logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » silnik » 2,9 EFI-Peugeot??

2,9 EFI-Peugeot??

Mój kolega "BABALOO" twierdzi że silniki 2,9 EFI to produkcja PEUGEOT'A. Ja osobiście sie dziwie takiemu stwierdzeniu bo jak oglądałem 2,9 EFI to mi sie wydaje cholernie podobny do mojego 2,3,tylko góra inna blok prawie taki sam;więc jak??Ktoś coś wie dokładniej?Po drugie;jak wygląda spalanie przy takim silniku włożonym do Capri,więcej pali niż 2,3?Chodzi mi o normalną jazde bez świrowania.

Trophy Dokładna lokalizacja na mapie / 2003-03-30 20:57:16 /


Gdy Kara Mustafa , wielki wódz Krzyżaków
z wojskami swemi przez Alpy podciągnął pod Kraków...

...to wtedy właśnie Peugeot zbudował swój pierwszy silnik V6 w układzie OHV z rozchyleniem 60 stopni. Totalna bzdura, Trophy. Nigdy w zyciu motor ten nie miał nic wspólnego z Peugeotem. Jedyne silniki Peugeota w Fordach (Sierra, Granada, Scorpio), to poczciwe diesle typu Indenor o pojemnościach 2.1, 2.3 lub 2.5 - ten ostatni także z turbiną. Zawsze były to jednak czterogarowe ropojady. Zaś V6 2.9EFI to najzwyklejszy Koeln, jak 2.0, 2.3 czy 2.8, chociaż głowice ma deko inne (bez parowanych wydechów). Wyślij Babaloo na korepetycje do Camaro - macie niedaleko.
Pozdro.

KRK 4m Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-03-30 21:08:26 /


Takich informacji udzielił mi Szczeciński serwis Ford a dokładnie jeden z serwisantów pracujących.Oprócz niego słyszałem to jeszce w 2 czy 3 sklepach..i dokładnie chodziło o 2.9 efi 149 km że to niby na licencji od żabojada a potem dopiero ford i cosworth się tym zajął i popoprawiał co cie co...A z Camaro staram się mieć jak najwięcej wspólnego bo jest guru jeśli chodzi o capri...Pozdrawiam Go a jak się pomyliłem ( a dokładnie usłyszałem to sorki przepraszam mój błąd) Pozdrawiam wszystkich na stronce...

BABALOO Dokładna lokalizacja na mapie / 2003-03-31 01:10:13 /


pochodzenia takiego silnika nie znam ale co do spalania to przy normalnej jeździe w mieście nie przekracza 12l . w trasie żadnej caprikiem jeszcze nie byłem.. ale tanus z tekim silnikiem palił poniżej 10l LPG/100km

Trójkąt Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-03-31 08:41:12 /


Trójkąt
mam pytanie nie wiesz czasem, czy bebechy od dyfra 1.3 pasyją w obudowę
od 1.6?? Bo ty chyba miałeś Caprikowy w taunusie nie??

papajPeCeKa / 2003-04-11 23:26:59 /


pasować powinny bez problemu... tyle ze 1,3 ma inne przełożenia ale cała reszta jest taka sama.
w taunusie most byl od combi z mechamizmem różnicoowym od tranzita...

Trójkąt Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-04-14 09:04:07 /


dzięki chodziło mi tylko o to czy bebechy można tam zamontować

papajPeCeKa / 2003-04-14 23:59:49 /