logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » silnik » Silniczek 3.8 v6 Ford Windstar

Silniczek 3.8 v6 Ford Windstar

Mam pytanko w imieniu kolegi czy da sie włozyć silniczek od Forda Windstara 3.8 v6 Do Granady ?? A jak da sie to co trzeba zrobić ?? Dzieki !!

Granatnik Milanówek :D Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-01-21 22:57:32 /


W sumie da sie, tylko po co? Ma toto 150 kucy, wiec nie za wiele, a przerobek sporo. Kolektor ssacy bedzie trafial w sciane grodziowa, nie wiem czy da sie go odwrocic.
Moźna spiąć toto ze skrzynią z tylnonapędowego aerostara (A4ld lub manualem) lub ze skrzynią z mustanga/t-birda, ale ta juz nie wejdzie raczej w tunel od granady.

No chyba ze uturbiony 3.8 z mustanga/t-birda. Mozna wtedy powalczyc.
Nieszczesliwa wadą tych silnikow jest siadanie uszczelki pod głowicą. Lepiej wkladac v8 :)

Mysza liil (EM) / 2007-01-22 08:20:12 /


A4ld długo nie wytrzyma z tym silnikiem bo ma za duży moment obrotowy,
z kolei C5 czy AOD i jej późniejsze odmiany są trochę za duże jak do granady.
Opcja z windstara nie jest zbyt szczęśliwa bo wylot wody jest z tyłu silnika.
Lepiej poszukać tylnonapędowej wersji. Innym problemem jest duża szerokość silnika bo kąt pomiędzy cylindrami jest nie 60 a 90 stopni tak jak w v8. Co do uszczelek to statystycznie najgorzej wypada windstar rocznik 95 w innych usterka występuje sporadycznie. Ta niska moc wynika przede wszystkim z tego, że moment obrotowy jest ustawiony na stosunkowo niskich obrotach. Elastyczność jest lepsza niż w nowoczesnym dieslu a nawet lepsza bo nie ma czegoś takiego jak turbo dziura. Przy codziennej eksploatacji rzadko przekracza się 2000 obrotów, a silnik ciągnie płynnie już od 700 obr/min. Średnie spalanie powinno być mniejsze niż w 2.9

pzdr

-MS- Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2007-01-22 12:50:48 /


proponuje C6, tanio stoja na ebay,
mozna dokupic upgrde kit do C4 i taka wpakowac

Kriss_MustangII / 2007-01-22 14:14:55 /


mi się wydawało że w haynesie pisze że 3.8 ma 170 koników ale mogło mi sie wydawać tylko... i kolo 300Nm... myślę że jest wiele ciekawszych silników do wstawienia... a w t-birdzie kanał od skrzyni jest 2 razy jak nie lepiej wiekszy niz w granadzie... naprawdę nie wiem po co to wsadzać tam... jak sie bawić to sie bawić, drzwi rozje*ać, okno wstawić ... i tak kupa cudowania to juz lepiej v8

Marek F Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-01-24 12:29:31 /