logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » www.capri.pl » WIELKIE FORUM

WIELKIE FORUM

Chyba nie będę złośliwy jeśli zauważę, że to wszystko co dzieje się ostatnio na forum, zaczyna być coraz mniej związane z Fordem Capri :(
Powodem mojego "zasmucenia" jest zapewne to, że ilekroć chcę znaleźć coś sensownego muszę cofać się z 8 miesięcy wstecz.
Może zrobić należałoby dwa działy forum:
1. Użytkownicy capri - mechanika itp itd.....
2. Użytkownicy nowych modeli forda, innych samochodów, przyszli użytkownicy czegokolwiek - mechanika itp itd............
3. Kącik towarzyski dla wszystkich
4. Samochody - ogólnie.

Jaki porządek by się zrobił :)

Szajba Dokładna lokalizacja na mapie / 2003-04-07 00:01:25 /


4 działy :)

Szajba Dokładna lokalizacja na mapie / 2003-04-07 00:02:08 /


zgadzam sie, poki watki byly tylko miłym dodatkiem do forum CAPRI, a nie jak to sie powoli robi odwrotnie,
sory za oster słowa ale nie intersuje mnie czy komus zepsuła sie sonda lambda, oraz czy słucha ironow tak długo jak ta sonda nie bedzie zamontowana w capri, a na koncert ironow bedzie na zlocie capri, rozumiem, ze ktos ma problem z scorpio czy innym focusem ale sa inne fora dyskusyjne gdzie spotykaja sie milosnicy tych aut.
jak juz nie mozecie wytrzymac to dajcie chociarz w temacie OT czyli OFF TOPIC, bedzie łatwo filtrowac...
pozdro

cOke Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-04-07 00:30:51 /


Jest 00:43.
Właśnie na forum jakiś "..." - sami zobaczycie powiedział dwa razy:
Eeee i Eeee.
Robię sobie z tydzień wakacji od kompa bo mnie ch... strzeli.

Szajba Dokładna lokalizacja na mapie / 2003-04-07 00:44:13 /


Szajba - co się dziwisz, że szukając czegokolwiek sensownego musisz cofać się osiem miesięcy wstecz, skoro to wszystko juz było, a jak ktoś chce o coś zapytać i zadaje nowe pytanie w nowym wątku to zaraz wszyscy na niego najeżdżają, że jest dupa bo mu się nie chce szukać...

Wydaje mi się, że forum jest po to, aby pytać. A jak ktoś ma dość odpowiadania na takie same pytania po 100 razy to jego sprawa - nikt go przecież nie zmusza... Bardziej doświadczeni koledzy odpowiadają na pytania tych mniej doświadczonych (których nota bene cały czas przybywa) i o to w tym chodzi - tak mi się wydaje. A jak ktoś nie chce odpowiadać to trudno - ale o jego koleżeństwie nie można wtedy nawet mówić...

Co do tematów offtopic to one i tak w wiekszości wypadków pojawiają się w dzile "ogólne" i czasami w "capri.pl" i "zloty i spotkania". Pytania nie związne z tematem są w innych działach raczej sporadyczne i wydaje mi się, że z samego dobrego wychowania i koeżeńskości niektórzy mogliby przemilczeć swoje niezadowolenie związane z ich pojawianiem się.

Pozdrawiam wszystkich

Sąsiad / 2003-04-07 08:25:52 /


zgadzam sie z Wami calkowicie
ostatnio odechciewa mi sie czytac setek postow z forum bo moze jakies 5% z nich jest na temat Capri

kazdy lubi sobie pogadac o roznych rzeczach, ale nie wszyscy chca tego sluchac

jesli juz ktos musi pytac o cos zupelnie nie zwiazanego z Capri na forum to
proponuje (MK) zrobic cos takiego jak tymczasowe pytanie na forum, ktore bedzie znikalo powiedzmy po tygodniu i w czyms takim informowac np. ze jesli ktos chce pogadac o iron maiden to niech wejdzie o godzinie X na irca czy cokolwiek innego

nie mam tez pretensji do nikogo kto zadaje podobne pytanie jak to zadane rok temu, bo zazwyczaj nie jest identyczne i nowi uzytkownicy nie poruszaja sie tutaj tak swobodnie jak my, popieram: "jesli ktos nie chce odpowiadac to niech nie odpowiada" i nie odstrasza pytajacych o Capri

co innego pytania typu "ile mocy ma 2.8?"
tutaj rowniez proponuje zeby dodac informacje przy zadawaniu nowego pytania na forum, mowiaca o tym aby najpierw sprawdzic czy odpowiedzi nie ma w danych garazowych na stronie i starych postach forum ALE NIE OPIER... TAKICH UZYTKOWNIKOW,

wole przeczytac 10 razy to samo pytanie o Capri niz jeden post o Iron Maiden choc nie mam nic do nich, ale zainteresuja mnie tutaj dopiero jak zaspiewaja cos o Capri

camaro Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-04-07 09:41:34 /


Chyba troszke przerazajace ale bardzo pozytywne. Borykamy sie z problemem z lekka precedensowym bo z jednej strony tyczy sie Fordoow Capri z innej strony: jest to lekko mylace bo sa tu prawie wszystkie stare i "nowe" fordy jezdzace po PL drogach. Sa tu tez inne stare auta
fajne i mniej fajne, sa tu grupy ludzi ktoorzy sie znaja od dawna, bardzo dawna, bardzo sie lubia, mniej sa tu sprawy spotykania sie, remontowania, wymieniania, osukiwania, poszukiwania, uznania.... i chyba bym tak moogl do zmiarzchu :-P

I teraz co ?

