logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » prz.napędu » dudnienie w aucie

dudnienie w aucie

Witam, zgłaszam sie do Wszystkich z takim zapytanem; od jakiegos czasu głucho dudni mi w aucie (dziobak 2,3) zaczyna sie od ok 40km/h a konczy powyzej 110km/h, wymieniłem juz trzy wały napędowe łącznie z podporą i dalej jest to samo, czy to głuche dudnienie moze pochodzic z mostu?? mam wymienic łozyska czy kolejny most bo sprawdziłem juz dwa i jest bez zmian:(
Pozdrawiam

muczas / 2006-12-26 21:20:07 /


Proponuje sprawdzic wywazenie kol :)
Czasem zdaza sie se nie czuc wibracji kola tylko dudnienie, moze to czlowieka w hu... zrobic. U ojca w merolku tak sie raz zdazylo. Chyba z miesiac sie glowilismy co jest grane az zlapal kapcia... i po zrobieniu kola i sprawdzeniu pozostalych problem zniknol :)

Aldaron Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-12-26 23:04:41 /


u mnie tesh dudni :) ale to wydech czasami w podłoge walnie :)

Kohito_PS Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-12-26 23:30:21 /


a łożyska ?

Konradus Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-12-26 23:47:51 /


Dudnienie zależy od prędkości czy od obrotów silnika? Czy po wyrzuceniu na luz też dudni? Dudni przy przyspieszaniu, hamowaniu, hamowaniu silnikiem? To ze wymieniles 3 waly, to nic jeszcze nie oznacza :D

Mysza liil (EM) / 2006-12-27 07:52:00 /


Mam receptę na to dudnienie - zamieńmy się silnikami, zobaczysz, że przestanie dudnić :D

Beddie Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-12-27 19:19:15 /


Weź jeszcze kogoś (ze słuchem) na jazdę. Samemu z pozycji kierowcy bardzo trudno choćby w przybliżeniu zlokalizować źródło. I zwróć uwagę na charakter - obroty silnika, obroty wału, skręt.

mtango / 2006-12-27 21:51:08 /


witam, w samochodzie dudni bez względu na obroty silnika, czy przyspieszam czy hamuje silnikiem jest bez zmian, delikatnie zaczyna od 40 a przeszkadza juz od 60kn/h,na luzie tez dudni, z kumplami tez juz sprawdzalem i kazdy słyszy dudnienie, tak apropo wymiany silnika to dopuki miałem R4 1,6 i most 3,7 to bylo cichutko, cicho tez bylo w zestawie V6 i most 3,7 , po wymianie na most 3,44 zaczely sie problemy z dudnieniem i nie moge sobie z tym poradzic, byc moze to most choc sam nie jestem pewien do konca, czy moze to byc wina mechanizmu różnicowego ?? czy łozysk mechanizmu i wałka? a te troche kosztują !
dzieki za kazdą pomoc:) pozdrawiam

muczas / 2007-01-04 19:06:26 /