logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » www.capri.pl » Regulamin

Regulamin

W związku z potrzebą takowego, poświęciłem trochę czasu i spreparowałem jakąś przymiarkę do regulaminu: http://www.capri.pl/terms-of-use.php
Proszę o merytoryczne uwagi.

Michał Konieczny Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-03-31 23:25:43 /


przynajmniej nikt teraz nie bedzie miał podstaw żeby sie Ciebie czepiac ... ( typu Andreas ) !

spawn Dokładna lokalizacja na mapie / 2003-03-31 23:34:31 /


hmmm no tak ale.... ten punkt 11 troszkę sieje grozę :)))wszyscy chyba domyślają się o czym mówię :)

crapi Dokładna lokalizacja na mapie / 2003-04-01 00:06:55 /


Ja tam bym poprawił takie drobnostki jak: Fordy z lat 60-tych i 70-tych, bo to troszkę za wąsko... :-) Co do zakazu umieszczania treści niezgodnych z tematyką serwisu, to chiba trzeba będzie wywalić wątki z dowcipami i takie drobiazgi jak mój post w sprawie Oldsmobila Omegi :-(
Co do pkt. 10, to chyba tylko dobrze, że jest...
A poza tym, to konkretnie i rzeczowo potraktowana sprawa.

♠Zoggon♠ Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-04-01 00:09:32 /


trochę szkoda że sytuacja zmusiła do stworzenia takiego regulaminu ale jestem jak najbardziej za...

Trójkąt Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-04-01 08:42:08 /


Powoli stajemy się państwem policyjnym ;) ale taka wola niegrzecznego ludu, żeby ktoś ich pałką do porządku doprowadzał :(
Treść wydaje się ok, może jednak warto by było otworzyć jakąś furtkę na stare i wartościowe (historycznie, czy z innych względów, choćby edukacyjnych) pojazdy i niekoniecznie fordy (np. Yaro ma fajną brykę, a i inni conieco ukrywają ;)), niewłaściwe było by też się wyizolować na ogłoszenia, czy sygnały o ciekawych gratach, które nie są sztywno związane z tą stroną, ale się wynajduje "przy okazji" w poszukiwaniu Caprysiek i ich części.
Może była by to inna, oddzielna część strony typu: " Inne ciekawe samochody, przed (np.)1975 rokiem "...i tam proszę bardzo wolna amerykanka, ale tylko tam :)
pozdro
P.S. jak trzeba będzie mnie przywołać do porządku to poproszę tę panią policjantkę od Orła ;)

KAROL Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-04-01 08:50:32 /


Tego trzeba było. Może to początek statutu stowarzyszenia miłośników Capri? Takiego wiecie, w sądzie zarejestrowanego, z prawami i obowiązkami itp.
Czy MK jest prawnikem?

Damian / 2003-04-01 09:19:35 /


jestem za
jest to potrzebne zeby pokazac pewnym upartym osobnikom jako jasne uzasadnienie blokady ich konta
nie bedzie zbednego dyskutowania
mam nadzieje ze regulamin ten bedzie jednak wyciagany na wierzch sporadycznie
lepiej zeby wszyscy starali sie utrzymywac tu porzadek z wlasnej woli a nie tylko regulaminu

MK, jesli nie chcesz ponosic wylacznej odpowiedzialnosci za usuwanie pewnych kont i zwiazane z tym faktem wysluchiwanie obelg to trzeba tak jak pisales powolac pare osob do ktorych ta decyzja bedzie nalezala, glosowanie i wyrok ;)


camaro Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-04-01 09:53:32 /


...no to może byśmy jakąś partię założyli...

