logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » przeróbki » Łączenie (spawanie) stali zwykłej z nierdzewną .

Łączenie (spawanie) stali zwykłej z nierdzewną .

Pytanie kieruję do wytrawnych spawaczy może ktoś przerabiał już podobny problem, spawanie migomatem i normalnym drutem raczej odpada, może gazowo tylko, jaką spoiną? lub zupełnie inną techniką??

KAMEL Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-02-15 11:07:25 /


Gdzieś juz było na forum, kilka miesięcy temu...

Śmietan / 2007-02-15 11:20:39 /


generalny wniosek tamtej dyskusji był.....



daj sobie spokój

Marek F Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-02-15 11:47:54 /


Też tak to zapamiętałem :)

Śmietan / 2007-02-15 12:13:46 /


kolego spawanie migomatem jak najbardziej moze byc. Tyle ze nie normalnym drutem tylko nierdzewka. Jezeli dobrze pamietam to widzialem dostepne krazki tego drutu w hurtowniach.

sati22 / 2007-02-15 16:58:50 /


ale z drugiej strony po co kupowac caly krazek skoro nie zuzyjesz tego az tyle a na pewno jest kupe drozszy. Kup kilka elektrod do nierdzewki i pospawaj . Tylko znajdz jakiegos dobrego spawacza zeby nie bylo posmarkane tylko naprawde zespawane. To bedzie najprostrze wyjscie mi sie wydaje:)

sati22 / 2007-02-15 17:08:14 /


Generalny wniosek z tamtej dyskusji był taki, żeby dać sobie spokój, bo blachy nierdzewki ze zwykłą łączyć nie można, bo... będzie rdzewiała cała reszta zwykłej blachy o wiele szybciej niż zwykle. Po resztę informacji odsyłam do tamtego wątku.

Kżyho Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2007-02-15 17:55:55 /


Ja spawalem kiedys rurę kajnerową ze zwykłą... i się okazało ze pospawało się idealnie...
Tyle ze zwykła stal "ugniła" zaraz za spoina po jakiś dwóch miesiącach a w miejscu gdzie spawana była zwykła stal do zwykłej spaw i okolice wyglądały bez zarzutu.
Nie wiem od czego to zalezy... Moze jacyś szpece od materiałów się wypowiedzą.
Spawane było migomatem, zwykłym drutem, w osłonie Ar+Co2.

Aldaron Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2007-02-15 23:07:12 /


tworza sie ogniwa pewno

Kriss_MustangII / 2007-02-16 10:52:00 /


ja tam sie nie znam ale chlopski rozum:
Pospawac sie da niezleznie czym (mozesz i mma ), bedzie sie trzymac, ale trwalosc takiego rozwiazania jest wapliwa.
Ogolnie: Stal oprócz żelaza zawiera także ok. 0,2 % węgla w postaci grafitu lub węgliku żelaza Fe3C. Na powierzchni stali znajdują się więc obszary o różnym składzie chemicznym , które w zetknięciu z roztworem elektrolitu przyjmują różne potencjały. Powstają w ten sposób mikroogniwa w których żelazo jest zawsze anodą, natomiast zarówno grafit jak i węglik żelaza pozostają katodą. W rezultacie żelazo ulega utlenieniu...
Wystarczy porownac sklady chemiczne obu stopow....

Co do pisania jakich gazow oslonowych uzyjecie to ma to znaczenie na jakosc spoiny a nie co dalej z tym bedzie sie dzialo. (moze nie do konca ale nie jestem chemikiem :P)

nmd / 2007-02-17 12:49:25 /


wystarczy "pod chmurką" położyć nierdzewkę na zwykłą stal i bez spawania obserwować efekty.

granadziarz_3M Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-02-17 13:42:19 /


http://www.capri.pl/forum/165467

kacheł / 2007-02-17 15:35:16 /