...-To zle bo nie mozna sie tu swobodnie poruszac. Ale przeciez boolem wiekszosci takich stron jest brak ogoolnego zainteresowania wlaczenia-ania sie w dzialanie




No panowie i panie o co wam chodzi jak nie urok to sraczka

Przeciez w 99,9% postoow dla osoby go zakladajacej jest wazny (dot klubowiczoow Capri PL- wiadomo kogo )
i nikt nie pisze tu bo chce zasmiecac forum. A jak pojawiaja sie posty nie dotyczace bezposrednio Capri to przeciez tycza sie ludzi tu zagladajacych. Troszke wyrozumialosci

Moze gdyby temat Iron Maiden zadany byl by w czesci zloty i brzmial >>>Zlot Capri w trakcie koncertu I-M kto bedzie czekamy tu i tu<<< obylo by sie bez ..... ale .....

A moze trzeba wydzielic miejsce na poszczegoolne czesci kraju :-)) ale uwazam ze to jest beznadziejny pomysl i nie wypali tutaj :-)))
NARRA

Q_Back / 2003-04-07 10:29:08 /


Po prostu wystarczy wydzielić kategorie Offtopic czy jak wczoraj pisałem (w sumie to dziś :-)) Zagadki i poszukiwani coś w tym stylu w każdym razie - bo zdaża sie - Poszukuje kontaktu albo GA 15315 kto jest właścicielem takiego auta ?? albo inne jak Galaxie czy Gran Torino, jakiś Hod Rod i sprawa BMW Alpiny itd itd

Jeśli ktoś zobaczy, że jest to przyporządkowane kategorii offtopic to nie musi tego czytać (jeśli nie chce) ;-)) choć czasem przyjemnie zobaczyć takie Gran Torino :-PP

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-04-07 10:40:27 /


Przykra prawda :(
Wczoraj wracając po kilku dniowej nieobecności fizycznej i wirtualnej chciałem się odprężyć na forum....chciałem ... 590 postów dotyczących nie wiadomo czego i po co i od kogo (pomijając te 5%)...normalnie wymiękłem :(. Skończyło się na pobieżnym kilku godzinnym(!) przeglądnięciu i zapewne niejedną wartościową informację przegapiłem :(
Niezbędnie konieczny jest oddzielny dział na inne wątki nie Caprikowe!
Miałem wczoraj myśl wypalić z takim tematem, ale zanim dobrnąłem do końca to mi się zmysły pomieszały, dobrze że Szajba kontroluje sytuację ;)
Rozumiem doskonale, że nasze forum jest inne niż wszystkie, bo sobie wzajemnie i SKUTECZNIE pomagamy, ale robi się śmietnik przez wpadających "na chwilę" i traktujących właśnie w ten sposób nasze strony :(
Czasem trudno poprawić merytoryczne błędy jakichś narwanych wypowiedzi, bo często nowi użytkownicy konta (a nie Capri!) na siłę uszczęśliwiają niezainteresowanych "wynalazkami i pomysłami". Dyskusja potem z nimi polega na tym, że "co ty tam mozesz wiedzieć, bo ja wiem lepiej...albo co dziś w kinie grają..."itp. to nie chatroom gdzie małoletnie siksy szukaja wrażeń.
NASZA SIŁA WŁAŚNIE W TYM, ŻE TU SIĘ ZNAJDUJE DOBRE ODPOWIEDZI !!!
...utrzymajmy ten poziom, choćby i za cenę ograniczenia swobody początkującym, czy separacji działów.
pozdro
P.S. widać to doskonale, że "początkujący" i niesforni sprzed lat, dobrze przyjęli nauki od "starszyzny" i mając doświadczenie już dobrze doradzają i pomagają nowym :), ale tych nowych i niezdyscyplinowanych przyciągnęło coś za wiele... potrzebna jest wycieraczka przed drzwiami z instrukcją obsługi

KAROL Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-04-07 10:46:43 /


PS. w sumie z pytaniem o moc 2.8i można sie nieco dziwić ale :

A) guzik forum jest na górze strony
B) link do garażu na dole
C) w kategori GARAŻ pisze "Zapraszam do środka" hmmm ? może ktoś nie zrozumiał

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-04-07 10:47:00 /


po prostu to juz jest mocne przegiecie
kiedys forum, a wlasciwie lista byla zupelnie inna, wszyscy rozmawiali glownie o Capri, wykazywali chec pomocy innym
teraz wiekszosc tych ktorzy byli tu od poczatku juz sie nie odzywa nawet jesli nadal maja Capri i slysze od nich tylko negatywne opinie

znalazlo sie tu za to wielu specjalistow od zniechecania i opier... nowych
w koncu tylko tacy zostana i beda sobie gadac o swoich roznych bardzo rozleglych zainteresowaniach, a jak ktos sie odezwie na temat Capri to zaraz wyszukaja powod zeby go zjebac i zeby im nie przeszkadzal bo wlasnie rozmawiaja o cyckach pameli albo zacmieniu slonca

jak to ma tak wygladac to mam w d.. porzadek na forum, niech pytania sie powtarzaja, ale niech beda glownie na temat Capri, troche na temat innych starych fordow i nawet innych starych samochodow tylko bez przegiec

