logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » silnik » Wydech

Wydech

Przymierzam się do wymiany kompletnego wydechu w mojej jedynce. Planuję dorobić go w jakimś warsztacie tłumikarskim. I tu pytanie: czy ktoś potrafi mi powiedziec jakie wymiary (przekrój i ewent.wymiary tłumików) powinien mieć pojedynczy wydech do silnika 2.3V6? NIe chcę żeby był zrobiony przypadkowo - tak tylko żeby pasował pod podwozie tylko zeby jak najlepiej współgrał z silnikiem. A może gdzieś są dane dot.oryginalnego wydechu?

Piotr Siemiątkowski (Irpac) Dokładna lokalizacja na mapie / 2003-04-01 09:15:00 /


jako tylne tłumiki proponuje orginały... nie są drogie ceny coś koło 150-170pln za szt. środkowy tłumik, jako że orginalny jest chyba trudno dostępny a już na pewno jest drogi, bardzo dobrze sprawdza się tłumik firmy "ASMET" symbol 00.009 (cena 102PLN brutto) ma prawie identyczne wymiary zewnętrzne i taki sam rozstaw rur wejśia i wyjścia... i całkiem ładnie pracuje na nich silnik...

wymiary tłumika i jego budowa:

Trójkąt Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-04-01 09:25:47 /


to może i ja się podepnę pod owy temat coby nowego nie zakładać

chcę wymienić wydech w moim Taunim,a właściwie to dorobić cały.Mam stare rury coby znac ich kształt.Teraz pytanko: skąd i jakie "rurki" dorwać aby dobrze spełniały swoje zadanie w układzie wydechowym.To chyba nie mogą być pierwsze lepsze (chodzi mi o materiał i przeznaczenie a nie kształt).Czy można kupić wydech "na metry" a potem sobie kształtować według własnego uznania?

Kornik Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-04-01 09:39:26 /


Dzięki za szybką odpowiedź:) No to jeszcze jedno pytanko: czy średnica rur jest na całej długości taka sama = 50? Zgaduję, że zanim rury się połączą mogą mieć mniejszą średnicę, jaką?

Piotr Siemiątkowski (Irpac) Dokładna lokalizacja na mapie / 2003-04-01 09:44:08 /


Trójkąt: Czy środkowy tłumik o którym wspomniałeś pasuje także do MKIII ? To chyba to samo ?

Sowa {3M} Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-04-01 10:14:35 /


DO mk3 kupiłem takie tłumiki... pasują ok.. co do średnicy rur to chyba orginalne w capri miały 45mm ale najlepiej jakby ktoś to sprostował co zna ten temat...

z "ASMETU" wybrałem jeszcze jeden tłumik który pasował by do MK3... jest to typ 00.005 (cena 94PLN brutto) jest nieco dłuższy ale wchodzi bez problemu... trzeba by jednak przerabiać rury dolotowe bo ten tłumik ma wejście i wyjście współosiowe..

z racji większej objętości auto powinno chodzić trochę ciszej na takim tłumiku...

jak ktoś szuka dystrybutora ASMETU to info jest na stronce http://www.asmet.pl

Trójkąt Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-04-01 10:33:23 /


thx :)

Sowa {3M} Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-04-01 10:34:37 /


Trójkąt: tak dla jasności, czy mówimy o pojedunczym czy o podwójnym wydechu? Padło bowiem pytanie dot.MkIII, a tam powinien byc wydech podwójny. Ja potrzebuje pojedynczy.

Piotr Siemiątkowski (Irpac) Dokładna lokalizacja na mapie / 2003-04-02 15:13:27 /


hmm też się przez chwile zastanawiałem jaki masz na myśli... te tłumiki dobierałem pod kontem 2rur..... co do jednej to spróbuje dowiedzieć się jaką max przepustowość mają te tłumiki... najlepiej też jakbyś zmierzył jaki na wielkość Ci podejdzie..

