logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » tematy prawne » samochód na części,co zrobić?!

samochód na części,co zrobić?!

chce rozebrać samochód na części i nie wiem czy te wasze pomysły o sprzedaniu go "jankowi kowalskiemu" sie sprawdziły?!nie ma póżniej żadnej lipy.ta fotka classmobila z tymi dowodzikami fajna jest!!!.może ktoś odpowie na moje pytanie.pozdrawiam!

maxxx22 / 2007-01-04 19:41:32 /


dzwon

Classmobile / 2007-01-04 19:45:33 /


Jest tak.

Obecnie samochodem jest tylko jego karoseria.
Wiec mozesz go wybebeszyc do golych blach i to co zostanie wywiesc do punktu zlomowania.
Warunek jest taki ze to co pozostanie musi posiadac numery identyfikacyjne, wiec nie mozesz tej karoserii pozbawic zadnego elementu na ktorym sa fabrycznie nabijane.
Jezeli szkoda Ci rowniez karoserii no to pozostaja juz tylko szchry-machry tak zwane.

Aldaron Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2007-01-04 20:31:40 /


za brak kilogramow niestety trzeba doplacic. I to sporo :(

Popcio Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2007-01-04 20:40:25 /


o ile sie nie myle to przepis mowi ze zlom moze skasowac do 10zl za kazdy brakujacy kg, dopuszczalne jest 10% ubytku wagi, za brak silnika jest jakas okreslona kwota, zgadza sie?
jak oddasz sama karoserie wazaca okolo 500kg i brakuje 600kg -10% to masz do doplacenia okolo 5000zl? paranoja, moze sie pomylilem i jest to 1zl za kg wiec 500zl,

tak czy inaczej jest to rozboj w bialy dzien, taki samochod jest nasza wlasnoscia i powinnismy moc z nim robic co nam sie podoba i zlomowac ewentualnie dokumenty z numerami , punkty zlomowania handluja pozniej czesciami z tych samochodow, a to co zostanie oddaja do huty oczywiscie odplatnie

pamietajcie ze na samochody powyzej 25lat mozna zrobic opinie o historycznej wartosci za 150-200zl i przestac placic OC, wtedy nie trzeba martwic sie jakimkolwiek zlomowaniem, a zalegajaca zardzewiala bude wrecz pociac i oddac na zlom jako zwykla stal zeby zwrocilo sie za opinie

camaro Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2007-01-04 21:41:03 /


Moze ale nie musi jesli wiecie co mam na mysli ;)

Aldaron Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2007-01-04 22:11:11 /


Mam nadzieje że chodzi o starego Forda a właściwie to mam nadzieje że o niego nie chodzi ;-) taki paradoks.

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2007-01-04 22:16:40 /


jak, jak , jak z ta opinia jest? to nie bedzie zabytek rejestrowany u konserwatora?

Kriss_MustangII / 2007-01-04 22:19:20 /


Niestety Camaro to jest rzeczywiscie maxymalnie 10zl/kg, sprawdzalem nawet ostatnio to w archiwum RP, bo tez mi sie wierzyc nie chcialo mojej pamieci.

Michał (drzewiej to było Wydmikufel) Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-01-04 23:27:54 /


http://www.abc.com.pl/serwis/du/2005/0202.htm

rozdzial 4 art. 23 pkt. 5
W przypadku przyjmowania od właściciela niekompletnego pojazdu wycofanego z eksploatacji opłata, o której mowa w ust. 2, nie może przekraczać wysokości 10 zł za 1 kg brakującej masy pojazdu.

Gleacken Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-01-04 23:57:35 /


no to chyba rzeczywiście trzeba coś zakombinować bo jak mi przyjdzie złomiarzom płacić krocie to dzieki bardzo!!! nie jestem z waszej "parafi"(ford) ale jak se oglądnołem te fotki starych ,czasem dotkliwie potraktowanych przez czas autek to mi sie zamarzył taki stary mustang albo capri!

maxxx22 / 2007-01-05 02:02:08 /


ahhhh
ktory to juz raz, proponuje rozeslac na ten temat maila informacyjnego do kazdego zarejestrowanego na capri.pl

opinia rzeczoznawcy to tylko opinia, nie jest nigdzie rejestrowana i do niczego nie zobowiazuje
jednak w rozumieniu ustawy ubezpieczeniowej pojazd majacy 25lat i opinie rzeczoznawcy o wartosci historycznej nie musi placic OC jesli nie jest wprowadzany do ruchu
nie ma to nic wspolnego z ewidencja zabytkow

camaro Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2007-01-05 09:12:40 /


Przepis mówi MOŻE być do 10 zł za ... Tak więc nie muszą kasować, a ewentualna dopłata jest pochodną pazernosci - ale są jeszcze punkty z tzw. ludzkim podejściem.

mtango / 2007-01-05 09:39:33 /


w roznych przepisach kwota jest okreslona jako maksymalna, np pensje prezesow, prezydentow itp - czy ktos slyszal zeby w rzeczywistosci byla nizsza niz to maksimum?
jak idzie o kase to ludzkie podejscie jest rzadko spotykane

camaro Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2007-01-05 12:57:46 /