logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » prz.napędu » bicie walu

bicie walu

mam problem jechalem sobie swoim capri dojezdzam do skrzyzowania redukuje na dwojke i nagle bicie walu robi sie tak co jakis czas stoje na swiatlach ruszam bicie wrzucam dwojke przyspieszam uspokaja sie nastepne swiatla ruszam 1 2 jest ok co to moze byc wlasnie wymienilem podpore walu nic to nie dalo oprucz tego ze bicie jest troche jakby wytlumione

krzysio / 2007-01-23 20:01:27 /


sprawdz krzyżaki albo jedz na wyważenie wału

mario75 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2007-01-23 20:14:01 /


Sprawdź jeszcze stan gumowego łącznika wału. W jednej granadzie wymina podpory i łącznika załatwiła sprawe :) a w drugiej nico pomoło ;(

bartek nowakowski Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2007-01-23 20:37:53 /


Tak jak piszą, prawdopodobnie krzyzak (ew.guma). Po wymianie krzyżaka bicie ustanie, ale niestety może wystąpić drżenie - powinno pomóc wtedy wyważenie (choć nie zawsze -jak sam kiedyś sprawdziłem:()

Bartuś Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-01-23 20:59:46 /


A moje pytanie , to jakiego zakładu szukać do wyważania , bo nie bardzo się oriętuję . Mechanicy nie wyważają , piekarze też . Czy to są jakieś zakłady specjalnej troski ? W mojej okolicy nie spotkałem się z takimi naprawami !
Podejrzewam że wyważa się w samochodzie i samo wysłanie wału nie wchodzi w grę .
Pozdro

Jac Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2007-01-23 22:15:33 /


wywaza sie i nie w samochodzie tylko trzeba wyjać.Ja robiłem swój wał bo miałem za długi i łaczenie wejscia do skrzyni biegów nie ma tej gumy(tłumika drgań)tylko krzyzak.Wiec przerobiłem dajac tą gume i dałem go do wywazenia :)

młody3 Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-01-23 22:52:27 /


Można wysłać- bo akurat wał trzeba zdemontować do wyważenia. W Gdańsku jest taki zakład - bodajże jak skręcisz w Hallera z ulicy Grunwaldzkiej (tej głównej...), przejedziesz pod wiaduktem (chyba jest to wiadukt - na pewno pod czyms;) i skrecisz zaraz w lewo. Na tej małej ulicy -są tam też chyba akademiki - jest zakład, który zajmuje się niby fordami (ale raczej typu transit). Przy tym zakładzie trzymał się kiedyś pewien inżynier z Politechniki Gdańskiej (Z Instytutu Drgań...), który miał tam taką maszynkę do wyważania. Miałem gdzieś jego wizytówkę, ale nie mogę znaleźć. Może ktoś z Gdańska będzie wiedział lepiej?... W każdym razie tam na pewno jakieś 2-3 lata temu można było wyważyć wał za pieniądze typu 50zł.

Bartuś Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-01-23 22:58:27 /


http://www.walcar.pl/index.php?view=03


POLECAM
wyważałem wał do Granady, Transita i M-ki

Palio Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-01-23 23:03:05 /


wyszkiwarka forum -> wyważanie wału napędowego
wyszkiwarka Google -> wyważanie wału napędowego

ETC Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-01-23 23:23:14 /


nie mam gumy same krzyrzaki mam luz na ostatnim krzyzaku przy moscie kiedys byl wiekszy luz i objawialo sie to tylko stukami podczas zmiany biegow zadnych drgan ani bicia po wymianie stukanie ustalo teraz jest luz na tym samym krzyzaku stukanie jest juz od jakiegos czasu ale bicie od 3 dni

krzysio / 2007-01-24 07:54:00 /


O matko! Ale się ciężko czyta bez interpunkcji :(
A tak w temacie, to sprawdź jeszcze poduchy na których wisi silnik, czy przypadkiem któraś się nie rozpadła.

gryziu liil (EM) Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2007-01-24 08:56:04 /