Trójkąt Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-04-02 15:21:42 /


a czy znajdzie sie odpowiedz na moje pytanie?

Kornik Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-04-02 15:22:27 /


walker i chyba też bosal robią całe wydechy do taunusa... walker kosztuje koło 500pln tak więc nie trzeba kombinować tylko można kupić orgi...

Trójkąt Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-04-02 15:57:21 /


Bossal'a nie polecam... właśnie wyrzuciłem ze swojej Granady cały wydech - właśnie Bossala' pożarty na maxa, z pierdzeniem już... a miał może 2 - 3 lata. W Taunim w 2000 roku założyłem całego Walkera - koszt z montażem w wawie i gwarancją na 18 miechów wyniósł mnie jakieś 550zł, no i do dziś śmiga u nowego właściciela, bez problemu. Ale to jak wiadomo... płaci się za firmę, ale zakłada go każdy amator... pasta klucze i poszło.

314TeR Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-04-02 16:41:57 /


ale Trójkąciku mnie chodzi o same rury do wydechu a nie o tłumiki.
Pytam czy i z czego dorobić bo śmiem twierdzić że raczej nie uda mi sie dostać "nowych" :-)

Kornik Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-04-03 08:16:18 /


dobra opcja to np rura od poloneza trucka... u nas kosztuje koło 30pln i ma ze 2,5m długości fi 45mm z kilkoma mniejszymi i większymi łukami... moze coś podpasujesz bo rozumiem że to do "Ford P6 15M" ...

Trójkąt Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-04-03 09:19:56 /


rozumiesz dobrze :-)
i właśnie takiej odpowiedzi się spodziewałem za pierwszym razem
dzieki

Kornik Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-04-03 09:57:54 /


Podczepię się. Czy wydech z Taunusa da się założyć do Capri?? R4 Pinto. Jeśli nie to czy dużo trzeba kombinować?
Z góry dzięki

Młody_wFe Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-11-17 14:08:44 /


nie da się..
chyba że całość przerobisz a to mija się z celem.. ;]

Trójkąt Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-11-17 14:42:18 /


No to kupa :(. A może ktoś zna firmę robiącą wyydech na miarę??

Młody_wFe Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-11-17 18:13:44 /


firma - Ulter ... Bystra Śląska koło Bielska-Białej ..... zajmują sie wydechami ;-) gną rury i dobierają tłumiki. Więc jak masz coś na wzór ;-)

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-11-17 19:38:59 /


jak chcesz z nierdzewki to polecam MG-motorsport www.mgmotorsport.pl

nOx Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-11-17 20:31:26 /


Kazda normalna firma zrobi wydech na miare. Panorama Firm i heja ;-)

pmx (wiewior;) Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-11-17 21:12:56 /


śpiewać każdy może troche lepiej lub troche gorzej <rotfl>

niestety nie każda firma jest godna polecenia ;-(

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2005-11-17 21:19:53 /


A znacie firmę która potrafi "obliczyć" wydech pod silnik?

Piotr Siemiątkowski (Irpac) Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-11-18 00:40:04 /


to jest tak zę niewiele to firm robi ja znam mg-motorsport , Maciek Grabowski powinien i może lutek ?

nOx Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-11-18 12:54:01 /


lutek, a właściwie firma el-tec :)

Robi i to jak....już kilka Capri śmiga na naszych wydechach i to zarówno bocznych progowych, jak i klasycznych puszczonych jak oryginały.
Albo jak u Spawna - z rzędowego puszczony na dwie strony jak w fałce :)
Oczywiście całość ze stali nierdzewnej.

W razie czego - zapraszam

lutek / 2005-11-19 10:45:15 /


Lutek, ale czy robicie by było ładnie i efektownie czy potraficie też obliczyć wydech pod konkretny silnik? Chodzi mi o optymalną pojemność i średnicę układu wydechowego.

Piotr Siemiątkowski (Irpac) Dokładna lokalizacja na mapie / 2005-11-19 11:10:33 /