logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » instalacja gazowa » 2.8i dymi z lewej rury + gasnie na wolnych obrotach

2.8i dymi z lewej rury + gasnie na wolnych obrotach

Witam, kolejny problem z serii gaz. Wczoraj dotarlem do anglii moim caprikiem. Po drodze we wrocku stojac na swiatlach strzelil gaz i zgasl. Gdy odpalilem ponownie zaczal gasnac na wolnych obrotach i dymic z lewej rury... raczej parowac. Dodam ze wczesniej juz dymil z lewej rury ale po dodaniu specjalnego proszku do ukladu chlodniczego przestal... (czyli uszczelnilo). Teraz po strzeleniu dymi od nowa. Na trasie pali lux i na dodatek nie dymi. O co tu chodzi...??

jakubje Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-02-05 19:43:29 /


http://www.capri.pl/forum/194009&t=20070205195946#new

a swoją drogą bałbym się jechać w taką trase wiedząc że silnik uszczelniony jest jakąś chemiczną papką :]

Trójkąt Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2007-02-05 20:09:40 /


To parowanie z jednej rury to chyba nic groznego, jesli Ci to przeszkadza to połącz ze sobą lewa i prawą strone wydechu. Co do strzalu gazu - moglo sie cos przestawic lub rozszczelnic, prawdopodobnie pękła rura dolotowa, mogla sie jeszcze wykrzywic klapa k-jeta. Klape sie reguluje kluczem 10, a rure mozesz na szybko zakleic izolacją.

Mysza liil (EM) / 2007-02-05 20:10:07 /


Myslałem że to uszczelka pod głowicą.
Popieram Trójkąta tak wogóle.

Konrad Szyperski Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2007-02-06 18:57:52 /


Do odwaznych swiat nalezy.. ktos kiedys powiedzial, mi sie udalo i jestem z siebie dumny ;-)

Pozatym to wyjalem cos co mi ktos podpowidzial, zalaczam zdjecia, nie wyglada to najlepiej ale mam nadzieje ze jak napraawie to bedzie chodzic jak nalezy. Zle bedzie jak sie nic nie poprawi. W piatek wymieniam uszczelke gdzies tam pod silnikiem (moj brat wie cos na ten temat), to naprawi problem dymienia.

Jakies komentarze na temat zdjec pliz!

jakubje Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-02-07 16:38:12 /


Zapomnialem poprosic aby ktos mi wytlumaczyl na jakies zasadzie to dziala ta klapka .... ;0 dzieki

jakubje Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-02-07 16:39:55 /


to klapa antystrzałowa, zabezpiecza przepływomierz przed zniszczeniem w przypadku strzału gazu. po wyjęciu tego zabezpieczenia wystarczy jeden strzał gazu i przepływomierz będziesz mógł wymienić na nowy :)

Trójkąt Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2007-02-07 17:05:15 /


Hej a gdzie jest przeplywomierz, i jak go wyjac??

jakubje Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-02-07 17:18:01 /