logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » wnętrze » głośniki w capri

głośniki w capri

Było już parę wątków dt głośników, ale nie zauważyłem takiego do capri. Gdzie można zamontować przednie głośniki ? Oczywista odpowiedź - w drzwiach, ale czy napewno i czy tylko ? Jaki rozmiar wchodzi i jakie są ew. problemy ? Widziałem że z tyłu w ramie tylnej półki (nie w samej półce) jest miejsce na głośniki - ale czy upychanie tam czegoś (wejdą chyba tylko jakieś maleństwa) ma jakikolwiek sens ?

Druga sprawa to antena. Mam specjalną dziurę w prawym błotniku pod antenę, ale jak ją z tamtąd pod deskę rozdzielczą przeciągnąć ?

valhallen Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-12-25 14:30:37 /


Nie tnij tapicerek drzwi - większość Caprików jest już tym spaszczona :-/
Lepiej umieścić je gdzieś w bocznych panelach przed drzwiami /pod deską a tapicerki drzwi zostawić niepocięte - Capri ma chyba deske przystosowaną na głośnik mono - dokładnie na środku pod lusterkiem wstecznym są dziurki.

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-12-25 14:52:43 /


A montowałeś może głośniki w tych panelach ? Bo to w sumie brzmi jak niezły pomysł...

valhallen Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-12-27 09:34:36 /


Jeśli chodzi o naszego drogiego caprika, to instalacja audio nie powoduje zbytnio wielkiego problemu.Auto to,posiada dośc dużo materiałów tłumiących.Jego wnętrze nie jest zbytnio duże,co powoduje dobre rozprzestrzenianie się dźwięku. Mowię tutaj o małym zjawisku odbic oraz dobrą pochłanialnością dźwięków.Owocuje to tym,że nawet skromniejsza instalacja audio może zaowocowac nienagannym dźwiękiem.
Osobiście polecam zastosowanie głośników srednio-niskotonowych w drzwiach. Nie 2-drożnych ani 3-drożnych lecz 1-drożnych około 16cm głośników. Ja zastosowalem głośniki STX, które to charakteryzują się dobrą jakością w stosunku do ceny ( 2szt=100zł). Aby pasmo odtwarzane przez głośnik było prawidłowe należy go odpowiednio zamocowac.Firmy prześcigają się w produkcji pierścieni dystansujących,ale zapewniam was,że odpowiednio wycięty kawałek deski zapewni lepszą wytrzymałośc mocową.Jeśli ktoś zdecydje się na wykonanie pierścienia dystansującego samemu,i będzie tym zainteresowny to moge wtedy to opisac.
Aby scena w samochodzie była odpowiednio zrobiona to oczywsicie na podszybiu trzeba zamocowac głosniki wysokotonowe i również oryginalne miesce na głośnik się nie przydaje bo głośniki wysokotonowe lubią byc rozmieszczone jak najdalej od siebie(stereo). Takie rozwiazanie (2głośniki wysokotonowe i dwa niskotonowe w drzwiach) naprawde jest w stanie grac bardzo przyzwoicie zarówno czystym sopranem jak i w miare głębokim basem.
Wyzsza szkola jazdy to oczywiscie subwoofer i tutaj również zastosowałem bardzo niskobudzetowe rozwiązanie i jesli ktoś będzie zainteresowany to i to moge opisac.
Ps akustyką zajmuję się od dawien dawna i jesli ktoś potrzebuje pomocy to walic jak w dym - co bede wiedzial to doradze pozdro.

michałek / 2007-05-17 18:33:35 /


właśnie na świeżo,z doświadczenia mogę podzielić się informacją ,że zanim się zamontuje w drzwiach głośniki 6'/9' trzeba bobrze wymierzyć! Cholercia Jasna bo wajcha od szyb może haczyć o głośnik!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

adamxx Dokładna lokalizacja na mapie / 2011-03-03 02:04:34 /


pewnie chodzi ci o maskownice.
zplanuj ja i ok.

alwax Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2011-03-03 20:34:05 /


na gorąco je gniotlem ale niezbyt mi wyszlo Chyba kupie gdzies drobną siatke I z niej zrobię maskowanie.

adamxx Dokładna lokalizacja na mapie / 2011-03-04 13:00:08 /


najlepsze naglosnienie to wywalic srodek i sluchac silnika :>

ٶٹڢڶ Ptasiek 3M ڄژښڭ Dokładna lokalizacja na mapie / 2011-03-04 13:19:01 /


ptasiek zależy jaki masz piec.
moje V to ani AC\DC,ani ZZ top,wiec muza ma być i basta.

alwax Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2011-03-04 22:49:59 /


chcę zamontować sobie nowe głośniki w drzwiach caprika,
czy ma ktoś doświadczenie/wiedzę, jaki model/producent zagra możliwie najlepiej
pod samym radiem - bez wzmacniacza (Clarion 25W przy 4Ohm) ?

Flonder Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2011-05-11 15:38:24 /


Ja polecam Helix blue, u mnie w takim systemie sie sprawdzaja, a nie sa jakies mega drogie.

PieM Dokładna lokalizacja na mapie / 2011-05-11 16:21:50 /


http://allegro.pl/focal-access-165-a1-francuskie-piekno-sklep-koszal-i1588844866.html

to dziala! ale jak chcesz sluchac z transmitera czy innego syfu, to nie bylo tematu...

Mysza liil (EM) / 2011-05-11 16:32:30 /


165 mi nie wejdą, sęk w tym, że oryginały capri są malutkie :/
mogę założyć trójdrożne, ewentualnie dwu i tweetery na słupkach jakoś bezinwazyjnie, ale niestety miejsca jest jak kot napłakał

Flonder Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2011-05-11 16:35:40 /


sa i mniejsze.. http://allegro.pl/focal-access-130-ca1-nowe-sklep-warszawa-i1593568391.html

Mysza liil (EM) / 2011-05-11 16:41:30 /


jak już kupisz coś, co ma szansę zagrać (chociażby Focale) to nie zapomnij o wygłuszeniu drzwi matą bitumiczną. Zestaw odseparowany ("woofery" + tweeter) w połączeniu z matami robi robotę, ale radio też musi dać rade to napędzić :)

Kornik Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2011-05-11 22:17:04 /


Orientuje się ktoś może jakiego rozmiaru jest głośnik montowany pod deską rozdzielczą w Taunusie? Lub Capri? Tam na środku, nad radiem,gdzie są takie dziurki w desce.

Curtis_Capri Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2016-08-16 08:34:14 /