :)

Trefl Wyślij wiadomość Zdjęcie w profilu Dokładna lokalizacja na mapie [2021-10-18 00:30:36]

Powrotny z Bergamo - tylko jakiś wóz tam przewieź i do domu. ;)

Mac13k Wyślij wiadomość Zdjęcie w profilu Członek Stowarzyszenia capri.pl [2021-10-18 00:46:55]

To jest myśl, bo że na PKP nie ma co liczyć to już wiemy :)

Trefl Wyślij wiadomość Zdjęcie w profilu Dokładna lokalizacja na mapie [2021-10-18 01:07:54]

Pffff, liczyłem na więcej emocji. Proponuję wrócić do Italiii ponownie pokonać trasę do PL....i tak do skutku :)

Kornik Wyślij wiadomość Zdjęcie w profilu Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2021-10-18 01:17:08]

Eeee. Dredu Ty w kamperze masz wiecej przygod.
Dobrze że nie pojechałem

wąski77 Wyślij wiadomość Zdjęcie w profilu Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2021-10-18 07:52:25]

:)

cOke Wyślij wiadomość Zdjęcie w profilu Członek Stowarzyszenia capri.pl [2021-10-18 08:41:01]

Będzie przygoda mówili, na pewno coś się zesra, mówili..., trzeba będzie sobie radzić, przydrożne hotele, autostopy, lawety... z takimi obietnicami Dred to weź Ty się zajmij polityką a nie ludziom dupy zawracasz ;P

zapek??? !G.O.P! Wyślij wiadomość Zdjęcie w profilu Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2021-10-18 09:09:08]

Może się wróćcie? Nie zostawił tam który portfela z dokumentami?

mishq (Mateusz G.) Wyślij wiadomość Zdjęcie w profilu Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2021-10-18 09:58:20]

nie narzekajcie, jakaś tam akcja była
musieli użyć WD40 :D

camaro Wyślij wiadomość Zdjęcie w profilu Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2021-10-18 13:07:19]

Jędrek już ma doświadczenie z zostawianiem plecaka. My nie są z pierwszej łapanki.

Trefl Wyślij wiadomość Zdjęcie w profilu Dokładna lokalizacja na mapie [2021-10-18 13:09:49]

Spojrzałem dzisiaj na to auto i w sumie dotarlo do mnie, ze to takie włoskie Renault Thaila z drugiej połowy lat 80tych. Taki grzybowóz na maksa. O kurwa....
Do tego jego pierwszy właściciel był z 1924 roku, miał go 30 lat i w momencie sprzedaży miał 95 lat.

Może napiszę coś wiecej jak odpocznę:)

dred Wyślij wiadomość Zdjęcie w profilu Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2021-10-18 13:10:46]

Poziom emocji był odpowiedni, tempo zaawansowane. Generalnie dobrze skoordynowana akcja weekendowa z przygodą w tle. Lekkie schody zaczęły się z częścią warszawską tego wyjazdu, ale, elegancko, byliśmy dziś na 8 na dworcu Gdańskim. Wykorzystując tę sytuację oddałem się do zasłużonej pracy zawodowej.

Trefl Wyślij wiadomość Zdjęcie w profilu Dokładna lokalizacja na mapie [2021-10-18 13:17:43]

grzybowóz bo grzybowóz.
Jestę grzybem więc 2000 zł Ci za niego dam

wąski77 Wyślij wiadomość Zdjęcie w profilu Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2021-10-18 14:01:38]

Jakby ktoś chciał to powtórzyć to ja jestem chętny za jakiś czas:)
Tylko musi się znaleźć ktoś kto chce taki wynalazek i za niego sobie zapłacić:) Ja już mam, dziękuję.
https://www.subito.it/auto/lancia-prisma-auto-d-epoca-unicoproprietario-alessandria-402212769.htm?utm_medium=referral&utm_source=subito&utm_campaign=free-engagement-ad_detail
https://www.subito.it/auto/lancia-prisma-1984-alessandria-401669547.htm?utm_medium=referral&utm_source=subito&utm_campaign=free-engagement-ad_detail

I jedno i drugie jest w promieniu 70km od mojej włoskiej bazy:)

dred Wyślij wiadomość Zdjęcie w profilu Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2021-10-18 14:10:46]

takie tanie te grzybowozy? :)

Janina Wyślij wiadomość [2021-10-18 14:31:49]

Wspaniala przygoda, zazdroszcze i gratuluje uczestnikom a szczegolnie grzyb.. to znaczy wlascicielowi wozu. Kibicowalem po cichu w trakcie.

rafalu Wyślij wiadomość [2021-10-18 14:37:30]

ciekawe, czy tak szybki i bezproblemowy trip byłby jakby Trefl kupił na dole buta Maserati :)

wąski77 Wyślij wiadomość Zdjęcie w profilu Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2021-10-18 20:00:32]