a to ze niektorzy wlasciciele Capri maja focusa czy scorpio (tak jak ja) i problemy z nimi to niech je rozwiazuja gdzie indziej

czy jak ktorys z wlascicieli Capri bedzie mial problemy z erekcja to musimy go tu wysluchiwac?? choc bylby to dla niego bardzo powazny problem

camaro Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-04-07 11:09:39 /


Hmm...Od jakiegoś czasu siedziałem cicho i obserwowałem, ale myślę, że w końcu nadszedł czas, żeby wtrącić swoje 2 grosze. Zostałem 2 razy zjebany za to, ze chce rozgraniczyc capri i inne. Nie wiem wiec o co wam chodzi. Jedynie chyba camaro ze mna sie wtedy zgadzal i przewidział to co ja - Ogolny bajzel. Jeśli chcieliscie miec strone o wszystkich brykach to macie i nie powinno Was dziwić, że ktos chce pogadać tu o swojej Alpinie BMW (też fajna bryka). Moje zdanie było takie, że albo jest to serwis o capri i tylko o nim - bo w końcu powstanie totalny rozpiździel - albo serwis ogólno staro samochodowy, pogrupowany na jakieś logiczne działy. Nie ma ani jednego ani drugiego tylko pomieszanie z poplątaniem. Dodatkowo każdy narzeka, a nikt nie chce pomóc Michałowi w pielęgnowaniu strony. Załamuje mnie to normalnie. Facet stworzył Wam jedną z najlepszych stron o samochgodach w kraju, a szanowne grono każe jeszcze mu bawić się w to dalej i nie mieszać użytkowników w dbanie o dobro tego serwisu...eeech szkoda gadać. Szkoda też, że tak dobry serwis po woli zaczyna się marnować. Z pozdrowieniami dla wszystkich motomaniaków

RoT Dokładna lokalizacja na mapie / 2003-04-07 11:39:49 /


A ja odnoszę wrażenie ( może i ktoś z Was zwrócił na to uwagę ), że odkąd na stronie pojawiły sie statystyki to wzrosła znacznie ilość postów nie związanych merytorycznie z Capri. Codziennie czytam nasze forum i coraz bardziej dyskusja zaczyna przypominac to co dzieje sie w naszym parlamencie(coraz wiecej osób skacze sobie do gardeł). Mam nadzieję, że nie złapię w koncu takiego doła po lekturze form, że przyjdzie mi do głowy myśl pozbycia sie Capri. Pozdrawiam wszystkich.

Łysy Dokładna lokalizacja na mapie / 2003-04-07 12:44:04 /


Niestety nadeszło to co przypuszczam już każdy od dawna przeczuwał.
Podobną sytuację mamy z działem ogłoszeń, żeby był porządek to albo wurzucamy wszystkie inne albo wszystko zostawiamy i będzie jak jest (bałagan).
Co do forum to myślę że nikomu by nie przeszkadzały czyjeś problemy ze Scorpio gdyby forum było używane tylko i wyłącznie do celów pomagania w sprawach technicznych dlatego że ilość postów pewnie była by mniejsza.

Pojawiają się temety jak "Chcę się pochwalić moim nowym Capri" zamiast dodać do "Nasze samochody", "Znani i lubiani..." Spawna czy "Kto tam się wybiera na Iron Maiden". Z jednej strony to jest zawracanie głowy. Tylko że paradoksalnie, dzięki takim tematom, dzięki co chwile zamieszczanym najróżniejszym rzeczom, ludzie tutaj zaglądający bardziej się znają. Traktowanie tej strony jako tylko serwisu informacyjnego dot. Capri to już chyba nie teraz. Pomimo tego ze chyba nikt nie siedzi tutaj przez cały dzień, żeby nażekał na nudę to mimo wszystko każdy zagląda tutaj conajmniej raz dziennie. Ten serwis to nie jest tylko źródło informacji o Capri ale także w jakiejś tam formie Klub Capri i należało by chyba też patrzyć na wszystko co się tutaj dzieje w ten sposób. Porządek jest potrzebny, ale żeby przez szukanie powodów bałaganu nie został usunięty ten Klub...

michukrk Dokładna lokalizacja na mapie / 2003-04-07 13:13:26 /


a ja nie widze problemu... .Wchodze na forum i mam przypuśćmy ok.200 odpowiedzi i n 10 nowych pytań , przeciesz nikt nie każe czytac wszystkiego... ! Wybieram sobie to co mnie interesuje i to czytam ,a jak potem mam jeszcze ochote to zaglądam i dio innych pytań ... .Zdaje sobie sprawe że podczas takiej selekcji omijaja mnie jakies istotne informacje ,ale trudno jak będe ich potrzebował to użyje za miesiąc ,rok ,dwa lata wyszukiwarki na forum ...!

pozdro

spawn Dokładna lokalizacja na mapie / 2003-04-07 13:24:54 /


na szybko problem jest do rozwiązania w ten sposób, że Michał mógłby dodać nowe działy forumowe, np. "rozmowy towarzyskie", "jeździ, lecz to nie Capri". nie za dużo. myślę że właśnie 2 jest ok. w tym momencie przydałaby się mozliwość subskrybcji wybranych działów forum tak aby otrzymywać tylko to co się chce. równocześnie w jakiś sposób konieczne jest utrzymanie czystości gatunkowej działów, czyli najlepiej posty w stylu 'poznam zośkę' lądujące w 'silnik i okolice' usuwać bądź przenosić do miejsca odpowiedniejszego.

