logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » nadwozie » HowTo - wymiana szkła lusterka?

HowTo - wymiana szkła lusterka?

Cześć!
Przytrafiła mi się dziwna 'awaria'. Wypadło mi szkło lusterka zewnętrznego (prawego). Metalowa ramka jest na swoim miejscu, ale samego szkła nie ma; rozbiło się w drobny mak.
Mam już nowe lusterko, ze szkłem, ale w nim jest uszkodzony linkowy mechanizm regulacji. Zatem wolę wymienić samo szkło.

Pytanie: jak się do tego zabrać? Jak odkleić, żeby nie pękło? Jak przykleić, jaki klej, żeby się dobrze trzymało na nowym miejscu? Jak przygotować podłoże lusterka, aby nowe szkło się dobrze trzymało?

Byłem u szklarza, ale ten odmówił mi dorobienia szkła, bo ono okazało się, że jest lekko zaokrąglone.

Wszelkie pomysły mile widziane.
Potrzebuję przejść przegląd, a bez lusterka mnie nie puszczą przecież.

Bartłomiej Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2021-08-16 17:07:19 /


Bez prawego puszczą, bo to nie jest obowiązkowe wyposażenie:)

dred Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2021-08-16 17:10:27 /


Szkło jest wklejone na taka piankowa taśmę samoprzylepna dwustronna. Podgrzej suszarką, to powinno puścić jak będziesz lekko podważał.

Konrad vel smasher Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2021-08-16 17:23:01 /


dred - ale skoro już jest lusterko, to musi być 'sprawne'

Sprawa robi się trochę bardziej skomplikowana, bo zdaje się, że byłem w 'mylnym błędzie' uważając, że wystarczy mi przełożyć szkło z lewego lusterka (zapas) do prawego. Grześ mnie dzisiaj naprostował, że te lusterka mają inny profil, w sensie że to lewe oddala a to prawe nie.

Chyba trzeba będzie wrzucić ogło z poszukiwaniem szkła lusterka.......

Bartłomiej Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2021-08-16 21:39:07 /


Ja już kiedyś takie ogłoszenie wrzucałem... Jakoś bez szału, ale mi też się nie pali bo auto i tak długo nie wyjedzie jeszcze na drogi raczej.

Konrad vel smasher Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2021-08-16 22:20:59 /


A to nie trzeba wyjąć linek przy mechanizmie regulacji i wtedy szkło z podstawką się wysunie?

Mysza liil (EM) / 2021-08-17 09:14:52 /


Z tego co pamietam, to trzeba szkło wyjąc i wtedy jest dostęp do śrubek co mechanizm trzymają.

Konrad vel smasher Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2021-08-17 13:59:05 /


Tak jak Konrad pisze, mam rozebrane lustro, jest 3 śrubki trzymające mechanizm, widoczne po wyjęciu szkiełka

Piter M Dokładna lokalizacja na mapie / 2021-08-17 17:59:54 /


Szruby sa 2...

Arunas Dokładna lokalizacja na mapie / 2021-08-17 21:30:06 /


No dobra, Panowie, a może ktoś ma takie prawe lusterko i byłby w stanie się z nim rozstać?
Albo...... czy ktoś wie, czy ma sens przełożenie samego szkła z lusterka lewego do prawego? (bo takie mam)

Bartłomiej Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2021-08-17 22:36:50 /


Przekładanie sensu nie ma, bo jedno oddala, a drugie przybliża. Ja szukam jednego szkła, ale nie wiem którego, dopiero po weekendzie mogę zobaczyć której strony mi brak - a nóż widelec mam drugą stronę nie potłuczoną ekstra...

No ale mamy 21 wiek, może trzeba w CAD narysować i wytną na wodzie z lustra gdzieś :D

Konrad vel smasher Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2021-08-17 23:32:25 /


Też byłbym zainteresowany takim lustrem ,znaczy się prawym.

yasiu / 2021-08-18 09:35:34 /


musiałeś pójść do złego szklarza. wiem, że sferyczne i nawet asferyczne dorabiają.

http://www.lusterka.e.pl/index.php?option=com_content&view=frontpage&Itemid=101

magic Dokładna lokalizacja na mapie / 2021-08-18 10:07:53 /


O, a moje ma 3 :-D

Piter M Dokładna lokalizacja na mapie / 2021-08-18 12:19:14 /