logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » elektryka » Przebicie na światłach

Przebicie na światłach

Witam Wszystkich :D ostatnio jestem tu " członek problem" ;p , mam taki teraz w tym tyg , mianowicie auto odpala normalnie wszystko działa bez lusterka wstecznego ale to inny wątek , zapinam guzik z światłami i pozycyjne działa zapinamy drugi stopień całe auto gaśnie , nie że pali się bezpiecznik ale poprostu gaśnie i nic nie działa żadna elektryka itp na kluczyk nie reaguje nic nawet kontrolki się nie zapalaja, musze iść do skrzynki bezpieczników i wymienić wszystkie na nowe mimo że żaden się nie spalił , po żąglerce raz zadziała raz nie , czasem trzeba powpinać powypinać bezpieczniki nie łapie jaki to problem i działa , ale już nie na drogowych bo znowu wywala i zabawa od nowa , jeden dzień działalo wszystko ok i znowu problem wrócił , myślałem że zawilgotniał gdzies lub był lód i było przebicie na uziemieniu ale no jest plus na dworzu i to samo mieliście tak ???
Jest jakies newralgiczne miejsce gdzie się konkretnie "coś" zwykle dzieje ?? Przejrzałem wszytko i wydaje sie Ok ...

Tweed / 2021-12-17 13:09:08 /


Miałem taka akcję w stosiódemie:) Auto działa, włączam swiatła i brak pradu po całości.... Winny był najgrubszy kabel zasilający skrzynkę bezpieczników. Konektor na nim był słabo zalutowany i zasniedziały. Jak już zalalem to od nowa cyną to problem zniknął raz na zawsze. Światła to jednak spory prad jest i w takiej sytuacji jak jest gdzies słabe połączenie to je po prostu zrywa. Dotkniesz i na chwile bedzie ok, az do momentu gdy znowu zapalisz światła.

dred Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2021-12-17 13:14:40 /


Z tym tematem " członek problem", to raczej niewłaściwe forum wybrałeś ;D

gryziu liil (EM) Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2021-12-17 14:31:33 /


Hahahahahahahahah :D :D do urologa idź :D :P

mishq (Mateusz G.) Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2021-12-17 16:51:31 /


Wrzuciłem to na rozluznienie XD ale troche merytoryki pojazdowej tez by się przydalo 😎

Tweed / 2021-12-17 17:14:14 /


Na rozluźnienie to do proktologa.

A problem z autem tkwi w skrzynce bezpiecznikow, trzeba nową.

Mysza liil (EM) / 2021-12-17 17:26:56 /


Czytałem gdzieś że Rokse zamknęli i wielu ma podobny problem . Masy trzeba też posprawdzać , poczyścić .

alwax Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2021-12-17 23:33:37 /


zasilanie skrzynki bezpieczników i i jej konstrukcja. Ma specyficzną budowę, po tylu latach eksploatacji wypada ją wymienić, lub co najmniej dobrze zregenerować.

te połączenia między wtyczką i bezpiecznikami padają od korozji.( tak mosiądz też ulega korozji). Nieprzypadkowo dobre skrzynki osiągają wysokie ceny.

magic Dokładna lokalizacja na mapie / 2021-12-18 09:09:11 /


Czorny wkomponował do swojego jakąś nowa, złudnie przypominającą oryginał.
Pogadaj z nim. Može się dogadacie przy okazji na jakiś większy fachowy przegląd. Do gliwic nie jest aż tak daleko

Szafa !G.O.P! Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2021-12-18 09:34:53 /


tera ja.
nie chce spalić Granady więc proszę o poradę gdzie mam łapy włożyć by naprawić.
Wygląda to tak:
podjeżdżam w miejsce docelowe, gaszę silnik kluczykiem ( przynajmniej tak bym chciał ) a silnik pracuje. Jak zgaszę światła mijania to i silnik gaśnie.
Jeżeli procedurę wykonam odwrotnie, tj. najpierw światła a potem kluczyk - jest tak jak należy.
drogie Bravo - gdzie szukać problemu?

wąski77 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2022-09-15 13:40:17 /


U mnie ostatnio jak się wyciągnie kluczyk to silnik nadal pracuje...
Chyba się zaczyna bać garażu i przymusowego snu zimowego...

Tweed / 2022-09-15 20:31:30 /


Problem jest gdzieś w lampie, wyjmij żarówki po kolei i sprawdzaj. Zasilasz zapłon przez lampę.

docencik12 Dokładna lokalizacja na mapie / 2022-09-15 22:01:47 /


Tak się chyba robi jak do lamp stopu założy się zwykłą żarówkę a nie dwuwłóknową.

szwagierr Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2022-09-16 06:31:30 /


żarówek żadnych nie wymieniałem od 4 lat.

wąski77 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2022-09-16 06:55:59 /


Tam jest jeden z punktów gdzie spotykają się obwody świateł przed i po zapłonie, więc miejsce które warto sprawdzić.

szwagierr Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2022-09-16 07:09:03 /


Obstawiam włącznik świateł, który robi zwarcie pomiędzy pinami H30 i 15.
Albo podmień włącznik dla testu, albo odepnij go i połącz kablem piny 15 i 56b (w celu włączenia świateł) i wtedy sprawdź, czy nadal będzie podtrzymywał zapłon.

gryziu liil (EM) Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2022-09-16 08:44:26 /


ok. sprawdzę

wąski77 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2022-09-16 10:23:07 /