logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » zawieszenie » farba z felg...

farba z felg...

Nabyłem z autkiem piękne alusy,niestety poprzednik potraktował je farbą na pędzelku. Wie ktosik z was jak to teraz usunąć(farbę),nie niszcząc przy okazji powierzchni felgi,bo każda głębsza rysa to masa straconego czasu przy POLERCE na glanz. Może jakiś środek chemiczny,ale bezpieczny dla aluminium. Z góry dzięki...

Mad Dokładna lokalizacja na mapie / 2003-03-27 23:59:19 /


Spróbuj Scansol. Powinien pomódz.

michukrk Dokładna lokalizacja na mapie / 2003-03-28 00:07:41 /


albo daj do dobrego piaskowania...

m.kozlowski Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-03-28 08:25:02 /


kozystajac z okazii mam tez pytanie mam rs aluminiowe z tylu sa idealne czyste i ladne natomiast z przodu sa takie ciemno zolte i w zaglebieniach brudne taak mocno ze nie da sie ich umyc. pytanie co zrobic aby te fele z przodu byly ladne srebrne czy jest jakis domowy sposob na renowacje tego?

Michal FAZI / 2003-03-28 10:16:50 /


W Automobiliście 2/2003 jest dokładnie opisany proces polerowania elementów aluminiowych samochodu w domowych warunkach z pomocą końcuwek (do wiertarki i szlifiery kątowej) firmy 3M.

michukrk Dokładna lokalizacja na mapie / 2003-03-28 10:58:03 /


fajnie ale z kad ja wezme pod koniec marca miesiecznik z lutego?
a tak na marginesie to ten czas nie ubłagalnie szybko mija.prawda?

Michal FAZI / 2003-03-28 11:12:34 /


Michal FAZI możesz spróbować preparatem do czyszczenia felg firmy "NERTA"... bodajże nazywał się "NOX" to silny preparat do czyszczenia felg alu.. rozpuszcze wszelkie syfy łącznie z pyłem z tarcz i klocków. Na pewno można taki preparat kupić w u dilera KARCHER w michałowicach koło wawki.. ale z tego co wiem to gdzieś w wawie jest przedstawicielstwo fi-my "NERTA"

Trójkąt Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-03-28 11:19:21 /


dzieki a niewiesz ile cos takiego kosztuje i czy to sie myje zwykła szmatka czy potrzeba miec myjke cisnieniowa.
a musze te fele wyczyscic bo juz szlak mnie trafia na ich widok.

Michal FAZI / 2003-03-28 12:29:32 /


Ja czyściłem felgę szczotką miedzianą, oczywiście po wstępnym myciu. Potem psikałem tym preparatem, czekałem, aż się przegryzie, spłukiwałem z szorowaniem szczotką ryżową, i tak ze 3 razy. A potem i tak dałem do piaskowania i lakierowania, ale miałem strasznie już nieładne felgi.

m.kozlowski Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-03-28 12:32:52 /


Michał FAZI- na każdej pożądnej myjce samoch. mają preparat do mycia felg, z regóły różnych firm,ale wszystkie są na bazie tego samego.Występuje on w koncentracie,dogadaj się z chłopakami niech ktosik odleje ci troszkę. Reszta to spryskać,namoczyć,odczekać,szorować,spłukać(najlepiej ciś.) i tak do skutku... tak jak pisął Trójkąt,schodzi najtrwalszy syf...

Mad Dokładna lokalizacja na mapie / 2003-03-29 14:43:30 /


i tak tez uczynie mam nadzieje ze mi sie uda to zmyc

Michal FAZI / 2003-03-29 15:41:43 /