kliner aka cleaning / 2003-04-07 13:32:26 /


Popieram Spawna - nie mam problemow z nawigacja strony tez wybieram interesujace mnie posty, a o innych autach lubie pogadac, bo capri nie jest jedynym autem ktore lubie - jest tylko tym ktore lubie najbardziej.

greenhorn Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-04-07 13:41:10 /


spawn wyjal mi to z ust, dla mnie nie ma problemu
mk stworzyl jak dla mnie tak przejrzyste forum ze nie widze problemu bo przeciez wszystko jest juz pogrupowane i nastepne podgrupy nic nie dadza -i tak beda sie wyswietlac w 'co nowego od twojej ostatniej wizyty'

chyba ze chcecie stworzyc dwa oddzielne forum ale to wedlug mnie dopiero wprowadzi zamieszanie

trzeba sie z tym pogodzic ze watkow coraz wiecej, bo ludzi coraz wiecej
to tylko swiadczy o sukcesie witryny capri.pl

ciachu / 2003-04-07 13:53:18 /


Myśle ze problem o którym jest dysputa jest troche wyolbrzymiony. Pzyznam sie ze nie wiem jak to było kiedys , bo jestem na stronie od niedawna , ale całe forum jest chyba "klarowne" .Jest przecierz dział "zawieszenie" , gdzie porusza sie tematy własnie z tego zakresu , ale jest dział "ogólne" , gdzie wg. mnie można mówić nawet o cyckach pameli. Jeśli kogoś owe cycki interesują - niech wchodzi i nawija, jesli nie ,niech po prostu omija to pytanie , nikt nie każe mu czytać postów. Ale czy wszystkie pytania forum są skazane na "kapryśną" tematyke?? Wiele wątków jest już chyba wyczerpanych,przeglądając forumowe archiwum można znaleźć prawie wszystko(jeśli jest oczywiście odrobina chęci).

P.S.Myśle że wiekszym problemem jest "przenoszenie" sie działu z ogłoszeniami na forum,albo "przenikanie" się działów ,przez co się robi spory śmietnik.

marian212 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-04-07 13:56:19 /


AA , jeszcze coś... ja jestem autorem pytania o Iron Maiden... Ponad wszelką wątpliwość - pytanie może jest źle zadane,bo powinno być : Czy jest organizowana ekipa przez "kapryśnych" na ten koncert ?? Zadałem je w dziale ogólne,wiec chyba wszystko OK. Jak nie to piszcie ...

marian212 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-04-07 14:11:53 /


Problem ma i drugie dno - większość nowych wątków zakłada sie w ogólne o tytule nie wskazującym wcale na zawartość np. ZAGADKA , Poszukuje informacji ...., A teraz z innej beczki itd.

chodzi też o klarowny (że sie tak wyraże) TYTUŁ :-PPP

I już 50 % bałaganu byłoby posprzątane

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-04-07 14:15:38 /


no to jeszcze ja
jak bylo tylko Yahoo Group to czesto bylo nudno (czasem i tydzien nie bylo nowego posta), poczatki Forum tez czsto nie bylo co czytac
od dlugiego czasu jest duzy ruch (zdjalem nawet zrzut postow na maila bo nie chcialo mi sie wszystkiego czystac) znaczy ze "klub" zyje i to jest najwazniejsze - a do czytania wybieram to co mnie interesuje np. Scaramanga vs. MK story - bardzo poruszajace - naprawde nie moglem sie oderwac od watku (bez urazy)
nie narzekajcie wiec bo nie ma na co
w koncu ile mozna gadac o Capri ;>>

Maciasek_3M / 2003-04-07 14:16:52 /


ja glownie odpowiadam na pytania a nie szukam ciekawostek, mam wlaczona subskrypcje postow na maila i przez to czytam wszystkie
chetnie dziele sie badz co badz dosc spora wiedza o Capri ktora mam, ale nie chce mi sie czytac srednio 200 postow dziennie nie zwiazanych z Capri

dlatego zapytalem, jakie jest zdanie ogolu, jesli chcecie gadac o dupie marynie to ok, ja wylaczam subskrypcje i bede czytal to wybiorczo (nie odbierzcie tego jako szantaz ;) )

poza tym ilosc postow na stronie nie swiadczy o sukcesie, tylko ich jakosc

MK stworzyl swietne warunki, ale to od uzytkownikow zalezy jak tu bedzie

ja tez lubie inne stare samochody i tez chetnie od czasu do czasu poslucham o nich, ale forum zaczelo przypominac np. irc #Warszawa gdzie gada sie o wszystkim

wg mnie dojdzie do tego ze bedzie tu 500 postow dziennie, z tego 10 o Capri i nikt nie dowie sie niczego o Capri bo bedzie zbesztany

camaro Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-04-07 14:27:16 /


"jak kogoś nie interesuje to niech omija" - idąc tym tokiem rozumowania dlaczego nie miałyby się pojawić pytania w tematach "jak wychowywać dzieci", "co zjeść na śniadanie", "jak tanio wybudować dom"... na 100% znajdzie się przynajmniej jedna osoba, która chętnie o tym porozmawia. rozumiem, że mogę reszcie powiedzieć: jak się nie podoba to nie czytać.

kliner aka cleaning / 2003-04-07 14:30:45 /


Trafilem na ta strone kilka miesiecy temu i od razu przypadlo mi do gustu forum i jego organizacja, codziennie przegladam posty i jest ich czasami duzo ale nie przegladam je wszystkie. Proponuje zorganizowanie sądy z jakims pytanie i moze to rozjasni sytuacja jaka powstala...

