logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » off-topic » fajne te wasze "kaprysne" woziki, obejrzyjcie i skomentujcie moja Alpinke

fajne te wasze "kaprysne" woziki, obejrzyjcie i skomentujcie moja Alpinke

witam

od pol roku szukam fajnego "kaprysnego" w celach remontowo-naprawczych ;)
ostatnio znalazlem jednego - pojawil sie znikad :)

zolty, stan calkiem niezly, niestety stoi za plotem i nie bardzo wiem kto jest jego wlascicielem, ma 4 okragle lampki z przodu, co to moze byc? ma oryginalne alu-felgi chyba 13'' (a moze 14)

wlasnie skonczylem remont swojego rekinka (rowniotki rok) zapraszam do mnie na stronke - jest sporo zdjatek

kupilem totalna ruine 320 1981 za 900zl, wpakowalem w nia wiekszosc moich rocznych zarobkow i wolnego czasu #2# #1#

ale efekt jest w miare niezly

wsadzilem nowy silniczek 2.7 6 garow rzedowka (podrasowany do ok. 230KM) #3#, most przelozenie 2,95
na 1,2,3 biegu jak wciskam deske to dupa zaczyna mnie wyprzedzac, predkosc na 4-ce przy 3500 obrotow to ok. 170km/h

potworek wyszedl troszke z niego, ale mojej mamie sie podoba i nawet raz nim byla na zakupach (przyjechala blada i przestraszona), takze jest git :>

zapraszam na majowke w Toruniu!!! Bedzie mnostwo starych rekinkow i ogolnie ciekawa impreza sie szykuje, jakby ktos chcial wpasc to prosze o kontakt bo zbieram ekipe rekiniarzy z calej polski i milo jak sie jakies kaprysie dolacza

pozdrawiam wszystkich Fordzistow bardzo goraco!

Kuba

WWW.ALPINAE21.PRV.PL

JiM / 2003-04-03 13:30:26 /


juz wiem co to za auto to zolte, to Caprii MK1
stan jest baaardzo dobry jak na te latka, rdzy nie zauwazylem

jak tylko znajde wlasciciela tego cudenka to od razu zakupuje ;-))) (mam nadzieje ze zechce sprzedac)

.
Kuba

(#1#)(#2#)(#3#)(#4#)

JiM / 2003-04-03 14:04:26 /


no no . . . no fajna fajna ta Twoja alpinka :)pozdro

starrsky / 2003-04-03 16:00:59 /


No niby tak ... ale to nie Fordzik :(

marian212 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-04-03 16:35:39 /




nooo, wreszcie udalo mi sie zaladowac fotki (ten skrypt nie dziala na IE 3.x)

na dniach podesle wam fotki tego kaprysia na ktorego sie czaje, moze komus przypasi bo jest baaardzo ladny i w bardzo dobrym stanie, ja chcialbym cos bardziej zniszczonego bo chce zbudowac jakiegos monsterka

.
Kuba

JiM / 2003-04-03 16:44:33 /


Bardzo ładna.

rozjechany liil Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-04-03 17:02:13 /


fajny a jaki zły nawet bardzo zły wrecz wsciekły

Michal FAZI / 2003-04-03 17:11:22 /


Zajebista:) 2.7:)hehe i sześć garów:) Super
Ładny kolor. Szkoda że felgi nie są jakieś takie klimatyczne z okresu:) ale i tak super.

michukrk Dokładna lokalizacja na mapie / 2003-04-03 17:38:52 /


Mnie też się podoba :-)

The Kid / 2003-04-03 18:18:36 /


Często zdażają się bluzgi na właścicieli BMek ale wiadomo że co innego samochody a co innego właścicele. Pewnie wielu z tych co mówi że BMW są złe nie wie o takich perłach jak 507 czy 2002iturbo:). Chciałbym mieć takie 2002iturbo:)!