Właśnie sobie uświadomiłem że mam do przeszmuglowania z GB Maserati coupe 4200 GT. Akcja jest fajniejsza bo jest 400 KM i skrzynia Cambiocorsa co traci biegi. Ktoś chętny?

zapek??? !G.O.P! Wyślij wiadomość Zdjęcie w profilu Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2021-10-18 20:25:02]

I powietrze z opony schodzi ale ma prawo bo opony są z 2005 roku.



zapek??? !G.O.P! Wyślij wiadomość Zdjęcie w profilu Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2021-10-18 20:27:18]

Ja! JA! Wiem czym po niego pojedziemy



Trefl Wyślij wiadomość Zdjęcie w profilu Dokładna lokalizacja na mapie [2021-10-18 20:35:41]

Wąski- niewiele brakowało a kupiłbym identyczne jak moje 4.24V właśnie w Lecce. Myślę, że "rozsądek" wygrał, ale nadal czasem żałuję tych boczków w folii które tam były...

Trefl Wyślij wiadomość Zdjęcie w profilu Dokładna lokalizacja na mapie [2021-10-18 20:39:16]

Zap,

Kiedy? Powrót na kołach?

Kornik Wyślij wiadomość Zdjęcie w profilu Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2021-10-18 20:44:46]

Ja wymiękłem, kolega Boguś też. Ma przyjechać na lawecie ale jak jest odważny to proszę bardzo :)

zapek??? !G.O.P! Wyślij wiadomość Zdjęcie w profilu Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2021-10-18 21:05:23]

Mam filmik że jedzie. Biegi jakoś wchodzą przez międzyluz. Zostały dwa albo trzy biegi. Auto przyjechało 300 km pod dom pod Londynem więc... jedzie. :D

zapek??? !G.O.P! Wyślij wiadomość Zdjęcie w profilu Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2021-10-18 21:07:37]

No dobrze, to ja jednak zapytam, bo inni chyba się boją - dlaczego kupiłeś sobie to skrzyżowanie VW Jetty z Renault Thalia? Leo why?? :DDD

Kżyho Wyślij wiadomość Zdjęcie w profilu Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2021-10-20 02:52:51]

już nie mogę się doczekać kiedy dred wystawi TO na sprzedaż, będzie weselej niż przy ogłoszeniu z jaguarem...

MichałPoznań Wyślij wiadomość [2021-10-20 08:58:35]

Mi się podoba. Tak serio, serio. Czuję jak mi rosną wąsy oraz silną chęć do posiadania kapelusza. Z piórkiem.

Trefl Wyślij wiadomość Zdjęcie w profilu Dokładna lokalizacja na mapie [2021-10-20 09:05:10]

Tu nie chodziło o konkretny samochód, czy też model. Po prostu wpisałem w filtrach max 1991, kod pocztowy, promień 20km od mojej kuzynki i sortowanie od najniższej ceny. To było pierwsze auto które jakoś rokowało, że dojedzie.

Jeszcze sie będziecie slinić jak przykrecę słoneczne blaszki:)

dred Wyślij wiadomość Zdjęcie w profilu Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2021-10-20 10:10:30]

Mógłbyś po krótce napisać ile trwa załatwienie formalności aby wrócić na kolach i jaki to koszt?

Pająk Wyślij wiadomość Zdjęcie w profilu Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2021-10-20 10:22:18]

Pająku to może być trudna odpowiedź :)

Janina Wyślij wiadomość [2021-10-20 10:56:43]

Koszt zalezy od tego ile osób z Tobą jedzie:)

A tak naprawdę to napisze potem coś więcej, ale to nie bedzie przykład reprezentatywny, bo ja przyjechałem na Włoskich tablicach trochę na pałę i raczej żaden Włoch na to nie pozwoli. Ja miałem nieco łatwiej bo rodzina tam na miejcu i oni przekonali włoskiego marokanca handlarza, że dostanie dowód i tablice jak dojade na tym do PL. Więc na dniach będe wszystko odsyłał, bo u mnie słowo droższe od piniądza. Nawet jakbym miał to potem żółcić, bo innej opcji nie będzie. Powiedziałem, że odeślę to odeślę i nie będe typowi robił problemów i kombinował jak przeciętny Polaczek. Z tym co mam teraz to na białe rejestruję jutro, a jak odeślę to będę miał póki co tylko umowę, więc jedynie żółto.

dred Wyślij wiadomość Zdjęcie w profilu Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2021-10-20 12:59:35]

Odnośnie odesłania 'tablic' to we Włoszech trzeba go wymeldować ?
Jeśli chcąc rejestrować na białe i żeby Włoch też nie miał problemów to on potrzebuje papiery i tablice do wymeldowania ,a ty wymeldowanie do rejestracji w pl na białe ? Dobrze myślę ?