♠Zoggon♠ Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-04-01 10:02:59 /


tak sie zaczyna. . . myslicie że inaczej było w iraq ?
:D
i co za kilka lat? stany nam wirusa jakiegoś zaaplikują bo będą o fury zazdrośni
. . . ale farmazon

starrsky / 2003-04-01 10:06:36 /


Moim zdaniem (aczkolwiek capri nie mam :) ) regulamin jest w porządku. Tylko nie wiem, co z tematyką innych wozów niż capri. Fordy pokrewne, jak taunus czy granada znajdą tu miejsce, mam nadzieję, ale takie wynalazki, jak w galerii innych samochodów (Falcon, Camaro, Firebird, Challenger) powinny zostać. Podobnie ze świeżym tematem dotyczączym Omegi-mnie to zainteresowało jako miłośnika starej motoryzacji w ogóle...

m.kozlowski Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-04-01 10:20:05 /


Regulamin prawie idealny - jestem za. Dla info ogólnego MK nie jest prawnikiem, ale zrobił to max profi. Jedna uwaga - w pkt.9 podpunkt piąty uczyni wątki forum poświęcone dowcipom baaaaaaardzo mętnymi i okrojonymi. Czy zamiast słonych słówek pakować wielokropki, czy zdjęcia i rysunki modyfikować (czarne kwadraciki w niektórych miejscach) w PhotoEditorze przed umieszczeniem?
Pozdro.

KRK 4m Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-04-01 10:39:59 /


krk4m podpunkt 10 punktu 9 rozwiazuje problem kropkowania wyrazow w zarcikach ;)

segal Dokładna lokalizacja na mapie / 2003-04-01 13:30:07 /


Ty mnie, Segal, nie dobijaj......
Rozumiem, że w takim razie cały pomysł WCzc Webmastera na Regulamin traktujemy w kategoriach praimaaprilisowych.
Rozsierdziłem się deko (prima aprilis, o3wista):-)
Pozdro.

KRK 4m Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-04-01 14:21:46 /


ale prima aprilis jest dzisiaj
a regulamin zostal zaproponowany wczoraj

camaro Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-04-01 14:50:34 /


I dobrze sie stało, mam nadzieje ze regulamin nie zmieni wygladu strony i forum, i bedzie wyciagany sporadycznie, wiekszosc bywalcow strony wie jak sie zachowac, a dla niezdyscplinowanych bedzie to ostrzezenie/podstawa do blokady konta. Wkozystywanie forum do celow reklamy/spamu i prania prywatnych brudów jest karygodne, a chcac zachowac jego 'unikalny' charakter ... trudno, Mysle ze nikt sie nie obrazi jak ktos sie kulturalnie zapyta, czy przedstawi w 'my i nasze' auto inne niz capri czy ford w ogule ale niech to robi z kultura, jedni potrafia inni nie :(
Pomysł z 'komisja' uwazam za dobry tylko własnie, niech to bedzie kilka osob unikniemy pozniej oskarzen ze 'ktos' miał zły dzien itp.
pozdrawiam

cOke Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-04-01 15:06:43 /


Regulamin jest wporzo, tylko nawiązując do wątku crapiego ( jeśli on myśli o tym co ja) faktycznie trochę grozą powiało ;)

banol / 2003-04-01 15:45:09 /


Moje uwagi:

Punkt 6.: "materiały i informacje związane z interesującymi nas samochodami" - na to znaczy kogo? Intuicyjnie mniej więcej czuję o co chodzi, ale żeby nie było niedomówień to trzeba by to jakoś zdefiniować. Niestety nie mam konstruktywnej propozycji jak zmodyfikować.

Punkt 12.: "W serwisie nie ma cenzury prewencyjnej, czyli przed zamieszczeniem treści przez użytkowników." - no właśnie, a miałem ochotę zaproponować MK żeby postawił jakiś prosty automat który nie pozwalałby na zamieszczanie tekstów zawierających jakieś zakazane słowa czy zwroty. Koniecznie automat, żeby potem nie było że ktoś osobiście decyduje co wolno zamieszczać a co nie. To by ograniczyło wypowiedzi zawierające niektóre bluzgi.

Można by jeszcze dopisać że inne samochody niż Ford Capri interesują nas o ile nie mają już swoich poważnych polskich serwisów internetowych. Na przykład mało jest chyba w Polsce serwisów o Camaro czy Chargerze, więc mogłyby być mile widziane, za to np. Maluchy mają wystarczająco dużo własnych stron żeby nie musiały korzystać z gościny capri.pl.

Rafał L. Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-04-01 15:50:06 /


Poprawka: wyżej na początku miało być: "nas to znaczy kogo".

