logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » elektryka » granada- elektryka zgłupiała- dyskoteka w aucie;)

granada- elektryka zgłupiała- dyskoteka w aucie;)

No i mam problem z moją jedną z wielu;)
opis:
wrocław-pędzę po dziurach zajeżdżam na stacje gaszę silnik.po zatankowaniu przeręcam kluczyk i nawet bendiks nie cyknie;( próbuje kabli od nowo poznanego kolegi z golfem-dupa nawet niedrgnie;(. myśle oberwalem coś w akumlatorze. noto pchamy!! zaskoczyla i pieknie dojechalem do domu jakies 250km. ale... caly czas pali sie kontrolka ładowania( wskażnik elegancko pokazuje naladowany akumulator???). wycieraczki ledwo sie ruszaja, jak włacze migacz to przerywacz tylko trzeszczy właczaja sie różne kontrolki... światła klakson bez zarzutu(caly czas jazda w nocy) jak nacisnę hamulec obrotomierz opada do zera.
dojechalem do domu na wolnych obrotach zgasilem silnik włączając migacz......

wymieniłem regulator,akumlator, wyciągnołem rozrusznik( okazał się byc przytarty) wsadziłem dobry...auto zapala dyskoteka dalej mruga. konrolka ładowania się świeci, wycieraczki na drugim biegu niemaja dosc siły zeby dociągnąć, migacze działają powyżej 3500obr/min.


HELP- wszelaka pomoc potrzebna

zoha/kudłaty_wFe / 2006-12-29 12:27:24 /


A masa od klemy do karoserii dobra? Napewno nie :/

Mysza liil (EM) / 2006-12-29 18:50:03 /


Też stawiam na brak masy - gdzieś.

mtango / 2006-12-29 19:17:22 /


hehe
standardowa odpowiedz

"MASA"

ja ostatno jezdze stojaca przez 4 lata granią i co jakis czas cos nie dziala , sprawdzam mase i dziala :D

oraz bezpieczniki , to tez zakala !!! ale to moja wina bo nie stane raz i wyczyszcze tylko jak cos nie dziala to przekrecam i ruszam i dziala :D:D

Wojdat Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-12-29 20:03:32 /


Jak ja raz miałem takie disco w aucie (zapalenie wszystkich możliwych świateł w aucie przy przekręceniu kluczyka i jeszcze pare innych zjawisk...) to okazało się, że miałem zwarcie przy radiu, które niedawno podłączyłem. Więc sprawdź jeszcze najbardziej prawdopodobne miejsca gdzie mogły styknąć się jakieś niechciane 2 kabelki.

Wojtass Dokładna lokalizacja na mapie / 2006-12-29 20:33:35 /


Kudłaty to ty jesteś zoha? Sądząc po zdjęciu to chyba tak :). Gdzieś się tyle lat podziewał? Jesteś we Wrocku? Jakbyś nie pamiętał to byłem częstym gościem w twoim pokoju w T16. No chyba, że jesteś jego zaginionym bratem bliźniakiem to pozdrawiam serdecznie.

Młody_wFe Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-12-29 22:00:13 /


Stawiam na masę !!! Ja miałem kolorofon przez masę świateł przednich !
Pozdrox

Jac Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-12-29 23:11:22 /


cześć Młody tak to ja zaginiony Kudłaty;) zapraszam do mnie pok 108 t-18;))

zoha/kudłaty_wFe / 2006-12-31 11:15:25 /


a teraz o aucie. no niestety to nie masa... sprawdzilem to wczesniej. zastanawiam sie czy moze to byc wina stacyjki lub jakis kostek w tej okolicy. bo dlaczego wycieraczki ledwo ciągą i migacze dzialaja na wyskokich obr?? moze "+" gdzies za słaby? co wy na to?

zoha/kudłaty_wFe / 2006-12-31 11:17:46 /


już działa ;) pierwsza klasa auto;)))

zoha/kudłaty_wFe / 2007-01-02 09:56:39 /


to co było powodem?

mtango / 2007-01-02 10:32:25 /


no i wlaśnie trudno powiedzieć.
na początku jeszcze raz bezpieczniki sprawdziłem i wszytko grało. potem zaczalem grzebać przy stacyjce i zobaczyłem ze jeden z kabli ( szary cienki-bodajrze od postojowych) jest nadłamany w izoalcji. urwałem do końca;) następnie przypomniałem sobie o bezpiecznikach pod deska z prawej strony, sa tam 2 zwykłe + przekażnik z bezpiecznikiem. , bezpieczniki były w porzadku,przekaznik zdemontowałem bo chcialem poczytać co na nim jest pisane;)
dzień następny.
jeszce raz patrze pod maske do skrzynki a tam spalony 16A, wymieniłem i auto odrzyło. kabel od stacyjki przylutowałem.