michukrk Dokładna lokalizacja na mapie / 2003-04-03 18:21:36 /


Piekna BMW zawsze mi sie podobalo a ten rekinek jest po prostu piekny:)) Gratuluje pieknej maszyny:) Pozdrawiam

jagoolmk2 / 2003-04-03 18:25:22 /


Kto by nie chciał mieć takiego cacka a winą za to jak się teraz patrzy na BMki myślę że można spokojnie obarczyć środowisko mafijne. Podziękujmy im razam: D Z I Ę K U J E M Y!!!
Ja tam lubię po prostu ładne samochody i już :-)

The Kid / 2003-04-03 18:27:13 /


piękny samochodzi choć wole te troche starsze ale ta twoja alpinka to pełna klasa gratuluje !!!!!

nOx Dokładna lokalizacja na mapie / 2003-04-03 19:02:54 /


I TAKA BMK mozna sobie bardzo fajnie zrobic bardzo ladna raz jeszcze tr bmw i starsze maja swoj klimat

Michal FAZI / 2003-04-03 19:34:28 /


No proszę, aż miło popatrzec na te posty.
A faktycznie, autko musi jeździć zawaliście!

Wojtass Dokładna lokalizacja na mapie / 2003-04-03 20:20:12 /


Coś z rocznika 74-75 pod maską 3000 cm

bogdanw Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-04-03 22:31:00 /


a to nie jest przypadkiem 30CS???

♠Zoggon♠ Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-04-03 22:34:24 /


mi to wyglada na 6-ke E9 :)))))))))))
ten samochod jest w Polsce??? gdzie??? moze jakis nr do wlasciciela???

bez slowa zajakniecia zamienilbym swojego monsterka na takie cacko


.
Kuba

JiM / 2003-04-03 22:36:49 /


to jest 3.0 CS - zdjęcie z komisu z Gdańska :-))) co ?? poznaje po Alfie Spyder obok a pozatym ogłaszali sie z tą BMW w Automobiliście - tam znajdziesz tel :-))

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-04-03 22:39:37 /


ano jest: błękitny metalik, stan bdb. cena... 23,9tys. zł telefony.... i
www.classiccars.prv.pl

♠Zoggon♠ Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-04-03 22:43:34 /


wedlug mnie te felgi nie pasuja do tego autka, zbyt "sportowe", tam powinny pojsc jakies ladne BBSy z lekkim polerowanym rantem

takie alpinki bardziej pasuja do mojego autka, ale szukam od pol roku i narazie nie znalazlem :(((((((((((((((((((((((9

Kuba

JiM / 2003-04-03 22:44:15 /


Nie jestem pewien ale Dyra chyba na takich latal swym dziobakiem w Tomaszowie na zlocie
hmmmmmmm chyba na takich
http://www.capri.pl/services/page.php?id=3e5c8523b5bfd
Widac je z tylu na powiekszeniu
NARRA

Q_Back / 2003-04-03 22:49:22 /


zdecydowanie inne

♠Zoggon♠ Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-04-03 22:52:05 /


OZ Racing - bardzo podobne można spotkać seryjnie w Alfie Montreal więc jaknajbardziej z epoki :-))

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-04-03 22:59:51 /


te w 3.0 CS to mogą być Wolfrace Turbo

♠Zoggon♠ Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-04-03 23:07:31 /


te w 3.0 CS to felgi z alpiny C1/B6, 15" srednicy, przod 7,5" szerokie, tyl 8,5" szerokie, 35mm rant, 18 ramion (albo 20, byly dwie wersje), rozstaw 4x100, offset (ET) 12

to tyle o felgach :)))))) wiem o nich wszystko, szukam takich od pol roku

.
Kuba

JiM / 2003-04-03 23:11:04 /


Kto kojarzy gościa ze zdjęcia ??

PS. czy to te fele czy tylko podobne :-)) bo te chyba większe ( 17-stki ?? )

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-04-03 23:21:56 /


ladne M3, szkoda ze nie rekin


felgi od E30 maja inny offset, poza tym te sa 16-ki, ja szukam 15-tek

ale wzor identyczny :))))))

.
Kuba

JiM / 2003-04-03 23:26:30 /


ładny furas ta alpina ... ale zeby tak FULDA na biało :(

spawn Dokładna lokalizacja na mapie / 2003-04-03 23:43:58 /


Felgi w tym 3.0 CS bardzo pasują!
Takie felgi zkładali też do 3.0 CSL...

