logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » wnętrze » recaro od bmw e28

recaro od bmw e28

temat moze przewrotny ale staram sie do niego jakos podejsc i nie mam pomyslu..
mam recaro z bmw i chce je zainstalowac w Taunusie.
nie wiem jak dostosowac mocowania?

w bmw wyglada to nastepujaco:





ktos przerabiał taki temat? z góry mowie ze nie mam zdolnosci manualnych i sprzetowych do przespawywania mocowan i tym podobnych.. :)

przeraza mnie troche to jak org. fotele sa załozone, jedna szyna dłuzsze mocowania druga krótsze.. :/

bede bardzo wdzieczny za sugestie.. :)

// sory za jakosc zdjec ale u mnie aparat jest tylko dodatkiem w telefonie.. :)

Mac13k Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2007-01-05 20:36:25 /


Zadzwoń do Czołga - ona ma fotele z BWM 5 w "Diable Tasmańskim", może coś Ci podpowie.

Hrabia® Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2007-01-05 20:42:58 /


Pająk gdzieś kiedyś napisał, że ma na to radę- szlifiera, spawara i do dzieła :-)

radzieckii / 2007-01-05 22:10:34 /


A mi się wydaje, że wszystkie fotele Recaro mają ten sam rozstaw w fotelu... (chyba, że się mylę), a jeżeli jednak nie mylę się to najprościej i najlepiej byłoby po prostu zakupić mocowania do Recaro na rozstaw Forda i skręcić to wszystko w całość:) Pozdroxy

Wroniasty Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-01-06 00:36:48 /


nie, spody Recaro sa rozne, nawet w samych Fordach

camaro Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2007-01-06 01:01:26 /


Tak? O cholera to nie wiedziałem... wiem tylko, że starsze Recaro i nowsze Recaro w Capri mają identyczne spody i szyny z nowych pasują do starych i na odwrót;)

Wroniasty Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-01-06 01:27:02 /


Ja u siebie w taunie montowałem kubły Koeniga. Do konstrukcyjnej, spodniej części foteli dokręciłem/dospawałem w poprzek 2 grube płaskowniki (tak naprawdę były to fragmenty bagażnika dachowego ze sierry :) Do nich szyny foteli. Trzeba uważać jedynie na to aby dobrze obmierzyć miejsce skręcenia płaskowników z szynami bo nie zawsze wypada symetrycznie - może się okazać, że fotel wypadnie za blisko drzwi lub tunelu. A więc przymiarki, przymiarki i jeszcze raz przymiarki. To chyba najprostszy sposób, dzieki któremu można zaadoptować praktycznie każdy fotel z własnymi szynami. W razie niejasności pisz - moze uda ci się namówić mnie na podesłanie poglądowego zdjęcia :) Pozdrawiam

Śmietan / 2007-01-06 08:29:53 /


W Capri nie bylo starszych i nowszych Recaro, te z siateczka to sportowe fotele Forda, Recaro byly z pelnymi zaglowkami i wyraznym napisem na oparciu

byly zaprojektowane wlasnie tak aby pasowaly do szyn tych z siateczka
Caprikowe Recaro nie mialy wysuwanego elementu siedziska pod kolanami, fotele ze Scierki i Scorpio to mialy, nie pamietam jak z Granady ale chyba tez to maja wiec te do Capri byly robione specjalnie dla niego

camaro Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2007-01-06 10:00:57 /


Mam akurat w garazu forele Recaro od BMW ktore planuje kiedys zamotowac do swojego Capri. Otwory do mocowan w tych fotelach sa takie same jak i w starych sportowych fotelach (z siatka) Capri.

Arunas Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-01-06 11:24:16 /


Wiec do tych foteli wystarczy przykrecic mocowania od starych siedzen sportowych Capri...

Arunas Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-01-06 11:27:01 /


Ja w podobny sposób jak Śmietan wstawiałem u siebie kubełki. Przykręciłem je do szyn oryginalnych foteli, jednak rozstaw oczywiście się nie zgadzał to z pomoca przyszły płaskowniki, które skorygowały ustawienie szyn. Fotel w efekcie siedzi piknie, to chyba najprostsza metoda wpasowania innych siedzień.

Wojtass Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-01-06 14:01:37 /


Bartek jesteś pewien, że w Capri nie montowano Recaro z wysuwanym podudziem? Mi chodziło mówiąc (Starsze Recaro) a te sportowe fotele Forda z siatką:)

Wroniasty Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-01-06 16:42:30 /


z tego co wiem to nie montowano, w kazdym prospekcie sa bez tego wysuwanego elementu

camaro Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2007-01-06 16:58:23 /


No tak w prospektach nie widziałem wysuwanego podudzia... ale mam wrażenie, że pod koniec produkcji jednak takie montowano, ale być może to tylko mi się tak ubzdurało;)

Wroniasty Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-01-06 17:34:07 /


hmm, czyli chyba bede musial znalesc sobie pare godzin wolnych, wytargac fotele z Taunusa i cos pomiksowac.. :/
jedyny problem jest taki ze nie mam ani spawarki, ani diaxa a ciezko bedzie to inaczej zasymilowac.. :)

a zalezy mi na tych fotelach bo sa regulowane chyba we wszystkich istniejacych płąszczyznach i do tego naprawde wygodne.. :)

(ze znaczkiem jakiegos m-power czy cos.. :DDDD )

Mac13k Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2007-01-06 20:35:35 /


No to stary... jak ze znaczkiem M-Power to i kilka kucy przybędzie po montażu;) Diaksa idzie pożyczyć, a jak już wszystko pomierzysz i przytniesz to wieziesz do Pana XXX i on Ci to pospawa za kilka browarów:)

Wroniasty Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-01-06 22:48:11 /


Tylko browary to bym po spawaniu zapodał bo tak to się może zdarzyć że Ci taczkę do nich (siedzeń) przyspawa ;)

keram / 2007-01-07 02:14:40 /