logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » elektryka » Nie odpala

Nie odpala

I stało się typowo jak się odkłada na później ,
Jakiś czas temu auto nie odpalało , przekręciłem kluczyk diody lampa wiatrak itp się zapinały ale z silnika było słychać cichy metaliczny klik , jak się namolestowałem kluczykiem w stacyjce to dawało odpalić po dłuższym grzebaniu , auto miało iść juz na zime do warsztatu w pon i ...
Dziś zdechło kompletnie mimo że codziennie jezdziłem i odpalał normalnie.
Czytałem troche forum czy to styki bendixa rozrusznik czy koski w stacyjce ??
Czy jak stacyjka to moge go odpalić na krótko i jak to zrobić ?
Jest jakas wersja dla amatora czy tylko mi laweta zostaje ??

Tweed / 2021-10-24 12:42:09 /


Postukaj czymś w rozrusznik.
Jakąś rurką lub młotkiem,a następnie spróbuj odpalić.

PL / 2021-10-24 13:07:08 /


To wieczorem sprobuje teraz był przymusowy spacer

Tweed / 2021-10-24 13:08:02 /


A - że zacytuję Lotka - spryskiwacze działają?
Pozdreaux.

KRK 4m Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2021-10-24 13:12:17 /


sprawdź czy na kablach na rozruszniku nie masz śniedzi, czy tam na pewno jest styk.

wąski77 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2021-10-24 13:26:15 /


wal pod auto i długim śrubokrętem zewrzyj +i- na rozruszniku :)

Janina / 2021-10-24 13:30:42 /


+ i - po co chcesz to robić żeby mu łapy po parzylo ? Janina glupkowate smieszkowanie zostawcie sobie może na inne okazje...

Jak już ma wchodzić pod auto to lepiej zacząć od zwarcia + z zasilaniem cewki ( czyli tym cienkim kabelkiem ) w taunusie kabelki cienkie będą 2 , jeden z nich będzie wzbudzeniem cewki, po podaniu mu + powinien kręcić rozrusznik
Na foto masz zaznaczone tylko rozrusznik nowszy, ty będziesz miał do zwarcia raczej ten cienki kabelek na wsòwke

Piter M Dokładna lokalizacja na mapie / 2021-10-24 15:12:18 /


stary rok tak awaryjnie dzioba palił jak mu losowo prund znikał. koło w bok, styropian pod dupę, szybkie połączenie +i- i bez problemu zapalał :)

Janina / 2021-10-24 15:22:23 /


Dodam jeszcze, że przed tą operacją wartało by upewnić się, że skrzynia jest na luzie :)

gryziu liil (EM) Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2021-10-24 15:22:26 /


hahah Gryziu no to humor zaskoczył ;p
Janina ja Ci kiedy pomoge na zlocie po pijaku ;D
pochwale sie pozniej co sie stalo aler mam lekko mocniej tak z rozumem przypier.. w rozrusznik zeby wiadomo nie rozwalic ??

Tweed / 2021-10-24 18:23:44 /


Tam masz rozrusznik z planetarką i magnesami stałymi. Jebanie w obudowe skończy się pęknięciem magnesu i zablokowaniem wirnika.

Mysza liil (EM) / 2021-10-24 18:39:19 /


Dawno byś go z popychu odpalił, przynajmniej ja bym tak zrobił, bo lepiej chujowo jechać jak dobrze spacerować.

Mysza liil (EM) / 2021-10-24 18:40:08 /


Mysza widzisz jakie czasy Janina odpala łącząc + i - , ludzie wolą pisać głupoty niż odpalić na pych , era poradzenia sobie z sytuacją już chyba minęła, teraz awaria to powód do selfi i tygodni pisania w internecie oby jak najdłużej trwał temat a nie żeby go rozwiązać. 2 tygodnie jeździłem malaczem na praktyki w szkole paląc go na popych bo zwyczajnie nie było kasy na naprawy w warsztacie , ba kasy nie było na szczotki a co jeszcze bo pamiętam że leżał za siedzeniem rozkręcony rozrusznik ;)

Piter M Dokładna lokalizacja na mapie / 2021-10-24 19:20:16 /


Trabanta kiedys odpalalem na popych ale padal akumulator , nie pomyslalem zle trampka sie lekko pcha a tu moze byc problem w pojedynke zatrzymac jalby cos nie wyszlo.
Coś tam sprobuje , wazne zeby auta bardziej nie zepsuc.

Tweed / 2021-10-24 20:04:31 /


Ehhh...

Szafa !G.O.P! Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2021-10-24 20:59:41 /


Pytanie o rade dobra rzecz , i wypadkowa mojej wiedzy więc okazało się jednak że to w rozruszniku się zuzył zespół elektromagnesu , i fart że najlepszy zaklad elektryki pojazdowej w Kielcach akurat mial na stanie oryginalny niemiecki na wymiane ostatnia sztuke co leżała kilka lat i czekała na niewiadomo co :D też fart , więc w zestawie polecilem sprawdzić całe okablowanie styki od kolumny i pod maska , wszystko było tip top , a co nie było i rokowało w przyszłości usterka poprawione.

To teraz czekamy na kolejne niespodzianki ;p
Dzięki Wszystkim za rady te na rozlużnienie pośladów też :D

Tweed / 2021-10-25 16:28:16 /


Z doświadczenia… wystarczyło wyczyścić i nasmarować rdzeń elektromagnesu. Tam wchodzi korozja i blokuje. Ale nowy niemiecki to nowy ;)

Trójkąt Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2021-10-25 21:42:04 /


E no co ty trójkąt teraz jak wyczyścisz to będą się śmiać że złomiarz jesteś ;-), takie czasy że im więcej zabulisz tym większy poklask uzyskasz ha ha

Piter M Dokładna lokalizacja na mapie / 2021-10-25 21:58:57 /


Nie Panowie ja sie moze dokladnie nie wyslowilem , zużyła się sprężyna dociskowa i ten kawalek metalu co wzbudza rozrusznik , metal sie wytarl a sprezyna juz nie dociskala do konca i nie robilo zwarcia czy jakos tak.

Tweed / 2021-10-26 09:52:04 /