Michal W Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-04-03 23:45:06 /


w sumie....... na tym zdjeciu nawet ladnie :)

tamta niebieska jakos tak na tych felgach.......


u mnie te felgi Ronala sa tylko przejsciowo, zawsze to lepiej niz na stalowych papciach

a oponki fuldy pomalowalem do testow, mam na oku komplecik GOODYEARa, jednak pieniadze..........

do mnie potrzeba tyl 225/55/15 a przod 215/50/15, takie opony sa drogie jak cholera, a zwlaszcza markowe :((((((

jakby ktos gdzies widzial takie felgi (15", ET12, rozsatwl 4x100) to bym prosil o kontakt 606825225, przybede po nie w ciagu 2-3 dni w kazdy rejon Polski

.
Kuba

JiM / 2003-04-03 23:59:35 /


♠Zoggon♠ Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-04-04 00:19:35 /


i kto jest pierwszy? no i kto? ;)

kliner aka cleaning / 2003-04-04 00:59:41 /


ale śliczne :)hyh no właśnie kto ?? :P hyhy ale ześ Zoggon się wykazał :) piękne

crapi Dokładna lokalizacja na mapie / 2003-04-04 01:21:56 /


Baaardzo zacny rekinek.
Wprawdzie dla mnie osobiście jest to najmniej udana spośród "małych" Beemek - od E21 wolę zarówno 2002





jak i E30, ale mimo to trzeba przyznać, że jest to już ponadczasowy klasyk i stoi za nim kawał historii.
Twój egzemplarz w zasadzie bez zarzutów, ale..... :-)
1. Zderzaki wydają się konieczne przy takiej "salonowej" opcji wykończenia
2. Zmień, chłopie, felgi na coś tylnonapędowego z tamtej epoki. Te przecież mają ET typowe dla przednionapędówki. I co z tego, że sztukując się dystansami wypchnąłeś jakimś cudem te gumy na zewnątrz, jak świnki morskiej nie masz po czym puścić, żeby sobie pogoniła dookoła....

A co do 6-cylindrowych C/CA/CS/CSi/CSL to seryjnie wychodziły na felgach 6J14 z gumami 195/70VR14 (od 3.0 w górę) albo 175HR14 (2.5/2.8). Ale zawsze były to felgi łapane na 5 śrub z rozstawem 120 mm. W warunkach wyścigowych stosowano najpierw fele 8J15, a potem nawet 9J16 przód i 10J16 tył przy ET bliskim lub równym zero.




Warto zauważyć, ze w całej historii wyścigów samochodów turystycznych od 1957 r. do dziś BMW CS/CSL wygrały zdecydowanie najwięcej zawodów i zdobyły najwięcej tytułów - ponad dwukrotnie więcej od następnego w klasyfikacji modelu samochodu. I nie zanosi sie na to, aby kiedykolwiek wynik ten uległ zmianie. Klasyk stulecia - panowie, chapeau bas....
Pozdro.

KRK 4m Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-04-04 01:25:21 /


Wszystko pięknie ale zapomnieliście o 507 :-) Nie pamiętam dokładnie, chyba powstało ich około 250szt i wszystkie ręcznie budowane. Miałem szczęście widzieć to auto na żywo... echhhhhh :-)

Mój Caprik ma taki sam kolor jak cacko ze zdjęć... :-D

Michal W Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-04-04 13:02:19 /


...oj widzę, że Michukrk już wsponiał o 507...

Michal W Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-04-04 13:11:27 /


khmmm
chlopaki, moze to nieladnie sie wtracac jak rozgorzala taka dyskusja, wlasnie czytam maile po jednym dniu nieobecnosci a tu na 200 nowych ponad sto o BMW
piekny ten rekinek, 507 uwazam za jeden z najpiekniejszych samochodow jakie stworzono w europie
ale skoro BMW ma swoje forum to mozna sie tam zapisac

troche mnie po prostu zmeczylo czytanie i kasowanie tych postow

z gratulacjami dla wlasciciela rekinka

camaro Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-04-04 14:11:15 /


Nikt nie zapomniał o BMW 507, ani o 502, ani o 328 - tylko że to juz zupelnie inna generacja. Wątek poświecony był "rekiniastym", a 507 barona Albrechta Goetza to 20 lat wcześniej.
Pozdro.

