logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » instalacja gazowa » podgrzewacz gazu

podgrzewacz gazu

Witam wszystkich klubowiczów
Chciałbym sie spytac czy ktoś myslał nad zrobieniem lub może już ma zrobiony taki podgrzewacz.
Drugie pytanie dotyczy wskażnika zuzycia gazu.jest takie coś do kupienia,czy raczej nie ma szans

młody3 Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-12-19 20:15:28 /


Ja myślałem :) Można albo

1) elektryczny,
2) albo ogrzewany spalanym gazem.

3) ...albo ciepłą cegłę nagrzaną w piekarniku....
4) .... albo wywiercić otwór w parowniku, i zamontować świecę zapłonową.... co jakiś czas "pizn...." i się powinno nagrzać.

PS
najrozsądniejszy wydaje się pkt 1) ale trzeba mocny akumulator,odpowiednią grzałkę, i jakieś zaworki w układzie chłodzenia silnika.... żeby potem przełączyło na ogrzewanie parownika, za pomocą cieczy chłodzącej silnik.

tudzież (trudne słowo)

pkt 2) trzeba dodatkową instalację.... były takie gazowe instalacje do ogrzewania samochodu na postoju. (to chyba najbardziej realne będzie)

pkt 3) ma znaczenie tylko historyczne
pkt 4) :) mi się najbardziej podoba.... Prosimy nie próbować tego w domu :)

RAV :) Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-12-19 20:23:38 /


a po co chcesz podgrzewac gaz?

pmx (wiewior;) Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-12-19 21:41:38 /


żeby nie trzeba było na benzynie odpalać

RAV :) Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-12-19 22:10:14 /


BRC AT90E i troche wprawy :) do -20 da sie odpalać bez beny ;)

Mysza liil (EM) / 2006-12-19 22:27:06 /


"BRC AT90E" co to to jest?? Ja chyba nie zażywam a na gazie sztyrkam cały czas.

zapek??? !G.O.P! Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-12-19 22:42:00 /


U mnie - 25 do - 30 na gazie odpalałem bez problemu na zwykłym parowniku, silnik 2.0 R4, po niecałej minucie się dławił, trochę to wszystko przymarzało, ale później wszystko OK. W ostatnią zimę przy największych mrozach, samochód był parkowany na dworzu i bez problemu z gazu palił. Może też i sprawka tego że dobry silnik ;) Pozdr

Konradus Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-12-19 23:06:56 /


BRC 90 ATE jest to parownik firmy BRC właśnie.Można też blosa założyć silnik mimo uruchomienia na mrozie pracuje stabilnie,ale w silnikach o zasilaniu gaźnikowym może być problem z jego zastosowaniem.Można też parownik umieścić nad kolektorem wydechowym aby się odniego ogrzewał.Samo ogrzanie gazu w fazie lotnej zmniejszy sprawność silnika

Wąsio Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-12-19 23:12:07 /


http://allegro.pl/item148364815_wskaznik_ilosci_paliwa_lpg_zolty.html

potwierdzam że BRC to dobry parownik :) czarna wdowa z 2,9 śmigała only LPG.. zmina niezima niemiałem problemów.. tylko poniżej -10 trzeba było odpalać i czekać aż silnik złapie nieco temperatury.

Trójkąt Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-12-20 00:48:50 /


u siebie przy moim 2.8 miałem w reduktor brc wrzuconą świecę żarową od nie pamiętam czego, na jej końcówkę był założony aluminiowy radiator, jak się to włączyło to było słychać jak się woda w reduktorze gotuje :)
ale działało

DeMaDeS / 2006-12-20 07:46:13 /


O widze ze DeMaDes miał zamontowanego cos takiego może wiecej szczegółow jak podłaczyłeś i w ktorym miejscu miałeś zamontowaną ta świece.Moja sierra pali tez bez problemu na gazie a Capri idzie nerwy stracić(oczywiście zimą)

młody3 Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-12-20 16:44:03 /


A nad wskażnikiem zużycia gazu ktos mysłał:)

młody3 Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-12-20 16:45:11 /


Co do podgrzewacza, to kiedys myslalem, ale to nie ma sensu. Tak jak mowia- dobry parownik, dobrze umiejscowiony (nizej od poziomu w zbiorniku wyrownawczym), dobrze wpiety w obieg, odpowiednio plynu i zapala przy -30 (ja mam 170 do Suwalk wiec bywaly takie mrozy:)). Najpierw zagrzać tylko autko przez minute i jazda (najlepiej delikatnie). Co do wskaznika poziomu to oczywiscie, ze sa takie wskazniki - trzeba miec po prostu odpowiedni wielozawór przy butli (do ktorego mozna przykrecic pelne wyswietlenie) i odpowiednia centralke - ktora posiada kilka diod wyswietlajacych. Wszystko kwestia pieniędzy:)

Bartuś Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-12-20 17:04:21 /


może jemu chodzi o zużycie chwilowe? :D

Marek F Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-12-20 19:09:40 /


z tym zuzycie to chodzi mi dokładnie o zużycie chwilowe :)
A co do odpalania to już sam nie wiem innym palą przy mrozach a mi nie :(

młody3 Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-12-20 19:21:21 /


młody3 oprócz dobrego parownika musisz mieć też dokładnie ustawioną mieszankę dla wolnych.

Trójkąt Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-12-21 00:44:39 /


trojkąt a czy duży wpływ ma stożek założony bezpośrednio na obudowe filtra?Bo może to też ma wpływ na zimowe odpalania

młody3 Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-12-21 12:49:07 /