Piter M Wyślij wiadomość Dokładna lokalizacja na mapie [2021-10-20 15:39:55]

tak. robi się przegląd wyrejestrowujący. dostajesz kwit eksportowy z wpisanym krajem docelowym.

Janina Wyślij wiadomość [2021-10-20 15:49:59]

Co się dzieje jeśli auto nie przejdzie przeglądu wyrejestrowującego? :)

Konar Wyślij wiadomość [2021-10-20 15:52:28]

To wszystko jest niestety bardziej posrane.... Potem opiszę.

dred Wyślij wiadomość Zdjęcie w profilu Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2021-10-20 16:03:17]

Krótko mówiąc, normalnie bez "znajomości" przytargać auto to nie takie proste. Dzięki.

Pająk Wyślij wiadomość Zdjęcie w profilu Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2021-10-20 17:21:59]

też jestem ciekaw jak On zrobi przegląd na export, bo jak nie export to poprostu wymelduje bez przeglądu - tak się domyślam. Chyba w obu przypadkach po wymeldowaniu nie ma opcji na otrzymanie oryginalnego dowodu rejestracyjnego.

Mój kamper był wyrejestrowany na export i dostał tablice "tymczasowe" na których zjechałem, ale dowód rejestracyjny został zatrzymany we Włoszech, dostałem kopię ksero :)
Teoretycznie później jest opcja na potwierdzenie wyrejestrowania z włoch, wtedy takie potwierdzenie wyrejestrowania + opinia rzeczoznawcy daje furtkę na białe tablice.
Mój kochany wydział komunikacji dodatkowo pisał do Włoch o potwierdzenie, bo nie ufał dokumentowi elektronicznemu nie wymagającemu podpisu... (pdf wygenerowany elektronicznie z włoskiej bazy danych).

rozjechany liil Wyślij wiadomość Zdjęcie w profilu Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl [2021-10-20 19:19:32]

Rozjechany ten nasz urząd to wiesz jak z nim jest... By cię wysyłali na wycieczkę do kraju z którego jest auto...

Piter M Wyślij wiadomość Dokładna lokalizacja na mapie [2021-10-20 20:40:58]

no właśnie, opisz bowiem jest tu już pewna sprzeczność, mimo , że wszyscy się ze wszystkimi zgadzają:

Dred:
"Z tym co mam teraz to na białe rejestruję jutro, a jak odeślę to będę miał póki co tylko umowę, więc jedynie żółtko"


Piter:
"Odnośnie odesłania 'tablic' to we Włoszech trzeba go wymeldować ?
Jeśli chcąc rejestrować na białe i żeby Włoch też nie miał problemów to on potrzebuje papiery i tablice do wymeldowania ,a ty wymeldowanie do rejestracji w pl na białe ? Dobrze myślę ?"


Janina
"tak. robi się przegląd wyrejestrowujący. dostajesz kwit eksportowy z wpisanym krajem docelowym."

1. jeśli do rejestracji w naszym kraju jest potrzebny przegląd wyrejestrowujący, po którym tablice i dowód jest zabierany we Włoszech, to nie masz prawa mieć przy sobie tablic i dowodu.


2. Wobec tego do rejestracji w naszym kraju jest potrzebna Umowa, dowód i tablice , a resztę formalności Włoch sobie sam załatwi, po odesłaniu przez Dreda.

Chyba że wpis Pitera dotyczy sytuacji z odsyłaniem tablic i dowodu i wpis Janiny innej sytuacji, która teraz nie ma miejsca, w której nic nie odsyłasz i działasz jak Rozjechany....

magicc Wyślij wiadomość Dokładna lokalizacja na mapie [2021-10-21 09:52:21]

[ dodaj nowy komentarz ]

capri.pl © 2000-2020 Michał Konieczny · kontakt · regulamin · polityka prywatności · spis treści

dred Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2021-12-05 18:13:50 /


Ogłoszenie wywaliłem i żeby jakiś ślad po tym pozostał to wrzucam w wątku.

Są w drodze do mnie dokumenty z wyrejestrowania auta w IT.

Wyglada na to, że przegląd na eksport to po prostu zwykły przegląd który trzeba zrobić (REGULARE) w sytuacji jak auto go nie ma. I nie ma czegoś takiego jak przegląd eksportowy, ale w 100% pewności nie mam. Jak będe miał dokumenty to wrzuce zdjęcia dla potwierdzenia. Natomiast jest to wygodne dla sprzedajacego, by tak powiedzieć, żeby kupujący za niego zapłacił prawie 80Euro:)

dred Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2021-12-05 18:16:25 /


ale ktoś zrobił ten przegląd? Ty przed wyjazdem, czy sprzedający jak wyrejetrowywał?

rozjechany liil Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2021-12-06 08:02:52 /


Tak, zrobił go mechanik, który coś tam w aucie naprawiał. Naprawił i pojechał na stację diagnostyczną zrobić rewizję.
3 miesiące po zakupie auta i miesiąc przed przyjechaniem nim do PL.
Przez 4 miesiące auto stało u zaprzyjaźnionego mechanika mojej kuzynki - straszny obibok tak BTW.