KRK 4m Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-04-04 14:44:37 /


Pewnie, że różnica w czasie, krk4m, ale ta linia... mmmm...
Do Camaro: Z całym szacunkiem, ale jak nie chce Ci się czytać "tych" postów,to po co siedzisz przy kompie? Idź skopać ogródek, zrób coś porzytecznego. :)
Jeśli nie zauważyłeś Jim bardzo ładnie wypowiedział się o Caprikach i poprosił o opinię naszą na temat jego cuda. Mamy tu na forum tyle pierdół, że chyba nikomu korona z głowy nie spadnie, jeśli ktoś założy taki właśnie wątek- tym bardziej że nie bluzga nam tu i nikogo nie obraża. Mi się te posty w każdym razie fajnie czytało. W końcu Bejca-tyż niemiec. Pozdro!

MILO Dokładna lokalizacja na mapie / 2003-04-07 11:15:12 /


nie napisalem nic zlego o koledze od BMW
napisalem ze podoba mi sie jego samochod, podobaja mi sie tez inne BMW
ale skoro istnieje forum BMW to mozna przeniesc tam ta dyskusje

moze zle mysle, prosze o wypowiedzenie sie na ten temat (moze w pytaniu WIELKIE FORUM) innych wlascicieli Capri, ja swoje zdanie tam wyrazilem

camaro Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-04-07 11:36:24 /


niestety tak jest tu są fordy a jeżeli ktoś chce coś innego pokazywać to może gdzieś indziej

Albi_Poznan / 2003-04-07 12:23:42 /


Ja też popieram Camaro. Milo, masz rację że mamy na forum tyle pierdół, ale... w związku z tym wolałbym żeby ich było mniej, to znaczy mniej pierdół, a więcej na temat. Czyli o Capri, ewentualnie o pokrewnych samochodach. Na JiMa nie najeżdżam że pisze nie na temat, mam nadzieję że jak trochę posiedzi na capri.pl to się dotrze. Chce gość kupić Capri to nie przepędzajmy go stąd, niech się wciąga.

Rafał L. Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-04-07 15:22:08 /


co do kupowania capri.....

zniknelo, po prostu zniknelo, wczoraj jeszcze bylo a dzisiaj juz nie ma :((((((((

a bylo takie ladne, zolciutkie, jak swieze banany, jak slonecznik latem, takie ladniutkie, nawet sie troche blyszczalo


buuuuuuuuuuuuuuu :((((((((((((((((((
co ja teraz zrobie :((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((((



pol roku poszukiwan i zniknelo


:(
Kuba

JiM / 2003-04-07 15:48:38 /


Ja w takich przypadkach mówię: widocznie nie było Ci pisane. Pojawi się następne, lepsze.