Gurden Dokładna lokalizacja na mapie / 2003-04-07 14:49:46 /


Ja już dawno (chyba rok temu) wyłączyłem subskrypcję wszystkiego, nawet listy Yahoo, pomimo tego że mam Outlooka, który ułatwia sprawę.
Codziennie wchodzę na stronę i jest tam jasno napisane co nowego na forum. Wystarczy wejść w forum i jasno widać, że niby przy subskrypcji - 200 postów, ale tak na prawde to dyskusja rozwija się wokół może 10-15 wątków. Każdy wątek otwiera się w osobnym oknie więc nie trudno wybrać co kogo interesuje i po sprawie.

michukrk Dokładna lokalizacja na mapie / 2003-04-07 14:56:35 /


Ja się dziwię Michałowi, że on ma jeszcze siłę :) Może to moja subiektywna opinia, ale od jakiegoś czsu brakuje na stronie głównej czerwonego napisu "NOWOSC!"...oprócz gadania o sraniu w banię na forum nic się nie dzieje ciekawego. A do gadania o cyckach Pameli, zatwardzeniu dziadka Bolka czy nowym albumie jakiegoś zespołu powinien służyć chat, bądź odpowiednie do tego fora. Po co tworzyć wielkie archiwa z czymś, co kogoś wcale nie musi interesować. Może mam starokomunistyczne przekonaia, ale cenzura powinna być. Jak capri to capri, ewentualnie inne tylno napędowe fordy i kropka. I będę obstawał przy swoim. Niedługo będzie tak jak w ogłoszeniach, jak słusznie ktoś to zauważył. Będą posty o tym, czy pomalować malucha na żółto, bo są żółte capriki, albo wujek ma caprika to mogę tu zadać takie pytanie; lepszey jest sex z prezerwatywą czy bez na masce capri; o tym jak zrobić sernik na zimno, bo pizza capri to też ciasto; czy ktoś był nad morzem czy w górach w zeszłym roku i jechał tam FC; itd itp...Pamiętajcie, że anarchia jest piękna, ale tylko do czasu...jakieś zasady muszą obowiązywać!

RoT Dokładna lokalizacja na mapie / 2003-04-07 15:11:01 /


Acha...Idąc tym tropem mógłbym zacząć nowy wątek na forum w dziale ogólne pt "Szukam pracy" chcę móc się utrzymać i zdobyć gotówkę na zakup capri, proszę sznownych kolegów o pomoc... chętnie prześlę CV i list motywacyjny.

RoT Dokładna lokalizacja na mapie / 2003-04-07 15:16:31 /


Jeszcze nikt na to nie wpadł ... ale kto wie :-)))

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-04-07 15:33:34 /


do Albatrosa vel Rot --- Alpina to jedno, BMW to drugie, jedno nie ma zwiazku z drugim, to 2 rozne firmy produkujace samochody

np. HONDA I ACCURA, to to samo? odpowiedz brzmi TAK, wypuszczane tylko pod inna marka

natomiast ALPINA kupuje czesci od BMW i sprzedaje swoje wlasne auta tyle ze "zmodernizowane", z lepszymi zawieszeniami, z lepszymi silnikami itd.

ja w dokumentach jako producenta auta mam wpisane "ALPINA", jako model "B6", itd.

Alpina to nie tuner jak Schnitzer czy Hartge


pozdrawiam

Kuba

JiM / 2003-04-07 15:56:30 /


kazdy człowiek popełnia błędy, ja sie wstydze połowy tego co tu na forum zostawiłem i gdyby była taka możliwość na pewno bym wykasował większość niepotrzebnych...czemu nie da sie kasować swoich postów? nadal tego nie rozmumiem :/ może powinno zainstalować się przy każdym nowym pytaniu coś w rodzaju sondy która trwa kilka dni, i każdy kto wchodzi może wybrać "czy ta strona jest potrzebna? " "tak" i "nie" większość głosów decydowała by o potrzebności pytania

dobry też jest ten podział na oftopic, oraz na posty tymczasowe, w sumie pisałbym sie równiez na to ażeby kilka osób ( ktore zna dobrze MK) poświęciło weekend moze i dwa , i przy paru pifkach pokasowało niepotrzebne banialuki,ktoś powie : "ale dlaczego ktoś ma decydować o tym co jest ważne" odpowiedz brzmi:
bo tak :)
pozdro 4 al

starrsky / 2003-04-07 16:01:25 /


Sorry ale to wlasnie jest zasmiecanie jak nie warszawka ze Scaramanga to polnoc z forum albo jeszcze cos z czyms. Albatros dales juz trzy posty ktoore ciezko sie czyta bo wydawac by sie mogolo ze masz wieksze prawo niz inni. Sam zas pisujesz o fiatach i takich tam albo o dziale ogloszen sie rozpisujesz na X postoow. Pan Camaro 3 razy wypowiedzial sie w tej sprawie tu i raz przy okazji BMW i ... A jeszce ktos cos i jeszcze i jeszcze ....

Moze by tak skonczyc juz i wyjsc na spacer albo zajzec pod samochood, ale nie ciekawe kto jeszcze ma cos do powiedzenia i ktoory raz - ja sie przyznaje ze to mooj drugi post.