Wiec ani jak, ani sprzedający:)

Tak samo na papierach najdosa do Taunusa. Też tam jest zrobiona rewizja REGULARE zaraz po zakupie i przed sprowadzeniem auta do polski.

A z drugiej strony natknałem się na coś takiego jak na zrzucie. Może źle rozumiem, ale od 1 stycznia 2020 jakias rewizja eksportowa jest.
Generalnie Włochy pod względem biurokracji i urzedów to jest porażka. Nie polecam.... Tam wszystko trwa długo, nikt nic nie wiem itd. Na pewno nie jest to odpowiednie miejsce, aby coś kupić, szybko ogarnąć papiery i zaraz wracać.

dred Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2021-12-06 08:17:35 /


Bo tam wszyscy sa obiboki, i maja tak wyebane ze hoho.

Mysza liil (EM) / 2021-12-06 09:19:21 /


Czy zeby zarejestrowac samochod z Włoch w Polsce musi on być wyrejestrowany we Włoszech ?

Jarek / 2022-01-12 21:54:46 /


W interesie Włocha jest, aby był on wyrejestrowany, bo będzie pewnie płacił podatek drogowy itd. Ale generalnie nie musi być. W WK w PL masz mieć umowę o dowód i nic ich nie interesuje czy jest wyrejestrowany we Włoszech czy nie.

dred Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2022-01-12 22:11:06 /


bene vero

u nich tam tez się coś ostatnio pozmieniało...

https://www.sicurauto.it/news/codice-della-strada/radiazione-auto-per-esportazione-procedura-2022/

rozjechany liil Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2022-01-14 10:59:22 /


to jest podobno o tym co grozi jak się wywozi niewymeldowane auto.

Chyba, że się robi tak jak Dred to wtedy nie ma ryzyka kontroli... :)

rozjechany liil Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2022-01-14 11:01:24 /


Chyba jednak trzeba wyrejestrować. Do rejestracji potrzebny jest jeszcze „Certificato de properieta”. Nie wiem jak nowe ale stare samochody go nie maja. Otrzymuje się go przy wyrejestrowaniu.

W moim urzędzie chcą ten dokument. Samochód, który kupuje nie ma tego dokumentu. Dodatkowo nie na przeglądu. Żeby wyrejestrować Włoch musi zrobić przegląd bo bez niego nie wyrejestrują.

Jarek / 2022-01-18 13:36:07 /


mam nadzieję, że nie mówisz o brązowym dziobaku coupe bo jasny gwint! ;)

rozjechany liil Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2022-01-18 14:30:51 /


Nie. Escort Mk1. Dziobaki są bezpłciowe :)

Jarek / 2022-01-18 17:29:11 /


Tu mozna sobie wklepać numer rejestracyjny i sprawdzić czy auto ma rewizję znaczy się przegląd.
https://www.ilportaledellautomobilista.it/web/portale-automobilista/verifica-ultima-revisione

dred Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2022-01-30 17:25:10 /


Hej.
Trochę podkradając temat - czy ktoś zna osobę godną polecenia która sprowadzi w Włoch motocykl? Albo 2? Chodzi mi o starą Hondę XL 125 z początku lat 80'.
U nas jest ich jak na lekarstwo a z synem chcielibyśmy zająć się jakąś małą przebudową takiego moto. Na subito.it jest dużo do wyboru do koloru (przeważnie czerwonego :-)).
Chodzi mi o osobę która sprowadzi, załatwi papiery do rejestracji w kraju byle nie na zabytek.

Jeśli kogoś możecie polecić - prośba o kontakt.
Michał

mimuka / 2022-02-20 15:13:07 /


Odezwij się do najdosa. Ma kolegę co sprowadza motory z Włoch

Janina / 2022-02-20 15:21:17 /


Jakby ktoś potrzebował to ma człowieka, który transportuje auta z całych Włoch. Mówi po włosku i załatwia tez kwestie papierowe we Włoszech. Ja korzystałem tylko z transportu.

Jarek / 2022-02-21 07:43:02 /


Nie będę zakładał nowego wątku, ale mam pytanie do osób mający Escorty. Ile trzeba zapłacić za mk2 w stanie jeżdżącym? Chodzi o wersję 2 i 4d

młody3 Dokładna lokalizacja na mapie / 2023-03-02 19:32:01 /