Rafał L. Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-04-07 17:15:41 /


Chłopaki, macie rację,ale jeśli chodzi o nowy wątek Wielkie Forum,to zupełnie się zgadzam z 90-ma procentami,ale spójrzcie np na moje ost. pytanie: nie odpowiedziało nawet 30 osób. Sądzę,że forum powoli się wypala i ludzie nie chcą już pomagać innym, tylko wolą ponaskakiwać na innych lub pisać pierdoły w stylu Ludzie! boli mnie jak nie mogę spalić gumy albo coś tam o błękitnym owalu. Macie całkowicie rację,że wątki powinny się ograniczyć do aut (nawiasem mówiąc najlepiej do Capri), ale co robić jeśli sam założyciel stronki wylewa swoje żale publicznie? Z całym szacunkiem, ale od tego są chyba skrzynki mailowe. Co mnie obchodzi czy ktoś zamieścił jakieś zdjęcie legalnie czy nielegalnie? Ja nie wchodzę na stronkę o Taunusie i g. mnie to obchodzi. A poza tym wszyscy już się dawno przekonaliśmy, że kolegą Scaramangą i spółką nie należy się przejmować, bo i tak niczego nowego (ani też wyjaśnienia starego) się nie dowiemy,więc po co znów drążyć? Odnoszę smutne wrażenie, że co druga osoba wchodząc na stronkę szuka tylko wątku by się do kogoś przypieprzyć. Paradoksalnie może teraz mnie tak odbieracie,ale tak nie jest. Założenie było chyba takie,że zrzeszamy OSOBY (bo nie tylko posiadaczy) które mają Capri lub chcą mieć,ale jednocześnie zniechęcacie potencjalnych nabywców tekstami typu: "poszukaj sobie gdzieś tam" lub "o tym już była mowa". Ja po to pytam żeby się dowiedzieć, żeby naprawić auto i żeby dotrzeć na zlot, poznać ciekawe osoby. I wierzcie mi,że szybko się uczę i łykam tą wiedzę i kiedy już będę taki obcykany jak niektórzy z Was, to będę odpowiadał codziennie na cztery takie same wątki,bo jeśli chociaż jednej z tych czterech osób uda się dzięki temu naprawić jego bolid, to będzie mi cholernie miło (jakem Milo) :)
Skończyłem.

MILO Dokładna lokalizacja na mapie / 2003-04-08 17:00:40 /


MILO, swieta racja
mam takie samo podejscie, czesto opisuje po raz trzydziesty ta sama rzecz ale mi to nie przeszkadza, robie to po to zeby komus pomoc

do regulaminu nalezaloby dopisac punkt:
zakaz opier... kogokolwiek kto pyta sie o rzecz zwiazana z capri

wiadomo ze byloby fajnie jakby na forum byl idealny porzadek i pytania nie powtarzaly by sie, ale tak sie nie da

ludzie sa mniej i bardziej myslacy (pisze to ogolnie ;) ) , mniej lub bardziej znaja sie na komputerze, dla niektorych to szczyt mozliwosci hakerskich ze udalo im sie zadac tutaj pytanie wiec gdy w odpowiedziach uslyszy tylko bluzgi to chyba przykro
nie chce zeby ktokolwiek z nowych uzytkownikow tak nas odbieral

Do Michala(MK)
chcialbym zebys powiedzial jakie jest Twoje zdanie na ten temat, tzn traktowania pytajacych o Capri i na drugi temat tzn czy ma tu byc pelen luz dotyczacy tematow rozmow wiec forum typowo towarzyskie, czy ma sie w glownej mierze opierac o Capri i sprawy z nim zwiazane
i najlepiej zeby wszyscy pozniej przyjeli zdanie MK do wiadomosci i nie dyskutowali (ja oczywiscie rowniez)

pozdrawiam wszystkich i zycze zeby atmosfera tutaj byla taka jak dawniej
kazdy z nas jest innym czlowiekiem i pewnie normalnie moglibysmy sie nie znosic, ale Capri nas laczy i niech to bedzie najwazniejsze

wiecej na ten temat nie bede sie wypowiadal

camaro Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-04-08 18:31:41 /


to może ja nieśmiało zaproponuje podział na forum techniczne -związane tylko z capri ewentualnie bardzo podobnymi i forum ogólne gdzie będzie można pisać nawet o proponowanych cyckach pameli ;) z tym żeby można było ustawić sobie subskrybcje np tylko na forum techniczne... (forum ogólne mogło by mieć czasowe wątki które były by usuwane gdy zakończy się na nich ruch)

tak więc wchodząc na forum można by wybrać która część nas interesuje i tylko tą oglądać lub dostawać na maila...

powinno rozwiązać to większość problemów związanych z zaśmiecaniem przez nieinteresujące (dla niektórych osób ) wątki...

ograniczenie forum tylko do tematów związanych z capri zmniejszyło by co prawda ilość wątków ale życie na stronie zrobiło by się bardziej nudne i mniej osób by nas odwiedzało...

Trójkąt Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-04-09 09:11:07 /