To jest juz niestety Club a nie stronka @netowa! i do tego calkiem liczny i sie niepohamowanie rozrasta
Przepraszam ze tak imiennie ale starszyzna powinna dawac przyklad .... chyba zrozumiale

I zycze powodzenia bo to chyba jakis kryzys na tej stronie badz przesilenie wiosenne i nie czepjajmy sie tak siebie :-P wielkie sorr Alb i Cam
NARRA

Q_Back / 2003-04-07 16:05:14 /


MikeB4 - chyba się mylisz, zdaje się że już widziałem kiedyś jakiś tekst że ktoś poszukuje pracy na wakacje, a całe pieniądze przeznaczy na Capri. Ale to było chyba jeszcze na yahoogroups.

Ogólnie - macie rację, za dużo jest tu tekstów o niczym. Uwaga ta dotyczy też mnie, bo też wciągnąłem się w dyskusję o Iron Maiden, za co przepraszam, a na usprawiedliwienie mam po pierwsze że dopiero teraz dotarłem do tego wątku, a po drugie, kiedyś już wyszło że prawie wszyscy słuchamy prawie takiej samej muzyki, więc pomyślałem sobie że prawie wszystkim się to spodoba. Ale macie rację, to nie jest miejsce na takie dyskusje. Ludzie, szanujcie czas innych. Weźcie pod uwagę że niektórzy np. płacą ciężkie pieniądze za czytanie przez modem albo za kafejkę internetową, albo mogliby w tym czasie zrobić coś bardziej pożytecznego (np. naprawić sobie samochód, zarobić trochę ka$y na niego, albo choćby pojeździć nim żeby nie rdzewiał). Dziwi mnie trochę jak ktoś pisze że byłoby nudno gdyby było mniej postów, bo ja na przykład cierpię na permanentny brak czasu. Na przykład teraz nie mam czasu żeby pojechać na drugi koniec Krakowa po części do samochodu. Jak komuś się nudzi to proszę o kontakt na priva, stawiam w zamian piwo albo co tam kto sobie zażyczy (nie wszystko rzecz jasna, laski nie stawiam :)).

Rafał L. Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-04-07 16:22:08 /


O ogłoszeniach mea culpa :) fakt, że 2 posty były niepotrzebnie, ale o fiatach...nie pamiętam żebym jakiś wątek zakładał w tym temacie, no nie ważne :) Starość nie radość i skleroza męczy. Wypraszam sobie natomiast to, że mam do czegoś większe prawo niż kto inny. Nigdy nie zmuszałem nikogo do niczego i nie mam zamiaru, nie narzucam też swojego zdania na siłę, co najwyżej przedstawiam własną opinię. Więcej, często pisałem, że coś wygląda tak a nie inaczej w moim odczuciu i sorki, jeśli kogoś to urazi...no ale cóż taki już los wypowiedzi publicznych ;P

RoT Dokładna lokalizacja na mapie / 2003-04-07 16:23:40 /


i to jest dobre streszczenie co nas boli :)

KAROL Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-04-07 16:31:22 /


A tak na marginesie to krew mnie zalewa jak w ogłoszeniach znów widzę "sprzedam audi 80" albo jeśli mimo ciągłych upomnień i dyskusji na temat forum w temacie zloty w wątku 3M pojawia się pytanie odnośnie spotu, a 2 minuty później osobny wątek na dokładnie ten sam temat...paranoja :O I wiecie co...Jest taki song O.N.A. pt "Cwany", a w nim: "Gdy chcesz mieć przyjaciół, mów tylko piękne słowa. Mów prawdę prosto w oczy, wtedy poznasz swego wroga"...Dedeykuję do przemyśleń co niektórym.

RoT Dokładna lokalizacja na mapie / 2003-04-07 16:40:27 /


forom jest po to zeby sie pytac niestety co poniektorzy boja sie zadac pytanie bo boja sie o zjebke od innych.niektorzy niewiem wola zadac pytanie niz szukac tego o co im chodzi niewiem czy z lenistwa czy z tego ze lacza sie przez np.tpsa co jest cholernie uciazliwe. badzmy tolerancyjni ale i nie zadawajmy glupich pytan

Michal FAZI / 2003-04-07 19:00:10 /


Czasem lepiej siedzieć cicho i mówic piekne słowa (znów O.N.A. :)) bo z nikąd zaraz ktoś ze "starych wyjadaczy" forumowych :
- albo zjedzie Cie od góry do doły i wychodzisz na debila
- albo kontruje i komentuje głupio Twoją wypowiedz i robi sie dysputa na całe forum.
Myśle że jest to jakaś wrodzona cecha narodowa i szczerze mówiąć bardzo mnie to wku..wia . Już sie nauczyłem tej forumowej hierarchi (teraz każde słowo które pisze czytam pare razy) i tak jest w rzeczywistości.

P.S. Komentarzy to tez dotyczy.
Pozdro i prosze o wiecej wyrozumiałości.

marian212 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-04-07 19:55:19 /


Konkluzja jest taka, że se pogadalim a i tak niczego to nie zmieni ;D

RoT Dokładna lokalizacja na mapie / 2003-04-07 20:53:58 /


Forum żyje i niech tak będzie. Ale rzeczywiście przydał by się podział na /Capri/ /Inne na kółkach/ i /Pogadanki/ lub coś w tym rodzaju. To forum jest naprawde niezłe w porównaniu z innymi i nie powinniśmy zamykać go przed innymi osobami i tematami. Jak coś jest dobre to się przy tym zostaje i nie szuka dalej.