Rafał L. Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-04-01 16:09:16 /


Zgadzam się z Rafałem L. - ludzie, ja nie mam polskiego serwisu internetowego o swoim samochodzie a bardzo lubię odwiedzać tą stronę i robię to dlatego, że tu poznaję ciekawych ludzi o podobnych zainteresowaniach i podobnym poziomie perwersji jeżeli chodzi o stare auta :-))))))

Regulamin jest OK i był bardzo potrzebny...

Pozdrawiam

Sąsiad / 2003-04-01 16:10:36 /


Jeżeli wejdzie ten regulamin, to musieliby wszyscy go przyjąć do wiadomości... może wrato by było wymyślić jakiś mechanizm, który by blokował możliwość napisanie czegokolwiek na stronie bez wcześniejszego zatwierdzenia go. Sprawa byłaby wtedy oczywista i każdy by musiał się z nim zapoznać.

Są metody też na zmuszenie ludzi do uważnego przeczytania regulaminu. Można zrobić na dole 2, 3 naistotniejsze pytania na które trzeba by odpowiedzieć TAK/NIE zgodnie z regulaminem... i masz z głowy klikaczy co bezmyślnie klikną "Agree" a potem się nie stosują... nie byłoby przebacz dla takich.

314TeR Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-04-01 17:42:52 /


Może komuś kto zrobi coś nie tak (kilkakrotnie bądź notorycznie bądź jednorazowy wyskok a dużej skali spustoszenia)

- blokada konta i musi 100 razy zatwierdzić regulamin :-)))

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-04-01 23:53:38 /


ojej, jakie srodki zapobiegawcze co do tych co na bakier z przeczytaniem regulaminu sa;-)))
dobrze to ja juz tez przeczytam, a potwierdzenie regulaminu moze byc czemu nie, ale quiz wiedzy teoretycznej??
za jakis czas MK bedzie musial egzaminy wstepne przeprowadzac;-)))

Krzypek / 2003-04-02 14:18:10 /


Hehehe:) sprzeczne z prawem:P, żeby tylko nas o CarBabes nie ścignęli:))).
Myślę że trzeba by rozszerzyć trochę pojęcie interesujących nas samochodów tak żeby nie było jakichś tam niedomówień albo zostawić jak jest tylko żeby traktować to dosyć dowolnie (tak jak sobie umyślisz MK).

Myślę że to jest dobry środek zapobiegawczy ale proponuję go zostawić tylko w razie jakichś interwencji, żeby nie wynikła z tego jakaś patologia.

michukrk Dokładna lokalizacja na mapie / 2003-04-02 16:11:21 /


A teraz tekst z liceum(co do egzaminów):
"A kiedy można to poprawić?":)hahahahhaha

michukrk Dokładna lokalizacja na mapie / 2003-04-02 16:21:50 /


i z studiow:
"ile bedzie podejsc i czy beda jakies w wrzesniu?"

cOke Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-04-02 18:49:08 /


i moje ulubione, bo jeszcze nie zamknąłem sesji...
"Proszę państwa - to jest już dla Państwa OSTATECZNY temin... Ale jak się komuś nie powiedzie to proszę przyjść za tydzień..."

Sąsiad / 2003-04-02 18:56:40 /


Widzę że regulamin generalnie przyjęty został ze zrozumieniem, naniosę jeszcze pare poprawek wynikających z uwag, i wdrażamy. No i jak z tą komisją dyscyplinarną ? Są chętni, czy urządzamy w pełni demokratyczne wybory ? Czy pozostanie to moja smutna rola ?

Michał Konieczny Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-04-03 00:03:28 /


Regulamin jest OK.
A co do komisji dyscyplinarnej ? - to uważam, że skoro jesteś ojcem całego tego zamieszania - to się męcz jak ojciec - sam :)

Szajba Dokładna lokalizacja na mapie / 2003-04-03 00:06:58 /


chciales to masz i sie mecz reg. moze byc pkt.11 powialo groza
starsky ma racje tak samo zaczelo sie iraq :D to juz nie sa zarty

Michal FAZI / 2003-04-03 10:45:14 /