logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » elektryka » tylne światła w TCIII

tylne światła w TCIII

witam,
pytanie dosyc prozaiczne ale ja nie wiem jak sobie poradzic?

objawy sa takie ze jak uruchamiam Taunusa i przerzucam wajche swiateł na 2 pozycje (mijania) to przy przejsciu z 1 pozycji na 2 na sekunde blyska bardzo mocno kontrolka ładowania. Pozniej przy właczonych swiatłach, lekko sie zarzy, przy hamowaniu juz mocniej a przy właczonych kierunkach dodatkowo pulsuje. Oczywiscie przy wyłaczonych swiatłach nic takiego nie ma miejsca. dodatkowo w miare jazdy zazenie zdaje sie osłabiac.

dzieje sie to od poczatku, myslalem ze instalacja jest wilgotna bo nie mialem uszczelki w bagazniku i w zasadzie nie było izolacji. teraz zrobiłem nowa izolacje i jest uszczelka.
zakladam ze jest to cos z masa? tylko nawet nie wiem gdzie jej szukac..? :/
:)

a drugie pytanie juz mniej zwiazane z problemem jest takie:
z racji walki z tym przebiciem/brakiem masy, musialem wyjmowac wklady swiatel od wewnatrz bagaznika i stwierdziłem brak jakichkolwiek mocowan na przeciwmgielne. tzn. sa dziury na zarówke, ale nie ma tam tych metalowych czesci od pradu.. :)
nie kazdy Tajniak miał przeciwmgielne?? :)

Mac13k Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2007-01-05 20:09:50 /


Odpowiedz na pytanie drugie, nie kazdy mial przeciw mgielne, moj tez mial takie biedne swiatal (Taunus poprostu Taunus, nawet nie Taunus L nie wspominajac o GL ;), nie mial tez przerwywanej pracy wycieraczek i kontrolki od plynu hamulcowego. W zasadzie nie mial niczego poza rzeczami niezbednymi do jazdy :)

Michał (drzewiej to było Wydmikufel) Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-01-05 22:37:12 /


a tak wogóle to przeciwmgielne są tylko z lewej jak u mnie czy po obu stronach?
Z prawej niema mocowania na żarówkę.

paras / 2007-01-06 10:06:31 /


w kloszu z 2 stron, moze w uk daja oprawke zarowki z drugiej strony ?

Michał (drzewiej to było Wydmikufel) Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-01-06 10:40:56 /


no moj Tauniak nie jest nabogatsza wersja.. :)
ale, gdzies tam przełącznik od przeciwmgielnych sobie w desce jest, oraz mam na przednim pasie mocowania pod halogeny z wiszacymi przewodami.. :)
moze miał same przednie? :)

a co do tej kontrolki itd. powiedzcie mi gdzie tam jest masa w tych swiatłach i co najlepiej poczyscic/ dokrecic?

z wiazki wychodza jedynie wsuwki do lamp, po 2 na strone i tyle, nic do budy nie jest przykrecone..?

przepraszam za niski poziom pytania ale z elektryki to ja akurat nic nie rozumiem.. :)

Mac13k Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2007-01-06 20:40:36 /


Podepne się pod pytanie, gdzie jest masa w tylnych światłach? Według schematów np. jeśli chodzi o lampki oświetlające tablice rejestracyjne(te w zdeżaku), tam od jednej lampki powinna wychodzić masa i być gdzieś tam przypięta. A jest tak że kabel masowy, idze od jednej do drugiej a potem prosto do tylnich prawych lamp. Przy tych lampach, też powinna być masa a nie ma, idzie dalej do lewych.
Te prawe lampy palą się non stop, musze odłanczać akomulator. Jak porozścinałem wiązke to nie widać żeby coś tam było doczepiane.
Jakieś sugestie, może ktoś by mnie naprowadził gdzie mam szukać problemu gdzie łapska mam wcisnąć?

Michał.. / 2007-05-05 20:02:35 /


moze... zamien kabelek z napięciem z kabelkiem od masy:) - mozliwe ze masz na stale podane napiecie na mase i swiatla nie gasna. bo jest wszystkona krotko (tylko to mi do bglowy przychodzi - al enie widzalem taunusowych lamp z bliska wiec nie musi to byc nic sensownego)

Atom Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2007-05-06 12:46:36 /