Takie jest moje skromne zdanie.

.:1379:. Dokładna lokalizacja na mapie / 2003-04-08 00:47:24 /


Właśnie wróciłem po ponad tygodniowej przerwie, którą spędziłem na docenianiu uroków kontrataku zimy w górach, no i od rana nienerwowo przedzieram się przez ponad 900 !!! postów z capri.pl. Właśnie skończyłem. Zmęczyłem się niewiarygodnie, teraz muszę znowu odpocząć. Więc idę na kręgle, może po tym mi się mózg rozjaśni co z tym wszystkim zrobić. A piszę tak tytułem uspokojenia niektórych, co się zaniepokoili czy aby nie załamałem się tym co się tu dzieje, tak że aż odechciało mi się pisać. Więc nie, po prostu mnie nie było.

Michał Konieczny Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-04-14 17:31:11 /


Dobrze MK że wróciłeś bo jeszcze trochę a by tu była dżungla!

Wojtass Dokładna lokalizacja na mapie / 2003-04-14 18:24:44 /


Dobra powiedzmy tak jesteśmy wszyscy w klubie w którym wszystkich nas coś łączy
coś takiego jak miłość do Capri. Powinniśmy wszyscy starać się być bardziej toleramcyjni co do innych zainteresowań kolegów z klubu. Ja też zostałem zjebany na samym początku jakl jeszcze nie miałem Capri i powiem że czułem się strasznie chu... tymbardziej że moim zdaniem zostałem zjebany niesprawiedliwie,
za to że chciałem z kimś wymienić się doświadczeniami o motorach bo Caprika wtedy jeszcze nie miałem a tu bęć czytam odpowiedzi w stylu spr... itp.
Koledzy wiecej tolerancji i poczucia jakiejś wspolnoty.
Ok nie będę przynudzał (OT):)

Sid99 / 2003-05-22 23:42:44 /


Przeczytaj jeszcze raz na spokojnie regulamin i wszystko będzie jasne. Każdy z nas oprócz capri ma jakieś inne zaineresowania i wyobraź sobie co działoby się tu gdyby każdy chciał coś o nich opowiedzieć.

Możesz być pewien że nie czułem się dobrze po odpowiedzi na Twój post, lecz nie żałuję tego.

Pozdro - bez urazy.

Szajba Dokładna lokalizacja na mapie / 2003-05-22 23:55:37 /


Pomiekąd na temat, moja propozycja jest taka aby odpowiedzi na forum nie brzmiały typu: to kiedyś tam było? Bo kilkakrotnie pytając o coś otrzymywałem takie bezsensowne instruktarze, ponieważ na forum było COŚ podobnego ale nie konkretnie to o co mi chodzi, więc proponuje dokładniej czytać pytanie!!! W końcu nie każdy musi wiedzieć wszystko, a tylko część.

Seba / 2003-05-23 09:48:15 /


Jeśli już ktoś pisze w odpowiedzi że jakiś temat już był poruszany, to proponowałbym podać też link do miejsca gdzie był poruszany. Wtedy pytający ma korzyść w postaci linka do interesującego go tematu, a oprócz tego odpowiedź "to już było" nie jest taka gołosłowna. Czasami mam wrażenie że ktoś pisząc że temat już był nie ma pewności że naprawdę był, tylko pisze wg zasady "gdzieś już coś takiego widziałem", nie chce mu się/nie ma czasu/nie umie poszukać. Ogólna zasada: jeśli piszesz że sprawa jest opisana w innym miejscu, to pokaż w którym. A takiej odpowiedzi wcale nie należy utożsamiać z jakimś naskakiwaniem na pytającego.

Rafał L. Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-05-23 10:14:12 /


I powstaje nowa grupa - zadających pytanie aby dostać link z miejscem gdzie można przeczytać odpowiedź :-PP

MikeB4 Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-05-23 18:04:21 /


Forum naprawdę jest WIELKIE. Byłem 2 tygodnie na wakacjach, po powrocie najpierw bałem się zajrzeć na capri.pl z obawy przed ogromną ilością nowych postów na forum. Po 2 dniach wziąłem głęboki oddech i zajrzałem: ponad 1200 nowych tekstów. Dałem sobie spokój i postanowiłem poczekać na dłuższą wolną chwilę. Kiedy taka chwila nadeszła, nowych postów było coś ponad 1400. W trakcie czytania pojawiło się jeszcze ponad 50 nowych. :-( Obawiam się, że nie ma dobrego rozwiązania tego "problemu".

Rafał L. Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-07-22 16:56:22 /


Nie dałem rady doczytać tego wątku do końca, tak jak wielu innych. sam się kedyś czepiałem takich czy innych wystąpień na forum, ale doszedłem do wniosku, że ma to sensu. Zaczęło się pojawiać coś na kształt "starych wyjadaczy", których wypowiedzi są najczęściej typy :" jak możesz tego nie wiedzieć, jedź do warsztatu, bo jescze coś spierdolisz". Nie trzeba też zaraz opierdalać kogoś kto tu właśnie zawitał i nie bardzo wie jak się poruszać po stronie i być może styczność z kompem jest sporadyczna.Niektórzy pewnych spraw nie umieją i dlatego pytaja, żeby się nauczyć. Skoro część z Nas wie to co wie , to najczęściej wie to , bo ktoś ich tego nauczył nie zapominajcie o tym. Faktycznire nie trzeba czytać wszystkiego, ale wielka prośba: dawajcie treściwe tytuły do swoich wystąpień na forum i będzie ok. Jeśli coś po kimś powturzyłem , to przepraszam , ale jak już powiedziałe nie dałem rady wszystkich wypowiedzi przeczytać, ale w Poznaniu jest piekielnie gorąco i może dlatego. Jeśli kogoś tym uraziłem , to przepraszam nie miałem takiego zamiaru.

