logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » przeróbki » granada/scorpio

granada/scorpio

witam
znowu ja mam pytanko: wrzucam do granady silnik ze skrzynia od scorpio(2.0 ohc)
silnik siadł-oczywiste, łapa od skrzyni nie pasi do budy granady nie wiem jaki to typ skrzyni ale czy łapa od granady umocuje mi skrzynke od scorupy i jakiego wału napedowego mam szukac bo od scorpia moge miec tylko czy bedzie odpowiednio długi?

młody-rz Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-01-16 16:01:48 /


Jaki miałeś wcześniej silnik ? Jak OHC to raczej nie powinno być problemów z całym napędem od Scorupy. Łapy mocowania silnika możesz przekręcić od starego silnika OHC, sanki od skrzyni mogą się różnić, zależy od typu skrzyni, ale można coś dobrać, długość wału powinna być ta sama, średnica wałka wychodzącego również. Jeżeli masz V-kę to zaczną się schody. Ja miałem 1.6 OHC ze skrzynią 4, później wrzuciłem 2.0 OHC do tej samej skrzyni, a następnie skrzynię 5 od Sierry. Nie miałem najmniejszych problemów, wał był takiej samej długości. Sanki od mocowania skrzyni 5 były trochę inaczej wyprofilowane, ale to drobnostka, płaskowniki, spawarka, szlifierka, wiertarka i otwory mocowania do podwozia w odpowiednim miejscu :)

Konradus Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-01-16 16:11:41 /


silnik juz jest w budzie oczywiscie na łapach od grażyny bo scorpiowskie były inne skrzynka tez skrecona z silnikiem ale podwieszona prowizorycznie właśnie przez ta łape jest za płytka, inaczej- roztaw srub troche inny ale to pestka, tylko mocuje skrzynie tak ze przy dokrecaniu do budy dotyka wyjsciem na wał do podłogi- za wysoko powinna byc łapa z wiekszym odsunieciem od budy

młody-rz Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-01-16 16:24:11 /


a bude nabylem bez silnika skrzyni i wału bo pewien k... kupil granade po to by wydrzec wlasnie to wszystko(bylo tam 2.0 v6) do jakiegos pierdopeda i ladniutka bude chcial rozsprzedac na klamoty wiec oszczedzilem ja przed calkowitym rozebraniem i kupilem

młody-rz Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-01-16 16:27:44 /


to masz pewnie proste mocowanie, potrzebne jest wyprofilowane w kształt kapelusza. Rzuć ogłoszenie, to na pewno znajdziesz odpowiednie, ja niestety nie mam

Konradus Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-01-16 16:44:43 /


takie wlasnie powinno byc ale w budzie mam tylko 4 gwintowane otwory sr8mm
a ktos mi nagadal ze tam powinnybyc jakies szyny?? wiesz cos na ten temat

młody-rz Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-01-16 16:47:59 /


Przecież Ci pisalem, ze jesli to skrzynia V, to potrzebujesz łapę od skrzyni V do granady lub od automata c3 do granady. Jesli to skrzynia IV biegowa, to łapa od granady ze skrzynią IV-biegową, nie wazne jaki silnik, byle nie od wzmacnianej krzyni ze wstecznym wrzucanym pod dwójkę. Wal napędowy od granady manuala, IV czy V nie ma znaczenia.

Mysza liil (EM) / 2007-01-16 17:12:44 /


Gdy zmieniałem z 4 na 5 nie miałem odpowiedniego mocowania i przerobiłem mocowanie od 4 przez dopsawanie płaskowników i wywiercenie nowych otworów w odpowiednich miejscach. No i tak trzyma się już 5 lat ;)

Konradus Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-01-16 20:54:01 /