ale od czego jest ten przekażnik spod deski?? i dlaczego bezpiecznik spalił sie dopiero na końcu?

tak czy inaczej wczoraj znowu gnałem A4 bez problemowo.

zoha/kudłaty_wFe / 2007-01-02 14:39:12 /


Słuchajcie mam taki problem: w granadzie był automat, teraz jest manual, przez jakiś czas jeździłem z kablami od automatu zwartymi na stałe tak aby granada myślała że jest w pozycji "P" i żeby kręcił rozrusznikiem. Nadszedł czas aby zrobić to wszystko tak jak ma być :)
Po wymontowaniu tych kabli (nie były cięte, rozłączałem je przy "źródle") granadzie brakuje kierunkowskazów, klaksonu w ogóle konsolka na suficie nie świeci. Są za to światła, awaryjne, działa elektryka szyb, lusterek, i podświetlanie wszelakich przełączników, trip kom jest OK.
Moje pytanie gdzie leży wina? sprawdziłem kilka razy połączenia kabli, i bezpieczniki.

Widziałem Gryzia instalacje elektryczną, ale brakuje mi pomysłu co to może być.
Za wszelką pomoc będę bardzo wdzięczny

Wartownik Dokładna lokalizacja na mapie / 2011-08-03 17:10:40 /


Panowie,
Pacjent: Granada mk2b kombi GL pinto po swapie na BOA
Wszystko było ok, silnik odpalony ale pojawił się pewien problem.

W kokpicie zniknął prąd. Ani na wentylu nagrzewnicy ani w zasadzie nigdzie.
Zapłon a właściwie kontrolka ładowania świeci się w pozycji stacyjki 0. W pozycji 1 gaśnie, ale po załączeniu kierunkowskazów świateł czy sprysków zaczyna świecić. Na postojówkach świeci słabiej, na mijania mocniej. Światła i kierunki oczywiście nie działają.
Co ciekawe zdarzało się że wszystko funkcjonowało poprawnie, ale samo z siebie przestawało działać aż umarło na dębowo.
Na pierwszy ogień pójdzie stacyjka, ale może macie jakieś sugestie?

#szaman Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2017-06-13 11:57:08 /


Raczej jakiś plus na skrzynkę bezpieczników.

docencik12 Dokładna lokalizacja na mapie / 2017-06-13 12:30:43 /


a może taki czarny przewód od zasilania wiązki kabiny ? Nie wiem czy dobrze to nazwałem, ale kiedyś miałem podobnie, przyjechał 3kąt znalazł czarny przewód ( Ja myślałem, że to masa) podłączył pod + do aku i działa do dziś ;)

Grzesiek_Rudy Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2017-06-13 12:42:25 /


Też kiedyś miałem na tapecie ten czarny przewód z + na aku jeszcze w w czarnym sedanie. Odpiął mi się i nastąpił kompletny blackout. W tym przypadku czy jest czy go nie ma to sytuacja jest taka sama. Natomiast jak jeszcze nie było problemów ze świecącym ładowaniem w dziwnych pozychach stacyjki to jak go odpiąłem to znikały światła, kierunki, wentylator nagrzewnicy itd.

#szaman Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2017-06-13 13:14:46 /


Wiązka od BOA prawdopodobnie została zasilona niezależnie. Więc sprawdź kabel bezpiecznikowy przy aku. Czarny z zewnątrz, srebrne żyły. To jest topik, dlatego nie jest miedziany.

granadziarz_3M Dokładna lokalizacja na mapie / 2017-06-15 17:26:02 /


Masa aku do karoserii.

Mysza liil (EM) / 2017-06-20 08:19:18 /


Mysza, bingo!
Wyjątkowo wczoraj miałem chwilę by podjechać do Granady. Odnotowałem duży spadek napięcia na odbiornikach. Masa do silnika przykręcona na dębowo, ale jak się okazało ta od budy była delikatnie poluzowana. Dokręciłem ją i wszystko wydaje się być ok. Ponadto silnik pali od strzała, także zostało tylko dopieścić kilka drobiazgów okołosilnikowych i kombi z BOA zadebiutuje na drogach.
Panowie, dzięki za wszystkie sugestie ;-)

#szaman Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2017-06-20 13:30:43 /


Mówiłem, że gdzieś masy brakuje, mówiłem !

monti0 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2017-06-20 21:26:14 /