papajPeCeKa / 2003-07-22 22:51:07 /


Człowiek całe życie się uczy :) "Przynajmniej" ja. Ano kto pyta - wielbłądzi ;)

.:1379:. Dokładna lokalizacja na mapie / 2003-07-23 01:01:30 /


Za papajem powtarzam
> jak możesz tego nie wiedzieć, jedź do warsztatu, bo jescze coś spierdolisz

Nie o to chodzi. Dziwią mnie posty typu - jak wyjąć skrzynię biegów, na co muszę się przygotować ??
Takie i im podobne.
Trzeba wleźć pod samochód, odkręcić to co widać, zdjąć skrzynię, naprawić lub wymienić, włożyć spowrotem.
A jakie pytania można w z wiązku z tym zadać na forum ?
- Jak wyjąć strzępy linki z napędu prędkościomierza ?
- Jak wymienić łożysko wałka sprzęgłowego ?
- Czemu po zmianie skrzyni wałek nie wchodzi do wału ?
- Co zrobić z tymi kółkami które mi zostały (dokładny opis kółek) ?
I im podobne

Zanim zaczniecie o coś pytać, zacznijcie coś robić - inaczej nigdy się niczego nie nauczycie.

Po pytaniach typu i wspólnym rozwiązywaniu problemów wypadałoby napisać czy problem został rozwiązany i z jakim skutkiem. Nikt tego nie robi, więc forum staje się zbiorem zagadek bez rozwiązania.

Szajba Dokładna lokalizacja na mapie / 2003-07-23 07:45:45 /


słuszna uwaga Szajby: niestety mało kto dzieli się w jaki sposób załatwił sprawę, za to sporo jest "narzekaczy", że odpowiedzi są małokonkretne tylko, że i pytania też takie są (nie pokażę palcami, ale najczęściej to ci co dostali joby za złe rady).
Jak odpowiedzieć na pyt."mam iść w lewo czy w prawo?" skoro pytający nie chce sam wybrać odpowiedzi "w lewo droga krótka i wyboista, a w prawo gładka ale dłuższa..."?
Pytasz, prosisz o radę, korzystasz z niej/wielu lub nie, MELDUJESZ jak sobie poradziłeś i która była pomocna.
Pozwalało by to nie tyle oceniać "odpowiadaczy" (bo trudno czasem pomagać na odległość - czyli macanie po ciemku), raczej pozwalałoby innym osobom skorzystać z "objawy-przyczyna-rozwiązanie".
Niektórym to się aż nie chce odpowiadać, tacy są "mili", ale żyję nadzieją że jednak komuś innemu to się przyda, choćby banał jakiś :)
pozdro
P.S. ... nie dodałem na koniec: ... i kłaniać się w pas po wykorzystaniu odpowiedzi ;)

KAROL Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2003-07-23 08:03:49 /


Fakt, Szajba masz racje z tym , ze powinniśmy pisać, czy udało się naprawić , czy nie. To jest dobry pomysl.
Ale jeśli ktoś nie wie jak wyjąć skrzynie biegow, to można mu powiedzieć, jak to zrobić, bo jak pyta to pewnie jeszcze tego nie robił nigdy, a pyta bo nie chce np. odkrecic mostu. Niekoniecznie musi wiedziec jak wygląda skrzynia( choć osobiście niebardzo to sobie wyobrażam).Amen

papajPeCeKa / 2003-07-23 21:40:06 /


Proszę w ogłoszeniach też trzymać reżim i... sprawdzać, co wcześniej napisali. Np.:

[KUPIĘ] taunusa
[od 2003-07-27, ważne do 2003-09-21]
obojetnie w jakim stanie wazne zeby byz zarejestrowany i byl druga wersja taunusa od 79 do 85 roku lub sprzedam czesci takie jak karoseria z wszystkimi blachami lampy siedzenia silnik 1.6 automat 2 x maska przod i tyl blotniki itd

a zaraz po tym:

[SPRZEDAM] taunus 81r
[od 2003-07-27, ważne do 2003-09-21]
sprzedam taunusa rok 1981,2d,1600cm,gaz.auto jest nie ubezpieczone, brak przegladu(przeglad zalatwiam od reki).samochodzik smiga jak zloto,aktualny przebieg 78000km!!!stan techniczny db,do wymiany lozysko polosi dyfra(lekko szumi)zrobiona zawiecha przod,tyl lacznie z amorami,buda stan dobry(dobry szperacz znajdzie ze dwie dziury nie widoczne)wnetrze stan bdb,tapicerka kolor blekitny.wszystko sprawne w 100%.cene mozna negocjowac.kolor niebieski.(auto na gazie przejechalo 350km, to do wiadomosci przeciwnikow gazu)
Cena: 1800 zl

Hmm... :/

Lloyd / 2003-07-27 13:38:36 /


To jest mój okrągły, tysięczny post. Napisałem go tylko po to, żeby sobie nabić statystyki i mieć 1000 postów na forum.

;-)

Rafał L. Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2006-11-24 19:40:42 /