logowanie | rejestracja
capri.pl » forum » wnętrze » Woda w bagazniku

Woda w bagazniku

Pytanie: ktoredy do grandzi kombi przez tylna klape lub okolice moze przedstawac sie woda? Mam dwia kombiaczki i w obu jest ten sam problem. Jak popada mam dwie kaluze w bagazniku, po prawej i po lewej. Wyglada jakby przez uszczelke lalo ale ona lezy idealnie. Skoro w obu leje to pewnie przypadlosc jakas? Czy ktos to obcykal juz?

zapek??? !G.O.P! Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2007-02-17 19:58:13 /


Hmmm, przez dziury w dachu w okolicach zawiasów?

Mysza liil (EM) / 2007-02-17 20:09:58 /


Tyz mam dwie sztuki w/wym. i tylko w jednej cieknie (z lewej strony), a w dodatku w tej lepszej:/ Moja diagnoza stawia na uszczelke - bynajmniej u mnie widoczne jest jak przez uszczelke cieknie (mimo iz jest ladna i tez przylega cala o dziwo). Dziury w okolicach zawiasow? hmm, nie zglebilem jeszcze dokladnie blacharki w grandzi, ale nawet w tej mojej gorszej - w okolicach zawiasow nie mam nawet kropki rdzy - w przeciwienstwie do reszty nadwozia:) Ja obstawiam uszczelke - sprawdz dokladnie, a najlepiej - wlaz do bagaznika a na zewnatrz postaw czlowieka z woda i niechaj polewa - zobaczysz dokladnie skad cieknie.
pozdro

soro Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2007-02-17 21:09:04 /


Taunusy kombi cierpią na tą samą przypadłość :/

radzieckii / 2007-02-18 07:57:50 /


potrzebne 2 osoby i wąż ogrodowy :) jedna siedzi w bagażniku z latarką a druga leje po aucie pod różnymi kątami. :]

Trójkąt Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2007-02-18 12:42:36 /


U mnie kable wchodzące w klapę kombiaka się tak układają, że przygniatają uszczelkę i tędy cieknie. Z jednej strony obciąłem z 5cm kabla i połączyłem na nowo i przestało.
Drugą stronę tak samo potraktuję.

m.kozlowski Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2007-02-18 13:55:26 /


mialem ten sam przypadek z szybrem i okazalo sie, ze podsufitka wystawala za przyciskajace ja prowadnice szybra i ujawnila sie kapilarnosc owej podsufitki i stad kapalo w srodku. Jest to tez jakas mysl zwazywszy, ze po przycieciu tych nadmiarow podsufitki problem sie juz nie pojawil. Czyli jednak sikawka mowicie? Trzeba bedzie wiec umyc kombiaczka...:)

zapek??? !G.O.P! Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2007-02-18 18:47:20 /


przerób se klapę na otwieraną na bok jak w amerykańcach:), woda przez zawiasy już się nie wleje

dieselfan aka zgoniok Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-02-19 06:03:18 /


hehe no to ciekawy pomysł jest tylko trzebaby wymyślić patent żby zawiasy w miare ukryć, no i poprzenosić przewody na bok, ale to juz mniejszy problem, a przewód od spryskiwacza byłby pewnie z metr krótszy :)

Daniel vel Treetop liil (EM) Dokładna lokalizacja na mapie / 2007-02-19 08:37:09 /


Dziobak coupe, uszczelki ok ale caly czas zbiera sie woda na podlodze z jednej i drugiej strony tak mniej wiecej pod zawiasami klapy. Szukalem skad ale znalezc nie moge. Czy jest cos na co warto zwrocic uwage? Z tego co zauwazylem to sa kliny uszczelki troche przy krotkie, w sensie nie wchodza w metalowy naroznik ale czy to moze byc przyczyna? Patrzalem tez w miejscach otworow do mocowania listewek bocznych ale tam jest sucho.

jacob81 Dokładna lokalizacja na mapie / 2012-07-12 18:13:13 /


Tylne lampy ;)

PieM Dokładna lokalizacja na mapie / 2012-07-12 18:55:57 /


Idzie z gory, z okolic zawiasow klapy. Przy lampach sucho.
Teraz jeszcze raz popatrzalem i splywa na laczeniu blotnika z podszybiem wiec chyba cos z uszczelka nie teges musi byc, chyba ze jakies odprowadzenia sa o ktorych nie wiem.

jacob81 Dokładna lokalizacja na mapie / 2012-07-12 19:02:48 /


Sprawdź pod uszczelką tylnej szyby.

Drof / 2012-07-12 19:44:41 /


Mam dokładnie ten sam problem.. Daj znać jak obczaisz co jest powodem:)

JaMan Dokładna lokalizacja na mapie / 2012-07-12 23:02:51 /


Spoko. Pouszczelniam otwory montazowe listew, zdemontuje klin uszczelki, doszczelnie obszar pod uszczelka i zobacze czy cos to da bo jak na moje innych opcji nie widze.

jacob81 Dokładna lokalizacja na mapie / 2012-07-12 23:47:24 /


Właź do bagażnika z lampą. N zewnątrz niech ktoś polewa auto z węża. To najlepsza metoda.

dred Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2012-07-13 06:15:48 /


Ja na takiej metodzie spędziłem pół dnia w rozebranym wnetrzu caprika i k.... nic nie leciało.
A jak deszcz padał to pod dywanami wilgoć i mokrawo było.

Konrad Szyperski Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2012-07-13 23:52:45 /


Obawiam sie ze jest przegnite podszybie, i dlatego leci do srodka. Kliny w uszczelkach nie maja nic do tego.

ObI Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2012-07-15 22:22:56 /


Jak na postoju nie leci podczas polewania to pewnie wali od kół podczas jazdy i pewnie miałeś wspawywane reperaturki nadkoli..

JoKo 3M_U Dokładna lokalizacja na mapie / 2012-07-19 00:13:47 /


Uszczelka sie puszcza, a dokladnie jej narozniki. Nie wiedziec czemu ale to jedyne miejsce gdzie nie przylega naroznik uszczelki a dokladnie jej zewnetrzna krawedz.

jacob81 Dokładna lokalizacja na mapie / 2012-07-19 08:25:22 /


Napyl pudru / maki czy innego jakiegos pylastego tatalajstwa na scianki bagaznika. Pojezdzij tak w deszczu i zobacz gdzie spulkalo pylek. I jak po nitce do klebka znajdziesz miejsce gdzie wchodzi woda.

bartek nowakowski Dokładna lokalizacja na mapie Członek Stowarzyszenia capri.pl / 2012-07-19 09:21:43 /